Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θέλω μια σειρά παρόμοια με το Girls, όποια βλέπει. Γενικά να μην έχει αστυνομίες, φόνους κτλ.
Μια χαζοαμερικάνικη θέλω να περάσω την ώρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Lost...τελεια σειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Θέλω μια σειρά παρόμοια με το Girls, όποια βλέπει. Γενικά να μην έχει αστυνομίες, φόνους κτλ.
Μια χαζοαμερικάνικη θέλω να περάσω την ώρα μου.
gossip girl , 90210 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
ncis los angeles (the best!!! love kensi!!!)
friends
downton addey (love violet!!)
life unexpected
close to home
glee (don't tease me:redface:)
h2o just add water
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Grn

Νεοφερμένος

Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Άμα θέλετε για μυστηρίου, εγκλήματος σε "διεστραμμένη" φάση το Bates Motel αξίζει. Το concept είναι στηριγμένο στο Ψυχώ του Χίτσκοκ.
Από κωμωδίες: Modern Family βλέπω αυτόν τον καιρό. Εικοσάλεπτα επεισόδια και περνάει αρκετά ευχάριστα η ώρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Θέλω μια σειρά παρόμοια με το Girls, όποια βλέπει. Γενικά να μην έχει αστυνομίες, φόνους κτλ.
Μια χαζοαμερικάνικη θέλω να περάσω την ώρα μου.
Hart of Dixie , gossip girl, glee , one tree hill, the oc ,
Όσες μου ήρθαν σου έβαλα. Εμένα μ' αρέσουν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Hart of Dixie , gossip girl, glee , one tree hill, the oc ,
Όσες μου ήρθαν σου έβαλα. Εμένα μ' αρέσουν.:)
Το One Tree Hill είναι για να πας να κόψεις τις φλέβες σου.:P
Μία φορά το είδα και έκλαιγα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariloublublu

Νεοφερμένος

Η mariloublublu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
τωρα αρχισα το καλοκαιρι το one tree hill και εχω ειδη κολλησει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το true blood αρχίζει να βελτιώνεται, αι θινκ. :hmm:

Μόνο να μην πεθάνει ο Ερικ. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το One Tree Hill είναι για να πας να κόψεις τις φλέβες σου.:P
Μία φορά το είδα και έκλαιγα.:redface:
Ναι αλλά είναι ωραίοο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λέω να ρίξω έναν μαραθώνιο Sons of Anarchy και να αρχίσω καμια καινούρια σειρά, μέχρι το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου.

Να συνεχίσω σέρλοκ ή έχετε να προτείνετε κάτι;

(True Detectives θέλω βασικά αλλά δεν ξέρω που να δω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
gossip girl , 90210 ?
No :/
Hart of Dixie , gossip girl, glee , one tree hill, the oc ,
Όσες μου ήρθαν σου έβαλα. Εμένα μ' αρέσουν.:)

Μμ μόνο το Hart Of Dixie φαίνεται κουλ, το One tree hill το' χω δει, και τα άλλα έτσι διάσπαρτα, δε τρελαίνομαι κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Lost...τελεια σειρα
δεν μου άρεσε τόσο. Το μόνο καλό στη σειρά ήταν ο Sawyer (θεός) ,αλλά η υπόθεση έγινε τόοοοοοοοοοοοοοοσο μπλεγμένη που μπέρδεψαν τα μπούτια τους
αν έμεναν στους σταθμούς και στις πειραματικές βλακείες καλά θα ήταν, μετά άρχισαν κάτι μλκίες για μάγους,αιώνιους ανθρώπους και δεν ξέρω γω και άλλα τέτοια.
gossip girl , 90210 ?
είναι ωραίο;ή είναι πολύ κοριτσίστκο;
Θέλω μια σειρά παρόμοια με το Girls, όποια βλέπει. Γενικά να μην έχει αστυνομίες, φόνους κτλ.
Μια χαζοαμερικάνικη θέλω να περάσω την ώρα μου.
το hart of dixie ειναι όντως τέτοιου στυλ.το έχω πετύχει στην τηλεόραση.απλά περιστρέφεται κυρίως γύρω από τα γκομενικά της πρωταγωνίστριας και τα γκομενικά αυτών των οποίων επηρεάζει οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα σου αρέσει.
πάντως άμα θες να χάσεις το χρόνο σου δες το revolution (έχει λίγο μπλια υπόθεση και κόβεται βίαια στα τέλη 2ου κύκλου αλλά στο β κύκλο παίζει ένα κουκλί:redface::redface: )
Άμα θέλετε για μυστηρίου, εγκλήματος σε "διεστραμμένη" φάση το Bates Motel αξίζει. Το concept είναι στηριγμένο στο Ψυχώ του Χίτσκοκ.
Από κωμωδίες: Modern Family βλέπω αυτόν τον καιρό. Εικοσάλεπτα επεισόδια και περνάει αρκετά ευχάριστα η ώρα ;)
όταν λές διεστραμμένη;
Hart of Dixie , gossip girl, glee , one tree hill, the oc ,
Όσες μου ήρθαν σου έβαλα. Εμένα μ' αρέσουν.:)
το glee είναι κάπως για εφήβους δε νομίζω ότι θα το λατρέψει κιόλας
No :/


Μμ μόνο το Hart Of Dixie φαίνεται κουλ, το One tree hill το' χω δει, και τα άλλα έτσι διάσπαρτα, δε τρελαίνομαι κιόλας.

δες το hart of dixie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Grn

Νεοφερμένος

Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
όταν λές διεστραμμένη;

Τώρα βέβαια θα κάνω κατά κάποιον τρόπο spoil αλλά τέσπα.

Με το διεστραμμένη εννοώ ότι ο πρωταγωνιστής έχει ψύχωση, σκοτώνει κόσμο και μετά δεν το θυμάται καν τι έκανε. (δεν ξέρω αλλά εμένα κάπως διεστραμμένο μου ακούγεται :worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
είναι ωραίο;ή είναι πολύ κοριτσίστκο;

Είναι ωραίο. Νταξει έχει τις γνωστές κοριτσίστικες κατινιές, γκομενικά κλπ αλλά αξίζει για μένα. :D
Και προς το τέλος που χάλασε λίγο εγώ το έβλεπα με τρελή πώρωση για τα ρούχα τους και το σκηνικό Νέα Υόρκη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
7ος κυκλoς Supernatural!!Δηλωνω περηφανος,καμενος,φανατικος !!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
South Park, κόλλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Πω, νιώθω λίγο άκυρη που δεν βλέπω ξένες σειρές (βασικά γενικά σειρές δε βλέπω, μόνο ταινίες πλέον). Η μοναδική σειρά που έχω παρακολουθήσει και αυτή διάσπαρτα, είναι το Detective Monk και αυτό γιατί συμπεριλαμβανόταν στη "μελέτη" μου πάνω στην Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή. Ακόμα και σειρές φαινόμενα για πολλούς, όπως Friends, Game of thrones, One tree hill, Lost, Dr House κλπ με έχουν αφήσει παγερά αδιάφορη. Και δεν είναι ότι δεν προσπάθησα βρε παιδιά, έχω στηθεί αρκετές φορές μπροστά από την οθόνη του υπολογιστή με όλη τη καλή διάθεση, να παρακολουθήσω κάποια αμερικάνικη ή οποιοδήποτε ξένη σειρά, και βαριέμαι αφόρητα. Σε φάση που σκέφτομαι εκείνη την ώρα πόσο μένει ακόμα για να τελειώσει το επεισόδιο. Έχω κάτσει να δω Dr House φερειπήν, και βαρέθηκα τόσο, που έκλεισα το pc και άνοιξα να διαβάσω Hawking ( A Brief History Of Time :inlove: ) .

Από ελληνικές σειρές θυμάμαι στο δημοτικό είχα σχετικά κολλήσει με το "Θα βρεις το δάσκαλό σου", και στο γυμνάσιο με το "Παρά 5" και το "Ευτυχισμένοι Μαζί". Ε, εντάξει "Κωνσταντίνου & Ελένης" διαχρονική αξία, το έβλεπα τα μεσημέρια μετά το σχολείο φανατικά. Στο Λύκειο έβλεπα "το Νησί"(πολύ όμορφη παραγωγή). Κατά τα άλλα, έχω παρακολουθήσει και άλλες ελληνικές σειρές, αλλά δε με έχει τραβήξει καμία άλλη σε σημαντικό βαθμό.

Γενικά, όποτε κάθομαι να δω μια σειρά, το πιθανότερο είναι να την παρατήσω και την ίδια στιγμή να πιάσω τη κιθάρα σε μία προσπάθεια αποφόρτισης. Βέβαια, μου αρέσουν πολύ τα soundtracks πολλών σειρών-ταινιών, οπότε μου συμβαίνει συχνά να με ρωτάνε "Ξέρεις την τάδε σειρά;", και να απαντάω ολίγον ηλίθια και ντροπαλά "όχι. Ξέρω όμως το soundtrack! :loltooth: " (σε μία απελπισμένη προσπάθεια να μη φανώ εξωγήινος.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Είδα το 1ο επεισόδιο από την σειρά Orange is the new black και με μπέρδεψε τόσο πολύ. Δεν κατάλαβα καν τι συμβαίνει, δηλαδή θα δείχνει τι γίνεται τώρα και τι γινόταν παλιά και πως πήγε φυλακή αυτή η ξανθιά, η Τσάτμαν; Πολύ περίεργο όλο αυτό, δεν ξέρω. Την έχει δει κανείς άλλος την σειρά αυτή; Να την συνεχίσω ή να ψάξω για καμία άλλη; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κατεβάζω True Detective. Και σύμφωνα με τον σχεδιασμό, μέχρι τα μέσα του Αυγούστου έχω τελειώσει και την 6η σεζόν Sons of Anarchy (γαμώ τα ωριαία επεισόδια, γαμώ) και ξεκινάω σιγά σιγά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top