Πόσο θεμιτό είναι να λογοκρίνονται τα Μ.Μ.Ε.;

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ισχυριζεται την εφαρμογη δυο ιδεων που ειναι διαμετρικα αντιθετες , η λογοκρισια ειναι ελεγχος.
Εγω ειμαι εντελως αντιθετος με οποιοδηποτε απολυταρχικο αποφθεγμα που λεει πως συμφωνα με τον ταδε κανονα ηθικης ειναι ενταξει να προβληθει τουτο αλλα το αλλο δεν ειναι.Η ηθικη καθε ομαδας ειναι ξεχωριστη με το να δικαιωνεις την ηθικη της μιας εδραιωνεις την αδικια της αλλης .
Κοίτα προσωπικά πιστεύω οτι μια στοιχειώδης αξιοπρέπεια πρέπει να διατηρείται με βάση την κοινή λογική.
Το να σέβεσαι τον άνθρωπο δεν είναι λογοκρισία.
Σεβασμός ξέρεις τι σημαίνει;

Ωραία άσε τα προγράμματα στυλ τατιάνες ,πανιες κτλ που εμένα προσωπικά με προσβάλλουν.
Επιτρέπεται η δημόσια τηλεόραση (την οποία και πληρώνουμε) το πρωί που βάζει παιδικά να βομβαρδίζει τα παιδάκια με ένα σωρό σαβουροδιαφημίσεις και σαβουροπρότυπα;;
Επιτρέπεται;;;
Γιατί κάθε Σάββατο να είμαι αναγκασμένη να λέω στον μικρό μου αδελφό να ρίχνει μούτζες όταν βλέπει τέτοιες μπούρδες για να μη γίνει ένα χαζό τηλεοπτικό κατασκεύασμα;Γιατί να μη μπορείς να παρακολουθήσεις ένα πρόγραμμα πλέον στην τηλεόραση χωρίς να σου τσακίσουν τα νεύρα οι αηδίες που ακούς;

Τελος πάντων επειδή νευριάζω μόνο που το σκέφτομαι δε νομίζω οτι μπορώ να σου δώσω αυτή τη στιγμή μια μέτριων τόνων απάντηση.Η γνώμη μου πάντως είναι να υπάρχει ένα στοιχειώδης έλεγχος ποιότητας ωστε να μην προσβάλλεται ο άνθρωπος τουλάχιστον ως ον.
-----------------------------------------
Και κάτι άλλο.
Δεν πιστεύω να έχεις την εντύπωση οτι τώρα δεν υφίσταται λογοκρισία στη τηλεόραση..
Ότι τους συμφέρει προβάλλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
η λογοκρισια ειναι ελεγχος
ο ελεγχος ομως δεν ειναι αναγκαια λογοκρισια.
Καταλαβαινω τι λες , ο ελεγχος εχει την εννοια της ερευνας , ομως δεν φανταζομαι να εννοει απλα να ερευνησουμε το περιεχομενο , αλλα και να προβουμε σε συγκεκριμενες ενεργειες αν διαφωνει με την ηθικη της εκαστοτε ομαδας ελεγχου.
Κοίτα προσωπικά πιστεύω οτι μια στοιχειώδης αξιοπρέπεια πρέπει να διατηρείται με βάση την κοινή λογική.
Το να σέβεσαι τον άνθρωπο δεν είναι λογοκρισία.
Σεβασμός ξέρεις τι σημαίνει;

Ωραία άσε τα προγράμματα στυλ τατιάνες ,πανιες κτλ που εμένα προσωπικά με προσβάλλουν.
Επιτρέπεται η δημόσια τηλεόραση (την οποία και πληρώνουμε) το πρωί που βάζει παιδικά να βομβαρδίζει τα παιδάκια με ένα σωρό σαβουροδιαφημίσεις και σαβουροπρότυπα;;
Επιτρέπεται;;;
Γιατί κάθε Σάββατο να είμαι αναγκασμένη να λέω στον μικρό μου αδελφό να ρίχνει μούτζες όταν βλέπει τέτοιες μπούρδες για να μη γίνει ένα χαζό τηλεοπτικό κατασκεύασμα;Γιατί να μη μπορείς να παρακολουθήσεις ένα πρόγραμμα πλέον στην τηλεόραση χωρίς να σου τσακίσουν τα νεύρα οι αηδίες που ακούς;

Τελος πάντων επειδή νευριάζω μόνο που το σκέφτομαι δε νομίζω οτι μπορώ να σου δώσω αυτή τη στιγμή μια μέτριων τόνων απάντηση.Η γνώμη μου πάντως είναι να υπάρχει ένα στοιχειώδης έλεγχος ποιότητας ωστε να μην προσβάλλεται ο άνθρωπος τουλάχιστον ως ον.
-----------------------------------------
Και κάτι άλλο.
Δεν πιστεύω να έχεις την εντύπωση οτι τώρα δεν υφίσταται λογοκρισία στη τηλεόραση..
Ότι τους συμφέρει προβάλλουν.
Ειχα απαντησει σε αλλο θεμα για αυτο
δεν σας φταιει η τηλεοραση εαν εσεις ειστε ανικανοι να ενταξετε τα παιδια σας στο κοινωνικο συνολο και την οριζεται ως μεσο κοινωνικοποιησης , εχει και κουμπι για να κλεινει.Δεν μπορω να αφησω την ανικανοτητα μερικων γονεων να βαλει φραγμους στο τι να βλεπω.
Μιλαω για παιδια διοτι οι ενηλικες εχουν την ευθυνη των πραξεων τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Όχι δεν κατάλαβες κύριε όμορφε.Απο τη στιγμή που πληρώνω την κωλοδημόσια τηλεόραση έχω την ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΕΒΕΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.Να κόψουν το λαιμό τους να κάνουν ό,τι θέλουν δεν ξέρω αλλά από την στιγμή που ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΠΑΙΤΩ να μου προσφέρει κάτι ΠΟΙΟΤΙΚΟ ωστε να μην αναγκαστώ να κλείσω για ακόμη μία φορά το ηλιθιο αυτό κουτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι υπάρχουν και τα ιδιωτικά κανάλια.

Αλλά από τη στιγμή που μας επιβάλλουν να βλέπουμε τις ηλίθιες διαφημίσεις τους, λογικά θα πρέπει να περιμένουμε να βάζουν και κάτι το ποιοτικό... Και δε διαφωνώ παντελώς με τον έλεγχο/λογοκρισία της τηλεοράσεως (δηλαδή δεν κατάλαβα, θα επιτρέψουμε και τα πορνό; ), αλλά οφείλουμε να πούμε ότι ο κόσμος αν βλέπει τις μπούρδες που του πασάρουν, η τηλεόραση θα γεμίσει περισσότερες μπούρδες, αυτό είναι δεδομένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εχεις την απαιτηση απο εναν πολυπλοκο οργανισμο ,που απαρτιζεται απο τοσους ανθρωπους , να προσαρμοστουν στην ηθικη σου και στην ποιοτητα σου?
Φυσικα μιας και πληρωνεις κατι πιστευω πως θα επρεπε να εχεις το δικαιωμα να αρνησε την χρηματικη συμμετοχη σου στα συμβαντα που θεωρεις ανηθικα , αλλα αυτο ειναι γενικοτερο ψευγαδη της κυβερνησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
στο ιντερνετ ειχα βρει καπου πως μπορεις να σταματησεις να πληρωνεις την ΕΡΤ στο λογαριασμο της ΔΕΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
εχεις την απαιτηση απο εναν πολυπλοκο οργανισμο ,που απαρτιζεται απο τοσους ανθρωπους , να προσαρμοστουν στην ηθικη σου και στην ποιοτητα σου?
Φυσικα μιας και πληρωνεις κατι πιστευω πως θα επρεπε να εχεις το δικαιωμα να αρνησε την χρηματικη συμμετοχη σου στα συμβαντα που θεωρεις ανηθικα , αλλα αυτο ειναι γενικοτερο ψευγαδη της κυβερνησης.
Την κοινή λογική και την κοινή ηθική την έχεις ακουστά;
Ε δεν μπορώ να ακούω διαφημίσεις να λένε 8 ωρα το πρωί σε εξάχρονα ''Σκότωσε τους όλους και γίνε ο άρχοντας'' ή ''Αγορασε τα όλα!Θα είσαι ο πιο κουλ στην τάξη σου!!''.
Μου έρχεται να κατεβάσω ό,τι αγιολόγιο ξέρω και δεν ξέρω.Από ηλεκτροπληξία θα πάω στο τέλος με τα νεύρα που τραβάω το καλώδιο.
Τέλος πάντων επειδή τα νεύρα μου είναι κάπως τώρα καλύτερα να απαντήσω κάποια στιγμή που να μην ειμαι νευριασμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και εγώ είμαι υπέρ της λογοκρισίας των Μ.Μ.Ε, όσο αυτή αποσκοπεί στη διαφύλαξη των δικαιωμάτων των τηλεθεατών και στην προστασία τους.

Όταν όμως η λογοκρισία εφαρμόζεται για άλλους σκοπούς, που κρύβουν συμφέροντα από πίσω, τότε δε συμφωνώ καθόλου και οι πρακτικές αυτές απλά δεν έχουν θέση σε κάθε δημοκρατικό πολίτευμα. Η διαφήμιση που έδειξε η domenica7 περνάει ωραία μηνύματα, μηνύματα που αποσκοπούν στο να γίνει καλύτερος ο κόσμος. Ήταν όμως ενάντια στα συμφέροντα της κυβέρνησης των ΗΠΑ και έτσι λογοκρίθηκε.

Τελικά, ο μόνος που μπορεί να λογοκρίνει κάτι είναι ο λαός. Δε σου αρέσει ένα πρόγραμμα, άλλαξε κανάλι. Νομίζεις ότι αυτή η εφημερίδα προβάλλει επικίνδυνες ιδέες, μην τη διαβάζεις. Άμα περιμένουμε από τις κυβερνήσεις χαθήκαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ας ήθελα να ξέρω, με ποια δικαιολογία λογόκριναν τη συγκεκριμένη διαφήμιση του MTV.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Καταλαβαινω τι λες , ο ελεγχος εχει την εννοια της ερευνας , ομως δεν φανταζομαι να εννοει απλα να ερευνησουμε το περιεχομενο , αλλα και να προβουμε σε συγκεκριμενες ενεργειες αν διαφωνει με την ηθικη της εκαστοτε ομαδας ελεγχου.
αφου ομως εχει ηδη παρουσιαστει και εχουν διαφωνησει αρκετοι ανθρωποι με αυτο. και παλι νομιζω οτι πρεπει να γινεται μια ερευνα και γενικα μια αρκετα ανοιχτη διαδικασια.
κατι σαν δικαστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Την κοινή λογική και την κοινή ηθική την έχεις ακουστά;
Ε δεν μπορώ να ακούω διαφημίσεις να λένε 8 ωρα το πρωί σε εξάχρονα ''Σκότωσε τους όλους και γίνε ο άρχοντας'' ή ''Αγορασε τα όλα!Θα είσαι ο πιο κουλ στην τάξη σου!!''.
Μου έρχεται να κατεβάσω ό,τι αγιολόγιο ξέρω και δεν ξέρω.Από ηλεκτροπληξία θα πάω στο τέλος με τα νεύρα που τραβάω το καλώδιο.
Τέλος πάντων επειδή τα νεύρα μου είναι κάπως τώρα καλύτερα να απαντήσω κάποια στιγμή που να μην ειμαι νευριασμένη.
Καταλαβαινω την αγανακτηση σου αλλα εχω ηδη απαντησει σε αυτην την ερωτηση
αφου ομως εχει ηδη παρουσιαστει και εχουν διαφωνησει αρκετοι ανθρωποι με αυτο. και παλι νομιζω οτι πρεπει να γινεται μια ερευνα και γενικα μια αρκετα ανοιχτη διαδικασια.
κατι σαν δικαστηριο
οταν ριχνεις εννοεις οπως δικαστηριο στην συζητηση , ειναι περιττό να αναφερεις την λογοκρισια διοτι εξυπακουεται στην εννοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Η ηθικη καθε ομαδας ειναι ξεχωριστη με το να δικαιωνεις την ηθικη της μιας εδραιωνεις την αδικια της αλλης
Κάθε κοινωνία όμως πρέπει να διέπεται και από ένα κοινό και αποδεκτό ηθικό σύστημα αξιών,αρχών που σύμφωνα με αυτό θα θεσπίζονται νόμοι ,θα κόβονται εκπομπές κλπ.
Αν δεν υπάρχει αυτό τότε δεν υπάρχει κοινωνία αλλά μπουρδέ**.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Απο τα πιο σαπια ΕΣΡ της Ευρωπης.Κοψανε τον Κουλογλου επειδη αρχιζανε να τσουζουν καποιους τα θεματα που καταπιανοταν και επιβιωνουν τρισελεεινες εκπομπες σαν αυτη του Καμπουρη στο extra..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Απο τα πιο σαπια ΕΣΡ της Ευρωπης.Κοψανε τον Κουλογλου επειδη αρχιζανε να τσουζουν καποιους τα θεματα που καταπιανοταν και επιβιωνουν τρισελεεινες εκπομπες σαν αυτη του Καμπουρη στο extra..


Toν Kουλογλου τον εκοψε το εσρ η απλα δεν ανανεωσε το συμβολαιο του η ερτ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Toν Kουλογλου τον εκοψε το εσρ η απλα δεν ανανεωσε το συμβολαιο του η ερτ;

Βασικα ναι,δικο μου λαθος.Τον Κουλογλου πρεπει να τον κοψανε μεσα απο το ιδιο το καναλι:P

(Αλλα επισης δε νομιζω να ηταν μη ανανεωση,ηταν κοψιμο κατα τη διαρκεια του συμβολαιου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Καταλαβαινω την αγανακτηση σου αλλα εχω ηδη απαντησει σε αυτην την ερωτηση
οταν ριχνεις εννοεις οπως δικαστηριο στην συζητηση , ειναι περιττό να αναφερεις την λογοκρισια διοτι εξυπακουεται στην εννοια

καμια σχεση. το δικαστηριο δεν εμπεριεχει την λογοκρισια μεσα. ας το θεσουμε σαν μια ανοιχτη συνελευση

πραγματικα δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εκανες λογο για ενα ειδος δικαστηριου που θα κανει ερευνα και θα κρινει το περιεχομενο , ο ορισμος της λογοκρισιας ειναι προληπτικος ελεγχος(ερευνα) σε τηλ, βιβλια , εφημεριδες κτλ
Μαλλον οντως δεν ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πριν την εκδοση τους κυριως. αναφερθηκα ομως και σε μια ακομα παραμετρο.
στην υπαρξη ενος μεγαλου αριθμου διαφωνουντων. και παλι ομως, στο "δικαστηριο"/ συνελευση συμμετεχουν τοσο οι υποστηρικτες οσο και διαφωνουντες

Μαλλον οντως δεν ξερεις
μάλλον ή οντως;

δεν ξερω αν πρεπει να υπαρχει μια τετοια επιτροπή ή αν πρεπει να αφεθει ελευθερη η ολη κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι δεν κατάλαβες κύριε όμορφε.Απο τη στιγμή που πληρώνω την κωλοδημόσια τηλεόραση έχω την ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΕΒΕΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.Να κόψουν το λαιμό τους να κάνουν ό,τι θέλουν δεν ξέρω αλλά από την στιγμή που ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΠΑΙΤΩ να μου προσφέρει κάτι ΠΟΙΟΤΙΚΟ ωστε να μην αναγκαστώ να κλείσω για ακόμη μία φορά το ηλιθιο αυτό κουτί.

Άλλο πράγμα η δημόσια τηλεόραση αγάπη μου, άλλο πράγμα. Ο ANT1 δεν είναι δημοσια τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Άλλο πράγμα η δημόσια τηλεόραση αγάπη μου, άλλο πράγμα. Ο ANT1 δεν είναι δημοσια τηλεόραση.
Δεν μίλησα για την ιδιωτική τηλεόραση που εκεί ξέρω οτι έτσι κι αλλιώς προβάλλεται σαβούρα οπότε δεν ασχολούμαι καν.Για την δημόσια έκανα λόγο η οποία υποτίθεται πρέπει να διέπεται και από κάποιο επίπεδο.Και να λείπουν τα υποκοριστικά.
Ωραία άσε τα προγράμματα στυλ τατιάνες ,πανιες κτλ που εμένα προσωπικά με προσβάλλουν.
Επιτρέπεται η δημόσια τηλεόραση (την οποία και πληρώνουμε) το πρωί που βάζει παιδικά να βομβαρδίζει τα παιδάκια με ένα σωρό σαβουροδιαφημίσεις και σαβουροπρότυπα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top