Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι. Ελπίζω Φθινόπωρο αλλά δεν έχω κάποια ιδέα πότε όντως αρχίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Είμαι στο τρίτο επεισόδιο της έκτης σεζόν.
Έμαθα πως μπαίνουν και τα spoiler :P
Όντως από θέμα διοίκησης μεγάλη μαλακία το cartel, ειδικά που έκλεισε deal για το muling χωρίς να ρωτήσει το club. Έκανε όμως και άλλες χοντρές πουστιές, όπως που σκότωσε τον piney, την donna και προσπάθησε να σκοτώσει την tara. Βάρεσε την gemma, απείλησε τον unser, οργάνωσε τις διαρρήξεις για να πάρει πίσω την καρέκλα... έκανε πολλά. Όντως στις πρώτες σεζόν ήταν πολύ καλός, ηγετικός, αποφασιστικός, φαινόταν όμως ότι θα τις κάνει τις πουστιές του και τελικά τις έκανε με το παραπάνω.
Ανάμεσα σε tarra και wendy διαλέγω tarra, μεγάλωσε το παιδί της wendy, βοήθησε το club χωρίς δισταγμό, απέκτησε τσαμπουκά και προσπάθησε να πάρει και τα παιδιά και να φύγει. Τώρα που η wendy επέστρεψε, μαλάκωσε κι όλας και της αναγνώρισε το δικαίωμα να μιλήσει στο παιδί της.
Τον juice κι εγώ άρχιζα να τον συμπαθώ αλλά με προβλημάτισε λίγο το γεγονός ότι μέχρι τελευταία στιγμή ήταν πιστός στον clay, που προσπάθησε να τον προειδοποιήσει να φύγει
Την gemma γιατί να την μισώ ρε συ? Προσπαθούσε πάντα να διατηρήσει την ισορροπία στις σχέσεις jax-clay (ίσως και για λίγο παραπάνω απ'ότι θα έπρεπε) ενώ τελικά βοήθησε τον jax να καταστρέψει τον clay. Είναι βέβαια λίγο συμφεροντολόγα, αλλά τι να κάνουμε, δεν γίνεται να τα χουμε όλα :p
Η Τζεμα ειναι οτι ειναι η Σερσει για το game of thrones αν εχεις δει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheChosenOne

Νεοφερμένος

Ο TheChosenOne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Άντε να περιμένουμε το 2016 για την 6η σεζόν του Game of Thrones....Κατά τον Απρίλιο λογικά....
Όσοι την βλέπετε την σειρά,πείτε με αρρωστημένο,αλλά ήθελα συνάντηση Tywin-Stannis για να δω τι θα έλεγαν.......Κρίμα που πέθαναν και οι 2 όμως.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Άντε να περιμένουμε το 2016 για την 6η σεζόν του Game of Thrones....Κατά τον Απρίλιο λογικά....
Όσοι την βλέπετε την σειρά,πείτε με αρρωστημένο,αλλά ήθελα συνάντηση Tywin-Stannis για να δω τι θα έλεγαν.......Κρίμα που πέθαναν και οι 2 όμως.....

Ωραιος, δωσε σποιλς στον λαο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheChosenOne

Νεοφερμένος

Ο TheChosenOne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Όχι δεν βλέπω game of thrones.. έχω ένα θέμα με τις μεσσαιωνικού στυλ σειρές και ταινίες, στην αρχή μου φαίνονται βαρετές και αποκρουστικές αλλά τελικά όσες έχω δει μου άρεσαν (βλέπε lord of the ring, hobbit, merlin κτλ.) Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση να δοκιμάσω να το αρχίσω κάποια στιγμή

Είδα το 4ο επεισόδιο, αρκετά καλύτερο από τα προηγούμενα.
εξόντωσαν τους ναζι (ίσως περιμένουμε αντίποινα από εκεί), ο jax ύψωσε ανάστημα στους ιρλανδούς και πήγαν σε πόλεμο, ο chibs επιτέλους ύψωσε ανάστημα στον jax!, ο clay δεν λύγισε και ο otto σκότωσε τον marshal!! (άντε να δούμε πως θα αθωωθεί ο nero τώρα)

Μιας και μένει 1,5 σεζόν ακόμα, ποια σειρά λέτε να αρχίσω μετά? Πρώτα έχω και κάποιες άλλες εκκρεμότητες βέβαια, όπως κάνα δυο επεισόδια hannibal και true detective και κάποια επεισόδια the walking dead, αλλά ακούω προτάσεις, θα φύγουν σχετικά γρήγορα αυτά πιστεύω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εχεις δει breaking bad ετσι;
Αν σου αρεσουν τα πολιτικα θα σου προτεινα house of cards... Και το sherlock μετραει αν και δεν ειναι τοσο πολυ σειρα οσο ταινιες !!! Και το spinoff του breaking bad το better call saul ωραιο ειναι, αν και ειναι στη μια σεζον ακομα..
Ολες οι παραπανω ομως προσωπικα, δε νομιζω οτι συγκρινονται με sons
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όχι δεν βλέπω game of thrones.. έχω ένα θέμα με τις μεσσαιωνικού στυλ σειρές και ταινίες, στην αρχή μου φαίνονται βαρετές και αποκρουστικές αλλά τελικά όσες έχω δει μου άρεσαν (βλέπε lord of the ring, hobbit, merlin κτλ.) Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση να δοκιμάσω να το αρχίσω κάποια στιγμή

Είδα το 4ο επεισόδιο, αρκετά καλύτερο από τα προηγούμενα.
εξόντωσαν τους ναζι (ίσως περιμένουμε αντίποινα από εκεί), ο jax ύψωσε ανάστημα στους ιρλανδούς και πήγαν σε πόλεμο, ο chibs επιτέλους ύψωσε ανάστημα στον jax!, ο clay δεν λύγισε και ο otto σκότωσε τον marshal!! (άντε να δούμε πως θα αθωωθεί ο nero τώρα)

Μιας και μένει 1,5 σεζόν ακόμα, ποια σειρά λέτε να αρχίσω μετά? Πρώτα έχω και κάποιες άλλες εκκρεμότητες βέβαια, όπως κάνα δυο επεισόδια hannibal και true detective και κάποια επεισόδια the walking dead, αλλά ακούω προτάσεις, θα φύγουν σχετικά γρήγορα αυτά πιστεύω :P

Ωραία, ώρα για το ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ 5ο τώρα.:D
Σου είπα, δεν θα απογοητευτείς. Ο Nero θα αθωωθεί - μου φαίνεται είναι ο μόνος που τη βγάζει λάδι πάντα. :P Απλά κάνε λίγη υπομονή. Τα αντίποινα είναι χειρότερα απο άλλες φορές, αν θυμάμαι καλά.

Ευτυχώς έφυγε το σίχαμα απο τη μέση να λες. :P
Εν τω μεταξύ, ο Otto στην περίπτωση του Torik (Marshall) ήταν άπειρος Θεός. Αν θυμάσαι, στη κατάθεση του (ή οτι του είχε ζητήσει να γράψει) είχε γράψει "Your sister's blood tasted as good as her pussy."
Μιλάμε για τρελιάρη άνθρωπο! :crazy:

Sherlock, Elementary, Orange is the new Black, Constantine, Gangland Undercover? Είναι αυτές που μου ήρθαν αμέσως στο μυαλό. :hehe: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
breaking bad, better call saul και sherlock έχω δει, όλες τρομερές αλλά όντως με sons δεν συγκρίνονται!
Μάλλον θα δω κάνα trailer από τις υπόλοιπες για να δω ποια μου αρέσει, για το house of cards και το orange is the new black έχω ακούσει καλά λόγια, τις υπόλοιπες δεν τις ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
To Constantine που είπα, κόπηκε πέρσι. Μια σίζον είναι μόνο, και είναι απλά ο John Constantine που είναι εξορκιστής κτλ και δείχνει τις περιπέτειες του. Σειράρα δεν είναι, αλλά είναι καλό και ευχάριστο. :P

To Elementary είναι σε στυλ Sherlock (βασικά ΕΙΝΑΙ Sherlock, απλά πρωταγωνιστεί ο Jonny Lee Miller, ο Watson είναι γυναίκα και όλα διαδραματίζονται στην Αμερική, όχι στην Αγγλία). Για εμένα μπροστά στο Sherlock δεν πιάνει μια, αλλά είναι ενδιαφέρουσα σειρά. :D

Τέλος, το Gangland Undercover, μοιάζει με SoA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Α ναι, τώρα το θυμήθηκα, έχω την εντύπωση ότι το έβαζε ο σκαι μια περίοδο?
Είχα δει πάντως κάποια επεισόδια αλλά έχοντας δει το sherlock ξενέρωσα, μου φάνηκε πολλά επίπεδα κάτω και δεν το συνέχισα. Τα περισσότερα επεισόδια του sherlock είναι αριστούργημα ενώ ο ηθοποιός που έχει τον ρόλο ταιριάζει όπως ο Kim Coates στον ρόλο του Tig!!!
Οπότε θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε gangland undercover, house of cards, orange is the new black και constantine.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οπότε θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε gangland undercover, house of cards, orange is the new black και constantine.

Απο αυτες το house of cards ειναι το καλυτερο ασυζητητι!!! Δεν τις εχω δει ολες αλλα και απο τις κριτικες καταλαβαινεις!!! Σου δινει και τροφη για σκεψη να δεις τι παιζει και με τα πολιτικα συμφεροντα κτλ!!! Καλη σειρα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Η δεύτερη πιστεύω είναι καλύτερη από την πρώτη και η τρίτη αναμένεται να είναι εξίσου καλή! :clapup: Ελπίζω βέβαια να μην το παρατραβήξουν..
Καμιά ιδέα για το πότε αρχίζει η τρίτη σεζόν; :hmm:
Διαβασα πως θα ξεκινησει το 2016.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Hannibal
Σοβαρά τώρα θέλουν να ακυρώσουν αυτή τη σειρά; ΣΟΒΑΡΑ; :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Hannibal
Σοβαρά τώρα θέλουν να ακυρώσουν αυτή τη σειρά; ΣΟΒΑΡΑ; :mpinelik:
Δεν θα ακυρωθεί. Θα την αγοράσει κανένα Netflix ή κανα HBO και όλα κομπλέ. Ο Jack ήταν greedy και θα το πληρώσει αυτό που δεν έκανε(να τον σκοτώσει). Η αλήθεια είναι πως δεν το χάρηκα που τον έσπασε στο ξύλο γιατί για κάποιο λόγο τον πάω άπειρα τον χανιμπαλάκο.Είναι πολύ φινετσάτος ο πούστης ρε φίλε. Ακόμα και όταν τις έφαγε ήταν πιο πάνω από τον Jack.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Α ναι, τώρα το θυμήθηκα, έχω την εντύπωση ότι το έβαζε ο σκαι μια περίοδο?
Είχα δει πάντως κάποια επεισόδια αλλά έχοντας δει το sherlock ξενέρωσα, μου φάνηκε πολλά επίπεδα κάτω και δεν το συνέχισα. Τα περισσότερα επεισόδια του sherlock είναι αριστούργημα ενώ ο ηθοποιός που έχει τον ρόλο ταιριάζει όπως ο Kim Coates στον ρόλο του Tig!!!
Οπότε θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε gangland undercover, house of cards, orange is the new black και constantine.

Ναι, το έβαζε! Έχω δει μέχρι μέσα της δεύτερης σίζον που το έβαζε και στο FOX το ελληνικό, αλλά μετά δεν ψήθηκα να συνεχίσω. Αλλά οτι μου άρεσε, μου άρεσε.
Το Sherlock είναι ένα έπος, φίλε μου..Απο τις πιο καλογυρισμένες σειρές που έχω δει, και με τις καλύτερες ερμηνείες. Γενικά ο Cumberbatch παίζει πολύ καλά τις ιδιοφυίες (Χόκινγκ στην ομώνυμη ταινιούλα του BBC, Sherlock Holmes στη σειρά και Turing στο Imitation Game).;)
Hannibal
Σοβαρά τώρα θέλουν να ακυρώσουν αυτή τη σειρά; ΣΟΒΑΡΑ; :mpinelik:

Ναι. Αν και όπως ειπώθηκε νωρίτερα είναι πιθανό να την πάρει άλλο ανάλι. Τι πιθανό, σίγουρο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δεν θα ακυρωθεί. Θα την αγοράσει κανένα Netflix ή κανα HBO και όλα κομπλέ. Ο Jack ήταν greedy και θα το πληρώσει αυτό που δεν έκανε(να τον σκοτώσει). Η αλήθεια είναι πως δεν το χάρηκα που τον έσπασε στο ξύλο γιατί για κάποιο λόγο τον πάω άπειρα τον χανιμπαλάκο.Είναι πολύ φινετσάτος ο πούστης ρε φίλε. Ακόμα και όταν τις έφαγε ήταν πιο πάνω από τον Jack.
Hannibal
Είμαι ο μόνος που είναι απαισιόδοξος σχετικά με αυτό; Τέλος πάντων, κι εγώ τον λατρεύω τον Χάνιμπαλ σα χαρακτήρα, αλλά θέλω να πεθάνει. Είναι θέμα αρχών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγω κολλησα με big bang theory και με iZombie. Γινομαι και εγω ενα τζανκι σειρων. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pelena

Νεοφερμένος

Η pelena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τεραστιο κολλημα με το Grey's Anatomy , House και γενικοτερα ιατρικες σειρες :D. Περα απο αυτες ξερετε αλλες σειρες τυπου φιλαρακια,big bang theory κτλ. που ειναι ωραιες ειδικα για καλοκαιρι που δεν εχω ιδεα τι να κανω :happy: ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Τεραστιο κολλημα με το Grey's Anatomy , House και γενικοτερα ιατρικες σειρες :D. Περα απο αυτες ξερετε αλλες σειρες τυπου φιλαρακια,big bang theory κτλ. που ειναι ωραιες ειδικα για καλοκαιρι που δεν εχω ιδεα τι να κανω :happy: ;;

Γιατί να αρχίσεις νέες σειρές; Άρχισε από την αρχή το Grey's Anatomy! Ποιος περιμένει μέχρι να βγει η 12η σεζον;; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top