Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Κοκκινομάλλα με μαλλιά μέχρι τον ώμο.. κρατούσα του κνε και μου έδωσε το χαρτί 3-4 φορές που μπήκα και βγήκα στη γραμματεία..χαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σ' εμάς στο ΑΠΘ πάντως, αν εξαιρέσεις τις κοπέλες στο δρόμο, μέσα στη σχολή δεν υπήρξε καμία ενόχληση απο κανέναν.

Στο ΤΕΙ της Σίνδου, το οποίο ελέγχεται εξ ολοκλήρου απο τη ΔΑΠ, πάλι, γινόταν χαμός.
Κλασσική τακτική, όμορφες κοπέλες στα αγόρια, αγοράκια στις κοπέλες.

Το θεωρώ γελοίο πάντως άτομα 19 χρονών να μη μπορούνε να συμπληρώσουν μία αίτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ούτε στη δική μου είχα πρόβλημα... με βοήθησαν από την ΠΑΣΠ, αλλά όλα οκ... τους έδωσα να καταλάβουν ότι δεν ενδιαφέρομαι και δεν ειχα προβλημα... αλλωστε γενικά και οι άλλες παρατάξεις δεν είδα να πιέζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Το θεωρώ γελοίο πάντως άτομα 19 χρονών να μη μπορούνε να συμπληρώσουν μία αίτηση.

Μα δεν ειπε κανεις οτι δεν μπορουν.Απλα,αυτη ειναι μια κινηση ''καλης θελησης'' απ΄τα κομματα και ευκαιριας προσεγγισης στους πρωτοετεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ξεκίνησα κι εγώ πρωί-πρωί, και με τέτοια κίνηση που είχε έκανε 45 λεπτά να φτάσει το λεωφορείο. Έφτασε κάποτε (αφού μείναμε 10 λεπτά ακίνητοι έξω από το χίλτον να χαζεύουμε το κακόγουστο άγαλμα) και ξεκίνησα να βρω τη γραμματεία που είναι κάπου απέναντι από τη σχολή. Περνάω έξω από τη σχολή, άδεια, λέω δεν πάμε καλά, σε λάθος μέρος ήρθα. Πάω να περάσω απέναντι, με πιάνει μια ξανθιά, μου λέει "για εγγραφή"? "έτσι λέω" της απαντάω. Δαπ ήταν, μου έδωσε και ένα ντοσιέ με τίτλο "Καλώς ήρθατε στη νομική" που μέσα είχε κάτι φυλλάδια, τα άρθρα του συτνάγματος και ένα μέρος του αστικού κώδικα, ευγενική χορηγία για να καταλάβουμε τι έπεται. Μου πιάνει την κουβέντα, που μένω, αν έχω ξανάρθει στη νομική, από που είμαι (της είπα από Σπάρτη και μου απαντάει : "Α, έχω μια φίλη από τη Σπαρτιά"!. lol), που πήγα διακοπές το καλοκαίρι, αν έχω παρέα στην Αθήνα, για τον καιρό, για τις βάσεις, τα μαθήματα και για ότι άλλο άκυρο, μου έδωσε και τον αριθμό τηε, ακόμα περιμένει να της κάνω αναπάντητη. Με παίρνει κάποια στιγμή από το χεράκι να με πάει στον πρώτο που ήταν οι εγγραφές, αλλά στις σκάλες με σταματάνε από την κνε, ένας μανώλης, περικλής ή θανάσης δεν είμαι σίγουρη πως τον έλεγαν, ωραίο παιδάκι αν και λίγο κοντούλης. Με χαιρετάει, του λέω κι εγώ "γεια σου, γεια σου!" και μου λέει "γιατί ειρωνεία"? "δεν ειρωνεύομαι" του λέω. Μου έλεγε για το κκε διάφορα, μου έδωσε έναν ριζοσπάστη, πιάσαμε την κουβέντα κανα δεκάλεπτο για την πόλη, αν ξέρω κανέναν που είναι στην κνε, αν έχουμε κνε στην πόλη μου (λες και είμαι από καμιά ακριτική γραμμή), μου τόνισε να μη χάσω επαφές με το κόμμα και μου γνώρισε έναν Χαρίλαο που μου έδωσε τον αριθμό του και ακόμα περιμένει μα του στείλω μήνυμα, και μετά άρχισα να τους λέω κάτι για τη ρώσικη επανάσταση. Μετά από κανα πεντάλεπτο πήγα στην αίθουσα για τις εγγραφές, μας είχαν και φυλλαδιάκι με οδηγίες, συμπλήρωσα αυτά που έπρεπε με κάτι γράμματα που αμφιβάλλω αν διαβάζονται, το έδωσα, έδωσα και τα απολυτήρια, βεβαιώσεις πρόσβασης κλπ, γνώρισα και έναν συμφοιτητή (πολύ καλό παιδί, δε θυμάμαι πως τον λένε), και έφυγα. Στο δρόμο μου έδωσαν άλλον έναν ριζοσπάστη, κάτι αυτοκόλλητα της πασπ, και ενημερωτικά άλλων παρατάξεων και με χαιρέτισε και ο Περικλής ή όπως τον έλεγαν. Αυτά, γενικά περισσότερη ώρα κουβάντιαζα, παρά γραφόμουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ξεκίνησα κι εγώ πρωί-πρωί, και με τέτοια κίνηση που είχε έκανε 45 λεπτά να φτάσει το λεωφορείο.
Έφτασε κάποτε (αφού μείναμε 10 λεπτά ακίνητοι έξω από το χίλτον να χαζεύουμε το κακόγουστο άγαλμα) και ξεκίνησα να βρω τη γραμματεία που είναι κάπου απέναντι από τη σχολή. Περνάω έξω από τη σχολή, άδεια, λέω δεν πάμε καλά, σε λάθος μέρος ήρθα. Πάω να περάσω απέναντι, με πιάνει μια ξανθιά, μου λέει "για εγγραφή"? "έτσι λέω" της απαντάω. Δαπ ήταν, μου έδωσε και ένα ντοσιέ με τίτλο "Καλώς ήρθατε στη νομική" που μέσα είχε κάτι φυλλάδια, τα άρθρα του συτνάγματος και ένα μέρος του αστικού κώδικα, ευγενική χορηγία για να καταλάβουμε τι έπεται. Μου πιάνει την κουβέντα, που μένω, αν έχω ξανάρθει στη νομική, από που είμαι (της είπα από Σπάρτη και μου απαντάει : "Α, έχω μια φίλη από τη Σπαρτιά"!. lol), που πήγα διακοπές το καλοκαίρι, αν έχω παρέα στην Αθήνα, για τον καιρό, για τις βάσεις, τα μαθήματα και για ότι άλλο άκυρο, μου έδωσε και τον αριθμό τηε, ακόμα περιμένει να της κάνω αναπάντητη. Με παίρνει κάποια στιγμή από το χεράκι να με πάει στον πρώτο που ήταν οι εγγραφές, αλλά στις σκάλες με σταματάνε από την κνε, ένας μανώλης, περικλής ή θανάσης δεν είμαι σίγουρη πως τον έλεγαν, ωραίο παιδάκι αν και λίγο κοντούλης. Με χαιρετάει, του λέω κι εγώ "γεια σου, γεια σου!" και μου λέει "γιατί ειρωνεία"? "δεν ειρωνεύομαι" του λέω. Μου έλεγε για το κκε διάφορα, μου έδωσε έναν ριζοσπάστη, πιάσαμε την κουβέντα κανα δεκάλεπτο για την πόλη, αν ξέρω κανέναν που είναι στην κνε, αν έχουμε κνε στην πόλη μου (λες και είμαι από καμιά ακριτική γραμμή), μου τόνισε να μη χάσω επαφές με το κόμμα και μου γνώρισε έναν Χαρίλαο που μου έδωσε τον αριθμό του και ακόμα περιμένει μα του στείλω μήνυμα, και μετά άρχισα να τους λέω κάτι για τη ρώσικη επανάσταση. Μετά από κανα πεντάλεπτο πήγα στην αίθουσα για τις εγγραφές, μας είχαν και φυλλαδιάκι με οδηγίες, συμπλήρωσα αυτά που έπρεπε με κάτι γράμματα που αμφιβάλλω αν διαβάζονται, το έδωσα, έδωσα και τα απολυτήρια, βεβαιώσεις πρόσβασης κλπ, γνώρισα και έναν συμφοιτητή (πολύ καλό παιδί, δε θυμάμαι πως τον λένε), και έφυγα. Στο δρόμο μου έδωσαν άλλον έναν ριζοσπάστη, κάτι αυτοκόλλητα της πασπ, και ενημερωτικά άλλων παρατάξεων και με χαιρέτισε και ο Περικλής ή όπως τον έλεγαν. Αυτά, γενικά περισσότερη ώρα κουβάντιαζα, παρά γραφόμουν. :P

Μόλις περιέγραψες σε γενικές γραμμές και τη δική μου πρώτη μέρα στη φημισμένη, γνωστή και μη εξαιρετέα Νομική Αθηνών! Τα ίδια μου συνέβησαν πάνω κάτω. Σκέψου ότι τον Χαρίλαο τον γνώρισα κι εγώ (πάλι εκεί ήταν!?)
Απλώς έτυχε να γνωρίσω αρκετές κοπέλες με τις οποίες κατέληξα να πίνω καφέ στην Πλάκα για να γνωριστούμε καλύτερα οι συμφοιτήτριες :P και ταλαιπωρήθηκα απείρως περισσότερο από τις παρατάξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μόλις περιέγραψες σε γενικές γραμμές και τη δική μου πρώτη μέρα στη φημισμένη, γνωστή και μη εξαιρετέα Νομική Αθηνών! Τα ίδια μου συνέβησαν πάνω κάτω. Σκέψου ότι τον Χαρίλαο τον γνώρισα κι εγώ (πάλι εκεί ήταν!?)
Απλώς έτυχε να γνωρίσω αρκετές κοπέλες με τις οποίες κατέληξα να πίνω καφέ στην Πλάκα για να γνωριστούμε καλύτερα οι συμφοιτήτριες :P και ταλαιπωρήθηκα απείρως περισσότερο από τις παρατάξεις!
Χαχαχα κι εσύ γνώρισες τον Χαρίλαο? Αριθμό σου έδωσε? :P Μήπως γνώρισες και τον άλλον τον λίγο κοντούλη με μουσάκι που δε θυμάμαι όνομα? Εμένα με ενημέρωσε ότι είναι κι άλλες φοιτήτριες από την πόλη μου και με ρώτησε αν τις ξέρω, βιογραφικό ολόκληρο πήρε.
Καλά, εγώ από ένα σημείο και μετά έλεγα σε όλους ότι ενημερώθηκα πριν και με άφηναν ήσυχη, έτσι κι αλλιώς με περίμεναν για καφέ, δεν είχα χρόνο και η τσάντα μου δε χώραγε και άλλα ενημερωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Χαχαχα κι εσύ γνώρισες τον Χαρίλαο? Αριθμό σου έδωσε? :P Μήπως γνώρισες και τον άλλον τον λίγο κοντούλη με μουσάκι που δε θυμάμαι όνομα? Εμένα με ενημέρωσε ότι είναι κι άλλες φοιτήτριες από την πόλη μου και με ρώτησε αν τις ξέρω, βιογραφικό ολόκληρο πήρε.
Καλά, εγώ από ένα σημείο και μετά έλεγα σε όλους ότι ενημερώθηκα πριν και με άφηναν ήσυχη, έτσι κι αλλιώς με περίμεναν για καφέ, δεν είχα χρόνο και η τσάντα μου δε χώραγε και άλλα ενημερωτικά.

Ε όχι. Δεν έκατσα να ανταλλάξω τηλέφωνα με τους συγκεκριμένους. Ναι, αν ήταν ένας που ήταν μαζί του, πιο μικρόσωμος με πιο μακρύ μαλλί και μουσάκι ,τον γνώρισα. Κι αυτός έχει ένα όνομα σπάνιο από Χ αλλά δεν θυμάμαι. Μα γίνονται και αδιάκριτοι! Συνέντευξη καταλήγεις να δίνεις σε όλους!
Φιλική συμβουλή προς όσους πρόκειται να γραφτούν το προσεχές διάστημα: Μεγάλη τσάντα να έχετε μαζί σας αν δεν θέλετε να κουβαλάτε φυλλάδια κλπ στο χέρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ε όχι. Δεν έκατσα να ανταλλάξω τηλέφωνα με τους συγκεκριμένους. Ναι, αν ήταν ένας που ήταν μαζί του, πιο μικρόσωμος με πιο μακρύ μαλλί και μουσάκι ,τον γνώρισα. Κι αυτός έχει ένα όνομα σπάνιο από Χ αλλά δεν θυμάμαι. Μα γίνονται και αδιάκριτοι! Συνέντευξη καταλήγεις να δίνεις σε όλους!
Φιλική συμβουλή προς όσους πρόκειται να γραφτούν το προσεχές διάστημα: Μεγάλη τσάντα να έχετε μαζί σας αν δεν θέλετε να κουβαλάτε φυλλάδια κλπ στο χέρι.:P
Α, εμένα μου τα έδωσαν και περιμένουν να τους πάρω γιατί "δεν έχω κάρτα και δε θυμάμαι τον αριθμό μου απ'έξω".
Νομίζω κάτι σε αρχαιοελληνικό πρέπει να είχε, ή Αντώνης.. Δεν το συγκράτησα, με ζάλισαν και μετά τους έλεγα κάτι ιστορίες για μια φίλη μου στην κνε, γιατί ήθελα να φύγει η άλλη της δαπ από δίπλα μου, δεν την άντεχα, 1000 φορές ο Χαρίλαος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Α, εμένα μου τα έδωσαν και περιμένουν να τους πάρω γιατί "δεν έχω κάρτα και δε θυμάμαι τον αριθμό μου απ'έξω".
Νομίζω κάτι σε αρχαιοελληνικό πρέπει να είχε, ή Αντώνης.. Δεν το συγκράτησα, με ζάλισαν και μετά τους έλεγα κάτι ιστορίες για μια φίλη μου στην κνε, γιατί ήθελα να φύγει η άλλη της δαπ από δίπλα μου, δεν την άντεχα, 1000 φορές ο Χαρίλαος.

Το χειρίστηκες πολύ έξυπνα, εύγε! Χαρίλαος και ξερό ψωμί εε; Σωστή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Το χειρίστηκες πολύ έξυπνα, εύγε! Χαρίλαος και ξερό ψωμί εε; Σωστή! :P
Ε ναι, βασικά μισό ψέμα ήταν, γιατί όντως δε θυμάμαι πολλές φορές ολόκληρο τον αριθμό μου. Μετά βέβαια με είδαν να στέλνω ένα μήνυμα νομίζω:redface:
Ο Χαρίλαος ήταν όλα τα λεφτά, πανταχού παρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ξεκίνησα κι εγώ πρωί-πρωί, και με τέτοια κίνηση που είχε έκανε 45 λεπτά να φτάσει το λεωφορείο.
Εγώ, που το σπίτι μου απέχει 5 στάσεις του μετρό από τη Σχολή, την είχα δει τη δουλειά με την κίνηση και με πήγε ο πατέρας μου με το μηχανάκι:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγώ, που το σπίτι μου απέχει 5 στάσεις του μετρό από τη Σχολή, την είχα δει τη δουλειά με την κίνηση και με πήγε ο πατέρας μου με το μηχανάκι:P.
Κι εγώ προς στιγμήν σκέφτηκα να το πάρω όλο με τα πόδια, πιο γρήγορα θα έφτανα. Στη Σόλωνος όμως τι γκάζωσε ο οδηγός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Πήγα κι εγώ σήμερα με τον Giannouta και τον simosgl3 για την εγγραφή μου στο ΑΠΘ.Στην ευθεία έξω από τα τμήματα μας την έπεσαν 3-4 άτομα και ρωτούσαν αν είμαστε για εγγραφή,λέγαμε όχι.Φτάνουμε στην είσοδο της Πολυτεχνικής Σχολής,εκεί ειχε 4-5 φοιτητές που ξυνόντουσαν.Μας πλησίασε μια κοπέλα και μας ρώτησε αν είμαστε για εγγραφή.Είπαμε ναι και μας είπε που είναι η γραμματεία.Όλα καλά μέχρι εδώ.Φτάνουμε στη γραμματεία.Ήταν μια ΔΑΠίτισσα που στην αρχή μας το έπαιζε ανήξερη και δε μας είπε τίποτα και κάτι άλλοι φοιτητές,ανεξάρτητοι.Παίρνω τα χαρτιά και ξεκινάω να γράφω...Με πλησιάζει η ΔΑΠίτισσα και με βοηθάει για τη συμπλήρωση.Οι βλάκες που ήταν μαζί μου έλεγαν να της δώσω τον αριθμό του κινητού μου αλλά τελικά δεν τον έδωσα.Χα.Ε μετά φύγαμε και πήγαμε για καφεδάκι χαλαρά.Ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα.Το περίμενα χειρότερο αλλά τελικά δεν έτυχε. :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ σήμερα είχα κατέβει στη γραμματεία να πάρω ένα χαρτί και είχε εγγραφές!Μιλάμε, τόσο γέλιο είχα πολύ καιρό να ρίξω!!!Επικές ατάκες ακούστηκαν από τους κνίτες!!Είχαν βάλει κάτι δευτεροτείς να πλησιάζουν τα παιδιά και τους ρωτούσαν μέχρι και που μένουν!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Πήγα κι εγώ σήμερα με τον Giannouta και τον simosgl3 για την εγγραφή μου στο ΑΠΘ.
Στην ευθεία έξω από τα τμήματα μας την έπεσαν 3-4 άτομα και ρωτούσαν αν είμαστε για εγγραφή,λέγαμε όχι.Φτάνουμε στην είσοδο της Πολυτεχνικής Σχολής,εκεί ειχε 4-5 φοιτητές που ξυνόντουσαν.Μας πλησίασε μια κοπέλα και μας ρώτησε αν είμαστε για εγγραφή.Είπαμε ναι και μας είπε που είναι η γραμματεία.Όλα καλά μέχρι εδώ.Φτάνουμε στη γραμματεία.Ήταν μια ΔΑΠίτισσα που στην αρχή μας το έπαιζε ανήξερη και δε μας είπε τίποτα και κάτι άλλοι φοιτητές,ανεξάρτητοι.Παίρνω τα χαρτιά και ξεκινάω να γράφω...Με πλησιάζει η ΔΑΠίτισσα και με βοηθάει για τη συμπλήρωση.Οι βλάκες που ήταν μαζί μου έλεγαν να της δώσω τον αριθμό του κινητού μου αλλά τελικά δεν τον έδωσα.Χα.Ε μετά φύγαμε και πήγαμε για καφεδάκι χαλαρά.Ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα.Το περίμενα χειρότερο αλλά τελικά δεν έτυχε. :P :D
Πάλι καλά να λες που δεν πέτυχες την ΚΝίτισσα, τσιμπούρι θα σου γινόταν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εγώ σήμερα είχα κατέβει στη γραμματεία να πάρω ένα χαρτί και είχε εγγραφές!Μιλάμε, τόσο γέλιο είχα πολύ καιρό να ρίξω!!!Επικές ατάκες ακούστηκαν από τους κνίτες!!Είχαν βάλει κάτι δευτεροτείς να πλησιάζουν τα παιδιά και τους ρωτούσαν μέχρι και που μένουν!!!!!

Δεν είναι ευχάριστο το να καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι πρωτοετής και να σε αφήνουν στην ησυχία σου? Όταν πήγα εγώ, παραδόξως δεν είχε τη γνωστή φρουρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι ευχάριστο το να καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι πρωτοετής και να σε αφήνουν στην ησυχία σου? Όταν πήγα εγώ, παραδόξως δεν είχε τη γνωστή φρουρά...

Θα ήθελα...Καθώς δείχνω 17, έσπευσαν να με υποδεχτούν...Αλλά όταν είπα στον γόη ότι μάλλον εγώ θα έπρεπε να τον υποδεχτώ, κώλωσε!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Φαντάζομαι θα χρειάστηκε κάποιο διάστημα να το επεξεργαστεί:P.
Εγώ πάντως δεν το κρύβω ότι ένιωσα ανακούφιση αλλά επίσης παραξενεύτηκα με τη χαλαρότητα των πραγμάτων..Το αποδίδω στη ΓΣ που ακολουθούσε εκείνη τη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ πήγα σήμερα το πρωί να γραφτώ. Ήσυχα ήτανε, δεν μπορώ να πω. :P Ούτε ουρά, ούτε τίποτα. Μέσα σε μία ωρίτσα τελειώσαμε τα πάντα. Η σχολή ωστόσο ακόμη τελεί υπό κατάληψη. Χμμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top