Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

sudoku09

Νεοφερμένος

Η sudoku09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
γεια στην παρεα!!!θα θελα να σας ρωτησω για κατι λιγο ασχετο με τη συζητηση...φετος ξαναδωσα πανελληνιες μετα απο τεσσερα χρονια...εχω λιγο αγχος για το πως θα ειναι στη αρχη...γενικοτερα ειμαι λιγο κλειστο ατομο...εσεις τι θα κανατε την πρωτη μερα για να ερθετε σε επαφη με κοσμο και να κανετε τις πρωτες γνωριμιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
μην φοβασε αν εχεισ κοινο εχθρο με καποιουσ τοτε θα γινεται φιλοι
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ολοι εχετε ενα κοινο εχθρο αυτο το φοβο που μολισ ειπεσ
δεν θα υπαρξει προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
γεια στην παρεα!!!θα θελα να σας ρωτησω για κατι λιγο ασχετο με τη συζητηση...φετος ξαναδωσα πανελληνιες μετα απο τεσσερα χρονια...εχω λιγο αγχος για το πως θα ειναι στη αρχη...γενικοτερα ειμαι λιγο κλειστο ατομο...εσεις τι θα κανατε την πρωτη μερα για να ερθετε σε επαφη με κοσμο και να κανετε τις πρωτες γνωριμιες?
Κοίτα, κι εγώ μερικές φορές είμαι κλειστό άτομο, αλλά απλώς το επερνάω κάνοντας την πρώτη κίνηση... Το μυστικό νομίζω είναι να είσαι εύθυμος, και να προσπαθείς... Με λίγη εξάσκηση θα δεις ότι δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να πιάσεις κουβέντα και )πού ξέρεις?)φιλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
γεια στην παρεα!!!θα θελα να σας ρωτησω για κατι λιγο ασχετο με τη συζητηση...φετος ξαναδωσα πανελληνιες μετα απο τεσσερα χρονια...εχω λιγο αγχος για το πως θα ειναι στη αρχη...γενικοτερα ειμαι λιγο κλειστο ατομο...εσεις τι θα κανατε την πρωτη μερα για να ερθετε σε επαφη με κοσμο και να κανετε τις πρωτες γνωριμιες?

μην αγχωνεστε ρε παιδια ολα θα ερθουν απο μονα τους...και μην απογοητευτειτε αν δεν γνωρισετε ατομα την πρωτη μερα...αν και οι περισσοτεροι στις σχολες θα σας προσελκυουν και ετσι θα γνωριζετε κοσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμένα η καλύτερη συμβουλή που μου δώσαν για την πρώτη μέρα στη σχολή ήταν "Ακολούθα το πλήθος".:D:D Έπιασε :P:P:P
Αυτο θα κανω κι εγω μαλλον. :P

Καλα για φιλιες δεν ξερω, αλλα νομιζω οτι ολο και με καποιους θα πιασω κουβεντα. Εδω φετος που ξαναδινα επιασα κουβεντα με τοσα ατομα, κι ας μην ηξερα κανεναν. Εξεπλαγην κι εγω ο ιδιος. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Το ωραίο είναι πως θα αισθάνεστε σαν την μύγα μες στο γάλα, και το πιο ωραίο είναι πως και οι τριγύρω σας θα αισθάνονται ακριβώς το ίδιο (για τους πρωτοετείς μιλάω...)

Για τους δε τελείως ψαρωμένους, θα τους μαζέψουν οι παρατάξεις ...no offense :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω δεν νομιζω οτι ειμαι ατικοινωνικη αλλα φοβαμαι........
αν ολοι εχουν κανει απ'την αρχη τις παρεες τους κ εγω μεινω μονη σαν το λεμονι??????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafita

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
όποιος και όποια έχει ήδη εμπειρία της πρώτης μέρας στο πανεπιστήμιο ας μου περιγράψει συναισθήματα,σκέψεις και γεγονότα... έχω λίγο αγωνία!!:thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ρε παιδιά, και τι φοβάστε? Όταν βγουν οι βάσεις και δούμε πού έχει περάσει ο καθένας, θα μπορούμε να ψάξουμε ο ένας τον άλλο. Όχι ότι θα κάνουμε κλίκα, αλλά για αν νιώσει κάποιος μόνος, θα μπορεί να ξέρει ότι θα έχει μια πρώτη (και ποιός ξέρει μετά) παρέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafita

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ρε παιδιά, και τι φοβάστε? Όταν βγουν οι βάσεις και δούμε πού έχει περάσει ο καθένας, θα μπορούμε να ψάξουμε ο ένας τον άλλο. Όχι ότι θα κάνουμε κλίκα, αλλά για αν νιώσει κάποιος μόνος, θα μπορεί να ξέρει ότι θα έχει μια πρώτη (και ποιός ξέρει μετά) παρέα

εγώ προσωπικά είναι σίγουρο ότι θα είμαι Αθήνα,λόγω τριτεκνίας...γι αυτό και αναρωτιέμαι από τώρα... ούτως ή άλλως δε μας χωρίζει και πολύς καιρός από την πρώτη για 'μας μέρα στο πανεπιστήμιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
αλλωστε στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν κανεις παρεες με τα ατομα που γνωρισες την πρωτη μερα ή τουλαχιστον οχι με ολα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
νομίζω τα κουβαλανε στο χερι τα βιβλια.εξαλου δεν θα ειναι πολλα για καθε εξαμηνο....:)
Δεν ειναι πολλα; :lol: ειδικα για σενα μονο η ανατομια ειναι 7-8 βιβλια και η βιοχημεια αλλα 4 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
μαρία τι να πω....απλος τόσους φοιτητές που βλέπω στον βόλο όλοι στο χέρι τα έχουν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ε κι εμεις στο χερι τα παιρνουμε αλλα αν σου δωσουν αυτα τα 2 την ιδια μερα θα χρειαστει μεταφορικη :P Απλα τα βιβλια δεν ειναι λιγα, συνολικα στο 1ο εξαμηνο ειναι γυρω στα 18-19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θα είμαι Πάτρα και δεν ξέρω και πολλά περι πανεπιστημίου. Πιστεύω πως θα είμαι απ' τους πιο ψαρωμένους και δεν θα ξέρω που να πάω και τι να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ ως κλειστός χαρακτήρας ενδέχεται να βρω δύσκολα παρέα. Βέβαια, στην αρχή της χρονιάς όλοι ψάχνονται. Οι γνωριμίες θα είναι πολύ εύκολες, μην ανησυχείτε. Ελπίζω να βρω 2-3 άτομα με κοινά ενδιαφέροντα και από κει και πέρα δεν θα έχω μεγάλο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Ρε παιδια ελεος μη φοβαστε...ολοι θα βρειτε εκτος και αν δεν το θελετε μονο.Σκεφτειτε οτι υπαρχουν και χειροτερα οπως εγω...Σε ξενο κρατος,και με φοιτητες...ολοι 2 χρονια μεγαλυτεροι μου λογω του οτι αυτοι ξεκινανε σχολειο πιο αργα σε σχεση με την Ελλαδα και εγω θα ειμαι ''η μιανιατουρα'':bye:Εγω τοτε θα πρεπει να ψελνω ευχελαια για να μου πανε ολα καλα!
Αγνωστοι μεταξυ αγνωστων ειναι το καλυτερο πραγμα.Αγνωστος μεταξυ γνωστων ειναι το δυσκολο πραγμα (το χω περασει και ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
https://students.ceid.upatras.gr/~akis/jotd27/0501.html

:lol:Είναι φοβερό! Απλά διαβάστε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Κατατιπιστικότατο κείμενο για όλα!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top