Πόλη σπουδών

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν η πολη που θα σπουδάσεις παιζει σημαντικό ρόλο στην πορεία σου....εγω δεν θέλω να πάω Αθήνα(που λένε οτι εχει τις καλύτερες σχολές) αλλα σε κάποια επαρχιακή κ οχι νησί...πιστέυετε οτι πρεπει να τις δηλώσω όλες τις πόλεις για την σχολή που θέλω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε οσο να'ναι κάποιες σχολές είναι πιο αναγνωρισμένες απο άλλες. Αν είσαι καλή όμως, όπου και να έχεις τελειώσει δε θα έχεις πρόβλημα.
Πιο σοβαρή ίσως είναι η ψυχολογική πτυχή του θέματος. Αν είσαι παιδί της νύχτας και θέλεις τρελά ξεφαντώματα κτλ, ίσως σε μικρή πόλη να ξενερώσεις. Κι αν δεν αισθάνεσαι καλά εκεί που είσαι, που να βρείς το κουράγιο να σπουδάσεις κιόλας...

Πάντως η γενική συμβουλή μου είναι να δηλώσεις σχολές και όχι πόλεις. Δηλαδή αυτό που θέλεις, οπου κι αν είναι, λαμβάνοντας λίγο υπ'όψιν και αυτό που σου είπα παραπάνω :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Κι εγώ έλεγα ότι θα δηλώσω σχολή και όχι πόλυ από το γυμνάσιο κι όλας όμως τελικά δεν θέλω να φύγω από Αθήνα:(:(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σας νιωθω :D
κι εγω θελω να φυγω απο αθηνα οποτε οι σχολες που θα δηλωσω θα ειναι επαρχια ολες. Και επειδη δεν ξερω ακριβως τι μου αρεσει ουσιαστικα το εχω ως πρωτη επιλογη να φυγω. Αν παντως πιστευετε οτι δεν θελετε με τιποτα να μεινετε αθηνα τοτε να μην μπειτε σε διλημμα να δηλωσετε σχολες εδω, αν περασατε μετα θα χτυπατε το κεφαλι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
κοιταξε βασικά εγω δεν θέλω Αθήνα για οικονομικούς λόγους γιατί θελω να συνεχίσω το ωδείο κτλ μεγαλωσα κ στην επαρχια κ η Αθήνα μου φαινεται πολύ μεγάλη...ειναι ομως οτι οι περισσοτερες συναυλίες δρώμενα κτλ εινα Αθήνα αλλα σιγα κ η Θεσσ κ η Πάτρα ειναι πολύ καλές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ειναι πολλα τα πραγματα που με κρατανε στην πολη μου.αν δεν καταφερω να μεινω εδω,θα παω εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν η πολη που θα σπουδάσεις παιζει σημαντικό ρόλο στην πορεία σου....εγω δεν θέλω να πάω Αθήνα(που λένε οτι εχει τις καλύτερες σχολές) αλλα σε κάποια επαρχιακή κ οχι νησί...πιστέυετε οτι πρεπει να τις δηλώσω όλες τις πόλεις για την σχολή που θέλω....

Για να πω την αλήθεια σε μερικές σχολές δεν γίνεται σε κάθε πόλη η ίδια δουλειά. Για να μιλήσω προσωπικά, έχω τελειώσει Γερμανική Φιλολογία στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και είχε πολύ καλή οργάνωση σαν σχολή, ενώ στην Αθήνα δεν γινόταν το ίδιο. Κι αυτό από μαρτυρίες φοιτητών που ήρθαν με μετεγγραφή στο 2ο έτος από Γερμανική Φιλολογία της Αθήνας στη Γερμανική Φιλολογία του ΑΠΘ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Σπουδάζει κανείς σε πολύ μικρή πόλη όπως Ρόδο, Φλώρινα;;; Πώς είναι οι σπουδές εκεί;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελευθερια

Νεοφερμένος

Η ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω θελω σαν τρελη θεσ/νικη και με τρομαζει η ιδεα να περασω στην πατρα...βεβαια ειναι η σχολη που με ενδιαφερει και μαλλον την πιανω μονο εκει..

καποιος απο πατρα.....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Η Πάτρα είναι φοβερή πόλη για φοιτητές, ειδικά για άτομα που έρχονται από μικρότερες πόλεις (όπως η Καρδίτσα που βλέπω). Αν δεν είσαι κανένα μουρόχαυλο θα περάσεις φοβερά, εγγύηση ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελευθερια

Νεοφερμένος

Η ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
λες ε?μονο η φαρμακευτικη με τραβαει...και αν την πιασω

εσυ τι θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Οικονομικό... ή θα πάω ΠΑΠΕΙ ή θα κάτσω Πάτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελευθερια

Νεοφερμένος

Η ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω φαρμακευτικη...μετα δεν ξερω...η αγρονομων τοπογραφων η μαθηματικο στη θεσ/νικη...

εγω αν και πηρα αοθ δεν πηρα μαθημ.γεν. οποτε δεν μπορω οικονομικα...

μεγαλη μαλακια τελικα που δεν εχω 5ο

αληθεια τι κατευθυνση ησουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μην κάνεις 3 posts στα καπάκια... Κάνε ένα μεγάλο :P Πόσα έβγαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Συγκέντρωσε αυτά που θέλεις να πεις και γράψτα σε ένα post, δεν είναι chat εδώ forum είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patcher

Νεοφερμένος

Ο patcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σε ολους!ειμαι καινουριος στο site σας:bye:οι πανελληνιες τελειωσαν οι βαθμοι βγηκαν ολα καλα,17.8 μαζεψα πολυ καλα πιστευω!σκεφτομαι να βαλω χανια ως το ΗΜΜΥ οστοσο αρκετοι μου εχουν πει οτι δεν εχει φοιτιτηκη ζωη!κ αναρωτιεμαι κατα ποσο ισχυει!αναρκι εσυ που εισαι εκει τι λες?αλλος κανεις απο χανια?καλως σας βρηκα:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελευθερια

Νεοφερμένος

Η ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καινουρια ειμαι......:( θα το μαθω...εχω συνηθισει απο το msn...εβγαλα 18679 στο 3ο και 18293 στο 4ο...δεν ξερω αν θα πιασω αυτο που θελω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και γω απο Πατρα ειμαι...αλλα περναω Αθηνα και ισως Θεσσαλονικη.Κοιτα η Πατρα ειναι ομορφη πολη και σε καμια περιπτωση χωριο!!!Πιστευω οτι για φοιτητες ειναι ιδανικη!εχεις πολλες επιλογες για εξοδους,βρισκεται διπλα στη θαλασσα,δεν ειναι χαωδης οπως η Αθηνα ή η Θεσσαλονικη πχ,αντιθετα ειναι μαζεμενη και το πιο πιθανο ειναι και να μενεις κοντα με τους συμφοιτητες σου!:)το καλο λοιπον ειναι οτι ενω ειναι μεγαλη πολη με αρκετες επιλογες για διασκεδαση δεν εχει τοση φασαρια αλλα οπως σου ειπα ειναι πιο''μαζεμενη'' και ησυχη και θα τη μαθεις ευκολα,επιπλεον δεν ειναι τοσο απροσωπη και αφιλοξενη οπως ειναι συνηθως οι μεγαλουπολεις...Θα περασεις ομορφα ειδικα με καλη παρεα που σιγουρα θα βρεις!!Καλα αποτελεσματα!!!:xixi:οοοpss κατι βλακεια εκανα με την παραθεση..η απντηση πηγαινε στην ελευθερια αν ειναι κανεις απο Πατρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
εγω θα θελα να περασω γραφιστικη, που απ οτι ξερω, αντίστοιχη σχολη υπαρχει μονο στην αθηνα...
Μεχρι τωρα επειδη ειμαι απο νησι ηθελα σαν τρελη να περασω αθηνα, αλλα τωρα τελευταια εχω καποιους ενδοιασμους...:P
Ειναι κανεις που να χει περασει αθηνα (ενω δεν ηταν απο κει) να μου πει εντυπωσεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top