Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

louizaki13

Νεοφερμένος

Η Λουιζα :* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
..και εγω κατα καιρους "κολλαω" με διαφορες σειρες ελληνικες ή ξενες και ομολογω πως σκοπος ειναι να απολαμβανεις να τις παρακολουθεις ειτε βλεπεις 5 επεισοδια σερι ειτε βλεπεις ενα καθε λιγο και λιγακι ...αλλα απο την αλλη δεν σημαινει οτι πρεπει να αφηνουμε πισω και ολα τα υπολοιπα σχολεια,φροντιστηρια,ωδεια,αθληματα κλπ κλπ..το καλυτερο ειναι να τα συνδυαζουμε ολα, κι ειναι καλο να μην ξεκιναμε καινουριες σειρες εφοσον ξερουμε οτι δεν εχουμε χρονο να διαθεσουμε ,διοτι ο χρονος που θα αφιερωσουμε για να δουμε κατι θα μας "παει πισω" σε κατι που θα καναμε εκεινη την ωρα.Δεν λεω να μην βλεπουμε γενικα απλα νομιζω πως βλεπω το θεμα σφαιρικα.Ειναι μια τρελα που παθαινουμε και που σιγα σιγα τελειωνει μαζι με τις σεζον..στο κατω κατω οι σειρες -ταινιες ειναι που μας μενουν περισσοτερο απο τα μαθηματα.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για πείτε κάτι καλό με όχι πολλά επεισόδια για το Πάσχα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εγώ τελείωσα και το true detective (κορυφαία σειρά, ειδικά το τελευταίο επεισόδια τα σπάει!) και τώρα άρχισα να βλέπω λίγο modern family αν και δεν με ξετρέλανε. Για κωμωδία πάντως καλό είναι, περιμένω κι εγώ να ακούσω καμιά πιο ενδιαφέρουσα πρόταση όμως. Έχω δει breaking bad, greys anatomy, prison break και true detective. Το the following το έχει δει κανένας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για πείτε κάτι καλό με όχι πολλά επεισόδια για το Πάσχα! :D

Sherlock. :P

True Detectives (όλο μου το προτείνουν αλλά δεν το έχω δει).

Τι στυλ ψάχνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Sherlock. :P

True Detectives (όλο μου το προτείνουν αλλά δεν το έχω δει).

Τι στυλ ψάχνεις;

Tα έχω δει και τα δύο. :P

Oh, well να έχει αγωνία από το πρώτο επεισόδιο και δράση για να μη βαριέμαι να το βλέπω. Και να εχει λίγα επεισόδια. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Tα έχω δει και τα δύο. :P

Oh, well να έχει αγωνία από το πρώτο επεισόδιο και δράση για να μη βαριέμαι να το βλέπω. Και να εχει λίγα επεισόδια. :D


Μάλιστα. Άλλες που μου έρχονται στο μυαλό είναι sons of anarchy (που το βλέπω αυτό το καιρό) και dexter αλλά δεν τις λες μικρές!
Κάποτε είχα ξεκινήσει bridge αλλά θα σε γελάσω, έχω ψιλοξεχάσει και τι πλοκή έχει. :hehe:

Το luther το έχεις δει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μάλιστα. Άλλες που μου έρχονται στο μυαλό είναι sons of anarchy (που το βλέπω αυτό το καιρό) και dexter αλλά δεν τις λες μικρές!
Κάποτε είχα ξεκινήσει bridge αλλά θα σε γελάσω, έχω ψιλοξεχάσει και τι πλοκή έχει. :hehe:

Το luther το έχεις δει;

Ενδιαφέρον... Όλα εκτός το dexter που τον έχω δει θα τα τσεκάρω. θενκ γιου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ενδιαφέρον... Όλα εκτός το dexter που τον έχω δει θα τα τσεκάρω. θενκ γιου :D

Τίποτα! Να μας πεις ποιο διάλεξες. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τίποτα! Να μας πεις ποιο διάλεξες. :happy:

Λοιπόν έβγαλα απόφαση :P Το sons of anarchy δεν με ενθουσίασε αλλά τα bridge και luther μου άρεσαν από κάτι τρειλερ και περιγραφές που είδα. Μόνο που χθες έπεσα σε ένα άρθρο που έλεγε για την ταινία που θα βγει ως συνέχεια του 24 και είπα να δω το πρώτο επεισόδιο και ενθουσιάστηκα! :D Ναι, νταξει είναι 8 σεζόν επί 24 επεισόδια η κάθε μια αλλά ζήτημα να δω την πρώτη μέρα (1ος κύκλος) τώρα στις διακοπές :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λοιπόν έβγαλα απόφαση :P Το sons of anarchy δεν με ενθουσίασε αλλά τα bridge και luther μου άρεσαν από κάτι τρειλερ και περιγραφές που είδα. Μόνο που χθες έπεσα σε ένα άρθρο που έλεγε για την ταινία που θα βγει ως συνέχεια του 24 και είπα να δω το πρώτο επεισόδιο και ενθουσιάστηκα! :D Ναι, νταξει είναι 8 σεζόν επί 24 επεισόδια η κάθε μια αλλά ζήτημα να δω την πρώτη μέρα (1ος κύκλος) τώρα στις διακοπές :whistle:

Μάλιστα! :D
Καλή αρχή λοιπόν! :D ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Οοο ευχαριστώω!!! :bounce::vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
The vampire diaries
Είχα να δω από το επεισόδιο που είχε βγει πριν τα Χριστούγεννα, που τελείωσε με την Κάθριν να λιποθιμά. Και είδα 5 επεισόδια μαζεμένα. Δεν ξέρω αν έφταιγε το ότι είχα να δω πολύ καιρό tvd ή το ότι σ' αυτά τα επεισόδια είχαμε πολύ Κάθριν την οποία και λατρεύω, πάντως μπορώ άνετα να πω ότι είναι από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς μέχρι το θάνατο της Κάθριν. Αυτή η κοπέλα πραγματικά δε λέει να πεθάνει, κράτησε χαρακτήρα από τη 2η σεζόν που τη βλέπουμε, είναι μία φυγάς κυριολεκτικά! Και σκύλα ως το τέλος! Συγκηνητικές οι στιγμές με τη Νάντια, δε μπορώ να πω! Αλλά τελικά τα 'χασε όλα:/:
Γενικά, από τη 2η σεζόν που αναρωτιόμουν αν θα την σκοτώσουν ποτέ, ποτέ δε πίστευα ότι θα την σκότωναν απλά μ΄ένα μαχαίρι (έστω, το μαχαίρι για τους ταξιδευτές) ενώ θα φιλούσε τον Στέφαν. Εκεί ξενέρωσα λίγο, περίμενα κάτι άλλο, αν και με την όλη ιστορία των Ταξιδευτών, δεν γινόταν κάτι άλλο μάλλον.
Το μόνο κουλό που πιστεύω ότι δε χειρίστηκαν σωστά με την Κάθριν είναι αυτό το "είμαι πολύ κακιά και σκύλα κι έχω κάνει τις πουστιές για να πάω ήρεμα κι ωραία στην άλλη πλευρά". Τι ήταν αυτό το αεράκι που την πήρε απ' την εκκλησία και δεν μπορούσε να πάει στην άλλη πλευρά; Η θεία δίκη τάχα μου και δήθεν; Ντάξει, έλεος!
Και φυσικά, το καλύτερο: παρέμεινε σκύλα ως το τέλος με τη σύριγγα. Ήξερε πως θα πεθάνει, δεν της είχε μείνει και τίποτ' άλλο εξάλλου και λέει "Τι σκατά, θα της στερήσω όσα με στέρησε η Ελένα". Και καλά της κάνει. Γενικά, ήταν η καλύτερη "κακιά" που έχω δει σε σειρά/άνιμε: κακιά, εγωίστρια, θα κάνει τα πάντα, θα χειραγωγήσει, θα εκμεταλλευτεί τους πάντες, θα γλιτώσει από τους Αρχικούς, θα βάλει αδέρφια να μαλώσουν μεταξύ τους, θα έχει τις μετρημένες ευαίσθητες στιγμές με την κόρη της και τελικά θα πεθάνει, με ουσιαστικά αισθητή την παρουσία της και μετά το θάνατό της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ας μου πει κάποιος που βλέπει game of thrones
Τι ήταν το μεγάλο σποιλερ που πέταξε πριν 1-2 επεισόδια ο Jon Snow γιατί δεν κατάλαβα...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ας μου πει κάποιος που βλέπει game of thrones
Τι ήταν το μεγάλο σποιλερ που πέταξε πριν 1-2 επεισόδια ο Jon Snow γιατί δεν κατάλαβα...
:)

:confused: 4η σεζόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όταν μέσα στην σειρά αναφέρεται κάτι, guess what, δεν θεωρείται spoiler.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Και τι είπε και έκανε σποιλερ. Και όταν λες σποιλερ;

Δε θυμάμαι ακριβώς και δε μπορώ να βρω το απόσπασμα μόνο. Απλά είχα δει στο φβ να λένε ότι αποκάλυψε κάτι σημαντικό που μέχρι να το πει ήταν απλά φήμη... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
The vampire diaries
Είχα να δω από το επεισόδιο που είχε βγει πριν τα Χριστούγεννα, που τελείωσε με την Κάθριν να λιποθιμά. Και είδα 5 επεισόδια μαζεμένα. Δεν ξέρω αν έφταιγε το ότι είχα να δω πολύ καιρό tvd ή το ότι σ' αυτά τα επεισόδια είχαμε πολύ Κάθριν την οποία και λατρεύω, πάντως μπορώ άνετα να πω ότι είναι από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς μέχρι το θάνατο της Κάθριν. Αυτή η κοπέλα πραγματικά δε λέει να πεθάνει, κράτησε χαρακτήρα από τη 2η σεζόν που τη βλέπουμε, είναι μία φυγάς κυριολεκτικά! Και σκύλα ως το τέλος! Συγκηνητικές οι στιγμές με τη Νάντια, δε μπορώ να πω! Αλλά τελικά τα 'χασε όλα:/:
Γενικά, από τη 2η σεζόν που αναρωτιόμουν αν θα την σκοτώσουν ποτέ, ποτέ δε πίστευα ότι θα την σκότωναν απλά μ΄ένα μαχαίρι (έστω, το μαχαίρι για τους ταξιδευτές) ενώ θα φιλούσε τον Στέφαν. Εκεί ξενέρωσα λίγο, περίμενα κάτι άλλο, αν και με την όλη ιστορία των Ταξιδευτών, δεν γινόταν κάτι άλλο μάλλον.
Το μόνο κουλό που πιστεύω ότι δε χειρίστηκαν σωστά με την Κάθριν είναι αυτό το "είμαι πολύ κακιά και σκύλα κι έχω κάνει τις πουστιές για να πάω ήρεμα κι ωραία στην άλλη πλευρά". Τι ήταν αυτό το αεράκι που την πήρε απ' την εκκλησία και δεν μπορούσε να πάει στην άλλη πλευρά; Η θεία δίκη τάχα μου και δήθεν; Ντάξει, έλεος!
Και φυσικά, το καλύτερο: παρέμεινε σκύλα ως το τέλος με τη σύριγγα. Ήξερε πως θα πεθάνει, δεν της είχε μείνει και τίποτ' άλλο εξάλλου και λέει "Τι σκατά, θα της στερήσω όσα με στέρησε η Ελένα". Και καλά της κάνει. Γενικά, ήταν η καλύτερη "κακιά" που έχω δει σε σειρά/άνιμε: κακιά, εγωίστρια, θα κάνει τα πάντα, θα χειραγωγήσει, θα εκμεταλλευτεί τους πάντες, θα γλιτώσει από τους Αρχικούς, θα βάλει αδέρφια να μαλώσουν μεταξύ τους, θα έχει τις μετρημένες ευαίσθητες στιγμές με την κόρη της και τελικά θα πεθάνει, με ουσιαστικά αισθητή την παρουσία της και μετά το θάνατό της.
Αυτό στο τέλος που δεν μπορούσε να περάσει στην άλλη πλευρά ήταν αποτυχημένο όντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό στο τέλος που δεν μπορούσε να περάσει στην άλλη πλευρά ήταν αποτυχημένο όντως :P
Έμαθες να υποθέσω ότι ανανέωσε και για 6η σεζόν το tvd; Στην αρχή της σεζόν ήμουν σίγουρος ότι δε θα γινόταν κάτι τέτοιο, έλεγα πως η Ελένα θα τα ξαναφτιάξει με τον Στέφαν αφού γίνουν πολλάααα πράγματα και τέλος! Και αυτό ήθελα. Μετά που είδα τα επεισόδια κοντά στο 15 είπα εντάξει θέλω να συνεχίσει γιατί δε με έχει απογοητεύσει καθόλου αυτή η σεζόν προσωπικά. Μόνο να μην το χέσουν.
Γενικά το περιέργο μ' αυτήν τη σεζόν είναι ότι "ηττήθηκαν" κατά κάποιο τρόπο 2 πολύ δυνατοί villains (Σάιλας και Κάθριν). Και να πω την αλήθεια νόμιζα όταν τελείωσε η 4η σεζόν, ότι η ιστορία με τον Σάιλας θα συνεχιζόταν μέχρι το τέλος της 5ης. Δε με χάλασε που δεν έγιναν έτσι τα πράγματα, αντιθέτως.
Προφανώς η όλη φάση με τους Ταξιδευτές θα μείνει στη μέση και θα συνεχιστεί στην 6η σεζόν. Και να που έχουμε σίγουρα κι έναν τρίτο που είναι ή ο τύπος που πέρασε από την άλλη πλευρά στον κόσμο των ζωντανών ή αυτός/ην που είναι στο σώμα του Τάιλερ ή και οι δύο. Γενικά αν και δεν το περίμενα, πάει καλά η σειρά κατά τη γνώμη μου.
Επίσης, ένα μπράβο που θυμήθηκαν ότι έχουν κι έναν Ματ και τον χρησιμοποιούν που και που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top