Πόλη σπουδών

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
εκει περασα κι εγω....στην ιδια πολη εννοω...οχι ιδια σχολη.ειναι αυτο που ειπε η αγγελικη πιο πανω,δεν ειναι καθολου μαζεμενη πολη αλλα ειναι τουλαχιστον 1 σκαλι πανω απο καθε αλλη ελληνικη πολη[ταξιδευω συχνα στην αθηνα οποτε μπορω να σου πω με ακριβεια].εννοειται οτι μπορεις να κανεις παρεες απλως ο ενας μπορει να μενει στη γλυφαδα και ο αλλος στο μαρουσι.....με λιγα λογια για να βρεθειτε θα πρεπει να κανετε δρομο 45-60 λεπτα!συνηθως οι περιοχες ειναι μια μικρη κοινωνια οπου η καθεμια εχει τα δικα της μαγαζια,μπαρ,καφε,κλαμπ γι'αυτο και δεν χρειαζεται να πας στο κεντρο οπου γινεται το αδιαχωρητο συνηθως.....και φυσικα πρεπει να συνηθησεις τα μεσα μαζικης μεταφορας αφου με το αμαξι θα εχεις πολυ μεγαλο προβλημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kanu

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλημέρα!παιδιά εγώ από Σεπτέμβριο Θεσσαλονίκη!νομίζω ιδανική πόλη για φοιτητές!κάποιος άλλος που περνά Σαλόνικα;

ααα...Αγγελική νομίζω ότι κάνεις ένα μικρό λαθάκι για την Θεσσαλονίκη...ναι είναι μεγαλούπολη αλλά μην ξεχνάς οτι όπου και αν γυρίσεις θα δεις φοιτητές (φοιτητούπολη!)! Αν και όπως είναι λογικό έχει γρήγορους ρυθμούς κλπ δεν νομίζω να είναι τόσο απροσωπη και αφιλοξενη!αν περάσεις εκεί ελπίζω να με θυμηθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ετσι ακριβως ειναι για την θεσσαλονικη.αν και ειμαι απο κατω,εχω ζησει πολλα χρονια στη θεσσαλονικη και ειναι οντως φοιτητουπολη....καμια σχεση με την αθηνα οπου μπορει να υπαρχουν πολλοι φοιτητες αλλα υπαρχουν αλλοι 5.000.000 ανθρωποι οποτε....δεν μπορει να χαρακτηριστει φοιτητουπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Και εγώ Σαλόνικα θα πάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
καλημέρα!παιδιά εγώ από Σεπτέμβριο Θεσσαλονίκη!νομίζω ιδανική πόλη για φοιτητές!κάποιος άλλος που περνά Σαλόνικα;

ααα...Αγγελική νομίζω ότι κάνεις ένα μικρό λαθάκι για την Θεσσαλονίκη...ναι είναι μεγαλούπολη αλλά μην ξεχνάς οτι όπου και αν γυρίσεις θα δεις φοιτητές (φοιτητούπολη!)! Αν και όπως είναι λογικό έχει γρήγορους ρυθμούς κλπ δεν νομίζω να είναι τόσο απροσωπη και αφιλοξενη!αν περάσεις εκεί ελπίζω να με θυμηθείς!
Ναι!ναι!εχεις δικιο σε αυτο και εγω ευχομαι να περασω Θεσσαλονικη,ειναι πολυ ομορφη πολη,περισσοτερο στην Αθηνα πηγαινε το χαωδης και απροσωπη:)..τωρα θα δειξει αν ειναι φιλοξενη αν περασω με το καλο!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Επισης στη θεσσαλονικη ειναι ολα τα πανεπιστημια συγκεντωμενα οποτε ολος ο φοιτητοκοσμος ειναι μαζι, αντιθετα με την αθηνα που εκει επικρατει το χαος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
οχι ομως οτι καποιος δεν θα περασει καλα και στην αθηνα....το χαωδες μερικες φορες εχει και την χαρη του.....καποιος μπορει να ηρεμησει σαφως πιο ευκολα και να δουλεψει καλυτερα πανω στο αντικειμενο που θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aress18

Νεοφερμένος

Ο aress18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Άσχετο αλλα παρακαλάω αν μην έχω περάσει θεσνικη (1η επιλογή) γτ θ μένω με παππού γιαγιά lol.............Ιωάννινα και πάλι ιωάννινα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
για ολα υπαρχει λυση.αν περασεις θεσσαλονικη και θελεις ντε και καλα να μενεις μονος μπορεις να δουλεψεις καπου και να βγαζεις το ενοικιο.η δουλεια δεν ειναι ντροπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όλη τη χρονιά ήθελα φανατικά να περάσω Αθήνα...τελικά όμως τώρα το καλοκαίρι άλλαξα και υπέκυψα στη θεσσαλονίκη:).Ακολούθησα και το λαρισινό trend που λέει ότι οι μισοί λαρισαίοι που πετυχαίνουν στις σχολές θέλουν θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
η Θεσσαλονίκη είναι πανέμορφη πόλη για σπουδές
όσοι έρχονται την ερωτεύονται

δεν υπάρχει πουθενά αλλού αυτή η χαλλλλαρή κατάσταση που επικρατεί εδώ
αμέτρητα φοιτητικά καφέ
φοβερές ταβερνούλες και κρασάκι και ουζάκι
δεκάδες επιλογές για βραδινή έξοδο από ροκ μπαράκια μέχρι μπουζούκια:P

και φυσικά αποστάσεις που μπορείς να τις κάνεις με τα πόδια!
το λατρέυω να βγαίνω έξω το βράδυ στο κέντρο και να γυρίζω σπίτι με τα πόδια (δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσος κόσμος κυκλοφορεί στους δρόμους ακόμη και 4 το πρωί καθημερινής:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladydragon22

Νεοφερμένος

Η ladydragon22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
η θεσσαλονικη παιδια ειναι φανταστικη εγω μενω εκει και θελω να περασω εκει φετος!!!!ειναι τελεια!!!βεβαια μονη μενω...ειναι καμια αποφοιτη απο εκει που να δινει ξανα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς που σπουδάζει Μυτιλήνη? Αν ναι, πέιτε εμπειρίες απο το πανεπιστήμιο και την πολη.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top