Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σε τι φροντιστήριο πας; :P
ειμαι κατα των φροντιστηριων γιατί δεν μπορώ να είμαι με άλλα άτομα. Θέλω να προχωράω με το δικό μου ρυθμό :P ιδιαίτερα κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
ειμαι κατα των φροντιστηριων γιατί δεν μπορώ να είμαι με άλλα άτομα. Θέλω να προχωράω με το δικό μου ρυθμό :P ιδιαίτερα κάνω :P

Ναι, το κατάλαβα :P. Αλλά εσύ απαντάς στο τόπικ ''Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;'', και ήθελα να σε πειράξω λίγο. :hehe: Χημεία δεν θα κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι, το κατάλαβα :P. Αλλά εσύ απαντάς στο τόπικ ''Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;'', και ήθελα να σε πειράξω λίγο. :hehe: Χημεία δεν θα κάνεις;
τς τς τς εξυπνάδες :pfff:
Γιατί να κάνω χημεία; :P Ο καθηγητής είναι άψογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
τς τς τς εξυπνάδες :pfff:
Γιατί να κάνω χημεία; :P Ο καθηγητής είναι άψογος.

Ααα, αν έχεις καλό καθηγητή πάω πάσο. :) Κι εγώ σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένη με τους καθηγητές μου στο σχολείο, αλλά ήμουν επίσης τρομερά ευχαριστημένη με τους καθηγητές στο φροντιστήριο, και ελπίζω να έχω τους ίδιους και φέτος!!!:D Ειδικά στον μαθηματικό και στην αρχαίου μου, είχα αδυναμία :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ααα, αν έχεις καλό καθηγητή πάω πάσο. :) Κι εγώ σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένη με τους καθηγητές μου στο σχολείο, αλλά ήμουν επίσης τρομερά ευχαριστημένη με τους καθηγητές στο φροντιστήριο, και ελπίζω να έχω τους ίδιους και φέτος!!!:D Ειδικά στον μαθηματικό και στην αρχαίου μου, είχα αδυναμία :redface:.
χαχαχαχαχαχαχα:P
εγώ θα δω πως θα παω με τα μαθηματικά μέχρι οκτωβριο αλλιώς θα ξεκινήσω φροντιστήριο μαθηματικά. Πρέπει να έχω και βαθμό πάνω από 18 βλέπεις :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα:P
εγώ θα δω πως θα παω με τα μαθηματικά μέχρι οκτωβριο αλλιώς θα ξεκινήσω φροντιστήριο μαθηματικά. Πρέπει να έχω και βαθμό πάνω από 18 βλέπεις :'(

Ναι καταλαβαίνω :D. Θα το δεις κι εσύ στην πορεία και θα αποφασίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
2 ωρες Μαθηματικα Κατ
2 ωρες Μαθηματικα Γεν
1 ωρα Μαθηματικα γ λυκειου
2 ώρες έκθεση
2 ώρες χημεία
2 ώρες φυσικη κατευθυνσης
1 ωρα φυσικη γενικης
1 ωρα φυσικη γ λυκειου
Σύνολο 13 ώρες εβδομαδιαιως για β' λυκείου θετική κατευθυνση. Τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Σύνολο 13 ώρες εβδομαδιαιως για β' λυκείου θετική κατευθυνση. Τι λετε?

Πάρα πολλές . Είμαι τρίτη λυκείου και κάνω 12 ώρες.

Πρέπει να φύγουν τα: 1 ωρα Μαθηματικα γ λυκειου, 1 ωρα φυσικη γ λυκειου, 2 ώρες χημεία , 1 ωρα φυσικη γενικης

αμάν αυτή η μανία όλων να κάνουν γ λυκείου απο β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dragonborn

Νεοφερμένος

Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
λολ παιδια φιλος μου που παει Γ' κανει και φροντιστήρια και ιδιαίτερα, πραγματικά waste of time (and money)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
λολ παιδια φιλος μου που παει Γ' κανει και φροντιστήρια και ιδιαίτερα, πραγματικά waste of time (and money)

:hmm: Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι έχω ξανακούσει για τέτοια περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εγώ Β' Λυκείου, Θεωρητική Κατεύθυνση έχω συνολικά 12 ώρες.

5 ώρες Αρχαία Κατεύθυνσης
3 ώρες Λατινικά Κατεύθυνσης
2 ώρες Έκθεση
2 ώρες Άλγεβρα Γενικής

Και σήμερα ξεκινάω με ένα περιποιημένο δίωρο Γνωστού και Άλγεβρας :P. Καλή αρχή να έχουμε όλοι! :happy:

Γιατί φορτώνεστε από τώρα με τόσες ώρες;

Γιατί 5 για τα Αρχαία; Άγνωστο να κάνετε αλλά γιατί να κάνετε και γνωστό;;;
Γιατί τρεις ώρες για τα Λατινικά; Με 1,5 είστε υπερκαλυμμένοι καθώς δεν θα κάνετε τίποτα δύσκολο φέτος. Κατά τη γνώμη μου, δεν υπάρχει καν λόγος να κάνετε Λατινικά.
Γιατί να κάνεις Άλγεβρα; Ποιος ο λόγος; Αν μου πεις ότι θέλεις να ανοίξεις πέμπτο πεδίο και θες να είστε προετοιμασμένη για αυτά που θα συναντήσεις του χρόνου, θα σου πω ότι δεν αξίζει.

Τελικά είναι μόδα να κάνετε φροντιστήριο. Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Και όπως έχω ξαναπεί: Είναι επιβεβλημένη ανάγκη να κατανοήσετε ότι και χωρίς πρόσθετα μαθήματα θα τα καταφέρετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
πφφφ...καλα μαθηματικα..δεν αλλαζω..και περυσι μαζι με της γενικης που εκανα 11 ωρες μου βγαιναν Μονο μαθηματικα..αντεχα...και ειναι τοπ ο μαθηματικος...απλα το προβλημα ειναι οτι μενω σε μικρη πολη..και δε εχω και πολλες επιλογες οσον αφορα τα φροντ...γενικα...φροντ δυσκολα να αλλαξω..γιατι φυσικη και χημεια..ηθελα να αλλαξω αλλα ολοι τις ιδιες ωρες κανουν εδω..:/...μονο ενας ειναι πολυ καλος και κανει συνολικα 6 ωρες φυσικη χημεια..αλλα ειναι κλεισμενος απο παιδια..ισως σκεφτω για ιδιαιτερα στη φυσικη και στη χημεια...μηπως μπορεσω να εξοικονομισω κανα 3ωρο..αλλα στην πολη μου..ολα τα παιδια..κανουν παααρα πολλες ωρες..το χουν ετσι οι φροντιστες..τι να πω και γω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γιατί φορτώνεστε από τώρα με τόσες ώρες;

Γιατί 5 για τα Αρχαία; Άγνωστο να κάνετε αλλά γιατί να κάνετε και γνωστό;;;

Κάνω κάποιες ώρες Γνωστό της Β' Λυκείου, Άγνωστο και Γνωστό της Γ' Λυκείου :).

Γιατί τρεις ώρες για τα Λατινικά; Με 1,5 είστε υπερκαλυμμένοι καθώς δεν θα κάνετε τίποτα δύσκολο φέτος. Κατά τη γνώμη μου, δεν υπάρχει καν λόγος να κάνετε Λατινικά.

2 ώρες Λατινικά Β' Λυκείου. Κάνω και 1 ώρα Λατινικά από την ύλη της Γ' Λυκείου.

Γιατί να κάνεις Άλγεβρα; Ποιος ο λόγος; Αν μου πεις ότι θέλεις να ανοίξεις πέμπτο πεδίο και θες να είστε προετοιμασμένη για αυτά που θα συναντήσεις του χρόνου, θα σου πω ότι δεν αξίζει.

Το γεγονός να μου αρέσουν εμένα τα μαθηματικά; :confused: Εγώ προσωπικά τα ζήτησα, αν και ήταν προαιρετικό μάθημα. Ναι θέλω να τα δώσω σε Πανελλήνιο επίπεδο, αλλά όχι για να ανοίξω 5ο πεδίο (θέλω αποκλειστικά 1ο), θέλω να τα δώσω γιατί μου αρέσουν σαν μάθημα και τα προτιμάω από την καθιερωμένη Βιολογία Γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
10 ώρες την εβδομάδα:
Μαθηματικά Κατεύθυνσης
Μαθηματικά Γενικής
Φυσική Κατεύθυνσης
Φυσική Γενικής.

Πόσο περίπου θα πληρώνετε όσοι θα κάνετε αυτά τα μαθήματα;
Εγώ 150 ευρώ, μια χαρά είναι πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dragonborn

Νεοφερμένος

Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και γω σκεφτομαι να δωσω του χρονου Φυσική στο μαθημα επιλογης, οσο και αν με πιεζουν για Biology.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Κάνω κάποιες ώρες Γνωστό της Β' Λυκείου, Άγνωστο και Γνωστό της Γ' Λυκείου .

Γιατι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Και γω σκεφτομαι να δωσω του χρονου Φυσική στο μαθημα επιλογης, οσο και αν με πιεζουν για Biology.
Bio rocks nigga 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
5 ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ
4 ΩΡΕΣ ΦΥΣΙΚΗ
2 ΩΡΕΣ ΕΚΘΕΣΗ
2 ΩΡΕΣ Α.Ε.Π.Π.
1 ΩΡΑ Α.Ο.Δ.Ε.
1 ΩΡΑ ΦΥΣΙΚΗ Γ.Π.
and thats what Dr Thrax is on
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Γιατί θέλω να ελαφρύνω λίγο την πίεση της ερχόμενης χρονιάς :).Όσο περισσότερες φορές τα κάνω, τόσο καλύτερα θα τα εμπεδώσω. Επίσης είμαι άτομο που αφομοιώνω εύκολα, άρα θα προχωρήσω λίγο το μεγάλο φόρτο για την επόμενη χρονιά. Στοχεύω σε Ψυχολογία ΣΣΑΣ (οπότε παράλληλα θα κάνω στίβο και του χρόνου) και η δεύτερη επιλογή μου είναι Αγγλική Φιλολογία (+μια ώρα αγγλικά επανάληψη του χρόνου).

Θεωρώ καλό για μένα να κάνω όσα περισσότερα μπορώ από φέτος, έτσι ώστε του χρόνου να μπορώ να κάνω τα επιπλέον ειδικά μαθήματα που επιθυμώ, τα οποία ασφαλώς και θα μου τρώνε χρόνο. Ελπίζω να σε κάλυψα :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dragonborn

Νεοφερμένος

Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
nope, βασικα γοα εμενα ειναι extremely boring, σπορυ για αυτο που θα πω αλλα ειναι σκετη παπαγαλια :P

Γενικα ολα αυτα βιολογία, ιατρική, φαρμακευτική ποτε δεν μου αρεσαν
απο την αλλη παντα μου αρεσε η Φυσική οποτε δεν υπαρχει λογος να βασανιστω με την biology.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top