Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αφού τελείωσα το How I Met Your Mother, άρχισα Penny Dreadful...και τώρα δεν μπορώ να περιμένω για την τρίτη σεζόν της σειράς....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Με είχε στεναχωρήσει πάρα πολύ ο θάνατος του Bobby. Ήταν πολύ άγρια η απάντηση γιατί ήθελαν να πετύχουν την ανταλλαγή. Η οποία δε θυμάμαι καν αν ολοκληρώθηκε. :hehe:

σήμερα είδα και το 8ο, τελικά δεν έχει πεθάνει, ακόμα τουλάχιστον. Έτσι όπως τελείωσε το 7ο, με το μάτι του bobby στο πακέτο, νόμιζα ότι τον σκότωσαν, τώρα έστειλαν και το χέρι. Απ'ότι κατάλαβα όμως μάλλον θα πεθάνει στα επόμενα επεισόδια...πολύ κρίμα...
Θέλω ο abel κάποια στιγμή να φωνάξει σε όλους ότι η gemma ήταν αυτή που σκότωσε την tara, έτσι για να αποκαλυφθεί η αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
To true detective λέει τίποτα φέτος όσοι τα έχετε δει όλα που έχουν παίξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
To true detective λέει τίποτα φέτος όσοι τα έχετε δει όλα που έχουν παίξει?

Καταρχάς θα πρέπει να ξέρεις ότι είναι πολύ διαφορετική σειρά σε σχέση με την πρώτη σεζόν. Έχει παρόμοια σκηνοθεσία και concept αλλά εγώ βλέπω μια διαφορετική εκτέλεση.

Ξεκίνησε πολύ αδύναμα κατ' εμέ, τα πρώτα 2-3 επεισόδια ήταν αργά ίσα ίσα για να καταλάβεις τους χαρακτήρες. Τώρα τα τελευταία 2 που βγήκαν είναι καλύτερα.

Γενικά έχει σοβαρό ύφος, και χαρακτήρες που είναι όλοι κατά κάποιον τρόπο προβληματισμένοι, έχουν περάσει διάφορα. Οι βασικοί πρωταγωνιστές είναι 3 αστυνομικοί και ένας πρώην μαφιόζος.

Πολύ κακό το opening, καμιά σχέση με το masterpiece της πρώτης σεζόν :(

Θα σου έλεγα να το δεις, ειδικά αν σου άρεσε η πρώτη σεζόν και δεν σε πειράζει η αργή ταχύτητα της πλοκής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Πολύ κακό το opening, καμιά σχέση με το masterpiece της πρώτης σεζόν :(

Διαφωνώ. Έχει πολύ ωραίο opening και γενικότερα και γαμώ τα τραγούδια .Το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής.

Πάντως, γενικά δεν συγκρίνεται με την 1η season. Νομίζω ό,τι και να κάνουν δεν μπορούν να φτάσουν τον χαρακτήρα του McConaughey. :/:


HANNIBAL

ΡΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΡΕ. Ρε το παιδί είναι πολύ μπροστά λέμε. Εκεί στο κρεβάτι με τον Will είναι η πρώτη φορά που δεν έχει κάτι να απαντήσει!! Δεν το πίστευα λέμε. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΙΔΕΤΑΙ Ο ΘΕΟΣ.Τι σειράρα το Hannibal! Sorry Anthony Hopkins, αλλά ο Δανός σε πέρασε. Άπειρο respect στον Mads.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Διαφωνώ. Έχει πολύ ωραίο opening και γενικότερα και γαμώ τα τραγούδια .Το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής.

Το My least favorite life είναι κομματάρα, εγώ για το opening μίλησα. Το κομμάτι που παραθέτεις έπαιξε σε μια σκηνή του πρώτου επεισοδίου. Βασικά αυτό πιστεύουν πολύ πως θα έπρεπε να είναι το opening και όχι αυτό που έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι ξέρω έχω δει 1 ή 2 επεισόδια αλλά δε με τράβηξε να το περιμένω κάθε βδομάδα συστηματικά. Ελπίζω να φτιάχνει σιγά σιγά.

Το opening ειναι το τραγούδι της αρχής ε? Πολύ ωραίο μου φάνηκε εμένα και ιδιαιτερο για σειρα. Σπάνια παρατηρώ τέτοια. :P

Μάλλον θα τα δω όλα μαζί όσα μου μένουν οταν ολοκληρωθεί η σεζον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ναι ξέρω έχω δει 1 ή 2 επεισόδια αλλά δε με τράβηξε να το περιμένω κάθε βδομάδα συστηματικά. Ελπίζω να φτιάχνει σιγά σιγά.

Το opening ειναι το τραγούδι της αρχής ε? Πολύ ωραίο μου φάνηκε εμένα και ιδιαιτερο για σειρα. Σπάνια παρατηρώ τέτοια. :P

Μάλλον θα τα δω όλα μαζί όσα μου μένουν οταν ολοκληρωθεί η σεζον.

Ξεκίνησα να δω τον 2ο κύκλο όταν βγήκε το πρώτο επισόδειο.Στην μέση άρχισα να κλικάρω randomly προς τα μπροστά, τόσο πολύ είχα βαρεθεί.Είπα όμως πριν 3-4 μέρες να κάτσω να το δω σοβαρά, και τώρα τα έχω δει όλα πλην του 5ου.Το 4 πιστεύω ήταν πολύ καλό, μου άρεσε και το 3ο.Γενικά καθώς προχωράει, γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
σήμερα είδα και το 8ο, τελικά δεν έχει πεθάνει, ακόμα τουλάχιστον. Έτσι όπως τελείωσε το 7ο, με το μάτι του bobby στο πακέτο, νόμιζα ότι τον σκότωσαν, τώρα έστειλαν και το χέρι. Απ'ότι κατάλαβα όμως μάλλον θα πεθάνει στα επόμενα επεισόδια...πολύ κρίμα...
Θέλω ο abel κάποια στιγμή να φωνάξει σε όλους ότι η gemma ήταν αυτή που σκότωσε την tara, έτσι για να αποκαλυφθεί η αλήθεια!

Σου έκανα κατα λάθος σπόιλερ. :look:
Είναι λυπηρός και άδικος ο θάνατος του πάντως. Αυτό που θέλεις πιθανότατα θα συμβεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μη με κραξετε..Κανενας teen wolf;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αφού τελείωσα το How I Met Your Mother, άρχισα Penny Dreadful...και τώρα δεν μπορώ να περιμένω για την τρίτη σεζόν της σειράς....!

προσκυνούμε eva green:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
γεια σας!! μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλή σειρά που α) να μην έχει αυτοτελή επεισόδια και β) να μην είναι αστυνομική -έχω δει ήδη πολλάααα αστυνομικά-??

γεια σας!! μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλή σειρά που α) να μην έχει αυτοτελή επεισόδια και β) να μην είναι αστυνομική -έχω δει ήδη πολλάααα αστυνομικά-?

ΥΣ Δε με ενοχλούν οι πολλοί κύκλοι, αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα, έτσι?? όχι καμιά 10, πχ
thanks!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Όταν λες αστυνομική? Εννοείς γενικά να μην έχει πιστολίδι? Ή να μην είναι τύπου csi?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Όταν λες αστυνομική? Εννοείς γενικά να μην έχει πιστολίδι? Ή να μην είναι τύπου csi?

εννοώ να μην είναι τύπου Csi, ncis, castle κλπ
το πιστολίδι από μόνο του δε με ενοχλεί..
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
γεια σας!! μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλή σειρά που α) να μην έχει αυτοτελή επεισόδια και β) να μην είναι αστυνομική -έχω δει ήδη πολλάααα αστυνομικά-??

γεια σας!! μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλή σειρά που α) να μην έχει αυτοτελή επεισόδια και β) να μην είναι αστυνομική -έχω δει ήδη πολλάααα αστυνομικά-?

ΥΣ Δε με ενοχλούν οι πολλοί κύκλοι, αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα, έτσι?? όχι καμιά 10, πχ
thanks!! :P


TRUE FUCKIN' DETECTIVE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Είναι λίγο αστυνομικό βέβαια το true detective (το λέει και ο τίτλος :p) αλλά καμία σχέση με τα "φθηνά" csi κτλ. ,στο προτείνω όμως

Μόλις τελείωσα το sons of anarchy, νταξει, τα λόγια είναι περιττά! Είναι μια πραγματικά δραματική σειρά, η μόνη μέχρι τώρα που μ'έχει φέρει στο όριο του να κλάψω... Το φινάλε επικό, το καλύτερο που έχω δει σε σειρά, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να δω άλλη σειρά μετά από αυτή. Τελευταία σεζόν πάντως πήγαν λίγο γιούρια, σκότωσαν τους μισούς χαρακτήρες :p

Εγώ έχω να σου προτείνω sons of anarchy κατ'αρχάς, και αν δεν σου αρέσει το στυλ πολύ καλή σειρά επίσης είναι το breaking bad.
Και το sherlock holmes είναι εξαιρετικό αλλά έχει αυτοτελή επεισόδιο και είναι detective, αν και πολύ καλύτερο από αυτά που έχεις δει. Δεν νομίζω ότι δεν σου αρέσει το είδος, απλά δεν ήταν καλές οι σειρές που είδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Είναι λίγο αστυνομικό βέβαια το true detective (το λέει και ο τίτλος :p) αλλά καμία σχέση με τα "φθηνά" csi κτλ. ,στο προτείνω όμως

Μόλις τελείωσα το sons of anarchy, νταξει, τα λόγια είναι περιττά! Είναι μια πραγματικά δραματική σειρά, η μόνη μέχρι τώρα που μ'έχει φέρει στο όριο του να κλάψω... Το φινάλε επικό, το καλύτερο που έχω δει σε σειρά, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να δω άλλη σειρά μετά από αυτή. Τελευταία σεζόν πάντως πήγαν λίγο γιούρια, σκότωσαν τους μισούς χαρακτήρες :p

Εγώ έχω να σου προτείνω sons of anarchy κατ'αρχάς, και αν δεν σου αρέσει το στυλ πολύ καλή σειρά επίσης είναι το breaking bad.
Και το sherlock holmes είναι εξαιρετικό αλλά έχει αυτοτελή επεισόδιο και είναι detective, αν και πολύ καλύτερο από αυτά που έχεις δει. Δεν νομίζω ότι δεν σου αρέσει το είδος, απλά δεν ήταν καλές οι σειρές που είδες.


όχι, όχι, μου αρέσουν τα αστυνομικά...απλά είπα να ξεφύγω λίγο...:P
sherlock έχω δει και όντως είναι απλά τέλειο...τα άλλα δύο θα τα λάβω υπόψη μου, ευχαριστώ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Humans. Παιδιά είναι πολύ καλό,δείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Την μούρη του να δούμε,όταν η κόκκινη συνειδητοποιήσει,ότι τελικά ο Αζόρ Αχάι είναι ο Σνόου. Ούτε το iron throne,ούτε και κόρη. :/:
ναι αλλα αφού ο σνοου πέθανε(?) αρα ούτε αυτος είναι ο αζορ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ναι αλλα αφού ο σνοου πέθανε(?) αρα ούτε αυτος είναι ο αζορ

Εκτός και αν τον αναστήσει, που είναι πιθανό μιας και η παρουσία της στο Castle Black μόνο τυχαία δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top