Πόσο Έλληνες είμαστε;

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
https://blogaroume.blogspot.gr/2011/01/995-dna.html

Τι λες αλήθεια?Οι άνθρωποι ανήκουν εκάστοτε σε κάποια φυλή,είτε είναι η λευκή είτε η μαύρη κτλπ.Το οτι όλοι είμαστε άνθρωποι δεν σημαίνει ότι είμαστε το ίδιο.Με αυτήν την λογική είμαστε το ίδιο με τα ζώα αφού και ο άνθρωπος ζώο είναι.
Για να είσαι Έλληνας πρέπει να έχεις Έλληνα πατέρα και Έλληνα μητέρα.....η παιδεία που θα λάβεις δεν καθορίζει την εθνικότητα σου.

Δηλαδή;Πόσους προγόνους θα ήθελες για να θεωρήσεις κάποιον έλληνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δηλαδή;Πόσους προγόνους θα ήθελες για να θεωρήσεις κάποιον έλληνα;


τι ερωτηση. μέχρι τον Περικλή τουλάχιστον




υγ. Ο μιχαλολιάκος σε ποια φυλή ανήκει και είναι έτσι χαλφ-νίγκερ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
https://blogaroume.blogspot.gr/2011/01/995-dna.html

Γιαυτή την έρευνα θα ήθελα τη γνώμη του Dr House. Κατά πόσο έγκυρη είναι δηλαδή και αν όντως βγήκαν αυτά τα αποτελέσματα ή συμπεράσματα. Αν την επιβεβαιώνει, και αν όχι, πού στηρίζει την άρνησή του. (Προσοχή: η ερώτηση δεν είναι ειρωνική, απλά επειδή τέτοιου είδους έρευνες ανήκουν στο αντικείμενό του θέλω την άποψή του).:book::studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

byron96

Νεοφερμένος

Ο byron96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δηλαδή;Πόσους προγόνους θα ήθελες για να θεωρήσεις κάποιον έλληνα;

όλοι οι πρόγονοι του να είναι έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
https://blogaroume.blogspot.gr/2011/01/995-dna.html

Τι λες αλήθεια?Οι άνθρωποι ανήκουν εκάστοτε σε κάποια φυλή,είτε είναι η λευκή είτε η μαύρη κτλπ.Το οτι όλοι είμαστε άνθρωποι δεν σημαίνει ότι είμαστε το ίδιο.Με αυτήν την λογική είμαστε το ίδιο με τα ζώα αφού και ο άνθρωπος ζώο είναι.
Για να είσαι Έλληνας πρέπει να έχεις Έλληνα πατέρα και Έλληνα μητέρα.....η παιδεία που θα λάβεις δεν καθορίζει την εθνικότητα σου.

Αχ αχ αχ,παω στοιχημα οτι δεν γνωριζεις καν τι εστι DNA αλλα λογω της ηλικιας σου σε δικαιολογω.Η ερευνα μπαζει απο παντου,αλλα και στην χειροτερη περιπτωση που ισχυει,λυπαμαι αλλα απεχεις απο τους αρχαιους ελληνες οσο και ο ανθρωπος απο τους πυγμαιους χιμπατζηδες.
''Το ανθρώπινο DNA είναι 98,4% όμοιο με αυτό των πυγμαίων χιμπαντζήδων.''
Μπορεις να βρεις το παραπανω στην ΒΙκιπαιδεια https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%86%CE%BD%CE%B8%CF%81%CF%89%CF%80%CE%BF%CF%82

Επισης,ολοι εχουμε κοινη πατριδα.
''Η πρόοδος της γενετικής έχει εφοδιάσει με νέα εργαλεία τους επίδοξους φυλετικούς ιχνηλάτες. Με «λαγωνικό» το μιτοχονδριακό DΝΑ αναζητούν τις ρίζες των σύγχρονων ανθρώπων στα βάθη της ιστορίας.Μέσα στο χάος των θεωριών που διατυπώνονται ωστόσο ένα μοιάζει σίγουρο: όλοι είμαστε παιδιά μιας αφρικανής Εύας''

ΓΕΝΕΤΙΚΗ
Τo DΝΑ αποκαλύπτει πως οι Ευρωπαίοι είμαστε όλοι παιδιά μιας «μαύρης μάνας»


Οπως λοιπον εχει αποφανθει η επιστημη,εχουμε κοινο τοπο καταγωγης.Απο εκει και περα,οι ανθρωποι ενωθηκαν σε ομαδες(για να αντιμετωπιζουν τα θηρια) και αρχισαν να μεταναστευουν σε διαφορες περιοχες του πλανητη,ωστε να βρουν τροφη και καταλληλο μερος για επιβιωση.Ανα τα χρονια,εκαναν επεμβαση και οι μηχανισμοι φυσικης επιλογης,γιαυτο υπαρχουν οι μαυροι,(μεγαλες ποσοτητες εκρισης μελανινης που κανει σκουρο το δερμα ωστε να μην επηρεαζεται απο την ακτινοβολια του ηλιου)αφου εκει που πηγαν ο ηλιος χτυπουσε νταλα,οι ασπροι κτλπ κτλπ.Οι διαφορες που υπηρξαν μεσω της φυσικης επιλογης,σαφως και δεν κανει καποιον ανθρωπο κατωτερο η ανωτερο απο καποιον αλλο.Απλως,ολοι προσαρμοζομαστε καταλληλα ωστε να επιβιωσουμε.
Μετα λοιπον,δημιουργηθηκαν εθνη,κοινωνιες κτλπ κτλπ.Απο την στιγμη λοιπον που εχουμε κοινο τοπο καταγωγης,η ταμπελοποιηση(ελληνας,τουρκος) δεν εγκειται σε αντικειμενικα δεδομενα.Ελληνας γινεσαι με την παιδεια λοιπον,και οχι με την προπαγανδα αλλοιωσης της βιολογιας,απο ασχετους.

Φυλες δεν υπαρχουν,Φυλη ειναι το ανθρωπινο ειδος.Φυλες υπαρχουν μονο υπο το θεωρητικο πρισμα της ανθρωπολογιας και οχι σε ενα βιολογικο επιπεδο.

Εν κατακλειδι,ειμαστε ζωα.Απλως,υπαρχουν διαβαθμισεις.Δηλαδη ο ανθρωπος εχει περισσοτερο ανεπτυγμενη λογικη απο τα υπολοιπα ζωα,αλλα παραμενει ζωο.

https://blogaroume.blogspot.gr/2011/01/995-dna.html

Γιαυτή την έρευνα θα ήθελα τη γνώμη του Dr House. Κατά πόσο έγκυρη είναι δηλαδή και αν όντως βγήκαν αυτά τα αποτελέσματα ή συμπεράσματα. Αν την επιβεβαιώνει, και αν όχι, πού στηρίζει την άρνησή του. (Προσοχή: η ερώτηση δεν είναι ειρωνική, απλά επειδή τέτοιου είδους έρευνες ανήκουν στο αντικείμενό του θέλω την άποψή του).:book::studying:

Η Γενετικη σε γενικες γραμμες δεν αποδεχεται και δεν νοειται να υπαρχει επιστημονικα τεκμηριωμενη καμια ''φυλετικη'' καθαροτητα.Οπως παρεθεσα και παραπανω ''Το ανθρώπινο DNA είναι 98,4% όμοιο με αυτό των πυγμαίων χιμπαντζήδων.''
Κατι τετοιες ερευνες δινουν βημα σε ασχετους με τον αντικειμενο να παραφραζουν την βιολογια και να πετανε οτι μαλακια τους ερθει στο κεφαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
όλοι οι πρόγονοι του να είναι έλληνες.

Ενταξει,μολις εκανες τη Χρυση Αυγη να φανταζει σαν Λυκειο Ελληνιδων μπροστα σου.

Μα ακριβώς αυτό δε λέω. Κανένας δεν είναι καθαρός, όποιος αισθάνεται Μακεδόνας είναι Μακεδόνας, ειδικά αν μεγάλωσε και σε αυτό το κομμάτι γης.

Και μη με πεις οτι οι Αρχαίοι Μακεδόνες έχουν την ίδια πολιτιστική ταυτότητα με τους σημερινού κάτοικους της Μακεδονίας.

Εδω δεν εχεις δικιο.Εμενα μπορει καποιος προγονος μου να ηταν Λατινος που ξεμεινε στην Ελλαδα με καποια ρωμαικη λεγεωνα και καποιος αλλος να ψαρευε πεστροφες στο Δουναβη,αρκει αυτο για να δηλωνει η Ελλαδα ως ιστορια της την ιστορια των αρχαιων Ρωμαιων;Φυσικα και οχι.
Προφανως και ο καθενας μπορει να νοιωθει ο,τι θελει.Αλλωστε,υπαρχουν απειροι Ναπολεοντες Βοναπαρτηδες και απειρες βασιλισσες Βικτωριες στις ψυχιατρικες κλινικες.Το ζητημα ειναι αν πρεπει να τους πιστεψουμε εμεις οι υπολοιποι.
Και δε μου λες εσυ που εισαι τοσο γενναιοδωρος,τι σχεση εχουν οι Σκοπιανοι με τους Αρχαιους Μακεδονες;
Γεωγραφικη;;Εκτος απο ενα 5/100,την επαρχια της Πελαγονιας,η υπολοιπη περιοχη στην αρχαιοτητα λεγοταν Παιονια και Δαρδανια , αργοτερα Κοσσυφοπεδιο και μεχρι το Β Παγκοσμιο Πολεμο η ΦΥΡΟΜ ονομαζοταν Βαρντασκα Μπανοβινα.Καμια σχεση με το Μακεδονικο Βασιλειο της αρχαιοτητας και καμια σχεση με τη Μακεδονια των νεοτερων χρονων.Η ονομασια της ευρυτερης περιοχης προσδιοριστηκε ως Μακεδονια μετα το 1850.
Γλωσσικη;;Η γλωσσα τους ειναι εξ ολοκληρου βουλγαρικη,οταν οι Αρχαιοι Μακεδονες μιλουσαν μια ελληνικη διαλεκτο.
Συνειδησιακη;;Οι Σκοπιανοι μεχρι και πριν 50 χρονια αποκαλουσαν τους εαυτους τους Βουλγαρους,ενω οι Αρχαιοι Μακεδονες περηφανα δηλωναν Ελληνες.
Πολιτισμικη;;Μπα,ε;;Ολη η παραδοση τους ειναι βουλγαρικη ή κανω λαθος;;Πουθενα δε θα βρεις τον Αλεξανδρο και τη Μακεδονια στην παραδοση τους ,για τον απλουστατο λογο οτι η συνδεση μαζι της εγινε μετα το Β Π.Π.Αντιθετα,η ελληνικη παραδοση ειναι γεματη απο δημοτικα τραγουδια,παραμυθια,θεατρικα εργα κτλ που περιεχουν μυθους σχετικα με τη γοργονα Θεσσαλονικη που αναζητα τον αδερφο της,με τον Αλεξανδρο που αντιμετωπιζει τον κατηραμενο οφιν κι αλλα πολλα.
Εφοσον,λοιπον,οι Σκοπιανοι δεν εχουν ουτε γεωγραφικο ,ουτε συνειδησιακο,ουτε γλωσσικο,ουτε πολιτισμικο ερεισμα στις απαιτησεις τους ,γιατι να πρεπει να ονομαστουν Μακεδονια;;;Γιατι πρεπει να εκπληρωθει η επιθυμια ενος απο τα πιο ακραια και εθνικιστικα καθεστωτα σε ολο τον πλανητη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
https://blogaroume.blogspot.gr/2011/01/995-dna.html

Γιαυτή την έρευνα θα ήθελα τη γνώμη του Dr House. Κατά πόσο έγκυρη είναι δηλαδή και αν όντως βγήκαν αυτά τα αποτελέσματα ή συμπεράσματα. Αν την επιβεβαιώνει, και αν όχι, πού στηρίζει την άρνησή του. (Προσοχή: η ερώτηση δεν είναι ειρωνική, απλά επειδή τέτοιου είδους έρευνες ανήκουν στο αντικείμενό του θέλω την άποψή του).:book::studying:

Oρίστε η έρευνα και για όποιον ενδιαφέρεται.Είναι σκέτη ορολογία,αλλά έχει μερικούς ωραίους χάρτες για την κυκλοφορία κάποιων γονιδίων: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0002929707643663
Με μια γρήγορη ματιά δεν βλέπω κάπου αυτό το ''99.5%''.Όπως και αυτό το ''κατά 0.4% μόνο δεν είμαστε καυκάσιοι''δεν το καταλαβαίνω.Ε ωραία,και κατά 1% δεν είμαστε γορίλες,γιατί αυτό να μην φαίνεται εντυπωσιακό ποσοστό;Πλας,η μελέτη των 2 ομάδων γονιδίων που έγινε δείχνει μία αρχική προέλευση απο νεολιθικούς πληθυσμούς της μέσης ανατολής,ντροπήήηηη:P
Αν δει κάποιος αυτά για τους τούρκους και τα μογγολικά ας πει κάτι γιατί πρέπει να πάω να για ύπνο,θα τα δω το πρωί:P

Α ξέχασα να σου πω ότι η έρευνα διαχωρίζει ελληνομακεδόνες και έλληνες χαχαχαχαχαχα
όλοι οι πρόγονοι του να είναι έλληνες.
πλάκα έχεις,τότε δηλώνω περήφανα αγνώστου φυλής!Δεν ξέρω μετά από 5 γενιές τί συμβαίνει από την πλευρά του πατέρά μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pgeotis3

Νεοφερμένος

Ο pgeotis3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ρε σεις το ξεφτυλισατε,ειπαμε να παμε το πολυ καποιες εκατονταδες χρονια πισω οχι στον αδαμ και την ευα!ελεος!
Ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι για καποιο λογο ειμαστε διαφορετικοι τι να κανουμε τωρα?
Ο καθενας μπορει να αυτοπροσδιοριζεται οπως θελει,αλλα το τι πραγματικα ειναι καθοριζεται απο αλλους παραγοντες.
Και οι σκοπιανοι για να μην δουλευομαστε και μεταξυ μας στα απο αυτα τους αν ειναι απογονοι του μ.αλεξανδρου 'η οχι (που φυσικα ουδεμια σχεση εχουν και το γνωριζουν φανταζομαι).Το μονο που θελουν ειναι να φτασουν τα συνορα τους μεχρι τη θαλασσα με καθε μεσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

byron96

Νεοφερμένος

Ο byron96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αχ αχ αχ,παω στοιχημα οτι δεν γνωριζεις καν τι εστι DNA αλλα λογω της ηλικιας σου σε δικαιολογω.Η ερευνα μπαζει απο παντου,αλλα και στην χειροτερη περιπτωση που ισχυει,λυπαμαι αλλα απεχεις απο τους αρχαιους ελληνες οσο και ο ανθρωπος απο τους πυγμαιους χιμπατζηδες.
''Το ανθρώπινο DNA είναι 98,4% όμοιο με αυτό των πυγμαίων χιμπαντζήδων.''
Μπορεις να βρεις το παραπανω στην ΒΙκιπαιδεια https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%86%CE%BD%CE%B8%CF%81%CF%89%CF%80%CE%BF%CF%82

Επισης,ολοι εχουμε κοινη πατριδα.
''Η πρόοδος της γενετικής έχει εφοδιάσει με νέα εργαλεία τους επίδοξους φυλετικούς ιχνηλάτες. Με «λαγωνικό» το μιτοχονδριακό DΝΑ αναζητούν τις ρίζες των σύγχρονων ανθρώπων στα βάθη της ιστορίας.Μέσα στο χάος των θεωριών που διατυπώνονται ωστόσο ένα μοιάζει σίγουρο: όλοι είμαστε παιδιά μιας αφρικανής Εύας''

ΓΕΝΕΤΙΚΗ
Τo DΝΑ αποκαλύπτει πως οι Ευρωπαίοι είμαστε όλοι παιδιά μιας «μαύρης μάνας»


Οπως λοιπον εχει αποφανθει η επιστημη,εχουμε κοινο τοπο καταγωγης.Απο εκει και περα,οι ανθρωποι ενωθηκαν σε ομαδες(για να αντιμετωπιζουν τα θηρια) και αρχισαν να μεταναστευουν σε διαφορες περιοχες του πλανητη,ωστε να βρουν τροφη και καταλληλο μερος για επιβιωση.Ανα τα χρονια,εκαναν επεμβαση και οι μηχανισμοι φυσικης επιλογης,γιαυτο υπαρχουν οι μαυροι,(μεγαλες ποσοτητες εκρισης μελανινης που κανει σκουρο το δερμα ωστε να μην επηρεαζεται απο την ακτινοβολια του ηλιου)αφου εκει που πηγαν ο ηλιος χτυπουσε νταλα,οι ασπροι κτλπ κτλπ.Οι διαφορες που υπηρξαν μεσω της φυσικης επιλογης,σαφως και δεν κανει καποιον ανθρωπο κατωτερο η ανωτερο απο καποιον αλλο.Απλως,ολοι προσαρμοζομαστε καταλληλα ωστε να επιβιωσουμε.
Μετα λοιπον,δημιουργηθηκαν εθνη,κοινωνιες κτλπ κτλπ.Απο την στιγμη λοιπον που εχουμε κοινο τοπο καταγωγης,η ταμπελοποιηση(ελληνας,τουρκος) δεν εγκειται σε αντικειμενικα δεδομενα.Ελληνας γινεσαι με την παιδεια λοιπον,και οχι με την προπαγανδα αλλοιωσης της βιολογιας,απο ασχετους.

Φυλες δεν υπαρχουν,Φυλη ειναι το ανθρωπινο ειδος.Φυλες υπαρχουν μονο υπο το θεωρητικο πρισμα της ανθρωπολογιας και οχι σε ενα βιολογικο επιπεδο.

Εν κατακλειδι,ειμαστε ζωα.Απλως,υπαρχουν διαβαθμισεις.Δηλαδη ο ανθρωπος εχει περισσοτερο ανεπτυγμενη λογικη απο τα υπολοιπα ζωα,αλλα παραμενει ζωο.

Μπορεί να μην έχω τις γνώσεις βιολογίας που έχεις εσύ όμως ξέρω τι είναι το DNA.Αυτό έλειπε :confused:
Το θέμα είναι ότι είμαστε χωρισμένοι σε φυλές,διαφέρουμε μεταξύ μας.Οι Ασιάτες με τα χαρακτηριστικά σχιστά μάτια τους,οι μαύροι με εμάς από το χρώμα του δέρματος κλτπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Οι Ασιάτες με τα χαρακτηριστικά σχιστά μάτια τους,οι μαύροι με εμάς από το χρώμα του δέρματος κλτπ.
...και οι έλληνες με την χαρακτηριστική αγαλματένια ομορφιά τους και την ανωτερη ευφυία τους, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι είμαστε χωρισμένοι σε φυλές,διαφέρουμε μεταξύ μας.Οι Ασιάτες με τα χαρακτηριστικά σχιστά μάτια τους,οι μαύροι με εμάς από το χρώμα του δέρματος κλτπ.

επισης εγω ειμαι πιο κοντος απο σενα (πιστεψε με σιγουρα ειμαι :redface: ) και εχω πολυ πιο σκουρο δερμα απο σενα.

επισης η μαρια εχει γαλαζια ματια ενω ο τακης καστανα!

Τελος ο αγγελος εχει συνδρομο Down και εχει ενα παραπανω 21 στον καρυοτυπο του.

ΟΛΟΙ μας ειμαστε διαφορετικοι μικρο παιδακι! ΟΛΟΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Εγώ που δεν ξέρω που έμεναν οι πρόγονοι μου από το 1600 και πριν τι θα κάνω τώρα;;;; :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Εγώ που δεν ξέρω που έμεναν οι πρόγονοι μου από το 1600 και πριν τι θα κάνω τώρα;;;; :'(

βαψου μπλε και βουτα στην θαλασσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μπορεί να μην έχω τις γνώσεις βιολογίας που έχεις εσύ όμως ξέρω τι είναι το DNA.Αυτό έλειπε :confused:
Το θέμα είναι ότι είμαστε χωρισμένοι σε φυλές,διαφέρουμε μεταξύ μας.Οι Ασιάτες με τα χαρακτηριστικά σχιστά μάτια τους,οι μαύροι με εμάς από το χρώμα του δέρματος κλτπ.

Ναι.Και?:worry:

Νιωθεις ανωτερος αγορινα μου?:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

byron96

Νεοφερμένος

Ο byron96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Πολιτισμικά κλάσεις ανώτερος!

16 εισαι,δεν εχεις κανει τον κοπο να βγεις στο εξωτερικο,γιαυτο παλι σε δικαιολογω.
Και να ισχυει,τι σχεση εχει ο πολιτισμος με το DNA?:worry::worry::worry:

Μηπως εχεις μπερδεψει,λεω εγω τωρα,καποια πραγματα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

byron96

Νεοφερμένος

Ο byron96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
16 εισαι,δεν εχεις κανει τον κοπο να βγεις στο εξωτερικο,γιαυτο παλι σε δικαιολογω.
Και να ισχυει,τι σχεση εχει ο πολιτισμος με το DNA?:worry::worry::worry:

Μηπως εχεις μπερδεψει,λεω εγω τωρα,καποια πραγματα?:P

Έχω πάει στο εξωτερικό και βλέπω διάφορα βίντεο κτλπ.
Εσύ μου έγραψες άμα νιώθω ανώτερος και σου απάντησα :hmm:
Θες να μου πεις ότι ο πολιτισμός ας πούμε των Αράβων που έχει επηρεαστεί από το Ισλάμ είναι το ίδιο με τον δικό μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Έχω πάει στο εξωτερικό και βλέπω διάφορα βίντεο κτλπ.
Εσύ μου έγραψες άμα νιώθω ανώτερος και σου απάντησα :hmm:
Θες να μου πεις ότι ο πολιτισμός ας πούμε των Αράβων που έχει επηρεαστεί από το Ισλάμ είναι το ίδιο με τον δικό μας?

Ναι,η διωξη οσων δεν συμφωνουν με το θρησκευτικο κατεστημενο,πριν απο λιγες μερες,η διωξη της τεχνης,δειχνει την πληρη ανωτεροτητα που μας διεπει πολιτισμικα.
Νιωθε οτι θες,το θεμα ειναι οτι δεν εισαι.

Επισης,μην μπερδευεις ορους γενετικης και βιολογιας,δηλαδη μην ανατρεχεις σε εναν χυδαιο βιολογισμο,για να υποστηριξεις τα φληναφηματα περι ''ανωτεροτητας''.Η βιολογια εχει ξεκαθαρισει οτι δεν υπαρχουν ανωτερες και κατωτερες ''φυλες''.Ολα ειναι θεμα παιδειας.
''ανωτερο'' σε κανει η παιδεια,και οχι το δεσοξυριβονουκλεικο οξυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

byron96

Νεοφερμένος

Ο byron96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ναι,η διωξη οσων δεν συμφωνουν με το θρησκευτικο κατεστημενο,πριν απο λιγες μερες,η διωξη της τεχνης,δειχνει την πληρη ανωτεροτητα που μας διεπει πολιτισμικα.
Νιωθε οτι θες,το θεμα ειναι οτι δεν εισαι.

Επισης,μην μπερδευεις ορους γενετικης και βιολογιας,δηλαδη μην ανατρεχεις σε εναν χυδαιο βιολογισμο,για να υποστηριξεις τα φληναφηματα περι ''ανωτεροτητας''.Η βιολογια εχει ξεκαθαρισει οτι δεν υπαρχουν ανωτερες και κατωτερες ''φυλες''.Ολα ειναι θεμα παιδειας.
''ανωτερο'' σε κανει η παιδεια,και οχι το δεσοξυριβονουκλεικο οξυ.

Τουλάχιστον δεν κάψαμε πρεσβείες και δεν σκοτώσαμε όσους βρίσκονταν μέσα,όπως οι μουσουλμάνοι :whistle:
Ήταν μια διαδήλωση απόλυτα νόμιμη αφού και οι νόμοι του κράτους λένε πως απαγορεύεται η προσβολή προς τα θεία.Τέτοιες ενέργειες είχαν γίνει και σε όλες τις χώρες που παίχτηκε το εν λόγο έργο.
Και πάλι δεν μίλησα για ανωτερότητα σε DNA αλλά σε πολιτισμικό επίπεδο,πιστεύω κατάλαβες τι εννοώ με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top