Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Aν κι αποφεύγω τις κωμωδίες, είδα πρόσφατα το Atypical του Netflix. Moυ άρεσε αρκετά ο τρόπος με τον οποίο ο Keir Gilchrist προσέγγισε τον ρόλο του.

Ξεκίνησα παράλληλα το Cult του American Horror Story. Paulson τρέλανε μας.

Me too. Η 1η σεζόν πολύ ωραία πάντως. Και η 2η ως τώρα ενδιαφέρουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έχω δει όλο το strain. Καλή σειρά αλλά με μεγάλες κοιλιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Be_Yourself

Νεοφερμένος

Η Be_Yourself αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εχω πορωθει με μια καινουρια που εχει γραψει η συγγραφεας των βιβλιων True Blood (νταξ και αυτο βιβλιο που εγινε σειρα ειναι) το Midnight, Texas.
Το Once Upon a Time, απλα ταιριαει να το βλεπεις το χειμωνα, νιωθω σαν να βλεπω disney με λιγο παραπανω badas στυυλ.
Το Walking Dead που ειναι απλα επος για εμενα.
Και τελευταιο και καλυτερο, ο ερωτας μου το Supernatural. (Απλα αγαπω Κραουλι, τελος :inlove: :inlove: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Έχω δει όλο το strain. Καλή σειρά αλλά με μεγάλες κοιλιές.
το τελειωσα κι εγω
να σου πω δε μου φανηκαν ιδιαιτερα μεγαλες μαλλον λογω της γρηγορης δρασης, αν και μαλλον αναφερεσαι στην τελευταια σεζον -ηταν λιγο με ολες αυτες τις λυσεις που εψαχναν κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
RAY DONOVAN
δειτε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Έχει δει κανείς το Riverdale του Netflix? Διάβασα καλές κριτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

:eek:
'Eνας αυτιστικός χειρούργος. Πολύ καλό τρέιλερ. Βλέπω το πρώτο επεισόδιο απόψε.
Πολυ ωραιο για αραγμα!!
Bojack Horseman, εναλλακτικη για οσους δεν τρελαινομαστε με Ρικ και Μορτυ :P
Ή απλά δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους!
Έχει δει κανείς το Riverdale του Netflix? Διάβασα καλές κριτικές.
Απροσδόκητα καλό αλλά κλασσικό CW,χαλαρό όχι και τίποτα το σπουδαίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Walking dead
Το είπα πρόπεσυ, το είπα πέρσυ το λέω και φέτος. Πραγματικά απορώ τι σας αρέσει σε αυτή τη σειρά. Μου αρέσει που κάποιοι το συγκρίνετε με Game Of Thrones. Σενάριο είναι της πλάκα, ανάτπυξη χαρακτήρων το ίδιο.

Δηλαδή εκεί που δεν είχαν όπλα, δεν είχαν σφαίρες και ο Νέγκαν ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού μέχρι και εκρηκτικά βρήκαν. Έκάναν τους Σωτήρες να φαίνονται γατάκια. Αυτός ο γιος του Ρικ είναι ο πιο αχώνευτους χαρακτήρας που έχω δει σε σειρά. Ψευδόμαγκάκος και κάγκρουρας.

Halt and Catch Fire
H σειρά είναι άψογη. Μου μένουν άλλα 2 επεισόδια. Πολύ καλή σκηνοθεσία στο θάνατο του Gordon.

το τελειωσα κι εγω
να σου πω δε μου φανηκαν ιδιαιτερα μεγαλες μαλλον λογω της γρηγορης δρασης, αν και μαλλον αναφερεσαι στην τελευταια σεζον -ηταν λιγο με ολες αυτες τις λυσεις που εψαχναν κλπ.
Η 3η season και το πρώτο κομμάτι της τελευταίας δεν βλεπότανε στη κυριολεξία. Δυνατές ήταν η πρώτη season και σε κάποιο βαθμό η δεύρερη.

Narcos
Δεν μπορώ να πω ότι είναι κακή η 3η season αλλά είναι χερότερες από το τις 2 πρώτες season. Πολλοί χαρακτήρες και κουράζει. Παρόλα αυτά υπάρχουν στιγμές που θυμίζει το καλό Narcos του Escobar.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Walking dead
Το είπα πρόπεσυ, το είπα πέρσυ το λέω και φέτος. Πραγματικά απορώ τι σας αρέσει σε αυτή τη σειρά. Μου αρέσει που κάποιοι το συγκρίνετε με Game Of Thrones. Σενάριο είναι της πλάκα, ανάτπυξη χαρακτήρων το ίδιο.

Δηλαδή εκεί που δεν είχαν όπλα, δεν είχαν σφαίρες και ο Νέγκαν ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού μέχρι και εκρηκτικά βρήκαν. Έκάναν τους Σωτήρες να φαίνονται γατάκια. Αυτός ο γιος του Ρικ είναι ο πιο αχώνευτους χαρακτήρας που έχω δει σε σειρά. Ψευδόμαγκάκος και κάγκρουρας.

Halt and Catch Fire
H σειρά είναι άψογη. Μου μένουν άλλα 2 επεισόδια. Πολύ καλή σκηνοθεσία στο θάνατο του Gordon.


Η 3η season και το πρώτο κομμάτι της τελευταίας δεν βλεπότανε στη κυριολεξία. Δυνατές ήταν η πρώτη season και σε κάποιο βαθμό η δεύρερη.

Narcos
Δεν μπορώ να πω ότι είναι κακή η 3η season αλλά είναι χερότερες από το τις 2 πρώτες season. Πολλοί χαρακτήρες και κουράζει. Παρόλα αυτά υπάρχουν στιγμές που θυμίζει το καλό Narcos του Escobar.
Χχααχαχ μιλας για αναπτυξη χαρακτηρων οταν στο GoT εχει μετριοτατους ηθοποιους και ελαχιστη αναπτυξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Χχααχαχ μιλας για αναπτυξη χαρακτηρων οταν στο GoT εχει μετριοτατους ηθοποιους και ελαχιστη αναπτυξη;

Προσπάθησα με στο μυαλό μου αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω Game Of Thrones με Walking dead. Στο walking dead από την μια στιγμή στην άλλη χωρίς να εξηγηθεί σεναριακά βρήκαν όπλα, βρήκαν σφαίρες, βρήκαν βόμβες, ο Ρικ από γατάκι έγινε τιμωρός. Η σειρά απευθύνεται σε 15χρονα. Ώρες ώρες απορώ με τον εαυτό μου πως την βλέπει. Το Game Of Thrones από την άλλη αντικειμενικά είναι η καλύτερη σειρά όλων των εποχών.


Stranger Things
Όλοκλήρωσα την s02. Καλύτρερη από την πρώτη. Σίγουρα περισσότερη σκοτεινή και τρομακτική από την πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Επειδή λείπω καιρό από αυτό το thread, θα τα πω μαζεμένα:

Black Mirror: Δύο κατηγορίες αξίζει να το δείτε:
1) όσοι ενδιαφέρεστε για την υποκατηγορία του science fiction που εστιάζει περισσότερο στους ανθρώπους και τις σχέσεις τους, και
2) οι υπόλοιποι.
Τέλεια σειρά με αυτοτελή επεισόδια.

Daredevil: Έχω ξαναγράψει, αλλά νομίζω πριν τη 2η σεζόν. MUST στο είδος του. Πολύ καλές ερμηνείες, διάλογοι, και σκηνοθεσία. Ειδικά οι σκηνές ξύλου είναι απίστευτες. Έχουν βγει και κάποιες άλλες σειρές στο ίδιο σύμπαν με άλλους ήρωες, και όλοι μαζί συναντιούνται στο The Defenders το οποίο είναι επίσης πολύ καλό (και αγαπώ τα cross-overs). Βάζω spoiler με viewing order για όποιον/α ενδιαφέρεται. Τέλος, σε 10 μέρες βγαίνει το The Punisher το οποίο φαίνεται πολλά υποσχόμενο από αυτό το απίστευτο trailer. (Όσοι θέλετε να το δείτε, δείτε οπωσδήποτε το Daredevil πρώτα.)
1. Daredevil (Season 1)
2. Jessica Jones (Season 1)
3. Daredevil (Season 2)
4. Luke Cage (Season 1)
5. Iron Fist (Season 1)
6. The Defenders (Season 1)

The Handmaid's Tale: Είδα ότι κάποιος την πρότεινε ήδη. Εξαιρετική (αν και όντως βαριά) σειρά, που θέτει και πολλούς προβληματισμούς σχετικά με τις γυναίκες και το σεξισμό.

Lie to Me: Πολύ διασκεδαστική και ενδιαφέρουσα σειρά.

Mr. Robot: Φαίνεται να γίνεται όλο και πιο σκοτεινή (αν και μ' αρέσει αυτό), αλλά συνεχίζει να είναι ό,τι αγάπησα στην 1η σεζόν, χάρη στους ηθοποιούς, στους διαλόγους, και στην προσοχή στη λεπτομέρεια.

Westworld: Sci-fi στο ίδιο πνεύμα με το Black Mirror. Κατά τ' άλλα δεν υπάρχουν λόγια, απλά εξαιρετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
:eek:
'Eνας αυτιστικός χειρούργος. Πολύ καλό τρέιλερ. Βλέπω το πρώτο επεισόδιο απόψε.

Που λες είχα δει κι εγώ αυτό το τρέιλερ και με έψησε άμεσα να δω τη σειρά. Ψάχνοντάς το, είδα ότι βασίστηκε σε μία κορεάτικη σειρά "Good Doctor" με το ίδιο θέμα: Ένας αυτιστικός με σύνδρομο Σαβάντ που θέλει να γίνει παιδοχειρούργος. Τελικά, αποφάσισα να δω την κορεάτικη αφού ήταν η ορίτζιναλ και είχε καλές κριτικές. Μια σεζόν είναι λέω. Δεν το μετάνιωσα. Ήταν πάρα πολύ όμορφη και εύπεπτη, κύλισε πολύ ευχάριστα. Και ο ηθοποιός-πρωταγωνιστής έπαιζε υπέροχα. Θα την πρότεινα να τη δείτε, αν και κατανοώ ότι δεν είναι όλοι εξοικειωμένοι με την κουλτούρα αυτής της ανατολής, οπότε παίζει να φανεί σε κάποιους λίγο "ξένο". Η ιστορία επικεντρώνεται κυρίως στην εξέλιξη του αυτιστικού γιατρού και τις σχέσεις τους με τους άλλους, παρά στο ιατρικό κομμάτι (δύσκολες υποθέσεις, συνεχή δράση με χειρουργία, κ.λπ.)*. Επίσης, μού άρεσε πολύ που δεν τον πρόέβαλαν σαν τον "γιατρό-ιδιοφυία", γιατί δεν αρκεί αυτό από μόνο του για να είναι κάποιος "καλός γιατρός", αλλά έδιναν βάρος στο δυσλειτουργικό κομμάτι του αυτισμού και πώς αυτό πρέπει να ξεπεραστεί. Μπράβο, μπράβο.

*Ίσως αυτή είναι μία διαφορά με το αμερικάνικο ριμέηκ. Σκοπεύω να του δώσω και αυτού κάποια στιγμή μια ευκαιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Γεια σας γεια σας. Για αυτούς που σας ενδιαφέρει η ψυχολογία - ψυχοθεραπεία, θα πρότεινα μια σειρά η οποία με είχε πραγματικά κάτι παραπάνω από πωρώσει, με είχε αρρωστήσει (με την καλή έννοια). Το concept είναι το εξής: Κάθε 5 επεισόδια αντιστοιχούν σε μία εβδομάδα. Βλεπουμε τις συνεδρίες ενός ψυχολόγου (του πρωταγωνιστή) με 4 διαφορετικούς "ασθενείς" Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη ενώ την Παρασκευή πηγαίνει ο ίδιος σε ψυχολόγο για τα δικά του θέματα. Αποτελείται από 25 λεπτα επεισόδια και 4 σεζόν. Πραγματικά αν μπορούσα να διαγράψω μια σειρά από τη μνήμη μου για να την ξαναδώ από την αρχή θα ήταν αυτή.:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γεια σας γεια σας. Για αυτούς που σας ενδιαφέρει η ψυχολογία - ψυχοθεραπεία, θα πρότεινα μια σειρά η οποία με είχε πραγματικά κάτι παραπάνω από πωρώσει, με είχε αρρωστήσει (με την καλή έννοια). Το concept είναι το εξής: Κάθε 5 επεισόδια αντιστοιχούν σε μία εβδομάδα. Βλεπουμε τις συνεδρίες ενός ψυχολόγου (του πρωταγωνιστή) με 4 διαφορετικούς "ασθενείς" Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη ενώ την Παρασκευή πηγαίνει ο ίδιος σε ψυχολόγο για τα δικά του θέματα. Αποτελείται από 25 λεπτα επεισόδια και 4 σεζόν. Πραγματικά αν μπορούσα να διαγράψω μια σειρά από τη μνήμη μου για να την ξαναδώ από την αρχή θα ήταν αυτή.:)

Θα κατέβει σύντομα και θα πω εντυπώσεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Χθες ολοκλήρωσα τη δεύτερη σεζόν του STRANGER THINGS. Οι εντυπώσεις μου ανάμεικτες. Είχε κάποια καλά σημεία στο δεύτερο μισό, αλλά γενικά πολύ αναμενόμενο. Ό,τι συνέβη, απλά το περίμενα. Νομίζω ότι από απόψη δημιουργικότητας, η πρώτη σεζόν ήταν καλύτερη. Η δεύτερη απλά προσπάθησε να είναι πιο "σκοτεινή". Υπήρχαν διάφορα κενά στην πλοκή, αλλά λέω δεν πειράζει ας το προσπεράσω, ίσως με την ελπίδα κιόλας κάποια από αυτά να εξηγηθούν στις επόμενες σεζόν. Μου άρεσαν τα καινούρια πρόσωπα. Επίσης, ο χαρακτήρας των πιτσιρίκων είναι πολύ ωραία γραμμένος/ χτισμένος. Η Γουινόνα Ράηντερ ήταν -ευτυχώς!- λιγότερο σπαστική σε σχέση με την πρώτη σεζόν. Ξενέρωσα με το τέλος, ούτε ένα ωραίο cliffhanger ρε παιδί μου!

Και για το ερωτικό μας τρίγωνο: Ο Στηβ παλίκαρος, ο άλλος απλά τη συνοδεύει. Ο Τζόναθαν σαν χαρακτήρας είναι πολύ ουδέτερος, σα να πρέπει να τον συμπαθούμε απλά και μόνο ότι είναι outcast. Θέλω καλύτερη σκιαγράφηση.

Η γενική μου άποψη δεν έχει αλλάξει: Θεωρώ ότι είναι πιο "μέτρια" από αυτό που διαφημίζεται/"ακούγεται". Είναι μια καλή σειρά να βλέπεις το βράδυ, μέχρι εκεί. Παρόλα αυτά, κρατώ επιφύλαξη και περιμένω να την κρίνω με σιγουριά αφού ολοκληρωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξεκίνησαν οι βροχές στην Ξάνθη και λέω να ξεκινήσω καμιά σειρά και γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σκεφτομαι να ξεκινησω Supernatural.Οσοι εχετε δει τι λετε αξιζει; Θα την προτεινατε σε καποιον γνωστο σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σκεφτομαι να ξεκινησω Supernatural.Οσοι εχετε δει τι λετε αξιζει; Θα την προτεινατε σε καποιον γνωστο σας;
Σε ζηλευω χαχ.Αν εχεις χρονο και αν συμπαθησεις τους πρωταγωνιστες τοτε καλη προβολη.Γιατι κραταει 13 σεζον αυτη η κολωνια<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Χθες ολοκλήρωσα τη δεύτερη σεζόν του STRANGER THINGS. Οι εντυπώσεις μου ανάμεικτες. Είχε κάποια καλά σημεία στο δεύτερο μισό, αλλά γενικά πολύ αναμενόμενο. Ό,τι συνέβη, απλά το περίμενα. Νομίζω ότι από απόψη δημιουργικότητας, η πρώτη σεζόν ήταν καλύτερη. Η δεύτερη απλά προσπάθησε να είναι πιο "σκοτεινή". Υπήρχαν διάφορα κενά στην πλοκή, αλλά λέω δεν πειράζει ας το προσπεράσω, ίσως με την ελπίδα κιόλας κάποια από αυτά να εξηγηθούν στις επόμενες σεζόν. Μου άρεσαν τα καινούρια πρόσωπα. Επίσης, ο χαρακτήρας των πιτσιρίκων είναι πολύ ωραία γραμμένος/ χτισμένος. Η Γουινόνα Ράηντερ ήταν -ευτυχώς!- λιγότερο σπαστική σε σχέση με την πρώτη σεζόν. Ξενέρωσα με το τέλος, ούτε ένα ωραίο cliffhanger ρε παιδί μου!

Και για το ερωτικό μας τρίγωνο: Ο Στηβ παλίκαρος, ο άλλος απλά τη συνοδεύει. Ο Τζόναθαν σαν χαρακτήρας είναι πολύ ουδέτερος, σα να πρέπει να τον συμπαθούμε απλά και μόνο ότι είναι outcast. Θέλω καλύτερη σκιαγράφηση.

Η γενική μου άποψη δεν έχει αλλάξει: Θεωρώ ότι είναι πιο "μέτρια" από αυτό που διαφημίζεται/"ακούγεται". Είναι μια καλή σειρά να βλέπεις το βράδυ, μέχρι εκεί. Παρόλα αυτά, κρατώ επιφύλαξη και περιμένω να την κρίνω με σιγουριά αφού ολοκληρωθεί.

Συμφωνώ, η πρώτη season μου άρεσε περισσότερο.
Λίγα τα λόγια σου για την Winona :hehe: Πέρα από την πλάκα, τι δεν σου άρεσε στην πρώτη season από τον χαρακτήρα της; Προσωπικά βρήκα την ερμηνεία της συγκλονιστική και ο ρόλος ήταν αρκετά δύσκολος. Θέλω να πω ότι οκ, ήταν μια μητέρα της ο οποίας ο γιος εξαφανίστηκε, ήταν λογικό κι επόμενο ο ρόλος να είναι ένα βήμα πριν το νευρικό κλονισμό

Σε ζηλευω χαχ.Αν εχεις χρονο και αν συμπαθησεις τους πρωταγωνιστες τοτε καλη προβολη.Γιατι κραταει 13 σεζον αυτη η κολωνια<3
Δεν το τελείωσα ποτέ, όλο λέω πως κάποια στιγμή θα το συνεχίσω αλλά πάντα το αναβάλλω.
Άγγελε ξεκίνησε το, και μόνο για τον Jensen, αξίζει η σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top