Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Θέλω να δω μια καλή αμερικάνικη σειρά.

Είμαι μεταξύ Breaking Bad, Dexter, The Wire και The Walking Dead.

Βαθμολογείστε τα για να τα βάλω σε μια σειρά.

Breaking Bad > Dexter > The Wire > The Walking Dead
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Breaking Bad > Dexter > The Wire > The Walking Dead
το τελευταίο είναι σίγουρα τελευταίο..το the wire το έχω αφήσει στις αρχές της 2ης σεζόν και κάποια στιγμή θα το συνεχίσω..για τα πρώτα 2 προφανώς θα διαφωνήσω αλλά οριακά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
το τελευταίο είναι σίγουρα τελευταίο..το the wire το έχω αφήσει στις αρχές της 2ης σεζόν και κάποια στιγμή θα το συνεχίσω..για τα πρώτα 2 προφανώς θα διαφωνήσω αλλά οριακά

Θέμα γούστου και προτίμησης είναι περισσότερο ανάμεσα σε αυτά τα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το The Walking Dead δεν είναι καλό? Σκεφτόμουν να το δω γιατί είναι σειρά με ζόμπι κλπ, λίγο ξεφεύγει απο τις συνηθισμένες σειρές κυνηγητού και αστυνομίας.

Οι άλλες 3εις σειρές τι ακριβώς είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θέλω να δω μια καλή αμερικάνικη σειρά.

Είμαι μεταξύ Breaking Bad, Dexter, The Wire και The Walking Dead.

Βαθμολογείστε τα για να τα βάλω σε μια σειρά.

Breaking Bad > Dexter > The Walking Dead, The Wire δεν έχω δει οπότε δεν μπορώ να σε πω.

Το The Walking Dead είμαι στην 2η σεζόν προς το τέλος. Καλή πρώτη σεζόν, ελάχιστα πιο πίσω η δεύτερη. Αλλά καμία σχέση με τις άλλες δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Είδα το πρώτο επεισόδιο του pretty little liars,καλό μου φάνηκε μέχρι τώρα,υπάρχει κάποιος που να έχει δει την σειρά να μου πει την γνώμη του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Bαρετή μέχρι θανάτου. Δε μου άρεσε καθόλου. Μου θυμίζει Γκόσιπ Γκερλ αλλά πιο μυστηριώδες... Εχω δει μέχρι τα μισά του 3ου κύκλου και έκτοτε το παράτησα (και πολύ κάθισα)... :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα το πρώτο επεισόδιο του pretty little liars,καλό μου φάνηκε μέχρι τώρα,υπάρχει κάποιος που να έχει δει την σειρά να μου πει την γνώμη του?
Επειδή σ' έκοψα ότι σ' αρέσουν τέτοιες σειρές, θα σου έλεγα να δεις τα 5 πρώτα επεισόδια και να αποφασίσεις αν θα το συνεχίσεις. Εμένα η σειρά μ' αρέσει πάρα πολύ. Έχω δει τους 3 πρώτους κύκλους και την αρχή του τέταρτου. Τον βασικό πυρήνα της πλοκής τον έχεις πιστεύω αφού είδες το πρώτο επεισόδιο. Δε θα σου κάνω σπόιλερ. Εξαφανίζεται η Άλισον, ένα χρόνο μετά βρίσκεται νεκρή και η παρέα των 4 κοριτσιών(the liars, οι πρωταγωνίστριες) ενώνεται εκ νέου. Στη σειρά βλέπουμε τις ζωές και των τεσσάρων εξίσου και την εξέλιξη του βασικού μυστηρίου, τι έχει γίνει δηλαδή με την Άλισον. Τα μηνύματα που θα στέλνει ο/η Α όπως είδες θα γίνει καθημερινή συνήθεια των κοριτσιών και συ θα σπας το κεφάλι σοου για να μαντέψεις ποιος είναι ο/η Α(θα αλλάζεις συνέχεια γνώμη :D ). Υπάρχουν φάσεις που θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό και θα λες "δεν παίζει να συμβαίνει αυτό". Όσο προχωράνε τα επεισόδια θα μπαίνουν κι άλλοι χαρακτήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Επειδή σ' έκοψα ότι σ' αρέσουν τέτοιες σειρές, θα σου έλεγα να δεις τα 5 πρώτα επεισόδια και να αποφασίσεις αν θα το συνεχίσεις. Εμένα η σειρά μ' αρέσει πάρα πολύ. Έχω δει τους 3 πρώτους κύκλους και την αρχή του τέταρτου. Τον βασικό πυρήνα της πλοκής τον έχεις πιστεύω αφού είδες το πρώτο επεισόδιο. Δε θα σου κάνω σπόιλερ. Εξαφανίζεται η Άλισον, ένα χρόνο μετά βρίσκεται νεκρή και η παρέα των 4 κοριτσιών(the liars, οι πρωταγωνίστριες) ενώνεται εκ νέου. Στη σειρά βλέπουμε τις ζωές και των τεσσάρων εξίσου και την εξέλιξη του βασικού μυστηρίου, τι έχει γίνει δηλαδή με την Άλισον. Τα μηνύματα που θα στέλνει ο/η Α όπως είδες θα γίνει καθημερινή συνήθεια των κοριτσιών και συ θα σπας το κεφάλι σοου για να μαντέψεις ποιος είναι ο/η Α(θα αλλάζεις συνέχεια γνώμη :D ). Υπάρχουν φάσεις που θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό και θα λες "δεν παίζει να συμβαίνει αυτό". Όσο προχωράνε τα επεισόδια θα μπαίνουν κι άλλοι χαρακτήρες.

Όντος πολύ καλή σειρά φαίνεται,βασικά εγώ την σειρά την βρήκα μέσω του greek γιατί κάτω αριστερά έλεγε πια σειρά έχει μετά,αν δεν έχεις δει το greek δες το,εμένα μ'άρεσε πολύ,σου δίνω και το πρώτο επεισόδιο μήπως θελήσεις να το αρχίσεις.

https://www.youtube.com/watch?v=9gQUbKZBptI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όντος πολύ καλή σειρά φαίνεται,βασικά εγώ την σειρά την βρήκα μέσω του greek γιατί κάτω αριστερά έλεγε πια σειρά έχει μετά,αν δεν έχεις δει το greek δες το,εμένα μ'άρεσε πολύ,σου δίνω και το πρώτο επεισόδιο μήπως θελήσεις να το αρχίσεις.

https://www.youtube.com/watch?v=9gQUbKZBptI
To greek θα το κοιτάξω όταν θα τελειώσω κάποιες σειρές που βλέπω, μιας και βλέπω και anime, κι αν το αρχίσω τώρα θα γίνουν όλα αχταρμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Ξεκίνησα Sons of Anarchy

GOD! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ, ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑΤΤΟΥ

( * και τον γλυκουλη με τα ταττου στο κεφαλι :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Είδα το πρώτο επεισόδιο του pretty little liars,καλό μου φάνηκε μέχρι τώρα,υπάρχει κάποιος που να έχει δει την σειρά να μου πει την γνώμη του?

Εχω δει μεχρι τα πρωτα επεισοδια του 4ου κυκλου.
Στην αρχη (1η-2η σεζον) ειχα κολλησει. Μου αρεσε παρα πολυ και τα εβλεπα πολυ γρηγορα τα επεισοδια. Αλλα μετα βαρεθηκα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!
Επισης, ενω φαινεται οτι κανουν προσπαθεια απο την παραγωγη να βγαλουν επεισοδια με καποια ποιοτητα... οι ερμηνειες ειναι τραγικες (ή τουλαχιστον πολυ μετριες). Τελος, στη διαρκεια των 4ων σεζον εχουμε δει μηδενικο character development.

Δεν ξερω αν θα το ξαναρχισω καποια στιγμη...μπορει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ξεκίνησα το sons of anarchy και το homeland.μου αρέσουν πολύύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ξεκίνησα το sons of anarchy και το homeland.μου αρέσουν πολύύ
το 2ο ειδικά όσο πάει γίνεται και καλύτερο! το θεωρώ μέσα στην 3αδα που έχω δει απο σειρές..και είναι διψήφιος αριμός σίγουρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για το Homeland διαβάζω στο imdb:

When Marine Nicolas Brody is hailed as a hero after he returns home from eight years of captivity in Iraq, intelligence officer Carrie Mathison is the only one who suspects that he may have been "turned".[

Τι θα πει "turned"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για το Homeland διαβάζω στο imdb:



Τι θα πει "turned"?
αλλαξοπίστησε..ήταν σε πόλεμο και γυρνάει μετά από πολλά χρόνια ενώ τον θεωρούσαν νεκρό...
και πιστεύεται ότι έχει πάρει πλέον το μέρος των Ιρακινών(νομίζω Ιρακ ήταν) και γύρισε πίσω για να κάνει κακό στην Αμερική...δεν λέω τι συμβαίνει παρακάτω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Και ναι, επιτελους, αξιωθηκα να δω το pilot του Breaking Bad.
Ok...μπορει να εχω πορωθει λιγακι! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Sons of Anarchy θέλω και εγώ.
Όσο το είχε στο φοξ. μου ξέφευγε συνέχεια και δεν είδα ποτέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τελείωσα τον δεύτερο κύκλο του Grey's Anatomy :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top