Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Επι του παρόντος δεν υφίστανται.Για το παρελθόν μίλησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
το παρελθον ειναι παρελθον. το παρον και το μελλον της χωρας ειναι που μας καιει στο θεμα της πολιτικης.

ενιγουει,πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο σκεψης σου.δεν ειναι ειρωνικο/επιθετικο το σχολιο μου απλως δεν βγαζω ακρη:P.
no prob βεβαια ,ο καθενας πορευεται και κανει επιλογες βασει των δικων του αξιων (οι οποιες δεν ειναι αναγκη να γινονται κατανοητες και απο ολους). :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Το σέβομαι αυτό.Αλλά πραγματικά νομίζω οτι δεν υπάρχει κάτι που να μήν γίνεται κατανοητό.Απλώς έκανα μια μικρή αναφορα στο παρελθόν διότι όπως είπες πριν για την ιστορία απλώς ασπάστηκα την αποψή σου και προσέθεσα ότι εφόσον υπήρχαν στο παρελθόν ηγέτες ευελπιστώ να υπάρξουν και τώρα ή στο μέλλον.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η πολιτικοποίηση του καθενός κρίνει άμεσα και τον χαρακτήρα του.Είτε το θέλουμε είτε όχι οι πολιτκοί είναι οι σημαντικότεροι άνθρωποι σε όλες τις χώρες παγκοσμίως.Αλλά δυστυχώς όπως είπες και εσύ οι ιδέες του αείμνηστου έχουν ξεχαστεί από το ίδιο του το κόμμα που όταν ένιωσε την αδυναμία του ηγέτη του την εκμεταλλεύτηκε.Μπορώ αν θέλεις να σου την απαντήσω αυτή την ερώτηση καθώς την έχω απαντήση αμέτρητες φορές.Εάν νομίζετε ότι ξύπνησα μια μέρα και είπα θα γίνω ΠΑΣΟΚτζής είστε γελασμένοι.Έχω διαβάσει αρκετά βιβλία πολιτικά και ιστορικά έτσι να διαμορφώσω μια κριτική σκέψη.Και είναι επόμενο να μην υπάρχουν ιδεολογίες στα κόμματα εφόσον δεν υπάρχουν και στους ψηφοφόρους διότι όποιον ρωτήσεις θα σου απαντήσει ότι ψηφίζει για το συμφέρον του.Εγώ δεν θα απαντήσω κάτι τέτοιο.Και το τι ψηφίζει ο καθένας ή υποστηρίζει δεν χρειάζεται πιστοποίηση.

βασικά δεν πιστεύω ότι μπορείς να δηλώνεις οπαδός του ταδε κόμματος στην ηλικία που είσαι/είμαστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έχω ακούσει άπειρες φορές αυτό.Νομίζω όμως ότι κάτι τέτοιο δεν υφίσταται χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αλλά αυτή είναι η άποψή μου.Και η πολιτικοποίηση δεν έβλαψε κανένα αλλά η συζήτηση οδηγεί σε χαλύβδωση του δημοκρατικού διαλόγου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οπαδός δεν είναι λογικό να είσαι ποτέ. Όσοι πάνε και γράφονται σε κόμματα και δίνουν το δικαίωμα στον κάθε πολιτικάντη να λέει "αυτούς τους έχω σίγουρους", για μένα χάνουν κάθε αξιοπρέπεια. Απλά ξεφτύλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εεε δεν θα πέσω και τόσο χαμηλά για ένα κόμμα.Εντάξει το υποστηρίζω αλλά όχι και έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχω ακούσει άπειρες φορές αυτό.Νομίζω όμως ότι κάτι τέτοιο δεν υφίσταται χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αλλά αυτή είναι η άποψή μου.Και η πολιτικοποίηση δεν έβλαψε κανένα αλλά η συζήτηση οδηγεί σε χαλύβδωση του δημοκρατικού διαλόγου.:)

ωραια αυτη ειναι η αποψη σου και τη δέχομαι.. αναφέρομαι κυρίως σε αυτούς που λένε ότι είναι ότι και οι γονείς τους... άμα αποτελείς εξαίρεση μπραβο σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Κοίταξε για να πω την αλήθεια μου και την άποψή μου οι γονείς αποτελούν καταλυτικό παράγοντα στην πολιτικοποίηση των εφήβων με φωτεινές εξαιρέσεις βέβαια όπως συνέβη και σε μένα.Πριν όμως πολιτικοποιηθώ πλήρως το έψαξα πάρα πολύ έτσι ώστε να έχω μια καλύτερα διαμορφωμένη σκέψη για να μην βασίζομαι στην γνωστή βλακεία που λένε οι συνομήλικοί μας όπως προείπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κοίταξε για να πω την αλήθεια μου και την άποψή μου οι γονείς αποτελούν καταλυτικό παράγοντα στην πολιτικοποίηση των εφήβων με φωτεινές εξαιρέσεις βέβαια όπως συνέβη και σε μένα.Πριν όμως πολιτικοποιηθώ πλήρως το έψαξα πάρα πολύ έτσι ώστε να έχω μια καλύτερα διαμορφωμένη σκέψη για να μην βασίζομαι στην γνωστή βλακεία που λένε οι συνομήλικοί μας όπως προείπες.

Δεν εινα κατι σταθερο ομως, ειδικα στη ηλικια που εισαι. Σε 3-4 χρονια μπορει να τα βλεπεις τελειως διαφορετικα τα πραγματα. Σε αυτη την ηλικια μου φαινεται αδιανοητο να λεει καποιος "εχω πολιτικοποιηθει πληρως" οταν δεν εχει βγει καν στην κοινωνια. No offense.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Είχα φίλο στο Λύκειο, τώρα που το σκέφτομαι, ίδιο με εσένα Λευτέρη και πιο βαμμένο και φανατισμένο (ΠΑΣΟΚΟ). Ε όσο απίστευτο κι αν σου φαίνεται, μόλις πήγε πανεπιστήμιο, γράφτηκε στην ΚΝΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
συνήθως το αντίθετο γίνεται...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Δεν εινα κατι σταθερο ομως, ειδικα στη ηλικια που εισαι. Σε 3-4 χρονια μπορει να τα βλεπεις τελειως διαφορετικα τα πραγματα. Σε αυτη την ηλικια μου φαινεται αδιανοητο να λεει καποιος "εχω πολιτικοποιηθει πληρως" οταν δεν εχει βγει καν στην κοινωνια. No offense.
Δεν εννοούσα οτι έχω πολιτικοποιηθεί πλήρως ακόμα.Είπα πριν.Δεν ήθελα να εννοηθεί κάτι τέτοιο.Αν και με το δίκιο σου το υπέθεσες.Λοιπόν,ρε ZedBlue μην με βλέπεις φανατισμένο.Με έχεις πάρει από κακό μάτι.Απλώς αντέδρασα έντονα επειδή έθιξες τις απόψεις μου.Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω ή να σε μειώσω.Ούτε και εσύ το ίδιο νομίζω.Αλλά όχι και στην ΚΝΕ.Προφανώς ο φίλος σου ήταν όπου είναι το ρεύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
συνήθως το ρεύμα πάει με ΔΑΠ/ΠΑΣΠ στο πανεπιστήμιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Στην αρχή μπήκε για χάρη μιας κοπέλας που του άρεσε αλλά μετά πήγαινε και πορείες κλπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΣΥΡΙΖΑ σίγουρα...Δεν ξέρω,αλλά το πάω πολύ αυτό το κόμμα.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
συνήθως το ρεύμα πάει με ΔΑΠ/ΠΑΣΠ στο πανεπιστήμιο...

Συγγνώμη,αλλά το θεωρείς ΟΚ να υπάρχουν στα παν/στημια τετοιες παρατάξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Συγγνώμη,αλλά το θεωρείς ΟΚ να υπάρχουν στα παν/στημια τετοιες παρατάξεις?


μα δεν είπα ότι το θεωρώ καλό.. είπα που παέι το ρεύμα στο πανεπιστήμιο... γιατί λίγοι είναι αυτοί που δεν πάνε κάπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σώστό... Σόρι άλλο νόμιζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ilias, δεν ισχύει αυτό που λες. Ελάχιστοι πάνε και γίνονται κομματόζωα, ειδικά τώρα που έχουν ξεψαρώσει και ξέρουν τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top