Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ρε παιδιά έλεος, ο καθένας έχει δικαίωμα να δηλώνει ό,τι γουστάρει και ταυτόχρονα να βάζει υποψηφιότητα. Αν δεν θέλετε να σας κυβερνήσει, μην τον ψηφίσετε. Από τη στιγμή που ο καθένας σε μία Δημοκρατία έχει την ευθύνη των λέξεών του, για μένα (όπως και για το Σύνταγμα) τέτοιου είδους λογοκρισία δεν υπάρχει. Οι πολιτικοί, όπως και πολίτες, μπορούν να μιλούν και να αισθάνονται όπως θέλουν. Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να γίνεται θέμα αυτή ή όποια παρόμοια δήλωση. Και οι τύποι του ΛΑΟΣ μόνο πίπα στο Μεντβέντεφ δεν έχουν πάρει ακόμα, αλλά αυτοί έχουν το κάλυμμα του πατριώτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Σωστο κι αυτο... Και με την παγκοσμιοποιηση πλεον παει ο ελληνας με το τσαρουχι και τη γκλιτσα... Νεος δυτικος τροπος ζωης σε ρουχισμο, μουσικη, φαγητο κλπ κλπ...


Αλλα οταν αυτο το λεει ενας φερελπις πρωθυπουργος τοτε καπου χαλαει το πραγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καμία σχέση με την παγκοσμιοποίηση. Η Ελλάδα έχει αποδείξει ότι έχει παράδοση και θα συνεχίσει να έχει με ή χωρίς coca-cola. Από κει και πέρα, όμως, γιατί χαλάει το πράγμα; Ξυπνάτε, να ανησυχούσατε αν δεν σας έλεγε ότι αισθάνεται Αμερικάνος. Τώρα που σας το είπε, να λέτε κι ευχαριστώ. Δεν κατάλαβα γιατί ο καθένας πρέπει ν'απολογείται στην κουτσή Μαρία για τα λεγόμενά του. Αν δεν θέλετε, ψηφίστε άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Καμία σχέση με την παγκοσμιοποίηση. Η Ελλάδα έχει αποδείξει ότι έχει παράδοση και θα συνεχίσει να έχει με ή χωρίς coca-cola. Από κει και πέρα, όμως, γιατί χαλάει το πράγμα; Ξυπνάτε, να ανησυχούσατε αν δεν σας έλεγε ότι αισθάνεται Αμερικάνος. Τώρα που σας το είπε, να λέτε κι ευχαριστώ. Δεν κατάλαβα γιατί ο καθένας πρέπει ν'απολογείται στην κουτσή Μαρία για τα λεγόμενά του. Αν δεν θέλετε, ψηφίστε άλλον.


Εν μερει συμφωνω... οτι η παραδοση της ελλαδας διατηρειται και με την Κοκα Κολα... αλλα ρε παιδι μου μιλας σαν να εχεις απεναντι σου ΠΑΣΟΚο... ενω ΠΑΣΟΚος δεν ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, δεν ξέρω τι είσαι, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται θέμα η προσωπική δήλωση ενός ανθρώπου. Μήπως πρέπει να πάει και στα δικαστήρια επειδή είπε ότι νιώθει Αμερικάνος; Με γεια του, με χαρά του. Πρώτα απ'ολα, ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει και δεύτερον για πολλούς ίσως υπάρχουν πολύ σημαντικότερα κίνητρα ψήφου (λέω, ίσως...) από μία, ομολογουμένως, ηλίθια δήλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Προσωπικα ανηκω στο χωρο της αριστερας (αλλη πονεμενη ιστορια κι αυτη :D ).... Ενταξει αν μιλαμε για Παπανδρεου και ηλιθιες δηλωσεις τοτε μιλαμε για συνωνυμία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αγαπητη μου Εβελινα μη σε πειραξει που ο Γιωργακης οπως φαινεται θα κυβερνησει... κι ας ειναι αμερικανοφιλος... Αν ανατρεξεις στην ιστορια μας, Βρετανοι και Αμερικανοι μας κανουν οτι θελουνε απο το 1945, απο τον Εμφυλιο, τη Χουντα κ.α... οποτε τωρα δε θα ναι σπουδαιο νεο


Αγαπητέ μου Κώστα ναι το ξέρω πως μας κάνουν ότι θέλουν οι Βρετανοί κ οι Αμερικάνοι. Με πειράζει που είναι που είναι το κράτος έχουν που έχουν φάει όλες οι πλευρές θα βγεί και ο Γιωργάκης και θα γίνουμε από σκατ* , απόσκατ*...

He says that he feels like an American but he can't be compared to those ppl... He ain't smart and the only reason he runs for president is coz he wants to satisfy his family... That guy can't even read and talk how on earth does he want to become a president????????????????? Poor guy...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η κυβέρνηση στην Ελλάδα δεν διοικείται από President. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
To ξέρω απο priminister διοικείται αλλά ώς 1/3 American έχω συνηθίσει το President Obama γιαυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
σ'χαρικια, έχεις ένα επίπεδο ωριμότητας που το έχω συναντήσει σε 4 άτομα της ηλικίας μας όλα κι όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
σ'χαρικια, έχεις ένα επίπεδο ωριμότητας που το έχω συναντήσει σε 4 άτομα της ηλικίας μας όλα κι όλα


Σε ποιόν απευθήνεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάντως ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί ένας άνθρωπος που έχει γεννηθεί κι έχει σπουδάσει στις ΗΠΑ κι έχει μάνα Αμερικάνα απαγορεύεται να αισθάνεται Αμερικάνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Πάντως ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί ένας άνθρωπος που έχει γεννηθεί κι έχει σπουδάσει στις ΗΠΑ κι έχει μάνα Αμερικάνα απαγορεύεται να αισθάνεται Αμερικάνος...


Δεν απαγορεύεται ο καθένας μπορεί να νιώθει όπως ο ίδος θέλει... Εμένα με πειράζει αφάνταστα το γεγονός του ότι το παίζει αλλά δεν είναι...Νταξ να μου πείς όλοι κάνουμε κάτι που δεν είμαστε πάνω κάτω αλλά το να θές να κυβερνήσεις την Ελλάδα και να λές πως αισθάνομαι Αμερικάνος είναι κάπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν το βρίσκεις κάπως, μην τον ψηφίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν το βρίσκεις κάπως, μην τον ψηφίσεις.


Καλύτερα να μου κοπεί το χέρι παρά να ψηφίσω τον Γιωργάκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το τι θα ψηφίσεις και τι όχι αφορά την κάλπη και μόνο. Ποινικοποίηση της ελεύθερης έκφρασης, πάντως, όσοι θέλουν να πάνε να τη βρουν αλλού. Νομίζω ότι το δικαίωμα να αισθάνεται ο καθένας όπως γουστάρει, είναι στην Ελλάδα εδώ και χρόνια κατοχυρωμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Το τι θα ψηφίσεις και τι όχι αφορά την κάλπη και μόνο. Ποινικοποίηση της ελεύθερης έκφρασης, πάντως, όσοι θέλουν να πάνε να τη βρουν αλλού. Νομίζω ότι το δικαίωμα να αισθάνεται ο καθένας όπως γουστάρει, είναι στην Ελλάδα εδώ και χρόνια κατοχυρωμένο.


Καλά είσαι... Στην Ελλάδα το έχουμε χέσει το θέμα εδώ και χρόνια!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Οσο κι αν σας φαινεται περιεργο στο θεμα που θιχτηκε πριν απο τους 300 πολιτικους μονο οι Βενιζελος και Πολυδωρας πιο παλια (ναι ναι επιδεικτικος και φανφάρας αλλα...) χειρίζονταν αριστα τη γλωσσα και είχανε λέγειν... Τωρα δε ξερω τι γινεται με τους νεους βουλευτές μπορει να υπαρχουνε αφανεις και καλύτεροι. Οσο αναφορα τον Παπανδρέου, η περίπτωση είναι ανίατη και τρέμω στη σκέψω οτι θα με κυβερνήσει πλην ολων των αλλων κακών τους ενας Ελληνοαμερικανοσουηδο... με προβληματα στην εκμαθηση της γλωσσας και δυσλεξια :(


Γιατί άμα γίνει ο Γιώργος πρωθυπουργός έχεις την πεποίθηση ότι αυτός θα μας κυβερνά;;;;;;;; Δεν εννοώ μόνο ισχυρά οικονομικά συμφέροντα που πάντα υπάρχουν δυστυχώς. Πάω στοίχημα πως θα έχει επικοινωνιακούς συμβούλους ή θα παίρνει συμβουλές από συνεργάτες ή πολύ απλά θα είναι πιόνι άλλων στελεχών του ΠΑΣΟΚ. Συγγνώμη αλλά δε μου έχει δείξει δείγματα αρχηγού.

Ωστόσο ο Καραμανλής το έχει αυτό. Ό,τι και να 'ναι, φαίνεται πιο ικανός στο να κυβερνά μόνος του ή να παίρνει μόνος του αποφάσεις.
Το πρόβλημα είναι ότι έχει άχρηστους συνεργάτες και ακόμα χειρότερα το ότι τους ακούει.

Δεν ξέρω μπορεί να είναι η ελπίδα του κάθε πολίτη, αλλά δεν τον έχω για κομματόσκυλο. Δε λέω ότι είναι άγιος αλλά ότι δεν είναι βουτηγμένος στα σκατά ακόμα. Φαινόταν το 2004 ότι είχε όραμα και ότι ήθελε να περάσει στην ιστορία (ή έτσι έλεγαν) δηλαδή μεταρρύθμιση του κράτους, αλλά με τους υπουργούς και κυρίως με τους συνεργάτες που είχε και τον συμβούλευαν φθάσαμε ως εδώ.
Αλλά ένας αρχηγός δεν κ΄ρινεται μόνο από τη θέληση αλλά και από την ικανότητά του να ξέρει πότε να παίρνει συμνουλές και κυρίως από ποιούς να τις παίρνει.
Δεν είμαι μαζί του ούτε με κανέναν άλλον είμαι απλώς εκφράζω την άποψή μου.

Στα χάλια που έχουμε φθάσει αυτό που θα 'κανα ήταν αν μην ακούσω κανέναν κόλακα, σύμβουλο, επικοινωνιολόγο και ό,τι στο διάολο πληρώνουμε ως φορολογούμενοι και θα έπραττα κατά συνείδηση. Πιστεύω πως ένας πολιτικός δε θα πρέπει να ακούει συχνά τους συνεργάτες ή υπουργούς του.
Εννοώ πως αν έχουν μια πρόταση να την καταθέτουν προες θεού να τους καούσει, αλλά σε καμιά περίπτωση όπως σε μια κρίσιμη περίοδο δε θα πρέπει να ρωτά τί να κάνει. Αλλά να δίνει διαταγές (με την καλή έννοια)και γρήγορα να μας βγάλει από την κρίση.


Συμπέρασμα: Ένας πολιτικός αρχηγός θα πρέπει να έχει

1)Άριστους συνεργάτες και υπουργούς

2)Να προβάλλει ισχυρό γόητρο και προσωπικότητα ώστε να τον σέβονται και να τον ακούνε

3)Να μη ρωτά από 'δω και απο 'κει στο τι να πράξει, αλλά ανά πάσα στιγμή να έχει ένα σχέδιο στο μυαλό του και να προχωρά. Ακόμη και μόνος χωρίς να κάθεται να ρωτά αν αρέσει ή όχι στους βουλευτές και τους υπουργούς. Να εφαρμόζει αμέσως την πολιτική του δηλαδή.(άποψή μου)

4)Να βγαίνει έξω και να γίνεται ένα με τους πολίτες. Να μην είναι κλεισμένος σε ένα καβούκι και να έχει άνια με το τί γίνεται "έξω". Να έχει πλήρη συνείδηση της καθημερινότητας και του βίου των πολιτών
Όχι να βγαίνει και να δηλώνει "Είδα πολύ τηλεόραση" όπως μερικοί μερικοί τελευταία.

5)Να τηρεί τις υποσχέσεις του και να έχει καλή επικοινωνία με τον κόσμο. Φυσικά και πειθώ.

Αυτά τα "ολίγα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γιατί άμα γίνει ο Γιώργος πρωθυπουργός έχεις την πεποίθηση ότι αυτός θα μας κυβερνά;;;;;;;; Δεν εννοώ μόνο ισχυρά οικονομικά συμφέροντα που πάντα υπάρχουν δυστυχώς. Πάω στοίχημα πως θα έχει επικοινωνιακούς συμβούλους ή θα παίρνει συμβουλές από συνεργάτες ή πολύ απλά θα είναι πιόνι άλλων στελεχών του ΠΑΣΟΚ. Συγγνώμη αλλά δε μου έχει δείξει δείγματα αρχηγού.

Ωστόσο ο Καραμανλής το έχει αυτό. Ό,τι και να 'ναι, φαίνεται πιο ικανός στο να κυβερνά μόνος του ή να παίρνει μόνος του αποφάσεις.
Το πρόβλημα είναι ότι έχει άχρηστους συνεργάτες και ακόμα χειρότερα το ότι τους ακούει.

Δεν ξέρω μπορεί να είναι η ελπίδα του κάθε πολίτη, αλλά δεν τον έχω για κομματόσκυλο. Δε λέω ότι είναι άγιος αλλά ότι δεν είναι βουτηγμένος στα σκατά ακόμα. Φαινόταν το 2004 ότι είχε όραμα και ότι ήθελε να περάσει στην ιστορία (ή έτσι έλεγαν) δηλαδή μεταρρύθμιση του κράτους, αλλά με τους υπουργούς και κυρίως με τους συνεργάτες που είχε και τον συμβούλευαν φθάσαμε ως εδώ.
Αλλά ένας αρχηγός δεν κ΄ρινεται μόνο από τη θέληση αλλά και από την ικανότητά του να ξέρει πότε να παίρνει συμνουλές και κυρίως από ποιούς να τις παίρνει.
Δεν είμαι μαζί του ούτε με κανέναν άλλον είμαι απλώς εκφράζω την άποψή μου.

Στα χάλια που έχουμε φθάσει αυτό που θα 'κανα ήταν αν μην ακούσω κανέναν κόλακα, σύμβουλο, επικοινωνιολόγο και ό,τι στο διάολο πληρώνουμε ως φορολογούμενοι και θα έπραττα κατά συνείδηση. Πιστεύω πως ένας πολιτικός δε θα πρέπει να ακούει συχνά τους συνεργάτες ή υπουργούς του.
Εννοώ πως αν έχουν μια πρόταση να την καταθέτουν προες θεού να τους καούσει, αλλά σε καμιά περίπτωση όπως σε μια κρίσιμη περίοδο δε θα πρέπει να ρωτά τί να κάνει. Αλλά να δίνει διαταγές (με την καλή έννοια)και γρήγορα να μας βγάλει από την κρίση.


Συμπέρασμα: Ένας πολιτικός αρχηγός θα πρέπει να έχει

1)Άριστους συνεργάτες και υπουργούς

2)Να προβάλλει ισχυρό γόητρο και προσωπικότητα ώστε να τον σέβονται και να τον ακούνε

3)Να μη ρωτά από 'δω και απο 'κει στο τι να πράξει, αλλά ανά πάσα στιγμή να έχει ένα σχέδιο στο μυαλό του και να προχωρά. Ακόμη και μόνος χωρίς να κάθεται να ρωτά αν αρέσει ή όχι στους βουλευτές και τους υπουργούς. Να εφαρμόζει αμέσως την πολιτική του δηλαδή.(άποψή μου)

4)Να βγαίνει έξω και να γίνεται ένα με τους πολίτες. Να μην είναι κλεισμένος σε ένα καβούκι και να έχει άνια με το τί γίνεται "έξω". Να έχει πλήρη συνείδηση της καθημερινότητας και του βίου των πολιτών
Όχι να βγαίνει και να δηλώνει "Είδα πολύ τηλεόραση" όπως μερικοί μερικοί τελευταία.

5)Να τηρεί τις υποσχέσεις του και να έχει καλή επικοινωνία με τον κόσμο. Φυσικά και πειθώ.

Αυτά τα "ολίγα".


Κ εγώ μαζί σου φίλε για τον Γιώργο!!!! Η Ελλάδα βιώνει ένα πραγματικά πολυ δύσκολο καιρό και καλά θα κάνουν αυτοί που κυβερνούν να βρουν λύση γιατί το καλοκαίρι που δεν θα έχουμε δείγμα τουρίστα θα νιώσουμε τι πάει να πεί ''ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ''..... Καλά θα κ΄νουν λοιπόν να αφήσουν όλοι τους τις μα****ες και να κοιτάξουν για 1 φορά στη ζωή τους το συμφέρον ολόκληρης της Ελλάδας και όλων των Ελλήνων πολιτών...Αλλά κάτι τέτοιο αργεί να γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Μεγαλώνει ο ΣΥΡΙΖΑ... :jumpy::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top