Πόσο συχνά πηγαίνετε στη σχολή σας;

Πόσο συχνά πηγαίνετε στη σχολή σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 138)
  • Κάθε μέρα

    Ψήφοι: 77 55.8%
  • 3-4 φορές την εβδομάδα

    Ψήφοι: 34 24.6%
  • 1-2 φορές την εβδομάδα

    Ψήφοι: 16 11.6%
  • πιο σπάνια

    Ψήφοι: 11 8.0%

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μόνο στα υποχρεωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
2 φορες την εβδομαδα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καθε μερα πηγαινω στη σχολη! Ειναι κι ολα τα μαθηματα 3ωρα κι ετσι περναω και την ωρα μου! Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι διαβαζω ανελιπως και δε θεωρω προσωπικα, οτι στα φοιτητικα χρονια, που,οπως λετε δε ξαναρχονται, πρεπει να εισαι φοιτητης-φοιτακλας! Να περναμε και κανενα μαθημα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Καθε μερα!!! μονο αν ειμαι αρρωστος ή νυσταζω απιστευτα δεν παω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Κάθε μέρα. Και επειδήθέλω και επειδή δεν γίνεται αλλιώς.
Το μόνο δύσκολο είναι κάποιες μέρεςτο ξύπνημα στις 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Καθε μερα συνηθως εκτος εαν με εχει κουκουλωσει το παπλωμα...Μμμμμ...ειναι δυσκολο να του ξεφυγω... :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
βασικά πάω σε όλα τα μαθήματα σχεδόν γιατί μετά νιώθω ότι χάνω τη συνέχεια. Κάποια μου αρέσουν και πάω ενώ κάποια όχι. Τα μαθήματά μας είναι 3ωρα και αυτό είναι λίγο κουραστικό βασικά. Γενικά μου αρέσει να πάω καθημερινά στη σχολή, να μη χάνω την επαφή. Εξάλλου δε δουλεύω, δεν έχω τίποτε άλλο να κάνω. Πιστεύω (αν και μπορεί να θεωρηθεί λίγο αυτονόητο) ότι η παρουσία στις παραδόσεις δεν μπορεί να αντικατασταθεί με σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τον Χειμώνα πιστολιάζω όλα τα πρωινά μαθήματα επειδή το πάπλωμα είναι βαρύ.:D
Όταν ανοίξει ο καιρός πιστολιάζω σίγουρα 1 μέρα αλλά τις άλλες πάω κανονικά,φυσικά αν έχω πρωί μάθημα βάζω ξυπνητήρι αλλά συνήθως κάνω μια σύσκεψη με τον εαυτό μου και ξανακοιμάμαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Για μαθήματα μόνο στις χημείες.Για εργαστήρια κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Για μαθήματα μόνο στις χημείες.Για εργαστήρια κάθε μέρα.

Και εγώ κάθε μέρα έχω από ένα εργαστήριο , οπότε αναγκαστικά πάω .
Αλλά εμείς στο τμήμα μου έχουμε και αποκλειστικότητα γιατί θα έχουμε μαθήματα μέχρι τις 7 Ιουλίου κανονικά ....
:verymad::verymad::verymad::verymad::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
καθε μερα αλλα με βαρια καρδια γιατι δεν μου αρεσει τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αλλά εμείς στο τμήμα μου έχουμε και αποκλειστικότητα γιατί θα έχουμε μαθήματα μέχρι τις 7 Ιουλίου κανονικά ....
:verymad::verymad::verymad::verymad::verymad:

Μαθήματα ή εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάθε μέρα
Στο πρώτο εξάμηνο το μετάνιωσα πολύ, γιατί δεν είχε νόημα,τα μαθήματα ήταν εντελώς άκυρα
Στο δεύτερο άρχισα να αραιώνω σε ορισμένα μαθήματα και καθηγητές (αυτό θα δούμε αν θα το μετανιώσω στην εξεταστική), αλλά ήμουν στο πανεπιστήμιο, έστω και για τίτσου :P
Αντικειμενικά είναι πολύ ενδιαφέροντα αυτά που κάνουμε, ο τρόπος όμως είναι απωθητικός... Μας βομβαρδίζουν με γνώσεις, λεπτομέρειες κλπ κλπ και δε δίνεται σχεδόν καθόλου βάση στη σκέψη του φοιτητή, δεν εξασκεί την ερευνητική του ικανότητα, δεν υπάρχει χρόνος για ερωτήσεις "γιατί;" και "πώς" και με εκνευρίζει αυτό... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
ιατρικη στα πρωτα ετη δεν εχει σκεψη... αυτα ειναι, στα χωνουν και τελος... επισης στην ιατρικη δεν υπαρχει πως σε πολλα πραγματα, ειτε γιατι δεν το εχουν βρει ειτε γιατι δεν το ξερουν... Πχ ρωτησε ενας συμφοιτητης γιατι ο δικεφαλος εχει δυο κεφαλες. Ε ο καθηγητης του απαντησε γιατι ετσι..... εμενα αυτο δεν μ αρεσει.. τι θα πει γιατι ετσι... εγω φετος αισθανθηκα οτι ξεχασα να σκεφτομαι παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightRaven

Νεοφερμένος

Η NightRaven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δε πηγαίνω, δε μ' αρέσει. Διαβάζω όσο χρειάζεται για να περνάω τα μαθήματα με καλό βαθμό και πηγαίνω επιλεκτικά σε κάποια που "αξίζουν" παραπάνω. Έτσι κι αλλιώς βρίσκω τις παραδόσεις κακές, ανεπαρκείς και μη βοηθητικές για τη δική μου κατανόηση (στις πιο πολλές περιπτώσεις τουλάχιστον), οπότε χαμένος χρόνος, δε βρίσκω το λόγο να κοροιδεύω τον εαυτό μου ή να ενοχλώ τους άλλους που θέλουν να παρακολουθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Κάθε μέρα
Στο πρώτο εξάμηνο το μετάνιωσα πολύ, γιατί δεν είχε νόημα,τα μαθήματα ήταν εντελώς άκυρα
Στο δεύτερο άρχισα να αραιώνω σε ορισμένα μαθήματα και καθηγητές (αυτό θα δούμε αν θα το μετανιώσω στην εξεταστική), αλλά ήμουν στο πανεπιστήμιο, έστω και για τίτσου :P
Αντικειμενικά είναι πολύ ενδιαφέροντα αυτά που κάνουμε, ο τρόπος όμως είναι απωθητικός... Μας βομβαρδίζουν με γνώσεις, λεπτομέρειες κλπ κλπ και δε δίνεται σχεδόν καθόλου βάση στη σκέψη του φοιτητή, δεν εξασκεί την ερευνητική του ικανότητα, δεν υπάρχει χρόνος για ερωτήσεις "γιατί;" και "πώς" και με εκνευρίζει αυτό... :/:


οταν λες οτι ηταν πολυ ακυρα,σαν τι κανατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οταν λες οτι ηταν πολυ ακυρα,σαν τι κανατε?

Έτσι τουλάχιστον όπως διδάσκονται η ιατρική φυσική και η ιατρική πληροφορική είναι εντελώς αδιάφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εγώ πάλι το πρώτο εξάμηνο δεν έχασα ούτε ώρα, αλλά αυτό το εξάμηνο είναι μερικά μαθήματα , όπου βρίσκω πιο ενδιαφέρον να βλέπω μια μπογιά στον τοίχο να στεγνώνει...Οπότε πατάω σε λίγο παραπάνω από τα μισά, θα δείξει η εξεταστική αν κάνω καλά ή όχι ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δε πηγαίνω, δε μ' αρέσει. Διαβάζω όσο χρειάζεται για να περνάω τα μαθήματα με καλό βαθμό και πηγαίνω επιλεκτικά σε κάποια που "αξίζουν" παραπάνω. Έτσι κι αλλιώς βρίσκω τις παραδόσεις κακές, ανεπαρκείς και μη βοηθητικές για τη δική μου κατανόηση (στις πιο πολλές περιπτώσεις τουλάχιστον), οπότε χαμένος χρόνος, δε βρίσκω το λόγο να κοροιδεύω τον εαυτό μου ή να ενοχλώ τους άλλους που θέλουν να παρακολουθήσουν.




Ποσο με εκφραζει η αποψη σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top