Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
To Suits το βλέπω καιρό. Στην λίστα μου μπήκαν το White Collar και Psych που είπες.


Είναι για λάτρεις του franchise. Δεν επικεντρόνεται στα ζομπια αλλά στους πρωταγωνιστές που ζουν σε ένα κόσμο με αυτά.
Στα ζόμπια επικεντρώνεται, δε μου λέει κάτι η κατάσταση των ανθρώπων που θυμίζει πολλές σειρές κλασσικό μουντ τεσπα.

Το The walkind dead είναι απλά τέλειο!!! :eek: Εχει δράση, αγωνία, πλοκή, καλές ερμηνείες +++++ ! :D

Aν και ο σκηνοθέτης του 28 days later, Danny Boyle, είναι τρομερός ( βλ. Slumdog Millionaire - το οποίο μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρθηκε στο τρέιλερ της ταινίας :P - Trainspotting, 127 Hours [...] ), creator της σειράς The walkind dead είναι ο τρεις φορές υποψήφιος για Οσκαρ Frank Darabont (σκηνοθέτης των ταινιών The Green Mile, The Shawshank Redemption κτλ), κάτι που νομίζω ότι αυτό λέει πολλά! ;)

Η σειρά πέρα από το φαινόμενο "ζόμπι" (:P) προβάλλει και τις ασταμάτητες προσπάθειες επιβίωσης των ανθρώπων καθώς και τα προβλήματα που δημιουργούνται από την αναγκαστική εν μέρει συμβίωσή τους. Βέβαια, δεν λείπουν και οι κακοί της υπόθεσης... :angel: Αυτά είναι μερικά από τα μηνύματα που έχω παρατηρήσει. :) Πραγματικά αξίζει αυτή η σειρά!
Πλοκή δεν έχει. Αγωνία έχει μη φάνε αυτόν που κυνηγάνε εκείνη τη στιγμή. Οι ερμηνείες είναι κλασσικές. Δλδ δεν μειώνω κάτι αλλά έχουμε νιώσει και υπερπαραγωγές ρε παιδί μου, πως να το πω.
Και να σου πω την πλήρη κριτική και πιο αληθινή. Σαν σειρά λεει πολύ, δεν αμφιβάλω καθόλου μα καθόλου. Αλλά μόνο αν ο χρόνος σου επιτρέπει να δεις ακόμη και 60 σειρές οπότε αποτελεί σίγουρα μια από τις πρώτες.
Εγώ που δεν έχω δεν είναι στις 5 για τις οποίες θα χαραμιζόμουν. Είδα 2 σεζόν σε 1 μέρα και αύριο θα εκτελέσω και τις άλλες.
Και επιμένω τόσο γιατί όταν σκίζουμε τα βρακιά μας για μια σειρά πρέπει να μην είναι αυτή με την οποία πωρωθήκαμε αυτό τον καιρό ή μας κράτησε αλλά αυτή που μετρά απείρως.
Είμαι αυστηρή όμως, συγγνώμη, το συνηθίζω. :/:
Και μένα μου άρεσε πάντως, θα το πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Αγαπημένη η 3η??????:worry::confused::confused:
Κοίτα,
Η 1η, πάρα πολύ καλή, μία εισαγωγή στην σειρά, αλλά δεν ξέρω ίσως φταίει το ότι πάνω που άρχισε, τελείωσε κιόλας... Μα 6 επεισόδια μόνο; :hmm: :P
Η 2η, κρατάει το επίπεδο σε γενικές γραμμές, αρκετά καλά, αλλά νομίζω είχε πολύ μπλα-μπλά και με κούραζε κάποιες φορές!
Η 3η, (για εμένα) έκανε μία τεράστια άνοδο σε σχέση με την 2η. Πολύ αγωνία, πολύ δράση, καθ' όλη την διάρκεια της σαιζόν.
Η 4η, θα μπορούσε σε πολλά σημεία (στα οποία αναρωτιόμουν και εγώ ο ίδιος "βρε μήπως είναι καλύτερη και από την 3η";). Αλλά νομίζω πως όχι. Μέχρι το 12ο που έχω δει, αν και είναι πολύ καλή σαιζόν, είχε ένα super wow επεισόδιο (το οποίο το έγραψα και πάνω: 4ος κύκλος, επεισόδιο 8ο - που για μένα είναι μακράν το καλύτερο της σειράς), αλλά είχε και κάποιες αδυναμίες (π.χ. το 12ο επεισόδιο... Δεν προχωράει καθόλου η σειρά και απλά παρακολουθούμε μπλα-μπλα :whistle: Για μένα ίσως το χειρότερο μέχρι τώρα).
Εσύ πως θα της έβαζες; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλοκή δεν έχει. Αγωνία έχει μη φάνε αυτόν που κυνηγάνε εκείνη τη στιγμή. Οι ερμηνείες είναι κλασσικές. Δλδ δεν μειώνω κάτι αλλά έχουμε νιώσει και υπερπαραγωγές ρε παιδί μου, πως να το πω.
Και να σου πω την πλήρη κριτική και πιο αληθινή. Σαν σειρά λεει πολύ, δεν αμφιβάλω καθόλου μα καθόλου. Αλλά μόνο αν ο χρόνος σου επιτρέπει να δεις ακόμη και 60 σειρές οπότε αποτελεί σίγουρα μια από τις πρώτες.
Εγώ που δεν έχω δεν είναι στις 5 για τις οποίες θα χαραμιζόμουν. Είδα 2 σεζόν σε 1 μέρα και αύριο θα εκτελέσω και τις άλλες.
Και επιμένω τόσο γιατί όταν σκίζουμε τα βρακιά μας για μια σειρά πρέπει να μην είναι αυτή με την οποία πωρωθήκαμε αυτό τον καιρό ή μας κράτησε αλλά αυτή που μετρά απείρως.
Είμαι αυστηρή όμως, συγγνώμη, το συνηθίζω. :/:
Και μένα μου άρεσε πάντως, θα το πω.

Από τη μία λες ότι δε θα χαραμιζόσουν να την έβλεπες και από την άλλη ότι είδες 2 σεζόν σε μια μέρα και πως αύριο θα δεις και τις άλλες. (???) :confused: :P Αποφάσισε. :)

Πάντως δε νομίζω να υπερέβαλλα. Προσωπικά βρίσκω την πλοκή της σειράς ενδιαφέρουσα (έχω γράψει σε δύο άλλα ποστ πιο συγκεκειμένα, βαριέμαι να τα ξαναγράφω). Ξαναλέω όμως ότι δεν είναι μόνο "ζόμπι". Ουσιαστικά διεξάγεται ένας αγώνας επιβίωσης. Ο ισχυρότερος θα επικρατήσει στο τέλος, όπως άλλωστε συμβαίνει πάντοτε.

Οσον αφορά τις ερμηνείες, εμένα μου φαίνονται καλές και όχι κλασικές. Αν ήταν κλασικές δε θα είχε γίνει τόσο ντόρος γι' αυτήν την σειρά. Γιατί τι θα εκτιμούσαν οι τηλεθεατές; Τα εφέ της ταινίας; Απλά την πλοκή; Η πλοκή συνυφαίνεται με τους ηθοποιούς μερικές φορές. Αν δηλαδή μια σειρά λέει σε πλοκή αλλά οι ηθοποιοί είναι αγγούρια... ε απλά δε βλέπεται. :P Εμένα πάντως με είχε συγκινήσει κάπως η ερμηνεία του Andrew Lincoln στο όγδοο επεισόδιο του τέταρτου κύκλου. Δε λέω ότι δάκρυσα ξέρω γω, αλλά ήταν πολύ καλή η ερμηνεία του και γενικότερα η σκηνή (μην πω και ολόκληρο το επεισόδιο :redface:) !

Να πω επίσης πως έχω δει πολλές σειρές και πιστεύω πως είμαι σε θέση να διακρίνω τις καλές σειρές από τις λιγότερο καλές. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως θεωρώ τον εαυτό μου αυθεντία. :P Ο καθένας, φυσικά, έχει την άποψή του και βλέπει τα πράγματα από τη δική του οπτική γωνία, κάτι που το σέβομαι απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Έγραψα χίλια πράγματα και μου χάθηκε η σύνδεση δλδ. -.-
Πολύ απλά. Μου αρέσει η κριτική πάνω σε αυτό το είδος, χρόνια το κάνω, το είδος της σειράς είναι σε αυτά που μαρέσουν, οπότε δεν ξεκίνησα την κουβέντα για να διαφωνήσω με κάποιον και να του περάσω τη γνώμη μου.
Μέσα στον μηδενικό χρόνο που έχω βρήκα μια μεγάλη ανάσα οπότε ο ντόρος για κάτι τέτοιο μου κίνησε το μικρόβιο για να δω τι παίζει για να κρίνω και να ξέρω.
Οπότε εννοείται πως άλλοτε θα το παρακολουθούσα και άλλοτε θα το περνούσα κάθε επεισόδιο σε 7 λεπτά μόνο για να καταφέρω να δω αν αξίζει ώστε να το έχω και γω στη λίστα μου για να το δω αλλά βλέποντάς το βρήκα και τα μειονεκτήματα, δεν είναι κακό. Όπως και από την άλλη το βρίσκω και αρκετά καλά στημένο.
Το ότι ο ισχυρότερος πάντα κερδίζει όπως λες και συ το ξέρουμε. Αγώνες επιβίωσης είδαμε σε ξακουστές σειρές όπως lost (δεν είναι στις αγαπημένες μου). Οπότε για αυτό τόλμησα να πω ''όλα αυτά τα ξέρουμε''. Δλδ πάνω κάτω ξέρουμε πως πάει όλο αυτό σε αυτές τις καταστάσεις που μας φανερόνονται στη σειρά.
Επίσης με κάτι που σίγουρα δεν συμφωμώ μαζί σου και είμαι κάθετη είναι αυτό με τον ντόρο. Ντόρος γίνεται γτ είναι στη μόδα οι σειρές, είναι στη μόδα οτιδήποτε ''άγριο'' και διαφορετικό όσον αφορά το είδος της και γενικά είναι σε αυτά της μόδας όπως και να το κάνουμε.
Και το got στη μόδα είναι για αυτό το ξέρει και η 60αρα περιπτερού. θέλω να πω ο ντόρος ποτέ δε λέει πολλά.
Ίσως βέβαια φταίω και γω που θετικά θα πάρω κυρίως αυτό που σου τρώει ψυχή και μυαλό.

Λόγω του είδους της μαρέσει. Εγώ θα το έβλεπα.
Αν κάποιος με τα γούστα μου μου ζητούσε να του προτείνω κάτι θα του την έλεγα μάλλον αμέσως.
Αν κάποιος μου ζητούσε γενικά γαμαστερές σειρές δεν θα του την έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
vampire diaries.

Παραδόξως στεναχωρήθηκα λίγο που πέθανε η νάντια αλλά τεσπά καλά να πάθει :pfff:
Ο επιστήμονας επίσης :P
Η ελένα δε νομίζω να μας αφήσει χρόνους με αυτό που έκανε η κάθριν γιατί αλλιώς πάει η σειρά.
Και στο τέλος που δεν μπορούσε να περάσει δεν κατάλαβα τι έγινε. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GerwnOnoufrios

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Lost,Dexter,Game of Thrones είναι οι καλύτερες σειρές που έχουν βγει για μένα...

Μία καινούργια το Penny the Dreadful πρέπει να είναι γ@μάτη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamjustice

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κολλημενη με Death Note (φυσικα :P), Game of Thrones, Commuinty και Pretty Little Liars!
Θελω να αρχισω Walking Dead αλλα δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να δείτε sons of anarchy να έχω κανέναν άνθρωπο να το συζητάμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τι υπόθεση έχει; :P

Είναι ένα κλαμπ μηχανόβιων που κάνουν κάτι παράνομα (διακίνηση ναρκωτικών, όπλων, φόνους κτλ).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είναι ένα κλαμπ μηχανόβιων που κάνουν κάτι παράνομα (διακίνηση ναρκωτικών, όπλων, φόνους κτλ).:P
Βαρετό :P

Θα αρχίσω CSI :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν μου άρεσε το Game of Thrones Έχω επιχειρήσει να το δω δύο φορές και τις δύο κατάφερα να φτάσω μέχρι το 4.Με κούρασε απίστευτα και είχα μπλεχτεί με τα βασίλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βαρετό :P

Θα αρχίσω CSI :P
Να ξεκινήσεις dexter ή criminal minds. :pfff: :P

Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν μου άρεσε το Game of Thrones Έχω επιχειρήσει να το δω δύο φορές και τις δύο κατάφερα να φτάσω μέχρι το 4.Με κούρασε απίστευτα και είχα μπλεχτεί με τα βασίλεια

Ούτε εμένα μου άρεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θα αρχίσω CSI :P
NCIS, Criminal Minds καλύτερα ;)

και επίσης ποιό CSI? για κάθε πόλη έχουν βγάλει και ένα :P
Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν μου άρεσε το Game of Thrones Έχω επιχειρήσει να το δω δύο φορές και τις δύο κατάφερα να φτάσω μέχρι το 4.Με κούρασε απίστευτα και είχα μπλεχτεί με τα βασίλεια
κοίτα εγώ κάπου εκεί άρχισα να τα ξεμπλέκω... μέχρι το 5ο επεισόδιο μόνο τι παίζει με τη ντάνυ είχα καταλάβει περίπου αλλά σιγά σιγά και με καμποσο ψάξιμο μπήκα στο νόημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το CSI Miami με αρέσει πιο πολύ. Αγάπη ο οράτιος. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εε καλούλης είναι :D θάψε πρώτα το μαρκ και μετά δώσε πόνο στις δολοφονίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εε καλούλης είναι :D θάψε πρώτα το μαρκ και μετά δώσε πόνο στις δολοφονίες :P
Χαχαχαχαχαχα κοντεύω και εκεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν μου άρεσε το Game of Thrones Έχω επιχειρήσει να το δω δύο φορές και τις δύο κατάφερα να φτάσω μέχρι το 4.Με κούρασε απίστευτα και είχα μπλεχτεί με τα βασίλεια

Πολλοί το λένε αυτό. Και εγώ ο ίδιος τη πρώτη φορά το παράτησα ώσπου άρχισε να γίνεται πιο ενδιαφέρον λίγα επεισόδια αργότερα. πιστεύω αξίζει να το συνεχίσεις για λίγο ακόμη και να καταλήξεις στο εάν σ' αρέσει ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα κοντεύω και εκεί :P

Να μου το πεις να φτιάξουμε κόλιβα παρέα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Να μου το πεις να φτιάξουμε κόλιβα παρέα :P
Να κλαίμε τη λέξι, τον μαρκ και το πόδι της αριζόνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top