Πώς θα μπω στην ιατρική;

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σε τι επίπεδο βρίσκεσαι σε σχεση με τους συμμαθητές σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosShadow

Νεοφερμένος

Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
στην β λυκειου ημουν στο τμημα των "καλων μαθητων", (18+) ενω φετος εχω κατεβει στα...χαμηλα στρωματα. δν ειμαι πια στο "καλο τμημα"
τωρα, μεσα στο τμημα, οι συμμαθητες μ βλεπω προοδευουν πολυ γρηγορα στις βιο-χημεις κτλ, πεδια στα οποια εσκιζα (και ακομα σκιζω εν μερη εχοντας πολλες γνωσεις στους τομεις, αλλα στην σχολικη υλη εμεινα πισω) ενω φυσικομαθηματικα σχεδν φτανω και ξεπερναω τους συμμαθητες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Καλα αμα σκιζεις γενικα στους τομεις πως μπορει να μην σκιζεις στα σχολικα μαθηματα που ειναι τω οντι πιο περιορισμενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Με λίγα λόγια πρέπει ο κόλος σου να γίνει τετράγωνος απ'την πολλή ώρα που θα είσαι καθιστός και θα διαβάζεις....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Ειμαι πρωτη λυκειου και θελω να περασω ιατρικη γενικα ειμαι μαθητης που στα μαθηματα που με ενδιαφερουν γρφω γυρω στο 18 μεσω ορο.
Βιολογια 20 μεχρι τωρα σε ολα τα προχειρα και χημεια ειμαι αρκετα καλος.

Ομως ανχονωμαι για το αν θα μπορεσω να καταφερω να περασω στην ιατρικη??

Τι λετε ειναι δυνατον ή οχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Αν απο τώρα φροντίσεις να μην αφήνεις κενά,αν όντως έχεις κόλλημα με το αντικείμενο,αν είσαι πρόθυμος να μελετήσεις (το τονίζω μελέτη όχι απλό ,ανούσιο διάβασμα) τότε ναι είναι δυνατό.Όλα είναι δυνατά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ολα ειναι δυνατα,αρκει να το θελεις,αλλα προς το παρον δωσε βαση στη βελτιωση της ορθογραφιας σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
και μαζί με την ορθογραφία, να είναι και ευανάγνωστα
δλδ να μην χρειάζεται Φαρμακοποιός για να τα διαβάσει π.χ τα ραβασάκια.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι.Στην Ιατρική ξεκινάς σχεδόν απο το 0. Κάποιες γνώσεις χημείας και βιολογίας να έχεις, που θα αποκτήσεις ουτως η άλλως απο το διάβασμα για τις πανελλήνιες, και ικανότητα απομνημόνευσης, που αποκτάται γενικώτερα απο το διάβασμα π.χ βιβλίων κλπ.

Μπαίνεις Ιατρική αν κοπιάσεις, και την βγάζεις, αν κάτσεις και στρωθείς.Τώρα δεν ξέρω πως είναι στο Πολυτεχνείο, αλλά δε θέλει τρελά πράγματα (δύσκολα μαθηματικά κλπ) στην Ιατρική, μόνο όπως προείπα, διάβασμα.


Μια χαρά είναι η ορθοφραφία του ρε παιδιά, ένα λαθάκι έχει κάνει, τί σχέση έχει αυτο με το θέμα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Ειμαι πρωτη λυκειου και θελω να περασω ιατρικη γενικα ειμαι μαθητης που στα μαθηματα που με ενδιαφερουν γρφω γυρω στο 18 μεσω ορο.
Βιολογια 20 μεχρι τωρα σε ολα τα προχειρα και χημεια ειμαι αρκετα καλος.

Ομως ανχονωμαι για το αν θα μπορεσω να καταφερω να περασω στην ιατρικη??

Τι λετε ειναι δυνατον ή οχι??

Προφανώς και είναι δυνατόν. Εγώ ήμουν μαθητής του 12-13 ανέκαθεν, αλλά όταν ήρθε η ώρα να διαβάσω, το έκανα. 2 Λυκείου κάλυψα τα κενά που είχα στα μαθηματικά και τρίτη λυκείου διάβασα πάρα πολύ (χωρίς να κάνω ΜΟΝΟ αυτό) έβγαλα 17++ μπήκα στο πολυτεχνείο και η μάνα μου νόμιζε ότι της κάνω πλάκα... Στο χέρι σου και μόνο είναι... Ειδικά απο τη στιγμή που το έχεις πάρει απο νωρίς απόφαση έχεις όλα τα φόντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Για τις σπουδές Ιατρικής θα σου χρειαστεί το προφίσενσι?????????ειναι απαραιτητο να το παρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Για τις σπουδές Ιατρικής θα σου χρειαστεί το προφίσενσι?????????ειναι απαραιτητο να το παρω?

Γενικότερα καλό είναι να το έχεις! Ειδικά εάν δεν γνωρίζεις και άλλη γλώσσα!!
Πάντως να ξέρεις πως εάν θέλεις να κάνεις κάποιο paper ή κάτι άλλο, τις ορολογίες και όλα τα σχετικά που θα τα βρεις κυρίως σε αγγλικά site , θα χρειαστεις μια έξτρα βοήθεια!
Γενικότερα όσο πιο καλά αγγλικά ξέρεις τόσο το καλύτερο για σένα , όχι από άποψη σχολής, ισχύει παντού πλέον αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Για τις σπουδές Ιατρικής θα σου χρειαστεί το προφίσενσι?????????ειναι απαραιτητο να το παρω?

Επένδυσε στα Γερμανικά.Καμία αναμονή για ειδικότητα και άμεση επαγγελματική αποκατάσταση μετά τα 6 χρόνια σπουδών σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Επένδυσε στα Γερμανικά.Καμία αναμονή για ειδικότητα και άμεση επαγγελματική αποκατάσταση μετά τα 6 χρόνια σπουδών σου!!!
Σίγουρα ακούγεται ως καλή προοπτική, αλλά δεν είναι πανάκεια. Προϋποθέτει διάβασμα και μεγάλη προσπάθεια ,ώστε να κερδίσεις μια θέση για μια ειδικότητα που σε ενδιαφέρει σε καποιο καλό νοσοκομείο.Και φαντάσου ότι αυτές τις θέσεις μπορεί να τις θέλουν απόφοιτοι πολύ καλύτερα πανεπιστήμια από τα δικά μας .. Επίσης, Γερμανία σημαίνει ζωή σε μια άλλη χώρα με τελείως διαφορετικη νοοτροπία και τρόπο ζωής. Κάτι που δεν είναι εύκολο για τον καθένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Πώς θα μπω στην ιατρική;


απο την πορτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
με πολύ σάλιο και υπομονή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Σίγουρα ακούγεται ως καλή προοπτική, αλλά δεν είναι πανάκεια. Προϋποθέτει διάβασμα και μεγάλη προσπάθεια ,ώστε να κερδίσεις μια θέση για μια ειδικότητα που σε ενδιαφέρει σε καποιο καλό νοσοκομείο.Και φαντάσου ότι αυτές τις θέσεις μπορεί να τις θέλουν απόφοιτοι πολύ καλύτερα πανεπιστήμια από τα δικά μας .. Επίσης, Γερμανία σημαίνει ζωή σε μια άλλη χώρα με τελείως διαφορετικη νοοτροπία και τρόπο ζωής. Κάτι που δεν είναι εύκολο για τον καθένα.

Φίλε, έχω ζήσει Γερμανία, τα νοσοκομεία εκλιπαρούν να βρούν γιατρούς και μέχρι το 2020 το φαινόμενο θα οξυνθεί, αφού πολλοί γιατροί βγαίνουν σε σύνταξη και λίγοι νέοι τους αναπληρώνουν.

Ένα B2 συνήθως φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
B2 είναι το λόουερ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πώς θα μπω στην ιατρική;

Δεν θα μπεις. Για να μπεις ιατρική πρέπει να είσαι κεντροαριστερός εξωγήινος που έζησε κατά τον Β Παγκόσμιο και να βγάζει 21.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΑΒ..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top