Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το greys anatomy το έκοψα, το διέλυσαν το σήριαλ, τελείως. Της Αριζόνα της κόψανε το πόδι και σκοτώσανε το Νο 1 αγαπημένο μου ζευγάρι.
Έκλαψα πάρα πολύ εκεί που o Μαρκ της κράταγε το χέρι και μετά πέθανε και ο ίδιος

Μόνο εμένα μου φάνηκε βαρετή η τελευταία season του House?:P
Βανζελί, μόνο το Κωσταντίνου και Ελένης και οι Δύο ξένοι χτυπάνε 30άρια με συνεχόμενες επαναλήψεις επί δεκαετίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι λεπτομέρειες καθώς πάνε κάτι μήνες που το είδα.
Θυμάμαι όμως ότι τους δύο τελευταίους κύκλους τους έβλεπα εντελώς καταναγκαστικά, μόνο και μόνο για να φτάσω στο τελευταίο επεισόδιο και να έχω δει όλη τη σειρά. :hmm:

Γενικά πάντως όλες οι σειρές χαλάνε με το πέρασμα του χρόνου. ;)
Ε μα κι αυτοί αν δεν φτάσουν στον 98349030ο κύκλο δεν ικανοποιούνται!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ε μα κι αυτοί αν δεν φτάσουν στον 98349030ο κύκλο δεν ικανοποιούνται!:mad:
Ε τι να κάνουμε... Είναι πιο εύκολο να ανακυκλώνεις χαρακτήρες και καταστάσεις για όσο αντέχει μια σειρά (ή και λίγο παραπάνω ;)) άπο το κάθε 3-4 χρόνια να βρίσκεις νέα σενάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ε τι να κάνουμε... Είναι πιο εύκολο να ανακυκλώνεις χαρακτήρες και καταστάσεις για όσο αντέχει μια σειρά (ή και λίγο παραπάνω ;)) άπο το κάθε 3-4 χρόνια να βρίσκεις νέα σενάρια.

Το How I Met Your Mother πάντως την έχει (παρα)χέσει την ανακύκλωση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δεν έχω δεί τον τελευταίο κύκλο απο τον DrHouse, αλλά απ'ότι μου έχουν πεί το ρίχνουν κι εκεί στα γκομενικά και τα συναφή.

Καμία σχέση, το μόνο που αλλάζει είναι η ομάδα του (μένουν ο Τσέις και ο Τάουμπ και έρχονται άλλες 2 κοπέλες) και διευθυντής του νοσοκομείου γίνεται ο Φόρμαν. Κατά τα άλλα είναι ο ίδιος κλασσικός Χάουζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τρώνε. :P Δεν νομίζω να έχουν την τηλεθέαση των πρώτων κύκλων και δεν νομίζω να πάνε και σε 10ο... :whistle:
Φυσικά! Εγώ το λέω συνέχεια, χωρίς τον μαρκ η σειρά δεν έχει κανένα νόημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Addams Family!
Δε φαίνεται κι απο το avatar?
Πολύ καλή.
Τον έφαγε η οικονομική κρίση. :(Επρεπε λέει να κάνουν περικοπές και αποφάσισαν να σκοτώσουν το Μαρκ και τη Λεξι... :/:
Δε θα λείψουν.
Εγώ είπα να αρχίσω να βλέπω τα επεισόδια του Grey's anatomy που προβάλλονται στον ΑΝΤ1, αλλά μου φάνηκε βαρετό, σαν τον DrHouse που έδειχνε στο STAR κανένα.:P
Αμφότερα βαρετά. Αν έχεις χρόνο για σκότωμα, καλώς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Και ο Μερλιν στο BBC One ειναι πολυ ωραιο(παλια το εδειχνε και στον ΑΝΤ1)

το έχω δει:) είμαι κανονικά στην 5η σεζόν και το βλέπω κάθε εβδομάδα που βγάζει νέο επεισόδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Τελευταία έχω σκαλώσει με το Pretty Little Liars.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Φυσικά! Εγώ το λέω συνέχεια, χωρίς τον μαρκ η σειρά δεν έχει κανένα νόημα:P
Δεν έχω δει κάποιο μετά Μαρκ επεισόδιο αλλά νομίζω θα συμφωνήσω μαζί σου. ;)
Δε θα λείψουν.
Λείπουν.
Είναι σαν να πεθαίνει ο Κωνσταντίνος από το Κωνσταντίνου και Ελένης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν έχω δει κάποιο μετά Μαρκ επεισόδιο αλλά νομίζω θα συμφωνήσω μαζί σου. ;)

Λείπουν.
Είναι σαν να πεθαίνει ο Κωνσταντίνος από το Κωνσταντίνου και Ελένης. :P
Έγραψες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αμφότερα βαρετά. Αν έχεις χρόνο για σκότωμα, καλώς. :P

Ε όχι και ο Χάουζ βαρετός! :P Ούτε χαμένος χρόνος, εγώ από αυτήν την σειρά έμαθα από το τι είναι το MRI μέχρι τα συμπτώματα της Moyamoya :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ε όχι και ο Χάουζ βαρετός! :P Ούτε χαμένος χρόνος, εγώ από αυτήν την σειρά έμαθα από το τι είναι το MRI μέχρι τα συμπτώματα της Moyamoya :P

Και στο Μποστον λεγκαλ μάθαμε τι είναι τραστ. Άρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Και στο Μποστον λεγκαλ μάθαμε τι είναι τραστ. Άρα;

knowledge is power ;) ότι και αν είναι και απ΄όπου κι αν προέρχεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
knowledge is power ;) ότι και αν είναι και απ΄όπου κι αν προέρχεται

Οι σειρές είναι εξειδανικευμένες. Πόρρω απέχουν από την πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Οι σειρές είναι εξειδανικευμένες. Πόρρω απέχουν από την πραγματικότητα.

Εξαρτάται για τι σειρές μιλάμε, το House MD ή το Breaking Bad δεν μπορείς να πεις ότι απέχουν από την πραγματικότητα γιατί παρουσιάζουν διάφορες πτυχές της καθημερινής ζωής. Από την άλλη σειρές όπως το Dr. Who ή το The Mentalist σαφώς εμπεριέχουν στοιχεία φαντασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εξαρτάται για τι σειρές μιλάμε, το House MD ή το Breaking Bad δεν μπορείς να πεις ότι απέχουν από την πραγματικότητα γιατί παρουσιάζουν διάφορες πτυχές της καθημερινής ζωής. Από την άλλη σειρές όπως το Dr. Who ή το The Mentalist σαφώς εμπεριέχουν στοιχεία φαντασίας.

Υπαινίσεσθε ότι τα ελληνικά νοσοκομεία προσομοιάζουν με ότι δείχνει το Χάουζ; Φοβάμαι θα απογοητευθείτε. Ομοίως ισχύει για Μπόστον λέγκαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Το How I Met Your Mother πάντως την έχει (παρα)χέσει την ανακύκλωση. :P
Ενταξει το παρακαναν λιγο στον προηγουμενο(εβδομο) κυκλο με τη σχεση του τεντ και της ρομπιν,αλλα τωρα τα γεγονοτα εχουν παρει μια σειρα.Ακομα και τοτε παντως ειχε αρκετο γελιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Υπαινίσεσθε ότι τα ελληνικά νοσοκομεία προσομοιάζουν με ότι δείχνει το Χάουζ; Φοβάμαι θα απογοητευθείτε. Ομοίως ισχύει για Μπόστον λέγκαλ.

Από πλευράς περιστατικών σίγουρα υπάρχουν ομοιότητες, αρκεί να σκεφτούμε πόσοι πεθαίνουν κάθε χρόνο από λάθος διαγνώσεις. Η οργάνωση των νοσοκομείων σαφώς και δεν είναι ίδια για τον πολύ απλό λόγο ότι εδώ είμαστε.. Ελλάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ενταξει το παρακαναν λιγο στον προηγουμενο(εβδομο) κυκλο με τη σχεση του τεντ και της ρομπιν,αλλα τωρα τα γεγονοτα εχουν παρει μια σειρα.Ακομα και τοτε παντως ειχε αρκετο γελιο.

Για μένα και η 6η season ήτανε επαναλαμβανόμενη. Δηλαδή 6η+7η άντε να ευχαριστήθηκα 3-4 επεισόδια. Αλλά, πράγματι, η 8η season ξεκίνησε ωραία και φαίνεται να είναι σε καλό δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top