Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά τόσο ωραίο είναι το orange is the new black; Πλησιάζει η εξεταστική και πρέπει να ξεκινήσω νέα σειρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Παιδιά τόσο ωραίο είναι το orange is the new black; Πλησιάζει η εξεταστική και πρέπει να ξεκινήσω νέα σειρά :P
yeap, επιβάλλεται :clapup:


btw η τύπισσα είναι σάιεντολογο-τετοια... έπρεπε να έχει κάποιο κουσούρι για να αποκατασταθεί η ισορροπία στον κόσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μερόπη Αντωνίου

Νεοφερμένος

Η Μερόπη Αντωνίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χαχα ρε φίλε εξαρτάται από τι προσδοκίες έχεις και από το είδος της ταινίας/σειράς. Στο Lord of the rings, σαφώς θα δεχτείς κάποια πράγματα, αφού το όλο universe είναι διαφορετικό από το δικό μας και έχει δικιά του λογική. Αν έβλεπα τον Λέγκολας να πετυχαίνει headshot από 2 χιλιόμετρα, δε θα έλεγα κάτι. Αν τον έβλεπα, όμως να λέει κάτι στη γλώσσα του και να μεταμορφώνεται σε δράκο θα έλεγα, γιατί αντιβαίνει στη λογική της τριλογίας. Κλασικό παράδειγμα μη ρεαλισμού,όσον αφορά τη λογική του universe του lotr, κρίνοντας μόνο από τις ταινίες, είναι η σκηνή με τα φαντάσματα στο 3. Τέρμα op, δυνητικά θα μπορούσαν να νικήσουν τους πάντες στο λεπτό.

Το ίδιο με τα Harry Potter, δε θα αρχίσω να γκρινιάζω για μη ρεαλισμό, όταν κάνουν μαγείες, γιατί στη λογική του δικού τους universe, επιτρέπονται οι μαγείες. Θα γκρινιάζω ωστόσο για τον μη ρεαλιστικό χαρακτήρα του Voldemort. Από τους δυνατότερους μάγους, σπέρνει φόβο και μόνο με το όνομά του, αλλά όταν τον γνωρίσεις(πάλι μέσω ταινιών), διαπιστώνεις πόσο καθυστέρας είναι, το ένα λάθος μετά το άλλο. Πώς θα μπορούσε αυτός ο βλάκας να ήταν τοπ σκέφτεσαι? Δε βγάζει νόημα :P

Και πάμε μετά στο Mr Robot. Ίσως στο δικό τους universe, να θεωρείται οκ αυτός ο κλασικός περίεργος πανέξυπνος χακεράς, οκ μέσα. Εμένα δε μου αρέσει, αλλά το δέχομαι. Αλλά μη λες ότι είναι ρεαλιστικός, στο δικό μας universe, στον δικό τους οκ, no problem.
Πολύ σωστός. Έβλεπα το once upon a time. Ενώ μου άρεσε αρχικά, μετά τον 2ο κύκλο άρχισαν να το χαλάνε. Ακόμα και για το δικό τους universe, ήταν εξωπραγματικά αυτά που έβλεπες. Ναι μεν μαγεία, αλλά δεν γίνεται να μην πεθαίνει ποτέ κανένας καλός. Δεν γίνεται ποτέ η κακιά μάγισσα να μην παίρνει αυτό που θέλει, δηλαδή να σκοτώσει την Χιονάτη και τον Πρίγκιπα. Φαινόταν λες και ήταν μια ανίκανη για οτιδήποτε. Το μεγαλύτερο ψέμα ήταν που ΠΑΝΤΑ όταν έφτανε στην παρατρίχα να τους σκοτώσει, είτε θα εμφανιζόταν κάποιος, είτε θα τους άφηνε από μόνη της ζωντανούς ώστε να τους "κάνει την ζωή δύσκολη". Χαρακτηριστική σκηνή, όταν μπήκαν στα μάτια τους τα γυαλιά της βασίλισσας του χιονιού και έκανε μονομαχία με την χιονάτη. Όλο αστοχούσε ( sic ).
Ο άλλος, ο Rumplestiltskin, υποτίθεται ο πιο ισχυρός μάγος του κόσμου τους, δεχόταν συνεχώς τις δολοφονικές επιθέσεις της μάγισσας και των συμμάχων της και το παιζε χαλαρός, κουλ και με σαβουάρ βιβρ. Θα μου πεις, άμα πουλάνε αυτές οι μπούρδες, γιατί όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
hey guys!!!
Να σας θέσω ένα μικρό κουίζ? Ψάχνω μία σειρά για να αρχίσουμε το καλοκαίρι με τις αδερφές μου, ολ τουγκέδερ, κάτι που να αρέσει σε όλες... πρέπει δηλαδή να συνδυάσουμε πολλά διαφορετικά γούστα. Θα σας πω ενδεικτικά κάποιες σειρές που αρέσουν στην καθεμιά μας και θα εκτιμούσα προτάσεις...
1) Εγώ: suits, under the dome, ncis, sherlock, soa, rookie blue
2) η μεσαία : house md, grey' s anatomy, chicago fire, 3ος κύκλος under the dome -μαζί μου-, combat hospital, sherlock
3) η μικρή: reign, pretty little liars, bing bang theory

όλες μαζί: downton abbey, friends, 2 and a half men -περιστασιακά- και διάφορα police procedurals στυλ hawaii 5-0 -οι άλλες 2 κυρίως-, ncis - εγώ κι η μεσαία κυρίως- :P

έχετε κάτι καλό?
θενκς ιν αντβανς!! :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχει δει κανείς sense8? Είδα σήμερα το πρώτο επεισόδιο και μου φάνηκε ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Παιδια δεν ξέρω αν εχει ξαναειπωθεί αλλά σας προτείνω ανεπιφύλακτα τη σειρά Rick and Morty. Ειναι animated και πριν την δω δεν είχα δει καμια animated. Η σειρά είναι οτι καλύτερο εχω δει εδω και πολυ καιρο και εχει μπει ανετα στα τοπ 3 μου εβερ (και έχω δει παρα πολλες σειρες trust me). Δεν εχει τυχαια 9.3 imdb.

Ειναι ενα μείγμα sci-fi, κυνικοτητας, καφριλας με πανεξυπνο χιουμορ που δεν φοβαται να προκαλεσει και επισοδεια που ειναι τοσο απροβλεπτα που απλα δεν μπορεις να σταματησεις να βλεπεις. Ξεκινίστε με το 2 επισοδειο της 1ης για να κρίνετε (το πρώτο αφήστε το για μετά). 2 Σεζον είναι με 11 και 10 επισόδεια, φευγει μπαμ μπαμ. Δεν συγκρίνεται με οτι έχει ξαναβγει σε TV, απλά δοκιμάστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Έχει δει κανείς sense8? Είδα σήμερα το πρώτο επεισόδιο και μου φάνηκε ενδιαφέρον.

Τρομερήηηηηηηη σειρά. :clapup: :clapup:


Απ' όλους τους χαρακτήρες της σειράς μόνο η ντανιέλα "ξέρει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
μία ακόμη ερώτηση...ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνεις μόνο τον ένα μήνα δωρεάν στο netflix μετά να μη συνεχίσεις??
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Μερόπη Αντωνίου

Νεοφερμένος

Η Μερόπη Αντωνίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
hey guys!!!
Να σας θέσω ένα μικρό κουίζ? Ψάχνω μία σειρά για να αρχίσουμε το καλοκαίρι με τις αδερφές μου, ολ τουγκέδερ, κάτι που να αρέσει σε όλες... πρέπει δηλαδή να συνδυάσουμε πολλά διαφορετικά γούστα. Θα σας πω ενδεικτικά κάποιες σειρές που αρέσουν στην καθεμιά μας και θα εκτιμούσα προτάσεις...
1) Εγώ: suits, under the dome, ncis, sherlock, soa, rookie blue
2) η μεσαία : house md, grey' s anatomy, chicago fire, 3ος κύκλος under the dome -μαζί μου-, combat hospital, sherlock
3) η μικρή: reign, pretty little liars, bing bang theory

όλες μαζί: downton abbey, friends, 2 and a half men -περιστασιακά- και διάφορα police procedurals στυλ hawaii 5-0 -οι άλλες 2 κυρίως-, ncis - εγώ κι η μεσαία κυρίως- :P

έχετε κάτι καλό?
θενκς ιν αντβανς!! :P:redface:

downtown abbey.... ρε τι σειρές θα αρχίσω μόλις τελειώσω το διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
downtown abbey.... ρε τι σειρές θα αρχίσω μόλις τελειώσω το διάβασμα!

το έχουμε δει ρε...είναι η 1η σειρά που είδαμε ολ τουγκεδερ!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έχει δει κανείς sense8? Είδα σήμερα το πρώτο επεισόδιο και μου φάνηκε ενδιαφέρον.
Απίστευτο..Μέσα σε μια μέρα έφυγε και περιμένω 2ο κύκλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Έχει δει κανείς orphan black? Ειδα 1-2 επεισόδια χθες,μου αρέσει τρομερά η υπόθεση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Μου πρότειναν και εμένα το orphan black και μου είπαν πολυ καλα λόγια,μετά την εξεταστική λέω να το ξεκινήσω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Μου πρότειναν και εμένα το orphan black και μου είπαν πολυ καλα λόγια,μετά την εξεταστική λέω να το ξεκινήσω :hmm:
Σοβαρά ξεκίνησε το,εχω εθιστεί ( σαν τον εθισμό του htgawm)
Ταλενταρα η πρωταγωνίστρια δεν εχω να πω κατι αλλο,ο τροπος που ενσαρκώνει καθε κλώνο ειναι ασυλληπτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Έχει δει κανείς orphan black? Ειδα 1-2 επεισόδια χθες,μου αρέσει τρομερά η υπόθεση του.
Είχα δει 1η και 2η σεζόν τρομερή σειρά, θα την ξανά αρχίσω μετά το game of thrones.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Orphan Black
Tι φάση; Της πουτάνας γίνεται.Έχω φτάσει season 4.Καταρχην αν η συγγραφικη ομάδα θέλει να πάμε καλά,το καλό που της θέλω να μην πεθανει την Κοσίμα.Έμμονη ιδέα μου'χει γίνει :redface: Σε κάθε επεισόδιο γίνεται κάτι και σου ανατρέπει τα πάντα.Αυτά τα σκουλίκια τι στο καλό κάνουν;Δε ξέρω τι θα κάνουν,αλλά πρέπει να βρουν θεραπεία για τη Κοσίμα και τις υπόλοιπες που παρουσίασαν ελάττωμα.Nα σημειωθεί οτι η S είναι μεγάάάλη καριόλα,δε τη χωνεύω καθόλου.Όσον αφορά την sestra helena ,μόνο αγάπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αξίζει το Orphan Black δηλαδή; Να το ξεκινήσω; Θα σκαλώσω ανεπανόρθωτα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εχω κολλήσει με Shameless, είμαι ήδη στην 3η σεζόν και όπου να ναι την τελειώνω. Όσο πάει όμως με εκνευρίζει ο Τζίμι-Στιβ, ο γκόμενος της Φιόνα, θέλω να φύγει από την σειρά. :mad: Βλέπει κανείς άλλος; Όχι ε; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top