Πόσο δύσκολα περνάει η Γ' λυκείου;

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
3 Δεκεμβρίου. OMG. :!:
Ούτε που κατάλαβα πότε φτάσαμε Δεκέμβριο.
Βασικά ούτε που καταλαβαίνω πώς περνάει η βδομάδα.
Όπως χιλιολέω κοιμάμαι Κυριακή βράδυ και ξυπνάω Κυριακή πρωί.:P

πραγματικα ομως..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για μενα ο χρονος περναει βασανιστικα αργα παντως...

Ειδικα φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Mε την καμία. Ειδικά όταν λένε ''έφτασε Δεκέμβριος πότε θα διαβασετε?'' εκει τα χανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Πάντως αυτή την περίοδο όλα τα παιδιά που γνωρίζω που πάνε 3η(και εγώ φυσικά) έχουν εξαντληθεί. Θέλουμε επειγόντως ξεκούραση αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει περιθώριο χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει όχι και πάρα πολύ εξάντληση.Για μένα πάντως είναι νωρίς να πω ότι νιώθω εξαντλημένη.Μπορεί τώρα που γράφω να είμαι με το ένα μάτι κλειστό αλλά εξάντληση όχι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εντάξει όχι και πάρα πολύ εξάντληση.Για μένα πάντως είναι νωρίς να πω ότι νιώθω εξαντλημένη.Μπορεί τώρα που γράφω να είμαι με το ένα μάτι κλειστό αλλά εξάντληση όχι.:P



Κι εγώ...Δεν μπορώ να πω ότι έχω κουραστεί υπερβολικά.Μου φάνηκε ότι πέρασε απίστευτα γρήγορα ο καιρός.Και συνεχίζουμε ακάθεκτοι...:)
(Υ.Γ:Βέβαια,αν κοιμηθώ,χωρίς τη σκέψη ότι πρέπει να σηκωθώ νωρίς γιατί έχω σχολείο-διάβασμα-φροντιστήριο και τα συναφή,παίζει να σηκωθώ μετά από 2 μέρες...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι κι εγώ νυστάζω πολύ.Και θα μου πεις ''Γιατί μαρή τρελή κάθεσαι στο πιτσί τώρα και δεν πας για ύπνο''
Να μερικές φορές μπορεί να μου λείπει ο ύπνος αλλά πιο πολύ μου λείπει να κάτσω χωρίς να κάνω τίποτα κι ας νυστάζω του κιαρατά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
E,ναι...:P
Κι εκτός αυτού,είμαι μόνιμα σε μια υπερένταση,οπότε δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο να κοιμηθώ και να απολαύσω τον ύπνο(ακόμα και τώρα,που το σχολείο έχει βάλει λουκέτο)...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Eγώ πάντως μέχρι τα Χριστούγεννα είχα πέσει σε χειμερία νάρκη.Κοιμόμουν όσο δεν είχα κοιμηθεί ποτέ.Σε ανησυχητικό βαθμό.Δεν πα να είχα να διαβάσω τα κέρατά μου,τον ύπνο τον είχα στο τσεπάκι.Μετά άρχισαν τα όργανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Eγώ πάντως μέχρι τα Χριστούγεννα είχα πέσει σε χειμερία νάρκη.Κοιμόμουν όσο δεν είχα κοιμηθεί ποτέ.Σε ανησυχητικό βαθμό.Δεν πα να είχα να διαβάσω τα κέρατά μου,τον ύπνο τον είχα στο τσεπάκι.Μετά άρχισαν τα όργανα.



Ωχ...Δηλαδή ισχύει ότι μετά τα Χριστούγεννα τα πράγματα...παραζορίζουν;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Σημειωτέον,θεωρώ πως αυτή,και λίγο ο Νοέμβριος,είναι από τις πιο δύσκολες περιόδους που θα αντιμετωπίσετε.Μετά είναι η τελική ευθεία όπου δίνεις όλα ή τίποτα,κάνεις επαναλήψεις και παίρνεις απόφαση για το πως θα κινηθείς.Σκέφτεσαι όμως"σιγά,η ουρά έμεινε".Η σκέψη αυτή σ εμένα έδινε απίστευτο κουράγιο πάντως.
-----------------------------------------
Ωχ...Δηλαδή ισχύει ότι μετά τα Χριστούγεννα τα πράγματα...παραζορίζουν;:(

Ε αν είσαι παραχαλαρός(όπως ήμουν εγώ)πριν τα Χριστούγεννα κάποτε δεν πρέπει και να ζορίσουν?Ο καθένας έχει τους ρυθμούς του πάντως.Εγώ συνήθως λειτουργώ καλύτερα από Ιανουάριο και φεύγα και με πίεση χρόνου και άγχους.Κάποιος άλλος μπορεί να είναι πιο προνοητικός(σοφός άνθρωπος)και να τα δίνει όλα από τώρα ώστε να μη χρειάζεται μέχρι και στην Έκθεση να πάει ξενυχτισμένος.
-----------------------------------------
Ναι κι εγώ νυστάζω πολύ.Και θα μου πεις ''Γιατί μαρή τρελή κάθεσαι στο πιτσί τώρα και δεν πας για ύπνο''
Να μερικές φορές μπορεί να μου λείπει ο ύπνος αλλά πιο πολύ μου λείπει να κάτσω χωρίς να κάνω τίποτα κι ας νυστάζω του κιαρατά.:P
Γιατί μαρή τρελή κάθεσαι στο πιτσί τώρα και δεν πας για ύπνο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Bump. :D

Για πείτε βασανισμένα παιδιά των πανελλήνιων.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Και αυτο μια εμπειρια ειναι.Ηρεμα,χαλαρα,μεθοδικοτητα και διαβασμα.Τοσοι το περνανε και συνεχιζεται και στο πανεπιστημιο σε αντιθεση με ο,τι εσεις οι μικροι μπορει να πιστευετε.Και αμα καμια φορα ''εκραγειτε'',ολα στο προγραμμα ειναι.Φροντιστε μονο μην παρει η μπαλα ολο τον αμαχο πληθυσμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
δεν παλευεται αυτη η ταξη!τοσα νευρα δεν ειχα ποτε στη ζωη μου.δεν αφηνα κανενα να μιλαει εντος σπιτιου στο τηλ γιατι δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στην ιστορια.ευτυχως περασε γρηγορα η χρονια...ενα τσιμπηματακι ειναι θα περασει.διαβαστε οσο περισσοτερο μπορειτε και το πιο σημαντικο ειναι να βαλετε καποιο στοχο-μην πειτε θα δω πρωτα ποσα θα βγαλω και μετα θα αποφασισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Για μένα πάντως η Γ λυκείου πέρασε in the blink of an eye :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Στην αρχη ειναι δυσκολα,λογω αναγκαιοτητας προσαρμογης στο προγραμμα ''σχολειο-φροντιστηριο-διαβασμα''.Εγω δεν μπορουσα αρχικα να διαβασω μετα τις 22.30-23.00 τοτε.Μετα συνηθιζετε σε αυτην την ρουτινα και ο καιρος περναει πιο γρηγορα.Η αληθεια ειναι ομως οτι η Γ Λυκειου ειναι μια ιδιαιτερη ταξη,η χρονια ειναι δυσκολη και εχει αρκετο διαβασμα.Το ποσο αγχος θα υπαρχει ειναι θεμα του καθενος(εγω ειχα πολυ).Αξιζει τον κοπο ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Περασε αρκετα γρηγορα( λογω της ρουτινας) .Για εμενα το δυσκολο κομματι ειναι μεχρι τον Ιανουαριο.Απο εκει και περα βλεπεις οτι πλεον εισαι πολυ κοντα στο τελος και δεν χαμπαριαζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Mπορουσε να ειναι και χειροτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota1993

Νεοφερμένος

Η giota1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
παιδια οταν εγγραφα παννελληνιεσ πιστευα πωσ δεν υπηρχε χειροτερο πραγμα....τωτα που περασα ευχομαι να εδινα 1000 φορεσ την υλη των πανελληνιων!!!!!!σε οτι εξεταζεστε εσεισ τορα εμεισ το εχουμε ωσ ενα κεφαλαιο και η υλη που βγαζετε σε ενα μηνα στο φροντηστηριο αποτελει το καθημερινο μασ μαθημα...!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
παιδια οταν εγγραφα παννελληνιεσ πιστευα πωσ δεν υπηρχε χειροτερο πραγμα....τωτα που περασα ευχομαι να εδινα 1000 φορεσ την υλη των πανελληνιων!!!!!!σε οτι εξεταζεστε εσεισ τορα εμεισ το εχουμε ωσ ενα κεφαλαιο και η υλη που βγαζετε σε ενα μηνα στο φροντηστηριο αποτελει το καθημερινο μασ μαθημα...!!!!!
δε νομιζω οτι ενθαρρυνεις ακριβως τα παιδια με αυτο που λες...ο,τι και να τους πουμε εμεις οι αποφοιτοι,αυτες οι εξετασεις θα φαινονται στα παιδια σαν βουνο,πραγμα απολυτως λογικο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top