Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

UberHacker

Νεοφερμένος

Η UberHacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Στα κανάλια τα νούμερα που βγάζουν είναι ποσοστά αποχής ή ποσοστά αποχής/λευκών; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το άκυρο δεν είναι ψήφος. Αυνανισμός είναι. Άλλο η πολιτική στάση του λευκού, άλλο η πίπα του άκυρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UberHacker

Νεοφερμένος

Η UberHacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Όχι ρε βλάκες. Άλλο αποχή, άλλο λευκό. Πόσες φορές θα το πούμε. Αμάν.

Ξέρεις, εγώ δεν σε προσέβαλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Το άκυρο δεν είναι ψήφος. Αυνανισμός είναι. Άλλο η πολιτική στάση του λευκού, άλλο η πίπα του άκυρου.

προσεχε λιγο τις λεξεις σου.


για πολλους το ακυρο θεωρειται πολιτικη σταση. ΕΙΝΑΙ πολιτικη σταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον ΜΙΒ. Μια παπαριά και μισή είναι το άκυρο. Και μόνο η έκφραση είναι μαλακία από μόνη της: "ψηφίζω άκυρο". :papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν δικαιολογεις ομως τη σταση σου(ουτε ο μιβ το εκανε) γιατι θεωρειτε "παπαρια" το ακυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Γιατί απλά δε δηλώνει πολιτική στάση. Αν θες να δείξεις τη δυσφορία σου προς το πολιτικό κατεστημένο, απλά, μην πας να ψηφίσεις, ή, αν πας, δείξ' τη με άλλο τρόπο, στήριξε μικρότερα κόμματα, λευκό κ.λπ. Με το να πας, και να κάνεις ένα σωρό @@ς ώστε το ψηφοδέλτιο σου να θεωρηθεί άκυρο, δε καταλαβαίνω που κερδίζεις, περισσότερο αδιαφορία μου κάνει και όχι κίνηση αντίδρασης. Άσε που χάνεις άσκοπα την ώρα σου και καθυστερείς και όσους συνειδητά θέλουν να ψηφίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Γιατί απλά δε δηλώνει πολιτική στάση. Αν θες να δείξεις τη δυσφορία σου προς το πολιτικό κατεστημένο, απλά, μην πας να ψηφίσεις, ή, αν πας, δείξ' τη με άλλο τρόπο, στήριξε μικρότερα κόμματα, λευκό κ.λπ. Με το να πας, και να κάνεις ένα σωρό @@ς ώστε το ψηφοδέλτιο σου να θεωρηθεί άκυρο, δε καταλαβαίνω που κερδίζεις, περισσότερο αδιαφορία μου κάνει και όχι κίνηση αντίδρασης. Άσε που χάνεις άσκοπα την ώρα σου και καθυστερείς και όσους συνειδητά θέλουν να ψηφίσουν.


καθε αλλο η αποχη ειναι αυτη που δειχνει οιτ δεν υπαρχει πολιτικη σταση.
απο κει και περα το ακυρο δηλωνει την καθετη διαφωνια με τους υποψηφιους.
ετσι και αλλιως, ειναι συνειδητη επιλογη να ριξεις ακυρο, εκτος αν βεβαια εκανες κατα λαθος μια μουτζουρα.

ειναι, πολιτικα λαθος, η νοοτροπια του "στηριζω-ενα-μικρο-κομμα-επειδη- διαφωνω-με-τους-μεγαλους-χωρις-να-με-νοιαζει-η-πολιτκη-γραμμη-του αφου-ετσι-και-αλλιως-δε-θα-βγει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Η γιαγιά ενός φίλου μου από το σχολείο, κάθε φορά που ψηφίζει, βάζει στα φακελάκια αποκόμματα από πορνοπεριοδικά. Μάλλον τις ίδιες πολιτικές απόψεις εκφράζετε.

Από 'κει και πέρα, ούτε με την αποχή συμφωνώ, αλλά περισσότερο δε συμφωνώ με το "ψηφίζω άκυρο". Όσο για τη ψήφο σε ένα μικρότερο κόμμα, δε καταλαβαίνω που υπάρχει το πρόβλημα. Δεδηλωμένη ψήφος διαμαρτυρίας είναι. Άποψη μου. Καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Η γιαγιά ενός φίλου μου από το σχολείο, κάθε φορά που ψηφίζει, βάζει στα φακελάκια αποκόμματα από πορνοπεριοδικά. Μάλλον τις ίδιες πολιτικές απόψεις εκφράζετε.
για την ενημερωση σου δεν ψηφσια λευκο, ουτε εδωσα ακυρο
πολυ ωραια παντως γενικευεις!

η ψηφος σε ενα μικρο κομμα ειναι στηριξη στην πολιτικη του γραμμη και σε καμια περιπτωση δεν ειναι ψηφος διαμαρτυριας. εκτος αν βεβαια θεωρεις σωστη την νοοτροπια του "τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου" που εχουν τοσοι και τοσοι ελληνες που ψηφιζαν ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ, ηταν γενικοτερα αδρανεις στην πολιτικη και κοινωνικη ζωη και ειπαν να ψηφισουν κατι ως "ενδειξη διαφωνιας".
βαθια πολιτικη αντιληψη, δε μπορω να πω

Υ.Γ. η αντιλληψη της γιαγιας αυτης: μπ...λο η βουλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μα, δεν είπα ότι ψήφισες λευκό. Και δε γενικεύω. Αν εξαιρέσεις μια λάθος μουτζούρα που μπορεί να κρίνει το ψηφοδέλτιο που θα ρίξεις στην κάλπη ως άκυρο, εντάξει, αλλά έχω ακούσει και έχω ακούσει τόσα χρόνια, που μου δίνει άνετα το δικαίωμα να 'μαι τουλάχιστον ειρωνικός. Και η έκφραση από μόνη της δε στέκει, "ψηφίζω άκυρο". Από 'κει και πέρα, επειδή είναι άποψή σου, δε σημαίνει πως είναι η απόλυτη αλήθεια, και εφόσον δε μπορείς να με πείσεις για την ορθότητά της-με τίποτα όμως-ένα λόγος παραπάνω για να μην την αποδεχτώ. Γνώμες είναι αυτά. Αν πάλι θεωρείς το "άκυρο" πολιτική στάση πολύ περισσότερο από @@, τότε, έχω να πω ότι δε μπορώ να τα βάλω με τους τρελούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
φυσικα και μιλαμε για αποψεις, αλλωστε για αυτο μπαινουμε στον κοπο να συζητησουμε.
πολλες φορες το ακυρο ειναι πολυ πιο συνειδητοποιημενη πολιτικη σταση απο το να ψηφισουμε στο ετσι ενα μικρο κομμα. δεν ανεφερα ποτε τον ορο "ψηφιζω ακυρο".
θεωρεις λοιπον οτι ειμαι τρελος που δεν συμφωνω με την αποψη σου, ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αλλα οτι ειναι τρελοι αυτοι που ψηφιζουν ακυρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ερμήνευσέ το όπως θέλεις. Νο πρόμπλεμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Σε ενα ακυρο ειχε και ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ
Μαλλον ο εκλογεας εννοουσε να ενωθουν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το αιωνιο προβλημα της αριστερας. αλλα με αυτες τις τοσο διαφορετικες αντιληψεις πως να ενωθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δε το παρατήρησα αυτό. Το χέρι μου έπιασε αυτόματα το ψηφοδέλτιο του ΛΑ.Ο.Σ. και το 'βαλε ακόμα πιο αυτόματα στο φακελάκι. Ακόμα ακόμα πιο αυτόματα το 'ριξε στην κάλπη. Άντε, γιατί αυτός ο τόπος έχει καιρό να γνωρίσει σημαντικές πολιτικές προσωπικότητες με στιβαρές πολιτικές απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Δε το παρατήρησα αυτό. Το χέρι μου έπιασε αυτόματα το ψηφοδέλτιο του ΛΑ.Ο.Σ. και το 'βαλε ακόμα πιο αυτόματα στο φακελάκι. Ακόμα ακόμα πιο αυτόματα το 'ριξε στην κάλπη. Άντε, γιατί αυτός ο τόπος έχει καιρό να γνωρίσει σημαντικές πολιτικές προσωπικότητες με στιβαρές πολιτικές απόψεις.

Για τον Καρατζαφερη μιλαμε η κανουμε πλακα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Δε το παρατήρησα αυτό. Το χέρι μου έπιασε αυτόματα το ψηφοδέλτιο του ΛΑ.Ο.Σ. και το 'βαλε ακόμα πιο αυτόματα στο φακελάκι. Ακόμα ακόμα πιο αυτόματα το 'ριξε στην κάλπη. Άντε, γιατί αυτός ο τόπος έχει καιρό να γνωρίσει σημαντικές πολιτικές προσωπικότητες με στιβαρές πολιτικές απόψεις.
Αν ο Πλευρης και ο Καρατζαφερης θεωρουνται σημαντικες ... προσωπικοτητες τοτε ειμαι μαζι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top