Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ασχετο και εγω γιατι δεν βαζουν τον εισπρακτορα ξανα αφου οι περισσοτεροι χωρις εισητηριο μπαινουν


Γιατί οι διαρροές εσόδων από τους εισιτηριοφυγάδες είναι μικρότερες απ'οτι να πληρώνεις τόσο κόσμο. Νομίζω ότι αρκούν οι ελεγκτές. Προσωπικά αν ήμουν πρωθυπουργός δεν θα επέτρεπα ούτε μία πρόσληψη παραπάνω στον ευρύτερο δημόσιο τομέα. Ήδη ο τομέας τρώει πάρα πολλά. Ούτε καν καθηγητές δεν θα προσλάμβανα, πέραν της κάλυψης των θέσεων αυτών που φεύγουν με σύνταξη. Πολύ απλά θα ανάγκαζα όσους ήδη έχω να δουλεύουν όπως δουλεύει όλος ο κόσμος. Οχτώ ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Επιρροή στους απολιτίκ νέους ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α γι αυτο και απο δω βγαίνει κυβέρνηση...

Μην απορειτε για το ΛΑΟΣ αφου ετσι κι αλλιως το τελευταιο ακροδεξιο - κομμα λαικης δεξιας που ειχε ισχυρη νεολαια ηταν το NSDAP του Χιτλερ...

Γι' αυτο και οι ψηφοφοροι του Καρατζαφερη ειναι απο 35/40-60+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αν ψήφιζα, δε θα ψήφιζα ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΔ και ΠΑΣΟΚ, πιστεύω ότι και ο τελευταίος βουλευτής τους, έχει φάει τόοοσο πολύ που αν φάει άλλο δεν θα αντέξει. Τόσα χρόνια όλοι τους πίνουν το αίμα του κοσμάκη με θράσος. Ούτε ΣΥΡΙΖΑ , που όπως ακούω πρόκειται να τα κάνουν πλακάκια με το ΠΑΣΟΚ και χάρη στον Τσίπρα (που διακοσμητικός είναι) έχει κερδίσει έδαφος. Καλά για ΛΑΟΣ ούτε συζήτηση. Τι να πρωτοδιαλέξει κανείς? Η ψήφος μου στους οικολόγους. (βασικά στο "αλλο") :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Αν ψήφιζα, δε θα ψήφιζα ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΔ και ΠΑΣΟΚ, πιστεύω ότι και ο τελευταίος βουλευτής τους, έχει φάει τόοοσο πολύ που αν φάει άλλο δεν θα αντέξει. Τόσα χρόνια όλοι τους πίνουν το αίμα του κοσμάκη με θράσος. Ούτε ΣΥΡΙΖΑ , που όπως ακούω πρόκειται να τα κάνουν πλακάκια με το ΠΑΣΟΚ και χάρη στον Τσίπρα (που διακοσμητικός είναι) έχει κερδίσει έδαφος. Καλά για ΛΑΟΣ ούτε συζήτηση. Τι να πρωτοδιαλέξει κανείς? Η ψήφος μου στους οικολόγους. (βασικά στο "αλλο") :thanks:


Παλι καλα που το διευκρινησες γιατι απο φετος στο ''αλλο'' προσκειται και η Χρυση Αυγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ναι ? υπάρχει τέτοιο πράγμα ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ποιος είναι πρόεδρος? :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
ποιος είναι πρόεδρος? :lol::lol:

O Mήτσος Κουκουλοφόρος :P


Καπως Μιχαλολιάκος λεγεται νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
έλα χριστέ και παναγιά
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασίλης Μιχαλολιάκος.
Η Χρυσή Αυγή δεν είναι κόμμα και δεν πρόσκειται σε κάποιο υπάρχον. Το τελευταίο ήταν η Πατριωτική Συμμαχία που διαλύθηκε από το 2006.
Απλά στην ακροδεξιά ομάδα του ΛΑΟΣ (Πλεύρης, Βορίδης κλπ.) υπάρχουν και τύποι σχετικοί με τη Χρυσή Αυγή. Στη ομάδα που προέρχεται από τη ΝΔ (Καρατζαφέρης, Γεωργιάδης κλπ.) δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ευχαριστώ miv , δεν είχα ιδέα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
όποις κ να βγεί πάλι τα ίδια θα κάνει... Θα φάει θα βολέξει όλο το σόι στο δημόσιο θα το αφήσει με χρεή κ μετά έχετε γειά βρυσούλες!!!!!!!!!!! Όλοι τους τα ίδια σκα*ά είναι... Κανείς δεν πάει για το συμφέρον του ελληνικού λαού παρά μόνο για την τσέπη του... Και χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν ο οποίος είναι ΠΑΣΟΚ ΣΥΡΙΖΑ κ ΛΑΟΣ είναι αίσχος....Καταρχάς ο Παπανδρέου είναι στην κοσμάρα του... Άλλος ο Ανδρέας Παπανδρέου κ άλλος ο Γιωργάκης... Τον βάλανε μόνο κ μόνο για τον μπαμπά του κ για να συνεχίσει η ηγεσία του ΠΑΣΟΚ να βρίσκεται υπό την ''αιγίδα''της οικογένειας Παπανδρέου.. Ο άνθρωπος καταπιέζεται..Λέξη δεν μπορεί να αρθρώσει χωρίς να κοιτάξει τον λόγο που του έχουν γράψει...Λέει ''ΕΛΛΗΝΙΚΕ ΛΑΕ'' κ το κοιτάει μέσα από τα χαρτιά...Απαράδεκτος....

Ο ΛΑΟΣ είναι ΑΚΥΡΟ ΤΕΛΕΙΩΣ...

Τώρα ο Συριζα...Πάλι χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν πιστεύω πως ο Τσίπρας κ ο Αλαβάνος είναι ΓΕΛΙΟΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Νομίζω το έχω πει, αλλά θα το ξαναπώ. Εμένα δεν με ανησυχεί τόσο που τα διαβάζει από τα χαρτιά και παρόλα αυτά δεν ξέρει πάλι να μιλήσει. Όλοι το κάνουν αυτό, με εξαίρεση ίσως τον Βενιζέλο και κανά δυο ακόμα που γνωρίζουν να χειρίζονται άψογα την ελληνική γλώσσα.
Ο Γιωργάκης έχει δηλώσει το παρακάτω: "Δεν αισθάνομαι Έλληνας αλλά Αμερικανός". Αφιερωμένο με αγάπη στα 20 παιδάκια που έχουν ψηφίσει στο poll αυτό ΠΑΣΟΚ. Για τα υπόλοιπα θύματα (ΝΔ,ΣΥΡΙΖΑ κλπ) δεν θα σχολιάσω αυτήν τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Γιατί οι διαρροές εσόδων από τους εισιτηριοφυγάδες είναι μικρότερες απ'οτι να πληρώνεις τόσο κόσμο. Νομίζω ότι αρκούν οι ελεγκτές. Προσωπικά αν ήμουν πρωθυπουργός δεν θα επέτρεπα ούτε μία πρόσληψη παραπάνω στον ευρύτερο δημόσιο τομέα. Ήδη ο τομέας τρώει πάρα πολλά. Ούτε καν καθηγητές δεν θα προσλάμβανα, πέραν της κάλυψης των θέσεων αυτών που φεύγουν με σύνταξη. Πολύ απλά θα ανάγκαζα όσους ήδη έχω να δουλεύουν όπως δουλεύει όλος ο κόσμος. Οχτώ ώρες.[/quoοι

Οι ελεγχτες δεν νομιζω οτι αρκουν.Βασικα στο μετρο πιστεω οτι ειναι αρκετοι.Στα αστικα λεωφορεια ωστοσο δεν επαρκουν εκτος αυτων που κανουν δρομολογια απο Πειραι και απο Αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Λίγο πολύ όλοι έχουμε ένα όνειρο για την πατρίδα μας και σε όποια συζήτηση βρεθούμε ο καθένας παραθέτει ιδέες ή και προτείνει τρόπους για τη χώρα. Είτε σε συζητήσεις μεγάλων είτε εφήβων άμα τύχει. Θέλω να πω πως ο καθένας έχει ένα όραμα για τη χώρα του. Δε λέει κανένας..."Να πάμε κατα διαόλου εύχομαι"...

Και βγαίνει η απορία... Αφού ο καθένας έχει όραμα και όλοι μας απ'ότι βλέπω ξέρουμε τι πρέπει να γίνει για να πάει αυτή η χώρα μπροστά, άρα λίγο πολύ (θεωρητικά) και όταν κάποιος πάει για πολιτικός αυτά σκέφτεται. (Είπαμε θεωρητικά...).
Τότε αφού όλοι θέλουνε να αφήσουν έργο γιατί οι περισσότεροι δεν κάνουν τίποτα στην πολιτική;;; Γιατί πάμε κατά διαόλου;;;; Μα καλά δε θέλουν να επιτελέσουν έργο.

Σας βάζω ένα κρίσιμο ερώτημα;;; Μεγάλο ρόλο σε αυτό παίζει και το ποιός θέλει να εμπλακεί με την πολιτική και αν αυτοί που έχουν μεγάλες ιδέες για την Ελλάδα τολμάνε να μπουν στην πολιτική.
Η απάντηση είναι ΟΧΙ. Γιατί όλοι λένε... "Που να μπλέξω με αυτούς...Εγώ να πάω εκεί πάνω;;;"
Άμεσο αποτέλεσμα πάει η κάθε κουτσή Μαρία που μας κυβερνά σήμερα. Δηλαδή πάνε άτομα που έχουν φιλοδοξίες προσωπικές και θέλουν να φθάσουν ψηλά με την έννοια του χρήματος και της εξουσάις και όχι να παέι η χώρα μπροστά.

Με άλλα λόγι αθέλω να πω, πως πρέπει αν κοιτάξουμε και το θέμα στο πόσο "δημοκρατικοί" είμαστε σε αυτή τη χώρα ώστε αν μπορεί ο καθένας να παέι στη Βουλή. Στην Αγγλία για παράδειγμα ο πρωθυπουργός της (Γκόρντον Μπράουν) προερχόταν από φτωχή οικογένεια. Δεν είναι λόγια του αέρα όντως απο φτωχή οικογένεια.
1)Πιστεύετε ότι στην Ελλάδα κάποιος φτωχός μπορεί να γίνει πρωθυπουργός σήμερα;;;;;;;

Συμπέρασμα:

1)Να μην εκλέγεται ο κάθε βουλευτής για 969504 τετραετίες. Έλεος.
2)Η οικογενειοκρατία να σταματήσει. (Λέγεται μέσω μαι έρευνας ότι πολλά ονόματα Ελλήνων πολιτικών του σήμερα υπήρχαν και το 1850. Αν είναι δυνατόν! Δηλαδή ο πατέρας ο γιος ο εγονός και ούτω κάθε εξής γινόταν βουλευτής. Αυτό είναι αίσχος)
3)Να συμμετέχουν στην κοινοβουλευτική ομάδα άτομα που έχουν όρεξη και οράματα και όχι η κάθε κουτσή Μαρία.

Αυτό πιστεύω είναι ένα τεράστιο πλήγμα του πολιτικού ελληνικού συστήματος και γι'αυτό δεν έχουμε πολιτικούς με όρεξη, όραμα, φαντασία και γόητρο.

Δεν ξέρω αν συμμερίζεστε αυτά που λέω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η οικογενειοκρατία πως θα σταματήσει; Θα απαγορεύσεις στον άλλον να κατέβει βουλευτής επειδή ήταν κι ο πατέρας του; Το πρόβλημα είναι δικό σου που θεωρείς ότι επειδή ο Γεννηματάς ήταν ικανός πολιτικός, τότε πρέπει να ψηφίσεις την κόρη του Φώφη. Και πραγματικά έχω ακούσει πολλούς (μεγαλύτερης κυρίως ηλικίας, γιατί οι μεγαλύτεροι ευθύνονται για την κατάσταση, όχι εμείς) να αναφέρονται σε αυτό και σε παρόμοια παραδείγματα. Απλά το πρόβλημα είναι ότι η πολιτική ζωή του τόπου περνάει στα gala και ο κόσμος συνεχίζει να τους ψηφίζει έστω και για πλάκα. Έχετε την εντύπωση ότι αν αύριο κατέβει (που θα κατέβει) η Δήμητρα Λιάνη, δεν θα βγει; Σαφώς και θα βγει. Και θα βγει γιατί έτυχε να το κανε με τον Ανδρέα 5-6 φορές στην Ελούντα, όχι επειδή έχει κάποια σχέση με την πολιτική.
Ναι, συνεχίζω, παρ'ολα αυτά, να θεωρώ ότι οποιοσδήποτε μπορεί ν'ανέβει στην πολιτική. Από τους 300 βουλευτές η πλειοψηφία δεν έχουν σχέση με τζάκια και μεγάλες πολιτικές οικογένειες. Όσο για τη Βρετανία, δεν ξέρω για τον Μπράουν, πάντως έχουν ένα κοινοβουλευτικό σώμα που λέγεται Βουλή των Λόρδων, το οποίο είναι αριστοκρατικό κατάλοιπο κι εκεί μέσα μπαίνεις μόνο αν είσαι τιτλοφόρος απ'την οικογένεια. Η δεύτερη Βουλή ονομάζεται Βουλή των Κοινών (θνητών προφανώς). Οπότε, παρ'ολο που η Βρετανία έχει κοινοβουλευτική παράδοση, δεν τη θεωρώ ως παράδειγμα κοινοβουλευτικης Δημοκρατίας.
Το πρόβλημα είναι απλούστατο. Και τη λύση του την άκουσα από ένα παππού μια φορά στο Σύνταγμα. Να βάλουμε στα υπουργεία ανθρώπους που πεινάνε. Μέχρι να συνηθίσουν στο φαί, θα φάμε κι εμείς κάτι. Κι αυτό είναι παγκόσμια πραγματικότητα. Δεν είναι ελληνική πρωτοτυπία. Όταν είσαι 100 χρόνια στην πολιτική, κάποια στιγμή διαφθείρεσαι, είναι λογικό. Δεν θα υπηρετείς μια ζωή τους άλλους. Αλλιώς καλύτερα ας πήγαινες στους Γιατρούς Χωρίς Σύνορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Οσο κι αν σας φαινεται περιεργο στο θεμα που θιχτηκε πριν απο τους 300 πολιτικους μονο οι Βενιζελος και Πολυδωρας πιο παλια (ναι ναι επιδεικτικος και φανφάρας αλλα...) χειρίζονταν αριστα τη γλωσσα και είχανε λέγειν... Τωρα δε ξερω τι γινεται με τους νεους βουλευτές μπορει να υπαρχουνε αφανεις και καλύτεροι. Οσο αναφορα τον Παπανδρέου, η περίπτωση είναι ανίατη και τρέμω στη σκέψω οτι θα με κυβερνήσει πλην ολων των αλλων κακών τους ενας Ελληνοαμερικανοσουηδο... με προβληματα στην εκμαθηση της γλωσσας και δυσλεξια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ebe

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Νομίζω το έχω πει, αλλά θα το ξαναπώ. Εμένα δεν με ανησυχεί τόσο που τα διαβάζει από τα χαρτιά και παρόλα αυτά δεν ξέρει πάλι να μιλήσει. Όλοι το κάνουν αυτό, με εξαίρεση ίσως τον Βενιζέλο και κανά δυο ακόμα που γνωρίζουν να χειρίζονται άψογα την ελληνική γλώσσα.
Ο Γιωργάκης έχει δηλώσει το παρακάτω: "Δεν αισθάνομαι Έλληνας αλλά Αμερικανός". Αφιερωμένο με αγάπη στα 20 παιδάκια που έχουν ψηφίσει στο poll αυτό ΠΑΣΟΚ. Για τα υπόλοιπα θύματα (ΝΔ,ΣΥΡΙΖΑ κλπ) δεν θα σχολιάσω αυτήν τη στιγμή.

Αν δεν αισθανεται ΕΛΛΗΝΑΣ να πάει την Αμερικη να τον κατασπαράξουν...
Ακούς εκεί που θα μιλήσει κ έτσι..!!!! Είναι ντροπή κάποιος που προσπαθεί να πάρει το χρήσμα του προθυπουργού της ΕΛΛΑΔΟΣ να λέει πως νιώθει Αμερικανός! Να πάει στην Αμερικη να τα πεί αυτά κ να πάει να το παίξει εκεί πολιτικός αλλά νογάει να πάει????????? Δεν νογάει!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Αγαπητη μου Εβελινα μη σε πειραξει που ο Γιωργακης οπως φαινεται θα κυβερνησει... κι ας ειναι αμερικανοφιλος... Αν ανατρεξεις στην ιστορια μας, Βρετανοι και Αμερικανοι μας κανουν οτι θελουνε απο το 1945, απο τον Εμφυλιο, τη Χουντα κ.α... οποτε τωρα δε θα ναι σπουδαιο νεο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top