Πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα Πανελληνίων;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ifigenia18

Νεοφερμένος

Η ifigenia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
λοιπον παιδες ακουστε...μολις γυρισα απο το σχολειο μ οπου πηγα κ δημιουργησα τον προσωπικο κωδικο ασφαλειας...σταλθηκε επισημο εγγραφο στα σχολεια το οποιο λεει οτι τη ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!!ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ!!!!!:clapup::clapup::P:P θα πανε να τις παραλαβουν το πρωι και κατα τις 11 μ ειπαν θα αναρτηθουν στο λυκειο μ.....:) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!:D:DΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΘΟΥΝ.....ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
λοιπον παιδες ακουστε...μολις γυρισα απο το σχολειο μ οπου πηγα κ δημιουργησα τον προσωπικο κωδικο ασφαλειας...σταλθηκε επισημο εγγραφο στα σχολεια το οποιο λεει οτι τη ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!!ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ!!!!!:clapup::clapup::P:P θα πανε να τις παραλαβουν το πρωι και κατα τις 11 μ ειπαν θα αναρτηθουν στο λυκειο μ.....:) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!:D:DΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΘΟΥΝ.....ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ......:P
Αρα ειναι σιγουρο πια για Δευτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αντε και καλά αποτελέσματα guys.Σε μας στο σχολειο μας σημερα που πηρα και ρωτησα κατι για τη βουλη των εφηβων που εκλεχτηκα γίνεται ενας πανικος γιατι ΟΛΟΙ πηγανε σημερα να βγαλουν passwords!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και η διευθυντρια του σχολειου μου δευτερα ειπε οτι 8α βγουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Κ σε μας ειπαν για Δευτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Άντε καλά αποτελέσματα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Εγώ πήρα τηλέφωνο στο σχολείο μου και δεν το σηκώνουν... -.- Ανοργάνωτοι, όπως πάντα αυτοί οι άνθρωποι...Τώρα εγώ πού θα ξέρω τι ώρα να πάω τη Δευτέρα στο σχολείο;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina_m2

Νεοφερμένος

Η Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
ξερετε τι με ανησυχει.... αφου ειναι τοσο σιγουρο οτι θα βγουν δευτερα...γιατι δεν βγαζουν ενα δελτιο τυπου....???????

Ελπιζω να μην μας κανουν καμια βλακεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifigenia18

Νεοφερμένος

Η ifigenia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ξερετε τι με ανησυχει.... αφου ειναι τοσο σιγουρο οτι θα βγουν δευτερα...γιατι δεν βγαζουν ενα δελτιο τυπου....???????

Ελπιζω να μην μας κανουν καμια βλακεια....

μπα δν νομιζω να εχουμε...ευτραπελα!!!:P τη Δευτερα θα ανακοινωθουν!!!!τι στο καλο.......:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
O Παναρετος εφαγε ποδι.Τωρα ειναι η Φωφη υπεύθυνη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Πήγα και εγώ στο σχολείο για τον κωδικό και έφυγα όπως ήρθα. Επειδή ο διευθυντής μας δεν έχει καμία σχέση με την τεχνολογία(καλός κυριούλη δε και εργατικός). I'll blame τον πληροφορικό που έλειπε.

Αnyway, την Δευτέρα τώρα με την ανάρτηση των αποτελεσμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ρε παιδια μην παραπονιεστε, πρωτη φορα το υπουργειο υπηρξε τοσο οργανομενο. Μηχανογραφικα πριν τα τελη Ιουνιου (και μαλιστα online δεν θα χρειαστει να τρεχετε απο το πρωι σε αλλα σχολεια κτλ) οπως επισης και τα αποτελεσματα βαθμολογιων. Με αυτο τον τροπο θα μαθετε τις βασεις πολυ νωριτερα, το οποιο πιστευω ειναι και το πιο σημαντικο πραγμα απο ολη αυτη την ιστορια των Πανελληνιων. Οποτε δεν βρισκω λογο να παραπονιεστε...εμεις περυσι μαθαμε τα μορια 7 Ιουλιου αν δεν κανω λαθος και τα μηχανογραφικα τελειωναν στις 22/7. Και τωρα αντι να μαθετε τις βασεις τελοι Αυγουστου πιθανοτατα θα τις μαθετε τελη Ιουλιου με αρχες Αυγουστου. Μην ειστε αχαριστοι ! :P

H όλη διαδικασία γίνεται για να μην έχει να πληρώνει πρσωπικό τον Ιούλιο και το 1ο 15ήμερο του Αυγούστου. Οπότε δε νομίζω ότι σε αυτό το θέμα θα είμαστε ευνοημένοι.:P

Τι σε αποτρέπει από το να δηλώσεις τις σχολές σου με βαθμολογική σειρά + σειρά προτίμησης? άλλωστε αυτό π ανακοινώνεται είναι ο βαθμός όχι η βάση πρόσβασης...μπορεί να πέσουν ή και να ανέβουν...ο βαθμός είναι ενδεικτικός βάσει των προβλέψεων που κάνουν...ωστόσο δεν αποδεικνύει ουτε μπορεί να εγγυηθεί τίποτα! Το μηχανογραφικό μου θα ήταν ίδιο είτε ήξερα είτε όχι τη βαθμολογία μου...και δεν νομίζω να είμαι ο μόνος....

Η ψυχολογία είναι τελείως διαφορετική. Άλλο να ξέρεις πού βρίσκεσαι (είτε το θεωρείς επιτυχία είτε αποτυχία), και άλλο να δηλώνεις στα τυφλά με βάση τις εκτιμήσεις σου και τις εκτιμήσεις που ακούγονται κατά καιρούς για τα ποσοστά επιτυχίας ανά μάθημα. Αν έχεις τα μόρια για να πιάσεις την 1η σου επιλογή δεν μπαίνεις στον κοπο να σκέφτεσαι ιδιαίτερα την 3η και την 4η (οι οποίες πολύ πιθανόν να σημαίνουν άλλη πόλη, περισσότερα έξοδα, άρα σκέφτεσαι και τον οικονομικό παράγοντα). Και αν πάλι είσαι οριακά ή σίγουρος ότι δεν πιάνεις την 1η σου επιλογή, τότε έχεις κάποια δεδομένα (τους δικούς σου βαθμούς και τους βαθμούς συμμαθητών σου), για να ζυγίσεις την κατάσταση και να δεις τι θα δηλώσεις, ή αρχίζεις και προετοιμάζεσαι ψυχολογικά ότι θα ξαναδώσεις. Δε βαδίζεις στα τυφλά, και αυτό βοηθαει πολύ στις επιλογές σου γτ σ δίνει περισσότερη σιγουρια. Προσωπική άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
O Παναρετος εφαγε ποδι.Τωρα ειναι η Φωφη υπεύθυνη!:P

Καλά να πάθει,:clapup:
του άφησα σχόλιο στο blog του και με λογοκρινε
άλλη φορά να προσέχει:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ρε παιδια μην παραπονιεστε, πρωτη φορα το υπουργειο υπηρξε τοσο οργανομενο. Μηχανογραφικα πριν τα τελη Ιουνιου (και μαλιστα online δεν θα χρειαστει να τρεχετε απο το πρωι σε αλλα σχολεια κτλ) οπως επισης και τα αποτελεσματα βαθμολογιων. Με αυτο τον τροπο θα μαθετε τις βασεις πολυ νωριτερα, το οποιο πιστευω ειναι και το πιο σημαντικο πραγμα απο ολη αυτη την ιστορια των Πανελληνιων. Οποτε δεν βρισκω λογο να παραπονιεστε...εμεις περυσι μαθαμε τα μορια 7 Ιουλιου αν δεν κανω λαθος και τα μηχανογραφικα τελειωναν στις 22/7. Και τωρα αντι να μαθετε τις βασεις τελοι Αυγουστου πιθανοτατα θα τις μαθετε τελη Ιουλιου με αρχες Αυγουστου. Μην ειστε αχαριστοι ! :P

H όλη διαδικασία γίνεται για να μην έχει να πληρώνει πρσωπικό τον Ιούλιο και το 1ο 15ήμερο του Αυγούστου. Οπότε δε νομίζω ότι σε αυτό το θέμα θα είμαστε ευνοημένοι.
Kαι πάλι κοπέλα μου,η διαδικασία σε βολεύει.
Εμένα πέρυσι με είχαν στείλει σε άλλο σχολείο από το δικό μου,πόση ώρα απόσταση,που αν δεν με είχαν πάει και με αυτοκίνητο,δεν παίζει να προλάβαινα να δώσω το μηχανογραφικό.

Είχαμε 1 μόνο συγκεκριμένη μέρα που έπρεπε να πάμε στο σχολείο (γιατί τότε είχε οριστεί να προσέλθουν οι μαθητές του Λυκείου μας.)
Είχα πάει στις 11 το πρωί και έφυγα στις 4 το απόγευμα. Ιούλιος τώρα,να βράζει ο τόπος.
Να είμαστε με τα μπουκαλάκια νερό,να μην έχει άτομα και να περιμένουμε με τις ώωωωρες μέχρι να μας εξυπηρετήσουν.

Και τώρα τα έχετε όλα από internet,όποτε γουστάρετε το στέλνετε,τα απολέσματά σας θα βγούν 20 Ιουνίου και έχετε πάθει παράκρουση τόσες μέρες!

Εμείς πέρυσι δίναμε μηχανογραφικά τέλη Ιούλη.

Δηλαδή έλεος τόσες μέρες. Καταλαβαίνω την αγωνία σας,αλλά ναι, έχουν υπάρξει και πολύ χειρότερα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Kαι πάλι κοπέλα μου,η διαδικασία σε βολεύει.
Εμένα πέρυσι με είχαν στείλει σε άλλο σχολείο από το δικό μου,πόση ώρα απόσταση,που αν δεν με είχαν πάει και με αυτοκίνητο,δεν παίζει να προλάβαινα να δώσω το μηχανογραφικό.

Είχαμε 1 μόνο συγκεκριμένη μέρα που έπρεπε να πάμε στο σχολείο (γιατί τότε είχε οριστεί να προσέλθουν οι μαθητές του Λυκείου μας.)
Είχα πάει στις 11 το πρωί και έφυγα στις 4 το απόγευμα. Ιούλιος τώρα,να βράζει ο τόπος.
Να είμαστε με τα μπουκαλάκια νερό,να μην έχει άτομα και να περιμένουμε με τις ώωωωρες μέχρι να μας εξυπηρετήσουν.

Και τώρα τα έχετε όλα από internet,όποτε γουστάρετε το στέλνετε,τα απολέσματα σας θα βγούν 20 Ιουνίου και έχετε πάθει παράκρουση τόσες μέρες!

Εμείς πέρυσι δίναμε μηχανογραφικά τέλη Ιούλη.

Δηλαδή έλεος τόσες μέρες. Καταλαβαίνω την αγωνία σας,αλλά να έχουν υπάρξει και πολύ χειρότερα.-

Εξήγησέ μου στις φετινές Πανελλαδικές τα ΚΑΛΑ σε παρακαλώ. Ότι η πρόβλεψη για να αρχίσουν ήταν στο 2ο 15ήμερο του Μαιου και πάθαμε όλοι πατατράκ όταν είπε για 12? Που μείωσε τις επιτροπές και τρέχαμε στου διαόλου τη μάνα? (Ξέρεις τι είναι από Ραιδεστό να πας Κωνσταντινουπολίτικα με το φόβο να φρακάρει ο περιφερειακός και να μείνεις εκεί?) Το ότι το υπουργείο παιδείας σιωπά εδώ και ΜΕΡΕΣ και μας αφήνει να κάνουμε υποθέσεις, να χρησιμοποιούμε ό.τι μεσο διαθέτουμε για να δούμε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα, και οταν αποφασιζει να βγαλει δελτιο τυπου το κανει μια μερα πριν και τελικα αφηνει 2 επιλογες? (Η ψυχολογια μου εχει φτασει στο υπεδαφος πλεον) Να μιλησω για το μηχανογραφικο που ειναι 9 μερες? (γιατι τι ποσοστο θα κανει το σ/κ μηχανογραφικο χωρις βαθμους?!) Ή για την αγωνια ολων των παιδιων με ειδικα μαθηματα που φοβουνται οτι δε θα προλαβουν με τα μηχανογραφικα? Συμφωνω οτι ειμαστε ευνοημενοι οσον αφορα τις ημερομηνιες, αλλα χωρις βαθμολογιες τα περιθωρια ειναι πολυ στενα και πρεπει να εξυπηρετηθουν 100.000 υποψηφιοι με ενα σερβερ που θ φρακαρει στο μισαωρο. Οι συνθηκες απο την αρχη δεν ηταν ευνοικες, και το οτι τελικα θα εχουμε ξεπλεξει μεχρι τελους Ιουνιου εγω δε το θεωρω καλο γιατι ολα γινονται πολυ βεβιασμενα.

Και επισης κανενας δε σε υποχρεωνει να παρακολουθεις το θεμα. Αν εχεις απηυδυσει με την αγωνια μας και τις προβλεψεις μας, απλως ΜΗ το ξαναδιαβασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Σε ποια ιστοσελίδα ανακοινώνονται τα αποτελέσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Καλά να πάθει,:clapup:
του άφησα σχόλιο στο blog του και με λογοκρινε
άλλη φορά να προσέχει:devil:
γιατί απαντάει στο blog του; Από χθες έχω αφήσει μήνυμα το οποίο ούτε καν έχει δημοσιευτεί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Kαι επίσης το σύστημα με την υποβολή των μηχανογραφικών κρύβει αρκετούς κινδύνους. Αυτό που το πας.

Here Gina: https://www.minedu.gov.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
γιατί απαντάει στο blog του; Από χθες έχω αφήσει μήνυμα το οποίο ούτε καν έχει δημοσιευτεί!!

Περνάνε όλα από λογοκρισία...και αν δε του αρέσει το υφάκι ούτε το δημοσιεύει ούτε το απαντάει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Περνάνε όλα από λογοκρισία...και αν δε του αρέσει το υφάκι ούτε το δημοσιεύει ούτε το απαντάει :P
i know!!γι αυτό και το υφάκι μου ήταν πολύ προσεγμένο!! Προφανώς δεν θέλει να απαντήσει ή....είχε πολύ δουλειά εχθές!ξενυχτούσε παίζοντας προ! :redface: Τέλος πάντων..Τώρα δεν μας ενδιαφέρει αν θα απαντήσει ο "κύριος" Πανάρετος!Τουλάχιστον τη Δευτέρα να βγουν τα αποτελέσματα να ηρεμήσουμε όλοι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top