Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

GerwnOnoufrios

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Οι πηγές στην Ιστορία είναι ότι και το ποδήλατο χωρίς βοηθητικές...Αν ξέρεις απέξω όλο το βιβλίο το γράφεις σχετικά με το θέμα που σου έχει η πηγή + ό,τι λέει η ίδια η πηγή.Ουσιαστικά αν ξέρεις το βιβλίο απέξω γράφεις πάνω απο 90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
να κάνω μια ερώτηση όμως;:hmm: Τον σεπτέμβρη θα πάω β λυκείου και τεχνολογική. Πήγα χθες στο φροντ, να ρωτήσω πόσες ώρες την εβδομάδα θα κάνω και μου είπε οτι θα κάνω 5 μαθήματα( μαθημ/ φυσικη κατευθυνσης, μαθ/φυσική γενικής και έκθεση),επομένως 10 ώρες την εβδομάδα.Όμως εγώ μέχρι τον δεκέμβριο θα έχω φροντ. αγγλικά για προφίσιενσι και θα είναι δύσκολα τα πράγματα:/: Θέλω να μου πείτε αν είναι τόσο σημαντικά τα μαθηματικά και φυσική γενικής για να κάνω φροντιστήριο.Θα είναι καλύτερα να τα αρχίσω μετά τον δεκέμβρη; (αν γίνεται βεβαίως,βεβαίως:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγω θα παω θετικη και εχω αρχισει να διαβαζω απο το καλοκαιρι.σκεφτομαι να μην παω φροντιστηριο εκτος απο την εκθεση αφου μπορω να λυσω ακομη και συνδοιαστικα θεματα σε μαθημ. και φυσικη κατ. αμα διαβαζει κανεις παρα πολυ μπορει να βγαλει τη χρονια μονος του?εγω στηριζομαι στα βοηθητικα σαββαλας/ελληνοεκδοτικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
13.Εγώ θεωρώ απαραίτητα Μαθηματικά κατεύθυνσης, Φυσική κατεύθυνσης και Έκθεση=9 ώρες.Δυστυχώς με φορτώσαν με το ζόρι φυσική γενικής και άλγεβρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ειμαι γ λυκειου...θετικη κατευθυνση...και πραγματικα..δεν ξερω τι να κανω με τις ωρες...γιατι πραγματικα...ειναι παααρα πολλες...
α.ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ..11 ωρες
β.ΦΥΣΙΚΗ ..6 ωρες
γ.ΧΗΜΕΙΑ ..4 ωρες
δ. ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤ...3 ωρες
ε.ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝ ...1 μσιι ωρες
στ.ΕΚΘΕΣΗ..2+...πραγματικα ..δεν εχω ιδεα πως θα τα βγαλω περαα...και με τις αντοχες μου..αλλα κυριως με το διαβασμα...εχω υψηλους στοχους..για 18.000+ μορια..ειχε καποιος απο εσας τοοσες πολλες ωρες.?...και πως τα εβγαζε περα με το διαβασμα..?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ειμαι γ λυκειου...θετικη κατευθυνση...και πραγματικα..δεν ξερω τι να κανω με τις ωρες...γιατι πραγματικα...ειναι παααρα πολλες...
α.ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ..11 ωρες
β.ΦΥΣΙΚΗ ..6 ωρες
γ.ΧΗΜΕΙΑ ..4 ωρες
δ. ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤ...3 ωρες
ε.ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝ ...1 μσιι ωρες
στ.ΕΚΘΕΣΗ..2+...πραγματικα ..δεν εχω ιδεα πως θα τα βγαλω περαα...και με τις αντοχες μου..αλλα κυριως με το διαβασμα...εχω υψηλους στοχους..για 18.000+ μορια..ειχε καποιος απο εσας τοοσες πολλες ωρες.?...και πως τα εβγαζε περα με το διαβασμα..?..

Μείωσε μαθηματικα, φυσική, χημεία στο μισό (τουλάχιστον) ΑΠΑΡΑΙΤΗΡΩΣ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
α.ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ..11 ωρες
β.ΦΥΣΙΚΗ ..6 ωρες
γ.ΧΗΜΕΙΑ ..4 ωρες
δ. ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤ...3 ωρες
ε.ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝ ...1 μσιι ωρες
στ.ΕΚΘΕΣΗ..2+...πραγματικα ..δεν εχω ιδεα πως θα τα βγαλω περαα...και με τις αντοχες μου..αλλα κυριως με το διαβασμα...εχω υψηλους στοχους..για 18.000+ μορια..ειχε καποιος απο εσας τοοσες πολλες ωρες.?...και πως τα εβγαζε περα με το διαβασμα..?..

:O :O :O :O

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ μειωσε τις ώρες των μαθηματικών, της χημείας και, αν μπορείς και της φυσικής.

Εγώ κάνω 3 ώρες μαθηματικά , 2 χημεία και 3 φυσική. Για να καταλάβεις τη διαφορά.
Δε βλέπω που αποσκοπούν όλες αυτές οι ώρες! Πότε θα διαβάζεις μόνη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
αχχ..μακαρι να μπορουσαα..μαθηματικα και φυσικη δυστυχως δεν μπορω με τιποτα..γιατι ειμαι σε τμημα κανονικα..για την χημεια..δυσκολα παλι..γενικα..ειμαι συνιθισμενη στις πολλες ωρες..απο πρωτη λυκειου εκανα πολλες ωρες μαθημα..αλλα αυτο το φετινο..μου φαινεται μαραθωνιος...γενικα..δεν νομιζω να μπορεσω να διαπραγματευτω τις ωρες...πρεπει να τις υποστω...αυτο που με αγχωνει πολυ...ειναι το πως θα βρω χρονο για διαβασμα...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μπορείς σε κάποια μαθήματα να κάνεις καθοδήγηση αντι να παρακολουθείς το fix πρόγραμμα του φροντιστηρίου. Και για οικονομία χρημάτων και χρόνου. Να κάνεις δηλαδή ιδιαίτερο ή με 2-3 παιδιά οπου να πηγαίνεις λιγότερες ώρες και περισσότερο για να σου πει τα πονηρά σημεία γιατι αλλιώς ετσι δημιουργείς ένα δεύτερο σχολείο! Είναι που είναι το πρώτο καταναγκαστικό το πρωί, πας και σ αλλο ένα την υπόλοιποη μέρα που το πληρώνεις κιολας! Cool γιατι θα είσαι για τρελάδικο μετα!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
:O μονοο 3 ωρες μαθηματικα???? στο δικο μου φροντηστηριο η α λυκειου κανει 5 ωρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
:O μονοο 3 ωρες μαθΡεηματικα???? στο δικο μου φροντηστηριο η α λυκειου κανει 5 ωρες!!
Ρε παιδια ελεος χαλαρωστε και εσεις και τα φροντ.Εγω 2 ωρες εκανα Αλγεβρα περσυ και τελεια τα πηγα ...ακουσε εκει 5 ωρες α λυκειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Τι ωρες ειναι αυτες που βλεπω ρ παιδια ελεος!! Σας εχουν κανει πληρη πληση εγκεφαλου τα φροντηστηρια μου φαινεται! Στηριχτειτε στις δυναμεις σας, εχετε λιγο αυτοπεποιθηση..δεν θα γραψει το φροντηστηριο για σας στο τελος ουτε θα σας τα βαλουν στο κεφαλι με το να λιωνετε με τις ωρες στα φροντηστηρια..κριμα τα λεφτα δηλαδη και το χασιμο χρονου, τον οποιο μπορειτε να αξιοποιησετε πιο αποτελεσματικα αν στρωθειτε απο μονοι σας και αφιερωσετε λιγο περισσοτερο χρονο στο προσωπικο διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
:O μονοο 3 ωρες μαθηματικα???? στο δικο μου φροντηστηριο η α λυκειου κανει 5 ωρες!!

Το να αλλάξεις φροντιστήριο το σκέφτηκες; Μου φαίνεται οτι σας εκμεταλλεύεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδια εγω παω θετικη και δεν κανω φροντιστηρια σε φυσικη κατ. και γενικης ομως θελω να γραψω αριστα στις εξετασεις.εχω τα βοηθηματα του μαθιουδακη/παναγ.αν και εχει ωραια προβληματα υπαρχει ομως κανενα αλλο που να εχει πιο δυσκολες ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κάνω κάθε μέρα 2 ώρες.
2 ώρες Ιστορία-2 Γνωστό-2 Αγνωστο-2 Λατινικά-2 Λογοτεχνία-2 Έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
ειμαι γ λυκειου...θετικη κατευθυνση...και πραγματικα..δεν ξερω τι να κανω με τις ωρες...γιατι πραγματικα...ειναι παααρα πολλες...
α.ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ..11 ωρες
β.ΦΥΣΙΚΗ ..6 ωρες
γ.ΧΗΜΕΙΑ ..4 ωρες
δ. ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤ...3 ωρες
ε.ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝ ...1 μσιι ωρες
στ.ΕΚΘΕΣΗ..2+...πραγματικα ..δεν εχω ιδεα πως θα τα βγαλω περαα...και με τις αντοχες μου..αλλα κυριως με το διαβασμα...εχω υψηλους στοχους..για 18.000+ μορια..ειχε καποιος απο εσας τοοσες πολλες ωρες.?...και πως τα εβγαζε περα με το διαβασμα..?..

Και πιστεύεις ότι με τόσες ώρες (27,5 ώρες) θα τα καταφέρεις; Θα κάνεις δηλαδή 4 - 5 ώρες την ημέρα για έξι μέρες την εβδομάδα (δε νομίζω να σας έβαλαν μάθημα και Κυριακή) μέχρι τον Μάιο; Αποκλείεται να μπορέσεις να αντεπεξέλθεις. Σου υπογράφω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχεις παρατήσει.

Είναι αδιανόητο να έχεις 6 ώρες σχολείο, 5 ώρες φροντιστήριο, να διαβάζεις επί καθημερινής βάσης για φροντιστήριο και σχολείο 3 - 4 ώρες και να προλαβαίνεις να ζεις και να κοιμάσαι σαν άνθρωπος.

Άλλαξε φροντιστήριο όσο προλαβαίνεις. Αυτός που σου έβγαλε το πρόβλημα είναι βάρβαρος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
@konna96 αλλαξε φροντ.
(ο ιδιοκτητης του φροντ ειναι μαθηματικος?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ Β' Λυκείου, Θεωρητική Κατεύθυνση έχω συνολικά 12 ώρες.

5 ώρες Αρχαία Κατεύθυνσης
3 ώρες Λατινικά Κατεύθυνσης
2 ώρες Έκθεση
2 ώρες Άλγεβρα Γενικής

Και σήμερα ξεκινάω με ένα περιποιημένο δίωρο Γνωστού και Άλγεβρας :P. Καλή αρχή να έχουμε όλοι! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
1 ώρα έκθεση ανά 15μέρες
1ώρα Φυσική την εβδ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top