Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Katerina_kl

Νεοφερμένος

Η Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Prison Break & Walking Dead !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Prison Break
Στο τελευταίο επεισόδιο τα αδέλφια prison break φαίνεται ότι πέθαναν. Σιγά μην πέθαναν. Κακόγουστη σειρά χωρίς σενάριο που ο μόνος λόγος που τη βλέπω είναι για ιστορικούς. Η σειρά είναι κάτω του μετρίου.

The 100
Ολοκλήρωσα τη season. Πολύ ευχάριστο το τέλος. Η σειρά αφήνει αφήνει πίσω το survival κομμάτι και τη μάχη των φυλών και ξαναγίνεται scifi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
American Gods
πριν καποια χρονια καποιος ειχε αναφερει εδω τον συγγραφεα... και απο τοτε κολλησα...

βλεπει κανεις αλλος τη σειρα? εχω διαβασει το βιβλιο και περιμενα με καποια απαθεια τη μεταφορα της στην οθονη για να μην απογοητευτω. για την ωρα ειναι ενδιαφερον. θα ηθελα καποιες σκηνες να μην ειναι slow motion, δε νομιζω πως προσφερονται για κατι τετοιο. σε μερικους μ'αρεσει το καστ (media, wednesday) για αλλους ειχα αμφιβολιες στα πρωτα τουλαχιστον επεισοδια (shadow)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
American Gods
πριν καποια χρονια καποιος ειχε αναφερει εδω τον συγγραφεα... και απο τοτε κολλησα...

βλεπει κανεις αλλος τη σειρα? εχω διαβασει το βιβλιο και περιμενα με καποια απαθεια τη μεταφορα της στην οθονη για να μην απογοητευτω. για την ωρα ειναι ενδιαφερον. θα ηθελα καποιες σκηνες να μην ειναι slow motion, δε νομιζω πως προσφερονται για κατι τετοιο. σε μερικους μ'αρεσει το καστ (media, wednesday) για αλλους ειχα αμφιβολιες στα πρωτα τουλαχιστον επεισοδια (shadow)
Ωραιοι ηθοπποιοι αλλα πολυ αργη πλοκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Πολυσυλλεκτικό post.







 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
DAMAGES σει-ρά-ρα. Δείτε την χθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδιά , μόλις τελείωσα πανελλήνιες και ψάχνω για καμιά σειρά. Γενικά μ'αρέσουν δράσης , δράμα περιπέτειες κλπ. Ενδεικτικά βλέπω ευχάριστα walking dead, the 100, grey's anatomy.Ο αδερφός μου μανιωδώς μου προτείνει το Prison Break. Αξίζει; Έχετε καμιά άλλη πρόταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
γτπ Prison Break. Δες λίγο Fargo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
American Gods
πριν καποια χρονια καποιος ειχε αναφερει εδω τον συγγραφεα... και απο τοτε κολλησα...

βλεπει κανεις αλλος τη σειρα? εχω διαβασει το βιβλιο και περιμενα με καποια απαθεια τη μεταφορα της στην οθονη για να μην απογοητευτω. για την ωρα ειναι ενδιαφερον. θα ηθελα καποιες σκηνες να μην ειναι slow motion, δε νομιζω πως προσφερονται για κατι τετοιο. σε μερικους μ'αρεσει το καστ (media, wednesday) για αλλους ειχα αμφιβολιες στα πρωτα τουλαχιστον επεισοδια (shadow)

Εγώ είδα 3 επεισόδια. Από άποψη πλοκής έχει αρκετό ενδιαφέρον αλλά νομίζω ότι κάποια σημεία με χαλάνε από το να κολλήσω. Έχει κάποια όμορφα πλάνα και σκηνοθετικά μου αρέσει.Δεν με ενοχλεί τόσο το slow motion , όσο κάποιοι χαρακτήρες που είναι υπερβολικοί.Να μου πεις θεοί είναι αλλά νομίζω κάποιες ερμηνείες ηθοποιών (όχι του πρωταγωνιστή) δεν είναι τόσο καλές. Θα δω και τα υπόλοιπα επεισόδια βέβαια.

Εγώ ξεκίνησα και Bates Motel.Είμαι στον 2ο κύκλο.Ειναι σύγχρονο prequel του Psycho. Έχει αρκετό ενδιαφέρον στο πως αναλύεται ο ψυχισμός του έφηβου Norman Bates και η σχέση που είχε με τη μητέρα του. Οι πρωταγωνιστές είναι άψογοι.Δεν ακολουθεί πιστά βέβαια το original story. Παραποίησαν αρκετά στοιχεία για να το προσαρμόσουν στη σύγχρονη εποχή και έχουν προσθέσει και νέα story lines έτσι ώστε να σταθεί μόνη της σαν αυτοτελή σειρά. Έχει 5 κύκλους απ 'ότι θυμάμαι και έχει τελειώσει.

Παιδιά , μόλις τελείωσα πανελλήνιες και ψάχνω για καμιά σειρά. Γενικά μ'αρέσουν δράσης , δράμα περιπέτειες κλπ. Ενδεικτικά βλέπω ευχάριστα walking dead, the 100, grey's anatomy.Ο αδερφός μου μανιωδώς μου προτείνει το Prison Break. Αξίζει; Έχετε καμιά άλλη πρόταση;
Αφού σ'αρέσουν οι σειρές δράσεις θα σου πρότεινα να δεις και καμία τύπου superhero.Δεν θα σου πρότεινα flash arrow γιατί θεωρώ ότι πλέον το χουν γυρίσει πολύ στην σαπουνόπερα και με κούρασαν. Οπότε σίγουρα Daredevil.
Αν όντως σου αρέσουν δράματα θα σου πρότεινα True Detective κυρίως τον πρώτο κύκλο. Μπορείς να δεις και Sons of Anarchy, Peaky Blinders, Vikings , Westworld,Taboo που έχουν έντονο δράμα αλλά και δράση.Black Sails δεν έχω δει αλλά μου χουν πει καλά λόγια. .
Ε τα κλασικά Sherlock , Breaking Bad, Game of thrones νομίζω θα στα χουν προτείνει οπότε ας μην τα λέω και τα ξαναλέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
επειδη μ' αρεσει να χω θορυβο στο background εβαλα να ακουω το agent carter και το agents of shield. το agent carter μου κολλησε και το παρακαλουθησα (βοηθησε η πρωταγωνηστρια και το σεναριο), το agents of shield... μερικες φορες μου φαινεται κατωτερο background θορυβου :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.


26 μέρες! :clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Για όσους βλέπουν το house of cards! Πώς σας φάνηκε ο τελευταίος κύκλος?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Για όσους βλέπουν το house of cards! Πώς σας φάνηκε ο τελευταίος κύκλος?!

Δεν τον έχω δει ακόμη, αλλά πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Μου έχουν μείνει 3-4 επεισόδια ακόμη, θα τοποθετηθώ τότε. Μέχρι στιγμής καλούτσικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έλεος. Το 13 Reason why είναι εκτός emmys.

https://ew.com/tv/2017/07/13/emmys-2017-13-reasons-why-snub/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Έχει δει κανείς the strain? Το ξεκίνησα τις προάλλες, μέχρι στιγμής είναι λίγο meh αλλά για να περνά η ώρα καλό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και πολυ καλα κανει.
Όχι μαν. Ήταν φοβερή σειρά και ο πρωταγωνιστής αξίζει να πάρει το πρώτο ανδρικό ρόλο.

Έχει δει κανείς the strain? Το ξεκίνησα τις προάλλες, μέχρι στιγμής είναι λίγο meh αλλά για να περνά η ώρα καλό είναι.

Ναι σε λίγο αρχίζει η νέα season. Καλή είναι αλλά έχει κουράσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top