Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
[/SIZE][/B]





Ασ τα να πανε πολυ βρομια δε θα πεις τιποτα, δεν εχει που να πατησεις:worry:Αναρρωτιεμαι εκεινοι οι καφεδες που εχουν ξεραθει στο πατωμα πως θα βγουν...!



λυπαμαι τις καθαριστριες που καθαριζουν τις τουαλετες μας ειλικρινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εγώ είχα απογοητευτεί απίστευτα την πρώτη ημέρα μου στη σχολή... Κάτι οι υποδομές(;), κάτι οι κοιμισμένοι καθηγητές, κάτι οι συμφοιτητές με τα πουκάμισα και τα μαγνητόφωνα:P
Όπως και αρκετοί άλλοι απογοητεύτηκαν.. Απόδειξη: οι μισοί παράτησαν τη σχολή και τρέχουν σε σχολές θεάτρου-αγιογραφίας-χορού σε στύλο:clapup::whistle:
Αλλά μπορεί να εξαρτάται από τη σχολή... Εμείς περιμέναμε πολλά:/::(


Τα μαγνητοφωνα δεν τα εχω πετυχει ακομα...χαχαχ:P
Οσο για την απογοητευση...ας μην μιλησω καλυτερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τα μαγνητοφωνα δεν τα εχω πετυχει ακομα...χαχαχ:P
Την επόμενη φορά, κύττα πιο προσεκτικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
και μενα σημερα ηταν η πρωτη μερα μου!!:Dωραια ηταν γνωρισα και αρκετα ατομα...απο καθηγητες αυτος που ειχαμε στην γφ1 το πρωι μια χαρα μου φανηκε στην συνεχεια ειχαμε χημεια με μια που δεν μου εκανε ιδιαιτερα καλη εντυπωση...στο τελος ειχαμε εφρμοσμενα μαθηματικα 1 μπαινει ενας καθηγητης μεγαλος στην ηλικια και μας λεει το ονομα μου ειναι αυτο γεια σας θα ξεκινησουμε απο αυριο:confused:...μαθημα δεν καναμε σχεδον καθολου(περιεργο γιατι ακουγα πολλους να λενε πως στο πανεπιστημιο δεν υπαρχει πρωτη μερα κ.τ.λ)...και αυτο το απθ πολυ βρομια ρε παιδι μου ενα απεραντο σκουπιδαριο!!μηπως κανουν τιποτα απεργια οι καθαριστριες γιατι δεν εξηγειται αλλιως!!

ναι κανουν απεργια γιατι δεν τους πληρωνουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ναι:clapup::clapup::clapup:


εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι θα τρωω ολη τη μερα μου στον δρομο..

Υπάρχουν και χειρότερα, τα εργαστήρια της σχολής μου ειναι 21127 μέτρα μακριά από το σπίτι μου.Και τις δευτέρες έχω μάθημα στις 8 το πρωί εκει:P

Οχι αλλά η κολλητή μου που είναι στη Γεωπονική δεν έκανε,τους έδιωξαν! :)
Oι γεωπόνοι του ΑΠΘ είναι πολύ χαιδεμένοι η αλήθεια είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
να ρωτησω κι εγω ο μικρος(:P) κατι? ειναι σχετικα ευκολο να γνωρισεις ατομα και να κανεις παρεα μαζι τους απο την πρωτη μερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
να ρωτησω κι εγω ο μικρος(:P) κατι? ειναι σχετικα ευκολο να γνωρισεις ατομα και να κανεις παρεα μαζι τους απο την πρωτη μερα?
Πανευκολο. Ακομα και ο ιδιος να εισαι κλειστος τυπος, σιγουρα θα σε πλησιασουν ατομα που θα σε κανουν να ανοιχτεις (δεν αναφερομαι σε κομματοσκυλα...), αλλα και γενικοτερα δεν νομιζω πως υπαρχει παιδι που να εχει προβλημα! Ειναι τοοοοσα ατομα! Με καποια θα ταιριαξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Πανευκολο. Ακομα και ο ιδιος να εισαι κλειστος τυπος, σιγουρα θα σε πλησιασουν ατομα που θα σε κανουν να ανοιχτεις (δεν αναφερομαι σε κομματοσκυλα...), αλλα και γενικοτερα δεν νομιζω πως υπαρχει παιδι που να εχει προβλημα! Ειναι τοοοοσα ατομα! Με καποια θα ταιριαξεις...
ωραια!ρωταω επειδη ειμαι λιγακι ντροπαλος :redface:. αλλα δεν ειναι οτι ειμαι ανεπιθυμητος στις παρεες... να ξερατε ποσο σας ζηλευω εσας που μπηκατε πανεπιστημιο! αχ,φοιτητικη ζωη! :inlove::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
ωραια!ρωταω επειδη ειμαι λιγακι ντροπαλος :redface:. αλλα δεν ειναι οτι ειμαι ανεπιθυμητος στις παρεες... να ξερατε ποσο σας σας ζηλευω εσας που μπηκατε πανεπιστημιο! αχ,φοιτητικη ζωη! :inlove::clapup:
Ελα βρε, δεν θα εχεις προβλημα!
Απλα με καθε ανθρωπο που θα βλεπεις, θα συστηνεσαι ανεξαρτητα με το αν θα κανεις παρεα μαζι του μετα (αυτο βεβαια δεν θα το ξερεις, αλλα οσο περισσοτερο κοσμο γνωριζεις τοσο καλυτερα ειναι)
Μην ζηλευεις, θα μπεις και εσυ σε λιγα χρονακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ελα βρε, δεν θα εχεις προβλημα!
Απλα με καθε ανθρωπο που θα βλεπεις, θα συστηνεσαι ανεξαρτητα με το αν θα κανεις παρεα μαζι του μετα (αυτο βεβαια δεν θα το ξερεις, αλλα οσο περισσοτερο κοσμο γνωριζεις τοσο καλυτερα ειναι)
Μην ζηλευεις, θα μπεις και εσυ σε λιγα χρονακια!

ναι, σε 2 χρονακια θα μπω κι εγω στο πανεπιστημιο(ελπιζω :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semeon

Νεοφερμένος

Η semeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τα μαγνητοφωνα δεν τα εχω πετυχει ακομα...χαχαχ:P
Οσο για την απογοητευση...ας μην μιλησω καλυτερα:P
Τα μαγνητόφωνα κυκλοφορούν ανάμεσα μας...:/:
σε ποια σχολη εισαι???
Νομική Αθηνών....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
ναι, σε 2 χρονακια θα μπω κι εγω στο πανεπιστημιο(ελπιζω :P).
Μη τρελαινεσαι.Πολυ πιθανο να απογοητευτεις απο αυτα που θα δεις,οταν βρεθεις εκει. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μη τρελαινεσαι.Πολυ πιθανο να απογοητευτεις απο αυτα που θα δεις,οταν βρεθεις εκει. :whistle:

Αναλογα σε τι φυσεως σχολη θελει/θα μπει το παιδι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ναι κανουν απεργια γιατι δεν τους πληρωνουν..
παίρνω πάσα από αυτό και συνεχίζω.
Οι εργαζόμενοι του ΑΠΘ πραγματοποίησαν σήμερα το μεσημέρι πορεία στο κέντρο συνεχίζοντας τις κινητοποιήσεις τους ώστε να τους δοθούν άμεσα τα δεδουλεμένα. Ο αγώνας τους είναι δίκαιος, όπως και όλου του εργαζόμενου λαού, που Τρόικα και κυβέρνηση του επιβάλουν καθεστώς μεσαιωνικής εργασίας. Να στηρίξομε και εμείς ως φοιτητές τον αγώνα των εργαζομένων του ΑΠΘ και να σταθούμε στο πλάι του κόσμου της δουλειάς. Σήμερα είναι αυτοί, αύριο θα είναι οι γονείς μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πωπωπω,με τι βλακειες καθεται και ασχολειται ο κοσμος.Τι προτυπα και τι συνηθειες επιβαλει αυτη η κοινωνια εμας?

Ελεγα και ειχα τις ιδιες ακριβως ανησυχιες με αυτες που γραφονται εδω περα τον πρωτο καιρο.Ειμαι δευτερο ετος και απορω με τον εαυτο μου με τι μ...κιες ασχολιομουν.Τωρα ουτε καν με ενδιαφερει αν θα γνωρισω ατομα,αν κανω καλη παρεα και αν κανω φοιτιτικη ζωη (μη χεσω).

Τα ατομα που θα μπουνε χωρις να εχουν κανενα <<πρεπει>> στο μυαλο τους,θα ειναι οι πιο γαματοι στο τελος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Μη τρελαινεσαι.Πολυ πιθανο να απογοητευτεις απο αυτα που θα δεις,οταν βρεθεις εκει. :whistle:
δηλαδη? σε ποια πραγματα να απογοητευτω?

Αναλογα σε τι φυσεως σχολη θελει/θα μπει το παιδι.:P
πληροφορικη θελω να μπω.ή απθ ή παμακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
δηλαδη? σε ποια πραγματα να απογοητευτω?


πληροφορικη θελω να μπω.ή απθ ή παμακ.

καλα ρε μαν,αραξε!εισαι β λυκειου και αγχωνεσαι για τα συναισθηματα και τη ζωη του πρωτοετους(οποιασδηποτε σχολης σου λεω εγω)?!και μεις ειχαμε ανησυχιες,δεν λεω,αλλα μη βιαζεσαι να μεγαλωσεις.
βιωσε και ζησε την ηλικια σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καλα ρε μαν,αραξε!εισαι β λυκειου και αγχωνεσαι για τα συναισθηματα και τη ζωη του πρωτοετους(οποιασδηποτε σχολης σου λεω εγω)?!και μεις ειχαμε ανησυχιες,δεν λεω,αλλα μη βιαζεσαι να μεγαλωσεις.
βιωσε και ζησε την ηλικια σου!;)

δεν βιαζομαι,απλως εχω περιεργια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πάντως εγώ εξεπλάγην με τον εαυτό μου την πρώτη μέρα. Συνήθως είμαι πολύ κλειστή και ντροπαλή, αλλά λίγο το κλίμα του πανεπιστημίου, συστήθηκα και γνώρισα πόσα παιδιά! Καλά με ποιά από αυτά θα συνεχίσω να κάνω παρέα θα δείξει, αλλά είναι το τελευταίο πράγμα για το οποίο πρέπει να έχει κανείς άγχος την πρώτη μέρα του πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top