Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μία είναι η σειρά και από άποψη σεναρίου και ηθοποιών και μουσικής.
Sons of Anarchy

Ισχύει! Και εξέλιξης εννοείται. Το SoA είναι η αγαπημένη μου σειρά χωρίς αμφιβολίες, ενώ την τριάδα συμπληρώνουν Dexter και Supernatural.
:D
Ντοκτορ,αν έχεις χρόνο. Αλλιώς oitnb.
Με bb δεν ξετρελάθηκα,οπότε δεν την προτείνω. Είχα μεγαλύτερες προσδοκίες,ύστερα από όσα είχα ακούσει,και λογικό να έφαγα μια μίνι ξενέρα. :redface: Το θετικό στο bb είναι,ότι έχει τελειώσει και δεν θα βασανίζεσαι,περιμένοντας καινούρια επεισόδια. :P

Χρόνο έχω, όχι άπειρο όμως. Με ντόκτορ έχω μπερδευτεί λίγο, απο που να αρχίσω δηλαδή.
Και εγώ το BrBad γι'αυτό το σταμάτησα, και νωρίς μάλιστα. Δεν είναι οτι έφαγα σποιλ (γιατί δεν έφαγα η αλήθεια είναι) αλλά το οτι κινείται αργά στην αρχή. Σκεφτόμουν να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία, πάντως. Όπως έδωσα και στο game of thrones που κάποτε μισούσα και τώρα ίσως και να θέλω να το αρχίσω στο μέλλον. :P
Ναι, όντως. Αυτό είναι το γαμάτο με τις τελειωμένες σειρές. :D
Ενώ τώρα spn αν ξεκινήσω 10η θα περιμένω συνεχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ξεκίνα BrBad.Είναι αργο αλλά μετά της 3η σεζον ανεβαίνει η ένταση!!Hannibal έχεις δει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όχι, δεν το έχω ψάξει καν. Γενικά στο άμεσο μέλλον έχω όσα είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το Hannibal έχει σκληρές σκηνές αλλά εγώ την βρίσκω καταπληκτική σειρά. Ειδικά μετά το τελευταίο επεισόδιο της 2η σεζόν θέλω να δω που θα κινηθεί φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Πράγματι.. Αν και ο 1ος κύκλος του Hannibal μου φάνηκε κάπως βαρετός ο 2ος το απογείωσε!
Supernatural περιμένω το επόμενο επεισόδιο πλέον :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το Hannibal έχει σκληρές σκηνές αλλά εγώ την βρίσκω καταπληκτική σειρά. Ειδικά μετά το τελευταίο επεισόδιο της 2η σεζόν θέλω να δω που θα κινηθεί φέτος.
Στο Hannibal αυτό που προσωπικά με έλκει δεν είναι η πλοκή. Μερικές φορές δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα που το πάει. Αυτό που λατρεύω είναι οι χαρακτήρες. Μ' αρέσουν οι αντιδράσεις τους, τα πιστεύω τους, οι σχέσεις μεταξύ τους. Γενικά, έχει πολύ καλούς ηθοποιούς. Επίσης, έχει πολύ δυνατούς διαλόγους που λένε πολλά! Κάτι ακόμα που μ' αρέσει τρελά είναι ο τρόπος που παρουσιάζονται τα πάντα: υπάρχει ομορφιά ακόμα και στους φόνους, στα πτώματα, στα τοπία.
Έχω να δω τα τέσσερα τελευταία επεισόδια της δεύτερης σεζόν ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στο Hannibal αυτό που προσωπικά με έλκει δεν είναι η πλοκή. Μερικές φορές δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα που το πάει. Αυτό που λατρεύω είναι οι χαρακτήρες. Μ' αρέσουν οι αντιδράσεις τους, τα πιστεύω τους, οι σχέσεις μεταξύ τους. Γενικά, έχει πολύ καλούς ηθοποιούς. Επίσης, έχει πολύ δυνατούς διαλόγους που λένε πολλά! Κάτι ακόμα που μ' αρέσει τρελά είναι ο τρόπος που παρουσιάζονται τα πάντα: υπάρχει ομορφιά ακόμα και στους φόνους, στα πτώματα, στα τοπία.
Έχω να δω τα τέσσειρα τελευταία επεισόδια της δεύτερης σεζόν ακόμα.

Δες τα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σκληρές σκηνές όπως; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σκληρές σκηνές όπως; :P

Ας πούμε αν σε αηδιάζει το saw και δεν μπορείς να το δεις, καλύτερα να μην δεις ούτε Hannibal. Κομμένα σώματα κλπ (στην καλύτερη απλώς κομμένα). Ωστόσο τα εγκλήματα στο Hannibal τα παρουσιάζει με ένα... elegance. Σου δείχνει από την μεριά των ψυχοπαθών, το τι σκέφτονται κλπ. Κορυφή βέβαια ο Hannibal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Α, ντάξυ δε τίθεται τέτοιο θέμα. :P
Και dexter/criminal minds/sons of anarchy που έβλεπα διαμελισμούς και ανοιγμένα στομάχια δεν καταλάβαινα τίποτα. :P

Πόσα επεισόδια έχει η σεζόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eντάξει δεν υπάρχουν στο Flash! Εκαναν συνεργό του Wentworth Miller (Captain Cold) τον Dominic Purcell (Mick)!!! :yahoo: Οι πρωταγωνιστές του Prison Break!!! :D Το αχτύπητο δίδυμο! :D

Να πούμε ότι παίζει επίσης σε αυτήν στην σειρά - αλλά και στο Arrow - ο Robert Knepper (Clock King) που επίσης ήταν στο Prison Break! Aυτά είναι! :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Χαχαχα!!Μας τρολαρουν κανονικά!!Όλο το prison break έχει περάσει από κει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Α, ντάξυ δε τίθεται τέτοιο θέμα. :P
Και dexter/criminal minds/sons of anarchy που έβλεπα διαμελισμούς και ανοιγμένα στομάχια δεν καταλάβαινα τίποτα. :P

Πόσα επεισόδια έχει η σεζόν;

13 η κάθε σεζόν, 2 σεζόν μέχρι τώρα σύνολο, περιμένουμε την 3η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
13 η κάθε σεζόν, 2 σεζόν μέχρι τώρα σύνολο, περιμένουμε την 3η.

Μια χαρά ακούγεται. Θα κατεβάσω τη πρώτη σεζόν αν είναι και θα σας πω απόψεις όταν τελειώσω με σπν. :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μια χαρά ακούγεται. Θα κατεβάσω τη πρώτη σεζόν αν είναι και θα σας πω απόψεις όταν τελειώσω με σπν. :redface::D

Χαλαρά. Πάντως να ξέρεις στην 2η σεζόν προχωράει κάπως καλύτερα η πλοκή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Αν το ξεκινήσεις δες το όλο πριν αποφασίσεις να το σταματήσεις.Στην δεύτερη σεζον απογειώνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν το ξεκινήσεις δες το όλο πριν αποφασίσεις να το σταματήσεις.Στην δεύτερη σεζον απογειώνεται.

Χαλαρά. Πάντως να ξέρεις στην 2η σεζόν προχωράει κάπως καλύτερα η πλοκή.


Αν πληττω στην αρχη - που αμφιβαλλω - ισως και να το σταματησω. Αλλα συνηθως σταματαω μια σειρα (brbad για παραδειγμα) και μετα το μετανιωνω και θελω να τη ξαναρχισω.
Αν και εχω καιρο μεχρι να το δω, οπως ειπα ψαχνω για σειρα αφου τελειωσω σιζον 9 στο σπν.


Εχει δει κανεις spartacus/black sails παρεπιπτοντως; (δε σκεφτομαι να ξεκινησω αμεσα αλλα θα ηθελα να ακουσω γνωμες και για αυτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εχει δει κανεις spartacus/black sails παρεπιπτοντως; (δε σκεφτομαι να ξεκινησω αμεσα αλλα θα ηθελα να ακουσω γνωμες και για αυτα)

Το Spartacus παρόλο που δεν το έχω δει, δεν μου άρεσε το concept και ο τρόπος που δείχνουν τις μάχες. Κάτι σαν 300 μου φάνηκε, και όχι δεν μου αρέσει. Αν το έχει δει κάποιος θα μας πει στα σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Eγώ είδα το νέο επεισόδιο Arrow.
Ντάξει πως κ πως το περίμενα.Αναμενόμενα τα περισσότερα.Συγκινήθηκα αρκετά με το team ιδιαίτερα με τη Felicity. Επίσης μ αρέσει όλο και περισσότερο ο Ray Palmer. Πλησιάζει ο καιρός που θα τον έχουμε ως Atom :clapup: Θέλω επιτέλους η Thea να μάθει τι παίζει με τον Oli γιατί ο Malcolm έχει αρχίσει να μου τη δίνει απίστευτα στα νεύρα.Ωραίο το τέλος που επανεμφανίστηκε πάλι Τatsu. Η laurel δεν με έχει ξετρελάνει ακόμη ως Canary. Αυτά :P αααα θέλω και thea -roy μαζι.Μου έλειψαν.

Επίσης Breaking Bad είμαι προς το τέλος του 3ου κύκλου :D Είναι τέλειο.Αλλά έχω φάει κάτι spoilers κ δεν μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Eγώ είδα το νέο επεισόδιο Arrow.
Ντάξει πως κ πως το περίμενα.Αναμενόμενα τα περισσότερα.Συγκινήθηκα αρκετά με το team ιδιαίτερα με τη Felicity. Επίσης μ αρέσει όλο και περισσότερο ο Ray Palmer. Πλησιάζει ο καιρός που θα τον έχουμε ως Atom :clapup: Θέλω επιτέλους η Thea να μάθει τι παίζει με τον Oli γιατί ο Malcolm έχει αρχίσει να μου τη δίνει απίστευτα στα νεύρα.Ωραίο το τέλος που επανεμφανίστηκε πάλι Τatsu. Η laurel δεν με έχει ξετρελάνει ακόμη ως Canary. Αυτά :P αααα θέλω και thea -roy μαζι.Μου έλειψαν.

καλά η Thea πόσο ηλίθια παίζει να είναι έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top