Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Τσιπρα εσυ κι οι αλλες αδ.... το γηπεδο του ΠΑΟ δεν ειναι Μερσεντες...

Γι' αυτό μας πάω (όχι ΠΑΟ, συγγνώμη, εκ παραδρομής, πηγαίνω ήθελα να γράψω) εμάς τους Έλληνες, για το σουβλάκι, το τζατζίκι, το μουζάκας και για την ορθή πολιτική μας σκέψη και νοοτροπία. Βέβαια, από την άλλη θα μου πεις, έχουμε λύσει όλα τ' άλλα προβλήματά μας σαν κοινωνία, γιατί να μην κάνουμε και καμιά πορεία μπας και φτιαχτεί το γήπεδο της Πανάφας;


Ε, τί ακριβώς μπορεί να πει κάποιος για ένα πολιτικό (ήθελα να 'ξερα, αυτή την έρμη την πολιτική τέχνη, ποιός στα διάλα την έχασε και τη βρήκε αυτός και ο άλλος, ο απίθανος ο Άδωνης), που βγαίνει και λέει (και χαίρεται κιόλας), ότι όποιος φοράει σκούφο θα πρέπει να συλλαμβάνεται. Έχει πει κι άλλα, από τα πιο πρόσφατα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γι' αυτό μας πάω (όχι ΠΑΟ, συγγνώμη, εκ παραδρομής, πηγαίνω ήθελα να γράψω) εμάς τους Έλληνες, για το σουβλάκι, το τζατζίκι, το μουζάκας και για την ορθή πολιτική μας σκέψη και νοοτροπία. Βέβαια, από την άλλη θα μου πεις, έχουμε λύσει όλα τ' άλλα προβλήματά μας σαν κοινωνία, γιατί να μην κάνουμε και καμιά πορεία μπας και φτιαχτεί το γήπεδο της Πανάφας;



Ε, τί ακριβώς να πεις για έναν πολιτικό, (ήθελα να 'ξερα, αυτή την έρμη την πολιτική τέχνη, ποιός στα διάλα την έχασε και τη βρήκε αυτός και ο άλλος, ο απίθανος ο Άδωνης) που βγαίνει και λέει (και χαίρεται κιόλας), ότι όποιος φοράει σκούφο θα πρέπει να συλλαμβάνεται. Έχει πει κι 'άλλα, από τα πιο πρόσφατα αυτό.

Απορώ πως ο φασίστας ο Βορίδης τον άφησε να πει τέτοιο πράμα. Αφού κάτω απ'τις κουκούλες δικοί του είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Γνωρίζω ότι έχει πεθάνει!!!!!!!!!Αλλά η πολιτική του και οι απόψεις του είναι σήμερα πιο επίκαιρες από ποτέ...Συμφωνώ ότι όντος έγιναν αρκετά σκάνδαλα διότι ο ίδιος είχε γύρω του άπειρα λαμόγια αλλά οι υποσχέσεις του στο λαό μας έγιναν πραγματικότητα.Ήταν ίσως το μεγαλύτερο πολιτικό αστέρι στην πολιτική σκηνή χωρίς να είναι υποταγμένος στην θέληση της δύσης(όπως άλλοι).Και όσον αφορά ότι το ΠΑΣΟΚ δεν είναι αριστερά ενώ ο ΣΥΡΙΖΑ είναι που έκανε σύμπραξη με την δεξιά το '89 μαζί με το ΚΚΕ?Που ο Αλαβάνος έχει 10 σπίτια και ο Τσίπρας έχει εξοχικό στο Διόνυσο?Ωραία αριστερά και σας ευχαριστώ που δεν με κατασπαράξατε κιόλας:mad:
-----------------------------------------
Αυτό που είπε ο miv είναι απόλυτα σωστό και θα συμφωνήσω.Και δεν θα καταλήξω σε κανένα κόμμα,ούτε θα γίνω λαμόγιο.Απλώς την άποψή μου εξέφρασα και συγνώμη εάν σας προσέβαλα με αυτήν.Οι άνθρωποι φεύγουν αλλά οι ιδέες μένουν γιατί είναι αλεξίσφαιρες(Ατάκα από το ράδιο αρβύλα):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
απο οσα καταλαβα ο ζεντ δεν ειπε οτι ο συριζα ειναι αριστερα.ειπε οτι το πασοκ δεν ειναι (μεταφορα απο ραδιο αρβυλα:P). το ενα δεν φερνει το αλλο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Κ εγώ είπα για τα υπόλοιπα κόμματα της αριστεράς γιατί όταν λέμε κάτι να κοιτάμε και τα υπόλοιπα και συμφωνώ ότι το ΠΑΣΟΚ έχει χάσει μερικές από τις αριστερές του ρίζες...Αλλά στη σημερινή Ελλάδα και ποιό κόμμα δεν έχει χάσει την ιδεολογία του:(.Και όσων αφορά το σκάνδαλο Κοσκωτά που ανέφερε ο ZedBlue από που καιωσπού πρέπει να ακούμε και να πιστεύουμε τους γκεμπελισμούς της μητσοτακηκής δεξιάς πού με προπαγάνδες προσπαθεί να ανατρέψει τα πραγματικά γεγονότα?Ο Αντρέας άλλωστε αθωώθηκε στο δικαστήριο και ακόμα και ο δεξιός τύπος παραδέχτηκε ότι ο Αντρέας ήταν στόχος ενός σχεδίου πολιτικής εξόντωσης με τον αποστάτη να πρωτοστατεί και το μοναδικό στοιχείο εναντίον του Αντρέα ήταν η μαρτυρία ενός ανθρώπου που ήθελε να τον φωνάζουν μεγαλοαπατεώνα.Αυτός ο αστυνομικός που κατέθεσε για το σκάνδαλο Κοσκωτά και ισχυρίστηκε ότι είδε τα περιβόητα πάμπερς ήταν κολλητός του πατέρα μου και παραδέχεται ότι τον είχαν πληρώσει για να τα πει.Παραδέχομαι φυσικά οτι οι υπουργοί του τα άρπαξαν αλλά εκείνος όχι.Αν θες και άλλα για να το πιστέψεις έχω να αποθέσω πολλά!!!!
-----------------------------------------
Πάντως δεν θα διαφωνήσω ότι ήταν θρυλική εποχή. Να φανταστείς όταν είχε κλέψει ένας υπουργός της κυβέρνησής του εκατομμύρια λεφτά σε δραχμές μαζί με τον Κοσκωτά, είχε πει την 'θρυλική' ατάκα: "E να μην κάνει κι αυτός ένα δωράκι στον εαυτό του?"
Το είχα ξαναγράψει αλλά δε θα το διάβασες οπότε είπα να σου γνωστοποιήσω μερικές από τις θρυλικές πολιτικές του.

Γιατί κάτι μου λέει ότι σε 3 χρόνια θα καταντήσεις έτσι???
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι τουλάχιστον με το ΠΑΣΟΚ, μαύρες μέρες Τεμπονέρα δεν έζησε η Ελλάδα. Και μάλιστα με τους φλωροσυμμορίτες της ΟΝΝΕΔ να καμαρώνουν ακόμη και σήμερα για το μεγάλο έργο τους.
Μπορεί να εδραιώθηκε, δυστυχώς, η κρατικοκεντρική φιλοσοφία των πάντων, αλλά μόνο τη δεκαετία του '80 οι Έλληνες για πρώτη φορά έζησαν σαν Ευρωπαίοι. Πριν τον Παπανδρέου, η Γιουγκοσλαβία του Τίτο ήταν η πιο ανεπτυγμένη χώρα των Βαλκανίων και όχι η Ελλάδα. Γενικά, βέβαια, πριν την έναρξη του εθνικισμού του 1990 η Γιουγκοσλαβία ήταν μία από τις καλύτερες χωρες να ζει κανείς στην Ευρώπη, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο.Άσε εάν ανοίξουμε συζήτηση για την Οργάνωση Νεοναζί Νέας Δικτατορίας όπως εγώ την αποκαλώ θα τελειώσουμε αύριο.Γι αυτό εγώ είπα αρχικά ότι υποστηρίζω την πολιτική Παπανδρέου χωρίς να εννοώ ότι υποστηρίζω τον ίδιο εφόσον ξέρω οτι είναι αποθανών.Όταν το είπα βέβαια δεν περίμενα να προκαλέσω τέτοια θύελλα αντιδράσεων και έριδες.Ζητώ συγνώμη από τα μέλη διότι αυτό δεν είναι το πραγματικό μου πρόσωπο.Συγνώμη και πάλι Μιχάλη(μπορώ να σε λέω Μιχάλη έτσι???:)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ορισμένοι Νεοδημοκράτες νέας γενιάς, τεχνοκράτες με όραμα και απαγκιστρωμένοι απ'τον κοτζαμπασισμό που πάντα ήταν αξία στο κόμμα τους, αξίζουν, αλλά είναι ελάχιστοι. Σαφώς η ΟΝΝΕΔ είναι οργάνωση με ανθρώπους για φτύσιμο, αλλά για μένα, ούτε η Νεολαία Πασόκ πάει πίσω. Την ΚΝΕ δεν θα την πιάσω, τη βρίσκω συμπαθητική, αλλά σταθερά γελοία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Θα συμφωνήσουμε και σ αυτό:D.Πιστεύω ότι οι νεολαίες των κομμάτων ιδιαίτερα στα πανεπιστήμια δεν αξίζει να υπάρχουν κυρίως είναι ένα μέσο φανατισμού που οδηγεί τους νέους να γίνονται κομματόσκυλα.Κυρίως τεχνοκράτες υπάρχουν σε όλα τα κόμματα με φωτινές εξαιρέσεις βέβαια!!!:jumpy:.Στο τελευταίο έχεις δίκο Μιχάλη.(Ευελπιστώ να μην παρεξηγήσαι που σε λέω με το μικρό σου,μπορείς και εσύ να με λες:no1:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Όλες οι νεολαίες σκατά είναι! Όλων των κομμάτων. Ανεξαρτήτος χρώματος. Δεν κάνουν τίποτα και ό,τι ισχυρίζονται είναι μπούρδες. Το μόνο που κάνουν είναι να υπάρχουν για να αυτοεξυπηρετούνται, να διορίζονται, να μεταπηδάνε σε αυριανούς βουλευτές που κάποια ζώα τους ψηφίζουνε. Αίσχος.
Αλλά βέβαια όταν θέλεις να αποκομοίσεις προσωπικό όφελος πως να μην υπάρχουν τέτοιες οργανώσεις.
Δε θα γίνω ποτέ πιόνι των κομμάτων και δεν έχω ανάγκη κανέναν για να διοριστώ ή μου κάνουν εξυπηρέτηση.
Ξέρω ακούγεται πολύ ιδεώδες αλλά δε μπορώ να κάνω πράγματα για τα οποία σιχαίνομαι και είμαι αντίθετος.

Όσο για την πρόθεση ψήφου κανένας πλέον δε μου προκαλεί ενδιαφέρον, δυστυχώς. Και επειδή στις επόμενες εκλογές ψηφίζω για πρώτη φορά πραγματικά θα δυσκολευτώ να ψηφίσω κάτι.

Μιας και το έθιξα τη βλακεάι που κάνουν μερικοί και δεν πατάνε για να ψηφίσουν να μην τη κάνετε. Άμα θέλετε αλλαγές ψηφείστε. Η παθητικότητα δεν έκανε ποτέ τίποτα. Και η μία ψήφος είναι χρήσιμη. Μία ψήφος μπορεί να αλλάξει το αποτέλεσμα, μία ψήφος του καθενός = όλοι οι ψήφοι της Ελλάδας.

(ποπο λες και είμαι πολιτικός ακούστηκα. ξξξ μακριά από μας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Όλες οι νεολαίες σκατά είναι! Όλων των κομμάτων. Ανεξαρτήτος χρώματος. Δεν κάνουν τίποτα και ό,τι ισχυρίζονται είναι μπούρδες. Το μόνο που κάνουν είναι να υπάρχουν για να αυτοεξυπηρετούνται, να διορίζονται, να μεταπηδάνε σε αυριανούς βουλευτές που κάποια ζώα τους ψηφίζουνε. Αίσχος.
Αλλά βέβαια όταν θέλεις να αποκομοίσεις προσωπικό όφελος πως να μην υπάρχουν τέτοιες οργανώσεις.
Δε θα γίνω ποτέ πιόνι των κομμάτων και δεν έχω ανάγκη κανέναν για να διοριστώ ή μου κάνουν εξυπηρέτηση.
Ξέρω ακούγεται πολύ ιδεώδες αλλά δε μπορώ να κάνω πράγματα για τα οποία σιχαίνομαι και είμαι αντίθετος.

Όσο για την πρόθεση ψήφου κανένας πλέον δε μου προκαλεί ενδιαφέρον, δυστυχώς. Και επειδή στις επόμενες εκλογές ψηφίζω για πρώτη φορά πραγματικά θα δυσκολευτώ να ψηφίσω κάτι.

Μιας και το έθιξα τη βλακεάι που κάνουν μερικοί και δεν πατάνε για να ψηφίσουν να μην τη κάνετε. Άμα θέλετε αλλαγές ψηφείστε. Η παθητικότητα δεν έκανε ποτέ τίποτα. Και η μία ψήφος είναι χρήσιμη. Μία ψήφος μπορεί να αλλάξει το αποτέλεσμα, μία ψήφος του καθενός = όλοι οι ψήφοι της Ελλάδας.

(ποπο λες και είμαι πολιτικός ακούστηκα. ξξξ μακριά από μας)


This is me:P. πολυ καλα τα λες. αυτα τα χαμινια των νεολαιων αυριο θα εχουν καρεκλα. οσοι σκοπευουν να ψηφισουν στις επομενες εκλογες ας το σκεφτουν απλως.ας σκεφτουν που ακριβως θα μας οδηγησουν αυτοι οι ανθρωποι. προσωπικα, οσο το σκεφτομαι τοσο πιο πολυ πειθομαι πως δεν προκειται κανεις απο δαυτους να παρει τη ψηφο μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotisk

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
πιστευω οτι μεχρι στιγμης κανενας πολιτικος ηγετης δεν ειναι καταλληλος!λευκο λοιπον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
πιστευω οτι μεχρι στιγμης κανενας πολιτικος ηγετης δεν ειναι καταλληλος!λευκο λοιπον!


Το λευκο σου στο τελος της ψηφοφοριας θα μαζευτει στο 1ο κομμα γι αυτο κανε το ακυρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα τί συμβαίνει πια με αυτό το πρώτο κόμμα, που λένε ότι παίρνει τις λευκές ψήφους; Ο ένας λέει ότι δεν ισχύει, ο άλλος ότι ισχύει. Τί γίνεται τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κ εγώ είπα για τα υπόλοιπα κόμματα της αριστεράς γιατί όταν λέμε κάτι να κοιτάμε και τα υπόλοιπα και συμφωνώ ότι το ΠΑΣΟΚ έχει χάσει μερικές από τις αριστερές του ρίζες...Αλλά στη σημερινή Ελλάδα και ποιό κόμμα δεν έχει χάσει την ιδεολογία του:(.Και όσων αφορά το σκάνδαλο Κοσκωτά που ανέφερε ο ZedBlue από που καιωσπού πρέπει να ακούμε και να πιστεύουμε τους γκεμπελισμούς της μητσοτακηκής δεξιάς πού με προπαγάνδες προσπαθεί να ανατρέψει τα πραγματικά γεγονότα?Ο Αντρέας άλλωστε αθωώθηκε στο δικαστήριο και ακόμα και ο δεξιός τύπος παραδέχτηκε ότι ο Αντρέας ήταν στόχος ενός σχεδίου πολιτικής εξόντωσης με τον αποστάτη να πρωτοστατεί και το μοναδικό στοιχείο εναντίον του Αντρέα ήταν η μαρτυρία ενός ανθρώπου που ήθελε να τον φωνάζουν μεγαλοαπατεώνα.Αυτός ο αστυνομικός που κατέθεσε για το σκάνδαλο Κοσκωτά και ισχυρίστηκε ότι είδε τα περιβόητα πάμπερς ήταν κολλητός του πατέρα μου και παραδέχεται ότι τον είχαν πληρώσει για να τα πει.Παραδέχομαι φυσικά οτι οι υπουργοί του τα άρπαξαν αλλά εκείνος όχι.Αν θες και άλλα για να το πιστέψεις έχω να αποθέσω πολλά!!!!
-----------------------------------------
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βαριόμουν να απαντήσω τότε, δεν πειράζει το κάνω τώρα.
Να προσέχεις τι λες. Να μην αφήνεις να εννοηθεί ότι έχω πει εγώ κάτι τέτοιο (βλέπε bold), επειδή σου'ρθε εσένα να πεις κάτι για να εντυπωσιάσεις.
Άτομα σαν εσένα που ψηφίζουν το τάδε κόμμα για λόγους σαν τους δικούς σου (ο Ανδρέας ήταν καλός και με όραμα και εκπλήρωνε τις υποσχέσεις του και παρλαπίπες) είναι γενικά επικίνδυνα. Δε θα σταθώ άλλο στο τι έκανε ο Ανδρέας, αλλά στο τι κάνουν σήμερα.
Σήμερα λοιπόν, το ΠΑΣΟΚ διοικείται φαινομενικά από τον Γιωργάκη (ουσιαστικά από άλλους, βλέπε Λαλιώτη). Αυτό σημαίνει ότι πιθανή νίκη σε εκλογές τον χρίζει και πρωθυπουργό. Ο Γιωργάκης, λοιπόν, κατά την ταπεινή σου άποψη είναι ικανός για πρωθυπουργός (αφού υποστηρίζεις ΠΑΣΟΚ και αφού είναι γιος του Ανδρέα, έτσι θα πιστεύεις -εσύ και χιλιάδες ακόμα τύποι που τον έβγαλαν πρόεδρο του κόμματος).
Επειδή τυγχάνει να έχουμε στενή φιλία με άνθρωπο που έχει κερδίσει εκλογές για το ΠΑΣΟΚ με τις ενέργείες του (τόσο βλάκας που είχε ξοδέψει όλη του την περιουσία για το κόμμα και μετά τον πούλησαν) και ξέρει τα πράματα από μέσα, μας έχει πει ότι ο Γιωργάκης όταν ήταν υπουργός (Παιδείας? Δεν θυμάμαι...) στα υπουργικά συμβούλια πήγαινε με το laptop του, καθόταν σ'ένα σημείο και έπαιζε Tetris, αντί να συμμετέχει στο συμβούλιο.
Λοιπόν, αν δεν σου αρκεί ούτε αυτό και σε κάνει πάλι να γελάσεις, μπορώ να σου παραθέσω κι άλλα παραδείγματα που θα σε κάνουν να κλάψεις για τα χάλια τους. Εγώ προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις πόσο λάθος κάνεις που υποστηρίζεις τέτοια κόμματα, προτού να είναι αργά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν θα ψήφιζα τίποτα γιατί όλοι είναι για το ***!!! Και αυτές οι πολιτικές παρατάξεις στα παν/στήμια είναι ακόμα χειρότερες! Όλοι οι αρχηγοί είναι άσχετοι,ανίκανοι,εκμεταλλεύονται τα πάντα και σκέφτονται τον εαυτό τους! Και ο ελληνικός λαός ειναι 1000 φορές **** γιατι όσο φωνάζει και χτυπιέται για το ''δίκιο του' τόσο παραχωρεί την ψήφο του στους *****!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πρώτον, το γεγονός ότι ένα κόμμα δεν έχει σαφή διοίκηση δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Είδαμε και τον προσωποκεντρισμό του Καραμανλή που έχει ακυρώσει κάθε έννοια ελεύθερης κοινοβουλευτικής έκφρασης και στέλνει στον αγύριστο όποιον δεν είναι εντός της "κομματικής γραμμής". Κόμματα που στηρίζουν τέτοιες πρακτικές, το ΚΚΕ, το ΛΑΟΣ, η ΝΔ, για μένα θα έπρεπε να αντιμετωπίζουν τη συνταγματική δικαιοσύνη. Τέτρις δεν ξέρω αν έπαιζε, πραγματικά τέτοιες αιτιάσεις τις βρίσκω ηλίθιες όταν κρίνεται ένας πολιτικός. Δεν υποστηρίζω (πλέον) ανοιχτά ούτε το ΠΑΣΟΚ, ούτε τον Παπανδρέου, αλλά το να προσπαθούν ορισμένοι, για δικούς τους λόγους, να σπιλώσουν την εικόνα ενός οποιουδήποτε πολιτικού ή οποιουδήποτε κόμματος παραθέτοντας πράγματα πιο γελοία κι από αυτά που παρέθετε ο Μπους στην προπαγανδιστική δυσφήμιση του Δουκάκη, το 1988, είναι εκτός ορίων. Θα προτιμούσα όταν μιλάμε και για τον τελευταίο από τους 300 βουλευτές, να μιλάμε με βάση πραγματικά στοιχεία που αφορούν την πραγματική πολιτική. Αν έπαιζε τέτρις, το πουλί του ή το γιατρό με τους Αμερικάνους αφορά από Λαμπίρη και κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
miv την παλεύεις? Δεν είπα ότι ο Καραμανλής και οι υπόλοιποι είναι καλύτεροι. Ξεκόλλα λίγο. Αναφέρω αυτό που θα κάνει ένα παιδί γυμνασίου-λυκείου να καταλάβει τι άτομα είναι. Αν αρχίσω να μιλάω εντελώς πολιτικά, θα χάσει την μπάλα.
Αν το να παίζεις παιχνίδια στο pc την ώρα που γίνεται υπουργικό συμβούλιο είναι για σένα θέμα που αρμόζει στην εκπομπή της Λαμπίρη και δεν είναι πραγματική πολιτική, τότε λυπάμαι. Ώρες ώρες πραγματικά νομίζω ότι δεν γράφεις εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι,πλακωθείτε τώρα και για την πολιτική..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ούτε και εγώ θέλω να μιλήσω εντόνως πολιτικά αλλά απ' ότι φαίνεται έχεις τέτοιες προθέσεις.1ον)Σ'ευχαριστώ που με έκανες και γέλασα αφού βρήκες το πιο γελοίο ίσως επιχείρημα στην ιστορία του ανθρώπινου γένους.2ον)Δεν μπορείς να κρίνεις ένα ολόκληρο κίνημα από ένα λαμόγιο που υπάρχει σε αυτό.Αν ήταν έτσι τα κόμματα θα είχαν διαλυθεί προ πολλού.3ον)Δεν χρειάζομαι σωτήρες δόξα το Θεό έχω σώας στας φρένας αλλά σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.Ξέρω τι κάνω και που βαδίζω.Τις προστακτικές του να τις χρησιμοποιήσεις αλλού και προφανώς εσύ δεν ξέρεις τι γράφεις διότι αν δεν έχεις επιχειρήματα καλύτερα να μην προσπαθείς να δημαγωγήσεις την άποψή μου και θολώνεις τα λόγια μου.Δεν γράφτηκα στο ischool για να τσακώνομαι και να λογομαχώ για τις απόψεις μου ούτε εσύ φαντάζομαι για τις δικές σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top