Πώς θα μπω στην ιατρική;

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ας ειμαστε ειλικρινεις!
Ποιο 18χρονο θα μπει ιντερνετ μονο για wikipedia και ηλεκρονικα βοηθηματα,χωρις να δει πρωτα τι τρεχει στο fb κοκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία. Αποσπά.
Εμένα δεν με απέσπασε καθόλου. Τήρησα σε γενικές γραμμές το αυστηρό πρόγραμμα που είχα διαμορφώσει. Επίσης επειδή άλλα μου έλεγαν οι καθηγητές του σχολείου και άλλα οι καθηγητές του ιδιαιτέρου, μπορούσα στο διαδίκτυο να δώ και μία τρίτη γνώμη. Όσον αφορά το μάθημα των λατινικών είχα βρεί αρκετά πράγματα, και συγκεκριμένα κάτι που έπρεπε να γράφουμε στις αναγνωρίσεις των προτάσεων που στο ιδιαίτερο και το σχολείο οι καθηγητές το είχαν περάσει στο ντούκου. Εγώ το έγραψα στο τέλος και πήρα το πολυπόθητο 100.8) Αν δεν μπορούμε να ελέγξουμε τον εαυτό μας, τι να πώ.:P

Ας ειμαστε ειλικρινεις!
Ποιο 18χρονο θα μπει ιντερνετ μονο για wikipedia και ηλεκρονικα βοηθηματα,χωρις να δει πρωτα τι τρεχει στο fb κοκ?
Δεν έχουμε όλοι fb!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ας ειμαστε ειλικρινεις!
Ποιο 18χρονο θα μπει ιντερνετ μονο για wikipedia και ηλεκρονικα βοηθηματα,χωρις να δει πρωτα τι τρεχει στο fb κοκ?
Το περίεργο θα είναι να μπει για αυτά.
Εμένα δεν με απέσπασε καθόλου. Τήρησα σε γενικές γραμμές το αυστηρό πρόγραμμα που είχα διαμορφώσει. Επίσης επειδή άλλα μου έλεγαν οι καθηγητές του σχολείου και άλλα οι καθηγητές του ιδιαιτέρου, μπορούσα στο διαδίκτυο να δώ και μία τρίτη γνώμη. Όσον αφορά το μάθημα των λατινικών είχα βρεί αρκετά πράγματα, και συγκεκριμένα κάτι που έπρεπε να γράφουμε στις αναγνωρίσεις των προτάσεων που στο ιδιαίτερο και το σχολείο οι καθηγητές το είχαν περάσει στο ντούκου. Εγώ το έγραψα στο τέλος και πήρα το πολυπόθητο 100.8) Αν δεν μπορούμε να ελέγξουμε τον εαυτό μας, τι να πώ.:P
Ναι ως εργαλείο αξίζει. Όμως όπως είπες, θέλει αυτοέλεγχο.

Δεν έχουμε όλοι fb!:D
+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Επειδή παρεξηγήθηκαν αυτά που είπα και βλέπω και επιθετικό ύφος ας τα πάρουμε απο την αρχή:
Οι ανηλικοι πρεπει να εχουνε μονο περιορισμενη προσβαση στο Internet σε παιδαγωγικο περιεχομενο.Ολα τα αλλα μπορούν να γίνουν καταστροφικα για την ψυχολογια τους και την αναπτυξη τους αφού όταν ο κάθε αναρχικός, ακροδεξιος, ανωμαλος εκφραζει ελευθερα την αποψη του και το παιδι μπορεί να επηρεαστει. Υπάρχουνε και καταστασεις που δημιουργουν και κομπλεξ.
PC GAMES επαιζα και εγω (μονο τα π/σ/κ) αλλα τα εκοψα μαχαιρι 3 μηνες πριν τις πανελληνιες (ειχα βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου)
Οσον αφορα τις τσοντες, φιλε σου κανει κακό σε τέτοια ηλικία. Παλιά μονο από κανένα περιοδικάκι και έτσι το περιεχόμενο δεν γινότανε μπαναλ, ειχαμε φαντασία.Τώρα τα βλέπεις όλα τι να φανταστείς;; ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ας δει.Δεν θα τον φαει.
You got me wrong!
Δεν ειπα οτι θα τον "φαει",αλλα σου αποσπα την προσοχη κ τρως τις ωρες σου σε πραγματα που αντι να σε ξεκουραζουν
ή να σου προσφερουν κατι,σου υπερφορτωνουν τον εγκεφαλο με ανουσιες πληροφοριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Επειδή παρεξηγήθηκαν αυτά που είπα και βλέπω και επιθετικό ύφος ας τα πάρουμε απο την αρχή:
Οι ανηλικοι πρεπει να εχουνε μονο περιορισμενη προσβαση στο Internet σε παιδαγωγικο περιεχομενο.Ολα τα αλλα μπορούν να γίνουν καταστροφικα για την ψυχολογια τους και την αναπτυξη τους αφού όταν ο κάθε αναρχικός, ακροδεξιος, ανωμαλος εκφραζει ελευθερα την αποψη του και το παιδι μπορεί να επηρεαστει. Υπάρχουνε και καταστασεις που δημιουργουν και κομπλεξ.
PC GAMES επαιζα και εγω (μονο τα π/σ/κ) αλλα τα εκοψα μαχαιρι 3 μηνες πριν τις πανελληνιες (ειχα βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου)
Οσον αφορα τις τσοντες, φιλε σου κανει κακό σε τέτοια ηλικία. Παλιά μονο από κανένα περιοδικάκι και έτσι το περιεχόμενο δεν γινότανε μπαναλ, ειχαμε φαντασία.Τώρα τα βλέπεις όλα τι να φανταστείς;; ;);)


Προσβαση στο ιντερνετ μονο για παιδαγωγικο περιεχομενο!!!!!!! χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χαχ0α0χ0α0χα0χχαα0α0χ0α

Αμα δεν το καψεις λιγο στο pro ή στο dota ή σε οποιοδηποτε αλλο game τοτε δεν εχεις καταλαβει τπτ


χαχχ0α0χα0χ0α0χ0α0χ0α0χα0χ00α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Εμένα δεν με απέσπασε καθόλου. Τήρησα σε γενικές γραμμές το αυστηρό πρόγραμμα που είχα διαμορφώσει. Επίσης επειδή άλλα μου έλεγαν οι καθηγητές του σχολείου και άλλα οι καθηγητές του ιδιαιτέρου, μπορούσα στο διαδίκτυο να δώ και μία τρίτη γνώμη. Όσον αφορά το μάθημα των λατινικών είχα βρεί αρκετά πράγματα, και συγκεκριμένα κάτι που έπρεπε να γράφουμε στις αναγνωρίσεις των προτάσεων που στο ιδιαίτερο και το σχολείο οι καθηγητές το είχαν περάσει στο ντούκου. Εγώ το έγραψα στο τέλος και πήρα το πολυπόθητο 100.8) Αν δεν μπορούμε να ελέγξουμε τον εαυτό μας, τι να πώ.:P


Δεν έχουμε όλοι fb!:D

Συγχαρητηρια για το 100αρι:):clapup: Μερικά παιδιά όμως δεν εχουν την καταλληλη εσωτερικη πειθαρχια για το οριο χρησης του διαδικτυου τοσο χρονικα οσο και σε θεματα περιεχομενου (εκει παει περιπατο). Στην αρχη κάποιος μπορεί να έψαχνε λατινικά, μετά όμως δεν ξεκόλλαγε από το fb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ναι ως εργαλείο αξίζει. Όμως όπως είπες, θέλει αυτοέλεγχο.


+1
Aν δεν έχουμε και αυτοέλεγχο, πού πάμε;!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Aμα στρωσεις τον πωπο σου στο διαβασμα και εχεις μυαλο και τυχη θα τα καταφερεις.Οπως αναφερθηκε προηγουμενως,πιο ευκολο ειναι να μπεις στην ιατρικη παρα να βγεις.
Δυστυχως,το φροντιστηριο ή τα ιδιαιτερα ειναι απαραιτητα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Επειδή παρεξηγήθηκαν αυτά που είπα και βλέπω και επιθετικό ύφος ας τα πάρουμε απο την αρχή:
Οι ανηλικοι πρεπει να εχουνε μονο περιορισμενη προσβαση στο Internet σε παιδαγωγικο περιεχομενο.Ολα τα αλλα μπορούν να γίνουν καταστροφικα για την ψυχολογια τους και την αναπτυξη τους αφού όταν ο κάθε αναρχικός, ακροδεξιος, ανωμαλος εκφραζει ελευθερα την αποψη του και το παιδι μπορεί να επηρεαστει. Υπάρχουνε και καταστασεις που δημιουργουν και κομπλεξ.
PC GAMES επαιζα και εγω (μονο τα π/σ/κ) αλλα τα εκοψα μαχαιρι 3 μηνες πριν τις πανελληνιες (ειχα βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου)
Οσον αφορα τις τσοντες, φιλε σου κανει κακό σε τέτοια ηλικία. Παλιά μονο από κανένα περιοδικάκι και έτσι το περιεχόμενο δεν γινότανε μπαναλ, ειχαμε φαντασία.Τώρα τα βλέπεις όλα τι να φανταστείς;; ;);)

Αδιαφορω τι εκανες πριν 500 χρονια εσυ.Μπορει να ζουσες και μεσα στις σπηλιες,δεν σημαινει οτι πρεπει να συνεχιστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Προσβαση στο ιντερνετ μονο για παιδαγωγικο περιεχομενο!!!!!!! χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χαχ0α0χ0α0χα0χχαα0α0χ0α

Αμα δεν το καψεις λιγο στο pro ή στο dota ή σε οποιοδηποτε αλλο game τοτε δεν εχεις καταλαβει τπτ


χαχχ0α0χα0χ0α0χ0α0χ0α0χα0χ00α
Παίζεις ακόμα pro και dota?. Πάντως αυτό δεν θα είναι το κριτήριό μου να επισκεφθώ το μελλοντικό ιατρείο σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Συγχαρητηρια για το 100αρι:):clapup: Μερικά παιδιά όμως δεν εχουν την καταλληλη εσωτερικη πειθαρχια για το οριο χρησης του διαδικτυου τοσο χρονικα οσο και σε θεματα περιεχομενου (εκει παει περιπατο). Στην αρχη κάποιος μπορεί να έψαχνε λατινικά, μετά όμως δεν ξεκόλλαγε από το fb.
Ευχαριστώ:P. Βασικά εγώ χρησιμοποιούσα αρκετά το διαδίκτυο για τα μαθήματα που εξεταζόμουν πανελλαδικά. Κατέβαζα ένα σωρό διαγωνίσματα που τα έλυνα, και γενικότερα έβρισκα ό,τι μπορούσε να με βοηθήσει. Χαρακτηριστικά θυμάμαι που είχα βρεί πρόσθετες σημειώσεις στη Λογοτεχνία και τις συμπεριέλαβα στις απαντήσεις μου στο αντίστοιχο μάθημα και ξεπέρασα τον εαυτό μου:P . Εν ολίγοις ο καθένας απο εμάς βάζει τα όρια στον εαυτό του. Ξέρω και μία που έλιωνε στο fb για κάποιους λόγους, δεν διάβαζε τόσο για κάποιους άλλους λόγους και στο τέλος αναζητούσε τον λόγο που δεν έγραψε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως είπαν κι οι άλλοι, δεν υπάρχει μυστικό της επιτυχίας. Θέλει διάβασμα. Πολύ! Αλλιώς δεν γίνεται! Αυτό δε θα πρέπει να σε αγχώνει. Εξάλλου, εσύ έβαλες ψηλά τον πήχη. Προσπάθησε να τον φτάσεις. Για να γίνει αυτό θέλει προσπάθεια η οποία είναι το διάβασμα.

Όχι άγχος. Μπορεί να σε καταστρέψει. Από την άλλη, είναι καλό το "προσοδοφόρο άγχος", αυτό που σε κάνει να θες να διαβάσεις για να τα πας καλύτερα από τους άριστους συμμαθητές σου, για να πραγματοποιήσεις τους στόχους σου. Μιλώντας γι' αυτό, είναι καλό να υπάρχει συναγωνισμός στο διάβασμα έτσι ώστε να κοντράρεστε και να βάζετε τα δυνατά σας. Δεν χρειάζεται όμως άγχος αν ο άλλος τα πάει καλύτερα. Εκεί έρχεται το "προσοδοφόρο άγχος" που σου έλεγα;)

Τώρα που είσαι β λυκείου, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάζεις μαθηματικά κατεύθυνσης, μαθηματικά γενικής, έκθεση, χημεία γενικής και χημεία κατεύθυνσης(κυρίως το κεφάλαιο με τη χημική ισορροπία). Πολλά από αυτά θα τα βρεις μπροστά σου στην γ λυκείου, να είσαι σίγουρη Ελευθερία μου. Μεικά σημεία τους μπορεί να μην τα χρειαστείς. Αλλά όπως και να το κάνουμε, δεν σου έχρεται η μαγική επιφότηση ώστε να λύσεις ασκήσεις μαθηματικών στην γ λυκείου(και άλλων μαθημάτων). Το μυαλό σου πρέπει να "τριφτεί". Να μπεις στη διαδικασία να σκεφτείς...

Και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να το δεχτείς αυτό αλλά πρέπει να σου πω ότι εγώ στην β λυκείου διάβαζα ό,τι μου φαινόταν χρήσιμο. Ας πούμε τα άχρηστα μαθήματα της γενικής(άχρηστα για μένα, για άλλους όχι) όπως ιστορία, αρχαία, θρησκευτικά κτλ δεν τα άγγιζα καν. Με ενδιεφερε πιο πολύ να ασχοληθώ με αυτό που θα έβρισκα σε λίγο καιρό μπροστά μου παρά με μαθήματα που έχουν να κάνουν με το σχολικό βαθμό.

Όσο για το φροντιστήριο στη β λυκείου, εγώ έκανα μαθηματικά γενικής(χρήσιμοι οι τριγωνομετρικοί αριθμοί και οι λογάριθμοι πολύ), κατεύθυνσης(χρήσιμα τα διανύσματα για τους μιγαδικούς και η εξίσωση ευθεας, κύκλου, έλειψης, υπερβολής και παραβολής στους μιγαδικούς), φυσική γενικής(πολύ λίγο χρήσιμοι για τις ηλεκτρικές ταλαντώσεις), κατεύθυνσης, χημεία γενικής(πολύ απλά τη διαβάζεις κανονικότατα ονοματολογίες ισομέρεις και πάρα πολλά άλλα όπως αντιδράσεις και συντακτικοί τύποι είναι MUST!!!!!), κατεύθυνσης(χημική ισορροπία) και έκθεση( το να έχεις γνώμη για πολλά θέματα δεν είναι κακό, εξάλλου στις πανελλήνιες μπορεί να πέσει θέμα στο οποίο θα σε βοηθούσαν γνώσεις της α και β λυκείου). Τα διάβαζα κανονικότατα(ίισως να είχα παρατήσει μετά από κάποιο σημείο λίγο τις φυσικές αλλά τέσπα). Μετά τα Χριστούγεννα, άρχισα βιολογία κατεύθυνησς γ λυκείου, μαθημετικά κατεύθυνσης γ λυκείου, φυσική κατεύθυνσης γ λυκείου, χημεία κατεύθυνσης γ λυκείου. Δηλαδή έκανα πολλά μαθήματα γ λυκείου. Ναι, με βοήθησαν. Ναι, με κούρασαν. Σου προτείνω μαθηματικά κατεύθυνσης γ λυκείου και φυσική κατεύθυνσης γ λυκείου να τα αρχίσεις οπωσδήποτε μετά τα Χρισούγεννα. Αυτό δε σημαίνει ότι άμα τα αρχίσεις στα θερινά ότι θα έχεις πρόβλημα. Απλά να ξέρεις ότι βοηθούν.

Όσο για την κούραση, εντάξει, 1,5 χρόνος είναι. Ναι, πολύ είναι! Αλλά ανταμείβεσαι. Για αυτό σου προτείνω να ασχοληθείς ΑΠΟ ΤΩΡΑ με αυτά που θα χρειαστείς και να γράψεις κανονικότατα τα περιττά της γενικής παιδείας.

Επίσης, (αυτό είναι γενικό, όχι μόνο για αυτούς που θέλουν ιατρική) μην απογοητεύεσαι τόοοοοοοοοσο πολύ από μία αποτυχία σε κάποιο διαγώνισμα. Εξάλλου, για αυτό το λόγο υπάρχουν, για να διορθώνουμε τα λάθη μας.

Αυτά από 'μένα και σου εύχομαι οι στόχοι σου να πραγματοποιηθούν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
όντως, πίσω στο θέμα μας, ασχολείσαι μόνη σου με τα μαθήματα της Β λυκείου, ΧΩΡΙΣ ΚΕΝΑ σε άλγεβρες/γεωμετρίες/χημείες/φυσικές/βιολογίες/έκθεση (τ άλλα γράφτα όπου θες) και στην Γ λυκείου πας σε όλα τα μαθήματα φροντ και θα λιώσεις στο διάβασμα.
Αυτή είναι η συνταγή για να μπεις ιατρική! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Φυσικά.


8 ώρες, 17 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα την ημέρα, Δευτέρα - Σάββατο, Κυριακές και αργίες ελεύθερες.


Πόσο; Μέχρι να δεις βαθμούς.

Οι βαθμοί σήμερα δεν αντικατοπτρίζουν τίποτα. Μπαίνουν με τη σέσουλα... Συμμαθητής μου έβγαζε 20 παρά μέχρι τη Β' λυκείου και δεν έπιασε ούτε 10.000 (!) μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Και φυσικα απαιτειται νηφαλιοτητα!Οχι αγχος αλλα να εισαι τσαμπουκας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Δυστυχώς νυστάζω οπότε πάω για ύπνο! :(
Είμαι και Γ λυκείου ο ατυχέστατος

Φιλε μου σε λυπαμαι που εχεις 1 ολοκληρο χρονο σκληρου διαβασματος, αβεβαιοτητας και αγχους. Καλο κουραγιο. Να ξερεις ομως πως αμα δικαιωθουν οι κοποι σου η χαρα θα ειναι τεραστια, τοσο τεραστια που δεν περιγραφεται. Αξιζει τον κοπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ. Κανείς δε μπορεί να σου πει τι πρέπει να κάνεις. Πρέπει να λιώσεις στο διάβασμα. Και αυτό δε σημαίνει ότι ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ θα σου δώσει την επιτυχία. Απλώς χωρίς αυτό είναι 99,9% σίγουρο ότι θα αποτύχεις. Έπειτα, μην αφήνεις κενά, στα μαθηματικά (γεν. και κατ.) και τη χημεία στη Β' λυκείου. Τη φυσική εγώ την είχα γραμμένη στη Β'. Ειδικά την κατεύθυνσης. Από εκεί και πέρα το χρόνο που σπαταλάς στο ίντερνετ για να ψάχνεις τι πρέπει να κάνεις, θα ήταν πιο λογικό να τον αφιέρωνες για να λύσεις κάποιες εξτρα ασκήσεις. Και ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ, Μόνο τα γραπτά να σε ενδιαφέρουν. Εγώ αναγνώριζα σε πολλά διαγωνίσματα ότι πήρα περισσότερο απ' όσο πραγματικά είχα γράψει και προσπαθούσα να βελτιωθώ. Γραπτώς θα εξεταστείς, όχι προφορικά. Οι προφορικοί είναι πάντα "φουσκωμένοι" και παραπλανητικοί.

Συμπερασματικά, όχι παραπάνω από 1 ώρα διασκέδαση κάθε μέρα (υπολογιστής, καφές, κλπ) και πολύ διάβασμα. Ακόμα και έτσι, μπορεί δυστυχώς να μην τα καταφέρεις. Όμως θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και θα λες ότι προσπάθησες. Έτσι θα καταπολεμήσεις και το άγχος. Και μην αφήνεις κενά λέγοντας "έχω χρόνο... θα τα διαβάσω ως το Μάιο". Οι τελευταίοι 2 μήνες είναι για επαναλήψεις. Τέλος, σε μαθηματικά και φυσική λύσε όσο πιο πολλές ασκήσεις μπορείς. Σε σημείο που να τα σιχαθείς. Και μην έχεις ως πρότυπο τους "καλούς" του σχολείου σου ή του φροντιστηρίου σου. Να στοχεύεις στο να τους ξεπεράσεις. Δε θα κοντραριστείς με 100-200 άτομα, αλλά με 10.000.

Μόνο αν προσπαθήσεις και δεν κωλοβαρέσεις θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και θα λες τουλάχιστον ότι προσπάθησες.

Υ.Γ: Πολλά "και" χρησιμοποίησα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top