Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

The Office έχω δει και προτείνω, ίσως όχι η αγαπημένη μου αλλά καλή σειρά (πολύ καλή μέχρι σεζόν 5-6) αν σου αρέσουν τα sitcoms.

Επίσης, Suits ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το tvd έχει ωραία επισόδεια φέτος, δεν το περίμενα. Η ελένα τέρμα ηλίθια όπως πάντα αλλά τεσπά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το tvd έχει ωραία επισόδεια φέτος, δεν το περίμενα. Η ελένα τέρμα ηλίθια όπως πάντα αλλά τεσπά.
Ευχάριστα επεισόδια αλλά το τέταρτο κατά τη γνώμη μου τέρμα βαρετό. Αν εξαιρέσουμε
τη σκηνή με την "πρόταση γάμου" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τελειωσα πριν λιγες μερες το House of Cards. Ωραια σειρα αν και καποιες στιγμες ενιωθα οτι κουραζε. Τωρα εχω ξεκινησει The Walking Dead και εχω να πω οτι η σειρα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Αυτη η survival αισθηση μαζι με την καταιγιστικη δραση ειναι ολα τα λεφτα. Εχω φτασει ηδη στα μεσα της 2ης season και η σειρα γινεται ολο και καλυτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βλέπω Walking Dead, δυστυχώς η σειρά ενώ θα μπορούσε να είναι καταπληκτική, μένει στο "σχεδόν". Πολλά σημεία που κουράζουν. Θα καταλάβεις στην συνέχεια. Αντί να εστιάζει σε ποιοτικά σημεία που έχουν να κάνουν με τους walkers κλπ, εστιάζει στις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων και καταντάει μονότονο. Θα ήθελα να έχει περισσότερο την αίσθηση ενός post apocalyptic σεναρίου, πολλά επεισόδια περνάνε χωρίς καν να εστιάζει στο σκηνικό, και βάζει μέσα walkers απλώς για να "γεμίσει" το επεισόδιο. Η αίσθηση του δράματος είναι αρκετά αραιή, και σε χαρακτήρες που ελάχιστα νοιαζόμαστε (μερικές φορές καταντάνε τόσο εκνευριστικοί που χαίρομαι που πεθαίνουν). Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός πως έχουν αλλάξει τελείως το σενάριο σε σχέση με το γνωστό comic.

Ωστόσο συνεχίζω να βλέπω γιατί παρόλο που έχει τα αδύνατα σημεία του, συνεχίζει να είναι η καλύτερη σειρά του είδους. Ελπίζω απλώς να γίνει καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγω θεωρω πως ειναι ενα απο τα θετικα το γεγονος οτι εστιαζει στους ανθρωπους, στις συμπεριφορες και πως αλλαζουν εξαιτιας του ενστικτου της επιβιωσης αλλα και της αλληλοεπιδρασης αναμεσα τους.Και ισως για αυτο να ειναι απο τις καλυτερες στο ειδος της. Ακριβως γιατι δεν εστιαζει στα ζομπΙΑ που ισως κατεληγε να ειναι ψευτικοκαι κοινοτυπο.
Η νεα σαιζον κατ'εμε παντως μεχρι στιγμης ειναι πολυ καλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Βλέπω Walking Dead, δυστυχώς η σειρά ενώ θα μπορούσε να είναι καταπληκτική, μένει στο "σχεδόν". Πολλά σημεία που κουράζουν. Θα καταλάβεις στην συνέχεια. Αντί να εστιάζει σε ποιοτικά σημεία που έχουν να κάνουν με τους walkers κλπ, εστιάζει στις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων και καταντάει μονότονο. Θα ήθελα να έχει περισσότερο την αίσθηση ενός post apocalyptic σεναρίου, πολλά επεισόδια περνάνε χωρίς καν να εστιάζει στο σκηνικό, και βάζει μέσα walkers απλώς για να "γεμίσει" το επεισόδιο. Η αίσθηση του δράματος είναι αρκετά αραιή, και σε χαρακτήρες που ελάχιστα νοιαζόμαστε (μερικές φορές καταντάνε τόσο εκνευριστικοί που χαίρομαι που πεθαίνουν). Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός πως έχουν αλλάξει τελείως το σενάριο σε σχέση με το γνωστό comic.

Ωστόσο συνεχίζω να βλέπω γιατί παρόλο που έχει τα αδύνατα σημεία του, συνεχίζει να είναι η καλύτερη σειρά του είδους. Ελπίζω απλώς να γίνει καλύτερη.
Νομιζω σημερα ηταν η 1η φορα που καταλαβα τι εννοεις. Ειμαι στο σημειο που βρισκονται στο σπιτι του γερου κτηνιατρου (δε θυμαμαι ονομα) και οντως ειναι λιγο αδιαφορη η πλοκη εκει.Για 2-3 επεισοδια εψαχναν το κοριτσακι και γενικα εδειχνε μαγειρεματα και δουλειες στη φαρμα. Παλι καλα που ειχαμε και την ''επανασταση'' του shane που ανοιξε τον αχυρωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγω θεωρω πως ειναι ενα απο τα θετικα το γεγονος οτι εστιαζει στους ανθρωπους, στις συμπεριφορες και πως αλλαζουν εξαιτιας του ενστικτου της επιβιωσης αλλα και της αλληλοεπιδρασης αναμεσα τους.Και ισως για αυτο να ειναι απο τις καλυτερες στο ειδος της. Ακριβως γιατι δεν εστιαζει στα ζομπΙΑ που ισως κατεληγε να ειναι ψευτικοκαι κοινοτυπο.
Η νεα σαιζον κατ'εμε παντως μεχρι στιγμης ειναι πολυ καλη.
Το θέμα είναι ότι πολλές φορές οι άνθρωποι στους οποίους εστιάζει δεν έχουν καλό char development, και πολλές φορές είναι αδιάφορο, συν το γεγονός ότι ξεχνάω ότι βλέπω σειρά με ζόμπι. Δεν λέω ότι έπρεπε να έχουν συνεχώς ζόμπι και μπαμ μπουμ, όμως θα έπρεπε να κρατήσουν το συγκεκριμένο κλίμα. Μερικά επεισόδια είναι όντως ωραία, αλλά μερικά είναι μέτρια προς βαρετά. Ας πούμε από τα 16 επεισόδια της σεζόν, 2-3 είναι καταπληκτικά, 5-6 είναι καλά, και τα υπόλοιπα είναι ανούσια και άσχημα/βαρετά. Δεν έχει consistency.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Διαβάζω τα ποστ σας και λέω απο μέσα μου "αυτή η σειρά δεν είναι σαν το sons, αυτή η σειρά δεν είναι σαν το dexter". :P

Και αφού τα διαβάζω, πάω να δω SoA. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πόπη Μ

Νεοφερμένος

Η Πόπη Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω τελειωσα τις νοικοκυρες σε απογνωση και τωρα δεν εχω τι να δω...μου προτειναν grey's anatomy τι λετε κι εσεις;;;
εχεις δει breaking bad;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καμια γνωμη για outlander,boardwalk empire και peaky blinders?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είδα πρώτη σεζόν The 100. Μέτρια σειρά όμως αρκετό suspense, μπορώ να πω ότι ανυπομονώ να δω τι άλλα μυστικά κρύβει η γη.

Ξεκίνησα Arrow, φάνηκε αρκετά καλή από τα πρώτα δυο επεισόδια που είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Έχει δει κανείς Six Feet Under?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Από ελληνικές σειρές εγώ έχω κολλήσει με "Ταμάμ", "Οι συμμαθητές", "Μάνα Χ Ουρανού", "Μην αρχίζεις την μουρμούρα" και βλέπω όποτε τυχαίνει και "Δικαίωση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είδα πρώτη σεζόν The 100. Μέτρια σειρά όμως αρκετό suspense, μπορώ να πω ότι ανυπομονώ να δω τι άλλα μυστικά κρύβει η γη.
Η 2η σεζόν μέχρι τώρα είναι λίγο καλύτερη θεωρώ! :D


Σχετικά με το homeland, μόνο εμένα με εκνευρίζει η κερι με αυτά που κάνει φέτος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η 2η σεζόν μέχρι τώρα είναι λίγο καλύτερη θεωρώ! :D

Τα τελευταία επεισόδια της πρώτης ήταν πολύ καλά και αρκετά σκοτεινά, αν συνεχιστεί με το ίδιο ρυθμό θα είναι πολύ καλό για την σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πόπη Μ

Νεοφερμένος

Η Πόπη Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ξεκίνησα Arrow, φάνηκε αρκετά καλή από τα πρώτα δυο επεισόδια που είδα.

ειναι πολυ ωραια σειρα γενικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Από ελληνικές σειρές εγώ έχω κολλήσει με "Ταμάμ", "Οι συμμαθητές", "Μάνα Χ Ουρανού", "Μην αρχίζεις την μουρμούρα" και βλέπω όποτε τυχαίνει και "Δικαίωση".
ολα τα βλεπεις,δηλαδη..χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
ολα τα βλεπεις,δηλαδη..χαχαχαχα

ε σχεδόν, είναι ωραίες σειρές σχετικά, όλες φέτος τις έβαλαν. πέρσι είχαμε μπουκτήσει με τα τούρκικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top