Πόσα μόρια πιστεύετε οτι θα βγάλετε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αυτό το 15-16 στην Έκθεση βλέπω το'χετε σίγουρο. Φαίνεται θα μου λένε μαλακίες οι διορθώτριες ότι στις 3 εκθέσεις, οι 2 είναι κάτω απ'το 12...

"Εντάξει, δεν κάνουμε και συμβόλαιο, απλά προβλέψεις! Πώς στα αντίστοιχα θέματα ψηφίζουμε τι πιστεύουμε ότι γράψαμε, έ, το ίδιο κάνουμε και εδώ. Φυσικά και δεν είμαι σίγουρος αλλά , όπως όλοι άλλωστε, έχω συναίσθηση του τι έγραψα, στο περίπου πάντα!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Αυτό το 15-16 στην Έκθεση βλέπω το'χετε σίγουρο. Φαίνεται θα μου λένε μαλακίες οι διορθώτριες ότι στις 3 εκθέσεις, οι 2 είναι κάτω απ'το 12...

" “Απίστευτες” θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν αρκετές από τις απαντήσεις που έδωσαν οι υποψήφιοι των πανελληνίων εξετάσεων στο μάθημα της έκθεσης, στην προσπάθειά τους να εξηγήσουν το φαινόμενο του καψίματος των βιβλίων στο τέλος της σχολικής χρονιάς. Η χιουμοριστική τους διάθεση, ωστόσο, δεν φαίνεται να τους ευνόησε και πολύ, μιας και οι βαθμολογίες δεν διαφοροποιούνται από πέρυσι.

“Τα καίμε για πλάκα”, “τι οικολόγοι είμαστε, εάν καίμε τα βιβλία”, “το κάψιμο των βιβλίων είναι εκδήλωση καρναβαλισμού (αντί κανιβαλισμού)”, “τα βιβλία είναι πληγή (αντί πηγή) γνώσεων”, “δεν πρέπει να καίμε τα βιβλία, γιατί υπάρχει κίνδυνος πυρκαγιάς”, “αφού δεν αγαπούν οι καθηγητές τα βιβλία, γιατί να τα αγαπάμε εμείς”. Είναι μερικά μόνο από τα σχόλια υποψηφίων που διάβασαν έκπληκτοι οι βαθμολογητές του μαθήματος της έκθεσης, κατά τη διόρθωση των κειμένων. Βέβαια, δεν ήταν όλες έτσι, υπήρχαν και τεκμηριωμένες απαντήσεις στο θέμα, που έστειλε η ΚΕΕ στα εξεταστικά κέντρα την πρώτη μέρα των πανελληνίων εξετάσεων και ζητούσε από τους υποψηφίους να αιτιολογήσουν το φαινόμενο του καψίματος των σχολικών βιβλίων και να αναφερθούν στους τρόπους που θα συμβάλουν στην αρμονική συνύπαρξη του βιβλίου με τα ηλεκτρονικά μέσα πληροφόρησης και γνώσης. " Πηγή: https://www.makthes.gr/index.php?name=News&file=article&sid=39073

Γι' αυτό και τα 12... Το 15-16 το γράφω γιατί πιστεύω ότι η έκεθση μου ήταν συγκροτημένη και απαντούσε στα ερωτήματα. Φυσικά και δεν είμαι σίγουρος αλλά γιατί να καταστροφολογώ και να λέω 12 έγραψα? Συγκρατημένη αισιοδοξία :)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top