Πόσο γρήγορα πρέπει να βγάλω την ύλη; (ΕΠΑ.Λ. - Τομέας Υγείας)

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γεία σας ,

είμαι μαθητης γ λυκείου και σε ΕΠΑΛ στον τομέα υγείας και εχω να βγαλω υλη (θεωρία ) απο 3 μαθήματα : Ανατομία , Υγιεινή και μαθηματικά οπου η ύλη ειναι σχετικα λιγη και βγαινει πολύ ευκολα . Έχω αγχωθεί διοτι ειναι Νοέμβριος και εγω εχω βγαλει τα πρωτα 2 κεφαλαια στην ανατομια και τωρα ειμαι στο 3ο , το 1ο κεφαλαιο στα μαθηματικα (Αν και εχω ξεκινήσει την στατιστική ) και τα πρωτα 3 στην υγιεινη και λιγο απο το 4ο .Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι οτι : πιστέυετε οτι ειναι καλα σαν υλη ή θα πρεπει να τα πηγαινω πιο γρηγορα ?
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Γεία σας ,

είμαι μαθητης γ λυκείου και σε ΕΠΑΛ στον τομέα υγείας και εχω να βγαλω υλη (θεωρία ) απο 3 μαθήματα : Ανατομία , Υγιεινή και μαθηματικά οπου η ύλη ειναι σχετικα λιγη και βγαινει πολύ ευκολα . Έχω αγχωθεί διοτι ειναι Νοέμβριος και εγω εχω βγαλει τα πρωτα 2 κεφαλαια στην ανατομια και τωρα ειμαι στο 3ο , το 1ο κεφαλαιο στα μαθηματικα (Αν και εχω ξεκινήσει την στατιστική ) και τα πρωτα 3 στην υγιεινη και λιγο απο το 4ο .Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι οτι : πιστέυετε οτι ειναι καλα σαν υλη ή θα πρεπει να τα πηγαινω πιο γρηγορα ?
Μαθηματικά είσαι καλά
Υγιεινή σιγά σιγά να τελειώνεις το 4ο
Ανατομία είσαι πίσω επειδή το κυκλοφορικό και και το αίμα είναι μικρά κεφάλαια το πεπτικό είναι τεράστιο
Συγκεντρωσου περισσότερο στην ανατομία και μια χαρά βγαίνουν
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Υγιεινη θα εχω κανει το 5ο κεφαλαιο μεχρι την παρασκευη και την παρασκευη τελειωνω και το πεπτικο στην ανατομια .Μαθηματικα ειναι η αληθεια οτι θα τελειωσω πολυ γρηγορα και θα αρχισω επαναληπτικα ολο τον υπολοιπο χρονο
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Γεία σας ,

είμαι μαθητης γ λυκείου και σε ΕΠΑΛ στον τομέα υγείας και εχω να βγαλω υλη (θεωρία ) απο 3 μαθήματα : Ανατομία , Υγιεινή και μαθηματικά οπου η ύλη ειναι σχετικα λιγη και βγαινει πολύ ευκολα . Έχω αγχωθεί διοτι ειναι Νοέμβριος και εγω εχω βγαλει τα πρωτα 2 κεφαλαια στην ανατομια και τωρα ειμαι στο 3ο , το 1ο κεφαλαιο στα μαθηματικα (Αν και εχω ξεκινήσει την στατιστική ) και τα πρωτα 3 στην υγιεινη και λιγο απο το 4ο .Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι οτι : πιστέυετε οτι ειναι καλα σαν υλη ή θα πρεπει να τα πηγαινω πιο γρηγορα ?
Προσωπικά μέχρι τα Χριστούγεννα είχα βγάλει μέχρι αναπνευστικό και υγιεινη μέχρι 5.2
μαθηματικα ούτε καν στατιστική (Φεβρουάριο μπηκαμε) αν και είχαμε λιγότερη υλη , ημασταν σχετικά πίσω
με βάση αυτά , αν τα κανείς και εσυ καλά θα είσαι
πιστευω
συχνες επαναληψεις είναι SOS
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προσωπικά μέχρι τα Χριστούγεννα είχα βγάλει μέχρι αναπνευστικό και υγιεινη μέχρι 5.2
μαθηματικα ούτε καν στατιστική (Φεβρουάριο μπηκαμε) αν και είχαμε λιγότερη υλη , ημασταν σχετικά πίσω
με βάση αυτά , αν τα κανείς και εσυ καλά θα είσαι
πιστευω
συχνες επαναληψεις είναι SOS
Έγραψα 20 σε αυτά , δεν λέω βλακείες
απλα κοίταξε να κατανοήσεις καλά αυτά που κάνετε και όχι να βγάζεις γρήγορα τα κεφαλαία !!!
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Προσωπικά μέχρι τα Χριστούγεννα είχα βγάλει μέχρι αναπνευστικό και υγιεινη μέχρι 5.2
μαθηματικα ούτε καν στατιστική (Φεβρουάριο μπηκαμε) αν και είχαμε λιγότερη υλη , ημασταν σχετικά πίσω
με βάση αυτά , αν τα κανείς και εσυ καλά θα είσαι
πιστευω
συχνες επαναληψεις είναι SOS
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έγραψα 20 σε αυτά , δεν λέω βλακείες
απλα κοίταξε να κατανοήσεις καλά αυτά που κάνετε και όχι να βγάζεις γρήγορα τα κεφαλαία !!!
Αιμα και κυκλοφορικο τα εχω κατανοησει.Πεπτικο απο οταν ξεκιναει το ηπαρ και μετα τα χανω λιγο αλλα θα τα βρω πιο μετα (οταν φτασουμε στο σχολειο γιατι τα εξηγουν καλα ) υγιεινη ειναι νομιζω πολυ θεωρητικο για να υπαρχει κατανοηση απλα σαν ιστορια δεν το διαβαζω ?
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Αιμα και κυκλοφορικο τα εχω κατανοησει.Πεπτικο απο οταν ξεκιναει το ηπαρ και μετα τα χανω λιγο αλλα θα τα βρω πιο μετα (οταν φτασουμε στο σχολειο γιατι τα εξηγουν καλα ) υγιεινη ειναι νομιζω πολυ θεωρητικο για να υπαρχει κατανοηση απλα σαν ιστορια δεν το διαβαζω ?
Υγιεινή θέλει απλά παπαγαλία αλλά σίγουρα θα υπάρχουν μέρη που πρέπει αρχικά να καταναλώσεις , περίμενε
Πεπτικό ναι είναι λίγο Παλουκι η φυσιολογία
Αλλά φτιάξε σχεδιαγράμματα κλπ βοηθανε πολύ
Για μένα πιο δύσκολο κεφάλαιο είναι το 8.2 γυναίκας !!!
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Υγιεινή θέλει απλά παπαγαλία αλλά σίγουρα θα υπάρχουν μέρη που πρέπει αρχικά να καταναλώσεις , περίμενε
Πεπτικό ναι είναι λίγο Παλουκι η φυσιολογία
Αλλά φτιάξε σχεδιαγράμματα κλπ βοηθανε πολύ
Για μένα πιο δύσκολο κεφάλαιο είναι το 8.2 γυναίκας !!!
Πιστεύω οτι ισως ειναι το πιο δυσκολο το 8.2 αλλα βοηθαει η γυναικολογια που κανω σαν βοηθός νοσηλευτη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top