Πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα Πανελληνίων;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

i-μάνα

Νεοφερμένος

Η i-μάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά,

αγωνιώ κι εγώ μαζί σας ως γονιός υποψηφίου.
Προσπαθώ να χαλαρώσω σκεπτόμενη ότι για μια ακόμα φορά ισχύει το "τι 'χες Γιάννη????? Τι 'χα πάντα...."
Λόγω ηλικίας, θυμάμαι ότι ανέκαθεν οι διαδικασίες φωτογράφιζαν την ανοργανωσιά που υπάρχει παντού εδώ στο Ελλαδιστάν.....

Για την ιστορία να σας αναφέρω (έτσι για να περάσει η ώρα μια και δεν έχω κάτι νεώτερο επί του θέματος)ότι και στα χρόνια τα δικά μας (απόφοιτος 1983, πρώτη χρονιά συστήματος Δεσμών), φτάσαμε μέχρι να επιστρέψουμε στο σχολείο από τις διακοπές των Χριστουγέννων το Γενάρη, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝ με ποιό σύστημα θα δώσουμε εξετάσεις, παρά μόνο ότι το σύστημα θα άλλαζε και θα δίναμε με ΚΑΠΟΙΟ καινούργιο...... ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Η ιστορία έχει δείξει ότι ΟΛΕΣ οι αλλαγές γίνονταν ανέκαθεν... "στου κασίδη το κεφάλι" όπως λένε και στο χωριό μου.....

Οπότε ας προσπαθήσουμε να χαλαρώσουμε και ας θεωρήσουμε δεδομένο ότι οι βαθμοί θα βγουν Δευτέρα... κι αν βγουν αύριο καλώς να βγουν...


Κουράγιο λοιπόν!!!!





Αυτά από την i-μάνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ο καθηγητης μου ελεγε την προηγουμενη εβδομαδα οτι κατα 99% θα βγουν την τριτη...
αλλα δεν μου ειπε ποια τριτη... :confused:
Ας αποκλεισουμε την Μ. Τριτη λοιπον κ ας περιμενουμε !!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexgreen

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!
Μόλις επικοινώνησα με το διευθυντή του Λυκείου μου (3ο ΓΕΛ Ξάνθης) και ρώτησα αν όντως έχουν προμηθευτεί τους κωδικούς ασφαλείας που απαιτούνται για την οριστικοποίηση του μηχανογραφικού. Μου απάντησε πως τους κωδικούς τους έχει (του ήρθαν με e-mail το πρωί). Με παρακάλεσε, όμως, να περάσω για να πάρω τον κωδικό μετά τις 11-11.30, καθότι περιμένει ένα τηλεφώνημα από το υπουργείο (συγκεκριμένα, τα λόγια του ήταν: "Τα έχουν κάνει μαντάρα από χθες... Πήρα 3 τηλέφωνα από το πρωί για να διευθετήσω ένα θέμα με κάτι δικαιολογητικά και ακόμα τίποτα. Μπάχαλο...!" Καταλαβαίνετε τι χαμός επικρατεί στα γραφεία του υπουργείου το τελευταίο διήμερο!).
Επίσης, να σας πω ότι χθες μίλησα με καθηγητή μου σχετικά με την ανακοίνωση των βαθμολογιών και μου είπε ότι σήμερα το μεσημέρι (ή νωρίς το απόγευμα) κάποιος από τη Δευτεροβάθμια Ξάνθης θα πάει να πάρει τους φακέλους με τα αποτελέσματα από το εξεταστικό κέντρο της Καβάλας (ή Βέροιας, αν θυμάμαι λάθος)(μάλλον το υπουργείο τα ξαναστέλνει στα βαθμολογικά απ' όπου τα προμηθεύονται, πρώτα, οι Δευτεροβάθμιες και , έπειτα, τα Λύκεια). Αν όλα εξελιχθούν φυσιολογικά, την Παρασκευή το πρωί θα τα έχουν τα Λύκεια της Ξάνθης και θα ακολουθήσει η σχετική συνεδρίαση για αντιπαραβολή στοιχείων, τελευταίους ελέγχους και τα σχετικά. Επομένως, το μεσημέρι της Παρασκευής (λογικά...με κάθε επιφύλαξη) τα αποτελέσματα θα τοιχοκολληθούν.
Αυτό που κατάλαβα εγώ, από όλα όσα λέγονται σχετικά με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, είναι πως τα αποτελέσματα της πλειονότητας των νομών είναι έτοιμα προς ανακοίνωση, αλλά έχουν δημιουργηθεί προβλήματα με βαθμολογίες από συγκεκριμένους νομούς. Άρα, τα πιθανά σενάρια είναι δύο:
-Είτε ανακοινώνονται αύριο το μεσημέρι (τοιχοκολλούνται στα Λύκεια εννοώ),
-είτε, σε περίπτωση που δεν ξεπεραστούν άμεσα τα προβλήματα, πάμε για Δευτέρα πρωί. Στην περίπτωση αυτή, όμως, εφόσον οι Δευτεροβάθμιες και, στη συνέχεια, τα Λύκεια των περισσότερων νομών θα έχουν τις βαθμολογίες, νομίζω πως, ίσως (μέσω καθηγητών των σχολείων κτλ.), να μαθευτούν οι βαθμολογίες ανεπίσημα. Εκτός αν δεν δοθούν καν οι βαθμολογίες, σήμερα, από τα βαθμολογικά στις Δευτεροβάθμιες ή, αύριο, από τις Δευτεροβάθμιες στα Λύκεια.
Γενικότερα, η κατάσταση πιθανότατα έχει ως εξής: κάποιοι νομοί (η συντριπτική πλειονότητα των νομών για ακρίβεια) θα έχουν τα αποτελέσματα από σήμερα το απόγευμα ή , το αργότερο, από αύριο το πρωί. Το θέμα είναι πως ίσως να μην προβούν σε επίσημη ανακοίνωση (πιθανώς ούτε και σε διαρροή ακόμα), αν μετατεθεί η επίσημη ανακοίνωση για Δευτέρα.
Να σημειώσω πως τα παραπάνω λέχθηκαν με κάθε δυνατή επιφύλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
πριν λιγο ειπε στην τηλεοραση ,στον σκαι για επομενη εβδομαδα !:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
στη νετ μιλάει ο πανάρετος τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι θα υπαρξουν "δυο μετρα και δυο σταθμα" οσον αφορα την ανακοινωση των αποτελεσματων. Δηλ. δεν γινεται καποια (εστω κ τα περισσοτερα) ΓΕΛ να παρουν τις βαθμολογιες νωριτερα απο αλλα, γιατι 1000% θα υπαρξουν διαρροες (ποιος καθηγητης δεν θα πει στους μαθητες του τους βαθμους)πραγμα που δεν επιθυμει το Υπουργειο.
Τωρα μιλαει ο Παναρετος στη ΝΕΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Βγηκε Δελτιο τυπου στο site του Υπουργειου Παιδειας σχετικα με τα αποτελεσματα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina05

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
πολλα ειπε κι αυτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι θα υπαρξουν "δυο μετρα και δυο σταθμα" οσον αφορα την ανακοινωση των αποτελεσματων. Δηλ. δεν γινεται καποια (εστω κ τα περισσοτερα) ΓΕΛ να παρουν τις βαθμολογιες νωριτερα απο αλλα, γιατι 1000% θα υπαρξουν διαρροες (ποιος καθηγητης δεν θα πει στους μαθητες του τους βαθμους)πραγμα που δεν επιθυμει το Υπουργειο.
Τωρα μιλαει ο Παναρετος στη ΝΕΤ
ναι δεν είπε όμως κάτι ουσιώδες... τα ίδια κ τα ίδια!! τα περισσότερα από αυτά π είπε τα ξέραμε ήδη!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i-μάνα

Νεοφερμένος

Η i-μάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ας αποκλεισουμε την Μ. Τριτη λοιπον κ ας περιμενουμε !!!!!!!!!


Ξέχασες την ..... Καθαρή Τρίτη :P

και μη μου πεις ότι δεν υπάρχει..... θα την εφεύρουν κι αυτήν..... ;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
στο σκαι τα ιδια ειπαν παλι...τιποτα νεοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Τωρα το μονο που μενει ειναι μηπως αργα το μεσημερι ή το απογευμα ανακοινωσουν κατι για αυριο. Γιατι αλλιως πως περναει κ αυτο το Σ/Κ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σαββατο γίνεται να ανακοινωθούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Σαββατο γίνεται να ανακοινωθούν;
Νομιζω οτι στο παρελθον ειχε γινει, αλλα για αυτη τη χρονια δεν το βλεπω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musictime

Νεοφερμένος

Η musictime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια αυτό το πράγμα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΝΑΓΙΝΕΙ :no:
Έλεος πια... Πόσο συνεπείς είναι αυτοί οι άνθρωποι στο υπουργείο :yawn:
Επιβεβαιώνουν για μια ακόμη φορά πως ''ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ'' (εδω ξεκαρδιζόμαστε στα γέλια) :laugh:
Απ' ότι έμαθα τα βαθμολογικα απο την παρασκευή έχουν κλείσει! Δηλαδη μια ολοκληρη βδομαδα τώρα τι κάνουν;;
Αχ ναι ξέχασα ... καταβάλλουν υπεράνθρωπες προσπάθειες.... για την ταχύτερη ανακοίνωση των βαθμολογιών......... :wall:
Δε σέβονται ούτε τον κόπο μας ούτε την αγωνία μας!
Μέσα σ' όλο αυτό το μπάχαλο της χώρας το ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ μηχανογραφικό μας μάρανε...
Αυτός είναι ο ''Εκσυγχρονισμός'' της παιδείας ;; Να τον χαίρονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Νομιζω οτι στο παρελθον ειχε γινει, αλλα για αυτη τη χρονια δεν το βλεπω:(
Τότε πάμε για δευτέρα!!! Παρασκευή σιγά να μην προλάβουν! δν τους εμπιστευομαι:pfff::P
Εκτός κ αν βρουν κ για την δευτέρα κάποιο "κώλυμα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Παιδια αυτό το πράγμα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΝΑΓΙΝΕΙ :no:
Έλεος πια... Πόσο συνεπείς είναι αυτοί οι άνθρωποι στο υπουργείο :yawn:
Επιβεβαιώνουν για μια ακόμη φορά πως ''ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ'' (εδω ξεκαρδιζόμαστε στα γέλια) :laugh:
Απ' ότι έμαθα τα βαθμολογικα απο την παρασκευή έχουν κλείσει! Δηλαδη μια ολοκληρη βδομαδα τώρα τι κάνουν;;
Αχ ναι ξέχασα ... καταβάλλουν υπεράνθρωπες προσπάθειες.... για την ταχύτερη ανακοίνωση των βαθμολογιών......... :wall:
Δε σέβονται ούτε τον κόπο μας ούτε την αγωνία μας!
Μέσα σ' όλο αυτό το μπάχαλο της χώρας το ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ μηχανογραφικό μας μάρανε...
Αυτός είναι ο ''Εκσυγχρονισμός'' της παιδείας ;; Να τον χαίρονται...
Οχι ολα τα βαθμολογικα δυστυχως, μερικα (ισως ελαχιστα) διορθωναν εως χτες, μου ειπε η καθηγητρια μου (την οποια πιστευω ακραδαντα,αλλωστε δεν ειχε κανενα λογο να μου πει ψεμματα)οτι υπηρχαν πολλες αναβαθμολογησεις στην Εκθεση κ στη Λογοτεχνια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Τότε πάμε για δευτέρα!!! Παρασκευή σιγά να μην προλάβουν! δν τους εμπιστευομαι:pfff::P
Εκτός κ αν βρουν κ για την δευτέρα κάποιο "κώλυμα"
και που να εισαστε στην θεση μου πέρυσι, που λογω των απεργιών ανακοινωθηκαν, αν θυμάμαι καλά 12 Ιουλιου!!!!

να μην μιλάτε καθόλου!!!!! πολύ καλά !!!!!

μετα παλι θα σκατε για τις βάσεις...........:P :hehe: :music: :thumbsup: :alljumpy: :rant: :rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina05

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
μια λενε για αναβαθμολογησεις μια για λαθη τι γινεται τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και στη ΝΕΤ και στο ΣΚΑΙ παντως, οι εκτιμήσεις είναι για Παρασκευή ή Δευτέρα...επίσης από εκτιμήσεις στη ΝΕΤ άκουσα ότι η Διαμαντοπούλου δεν πρόκειται να ξεκουνηθεί από το υπ. Παιδείας, απλά η "νέα κυβέρνηση" θα μειώσει τους υφυπουργούς..οψόμεθα τώρα...όπως και να έχει δεν αμφισβητείς ένα δελτίο τύπου, που βγήκε σήμερα, αφού είχαν συμβεί τα χτεσινά...οπότε δε νομίζω οτι θα πει περα απο τη Δευτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top