Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όπα κάτσε. Πόσων χρονών είναι ο τυπάς και πήγε για κάλαντα να μαζέψει για iphone :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απαλλάκτική πρόοδος όπως την ονομάζουν.

Πολύ σας ζηλεύω όλους εσάς που έχετε απαλλακτικές προόδους ή εργασίες, αλήθεια :(

Βγήκε η Χειρουργική (την περνάω ξανά 2η φορά τώρα), βγήκε η Οθροπεδική, ψιλοβγήκε και η Φαρμακολογία από διαφάνειες.
Χριστούγεννα μες στα σκατά θα κάνω φέτος και το εννοώ κυριολεκτικά, έχει 3 μέρες που διαβάζω μόνο για το έντερο και τις παθήσεις του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πολύ σας ζηλεύω όλους εσάς που έχετε απαλλακτικές προόδους ή εργασίες, αλήθεια :(
Καλές είναι μωρέ αλλά τώρα μας έβαλε μία απαλλακτική μια βδομάδα πριν γράψουμε το μάθημα κανονικά στην εξεταστική. Μόνο σε μένα φαίνεται κουλό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Καλές είναι μωρέ αλλά τώρα μας έβαλε μία απαλλακτική μια βδομάδα πριν γράψουμε το μάθημα κανονικά στην εξεταστική. Μόνο σε μένα φαίνεται κουλό; :P

μαλλον ειναι κινητρο για να διαβασετε μεσα στις γιορτες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μαλλον ειναι κινητρο για να διαβασετε μεσα στις γιορτες:P
Σκέψου όμως ότι σε μια βδομάδα θα είναι η κανονική εξέταση άρα σιγά τη διαφορά. :P Και σταντέ καμιά μέρα πριν γράψουμε θα βγουν τα αποτελέσματα και θα είμαστε σε φάση "δεν ξέρω αν γράφω αύριο". :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Πάντα η πρώτη εξεταστική ειναι περίεργη! Το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι οτι δεν ξέρεις πώς να διαβάζεις, αλλα απο τη δεύτερη και μετα μπαίνεις στο τρυπάκι και συνηθίζεις! Και στην τελική, δεν χάθηκε και ο κόσμος αν κοπουμε και κάπου βρε αδερφέ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εσείς διαβάζετε κάθε μέρα τώρα στις διακοπές;Εγω προσπαθώ αλλά κάποιες μέρες τ' αφήνω.Σήμερα δε ξέρω τι να κάνω , το σκέφτομαι να διαβάσω , να τελειώσω τουλάχιστον 1 κεφάλαιο.Μου έχουν μείνει 3 κεφάλαια στο συγκεκριμένο μάθημα και το τελειώνω.

Εμάς η εξεταστική δεν επηρεάζεται από τις εκλογές.Δεν δινουμε μάθημα 23 μέχρι 26.Δε παίζει να μετατοπιστεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εσείς διαβάζετε κάθε μέρα τώρα στις διακοπές;Εγω προσπαθώ αλλά κάποιες μέρες τ' αφήνω.Σήμερα δε ξέρω τι να κάνω , το σκέφτομαι να διαβάσω , να τελειώσω τουλάχιστον 1 κεφάλαιο.Μου έχουν μείνει 3 κεφάλαια στο συγκεκριμένο μάθημα και το τελειώνω.

Εμάς η εξεταστική δεν επηρεάζεται από τις εκλογές.Δεν δινουμε μάθημα 23 μέχρι 26.Δε παίζει να μετατοπιστεί;

Προσωπικά δεν διαβάζω κάθε μέρα! Ειδικά παραμονή και ανήμερα πολυ δύσκολο! Αλλα το βασικό ειναι να κανεις σωστό προγραμματισμό!
Οι εκλογές συνήθως επηρεάζουν την επόμενη μέρα, για την Παρασκευή δεν είμαι σίγουρος, και τα μαθήματα που χάνονται πανε στο τέλος λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Προσωπικά δεν διαβάζω κάθε μέρα! Ειδικά παραμονή και ανήμερα πολυ δύσκολο! Αλλα το βασικό ειναι να κανεις σωστό προγραμματισμό!
Οι εκλογές συνήθως επηρεάζουν την επόμενη μέρα, για την Παρασκευή δεν είμαι σίγουρος, και τα μαθήματα που χάνονται πανε στο τέλος λογικα.

Ωραία , οπότε ίδιες οι ημερομηνίες.
Προσπαθώ να κάνω σωστό προγραμματισμό αλλά μάλλον μέχρι το τέλος των διακοπών 2 μαθήματα θα χω βγάλει. Τα υπόλοιπα 3 όταν γυρίσω.Αγγλικά το κόβω να διαβάζω τελευταία μέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
στα θεωρητικα μαθηματα χρειαζεται κυριως απομνημονευση ή απλη κατανοηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στα θεωρητικα μαθηματα χρειαζεται κυριως απομνημονευση ή απλη κατανοηση?

΄Αριστη κατανόηση αυτών που μελετάς χρειάζεται έτσι ώστε στην εξεταστική να μπορέσεις να απαντήσεις σωστά και ολοκληρωμένα στις ερωτήσεις με δικά σου λόγια. Δεν χρειάζεται απομνημόνευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
στα θεωρητικα μαθηματα χρειαζεται κυριως απομνημονευση ή απλη κατανοηση?

Κατανόηση και πολλες επαναλήψεις! Σε καμία περίπτωση απομνημόνευση και παπαγαλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσεις που δινετε πρωτη φορα εξεταστικη τα βγαζετε ευκολα περα; Σιγουρα ο τροπος διαβάσματος για το Πανεπιστημιο διαφερει σε πολύ μεγαλο βαθμο από αυτόν για τις πανελλαδικες, αλλα εχετε ορεξη για διαβασμα; Εγω προσωπικα διαβαζα με μεγαλυτερη προθυμια για τις πανελλαδικες για να πετυχω το στοχο μου, ενώ τωρα δε μπορω να συγκεντρωθώ. Δεν είμαι σιγουρη, αλλα νομιζω πως μετα από αυτή τη χρονια ασταματητου και αδιαλειπτου διαβάσματος δεν εχω πια ορεξη να διαβασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Η σχολη σου αρέσει; Διάλεξες αυτο που ήθελες; Γενικά πάντως ειναι λογικό μετα απο μια εξαντλητική χρονιά να μην έχεις τις ίδιες αντοχές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εσεις που δινετε πρωτη φορα εξεταστικη τα βγαζετε ευκολα περα; Σιγουρα ο τροπος διαβάσματος για το Πανεπιστημιο διαφερει σε πολύ μεγαλο βαθμο από αυτόν για τις πανελλαδικες, αλλα εχετε ορεξη για διαβασμα; Εγω προσωπικα διαβαζα με μεγαλυτερη προθυμια για τις πανελλαδικες για να πετυχω το στοχο μου, ενώ τωρα δε μπορω να συγκεντρωθώ. Δεν είμαι σιγουρη, αλλα νομιζω πως μετα από αυτή τη χρονια ασταματητου και αδιαλειπτου διαβάσματος δεν εχω πια ορεξη να διαβασω.
εγω χρειαστηκα ενα χρονο για να συνελθω, φυσιολογικο ειναι. Βεβαια, και παλι πρεπει να διαβασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Προς το παρόν το πρόβλημά μου είναι να συγκρατήσω όλες τις πληροφορίες. Διάβαζα και μέσα στο ίδιο το εξάμηνο αρκετά εντατικά, αλλά πάλι νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι αν και στο εξάμηνο διαβαζα ελάχιστα.Εχω ψιλοτελειώσει 3 μαθήματα , 2 δεν τα έχω αγγίξει καν και αγγλικά λέω να διαβάζω το βράδυ της Κυριακής.
Απλά με αγχώνει αρκετά ένα μάθημα που θα έχει κ ερωτήσεις ανάπτυξης.Μας έχει πει η συγκεκριμένη καθηγήτρια να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικοί με τη διατύπωση και ότι θα κόβει αρκετά εύκολα. Είναι το μάθημα στο οποίο σκίζονται όλοι να διαβάσουν.Ευτυχώς το γράφω 2ο κ ξεμπερδεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Πρωτη μου φορα νο.6 την Δευτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
κι εγώ έκανα ένα φυσιολογικό διάβασμα χωρίς υπερβολές αλλά τώρα ψιλοαγχώνομαι. δεν θέλω να μείνω σε κάποιο μάθημα από το πρώτο μου εξάμηνο :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ε, καλα δεν έγινε και τίποτα και να κοπείτε σε ένα μάθημα! Υπάρχει και Σεπτέμβρης και επιπλέον αυτο δεν σημαίνει τίποτα για την απόδοση σας στη σχολη, μπορεί και απο μια ατυχία να κοπουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top