Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ε αυτό είπα κ εγω....Αν διαβάσεις στο κομμάτι που απομόνωσες λέω ότι οι προοπτικές για μια σωστή κ δίκαιη διακυβέρνηση είναι λίγες γιατί μια κυβέρνηση είναι ένα σύνολο στο οποίο οι περισσότεροι είναι παιδιά της διαφθοράς κ του μαύρου χρήματος έστω κ αν υπάρχουν κ λαμπρές εξαιρέσεις...
Ναι το καταλαβα αυτο ..dont worry (και αλλα ειπες αλλα no comment)..αλλα μετα ειπες οτι πρεπει ενας πολτικος να υπηρετει το συμφερον του πολιτη και απαντησα πως αν βρεις κανενα τετοιο στη σημερινη εποχη πες το και σε μενα..(ολο με παρεξηγεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ναι το ξέρω ότι είπα κ άλλα αλλά εντάξει για τα άλλα δεν ενδιαφέρεται κ πολύ κάποιος...Σημασία εξάλλου δεν έχει ποιος κυβερνάει αλλά το πως κυβερνάει...Αυτό είναι περάν των οποιονδήποτε κομματικών αντιλήψεων κ είναι γνωστό απλά το ότι χρειαζόμαστε μια ανατροπή, είναι αναγκαίο όλοι αυτοί οι κύριοι να ενδιαφερθούν περισσότερο για το κοινό καλό...Τώρα που θα βρεθούν όντως κ εγώ αμφιβάλλω όσο κ αν υπάρχουν ικανά πρόσωπα...Συγγνώμη που σε παρεξήγησα απλά δεν κατάλαβα ξεκάθαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ναι το ξέρω ότι είπα κ άλλα αλλά εντάξει για τα άλλα δεν ενδιαφέρεται κ πολύ κάποιος...Σημασία εξάλλου δεν έχει ποιος κυβερνάει αλλά το πως κυβερνάει...Αυτό είναι περάν των οποιονδήποτε κομματικών αντιλήψεων κ είναι γνωστό απλά το ότι χρειαζόμαστε μια ανατροπή, είναι αναγκαίο όλοι αυτοί οι κύριοι να ενδιαφερθούν περισσότερο για το κοινό καλό...Τώρα που θα βρεθούν όντως κ εγώ αμφιβάλλω όσο κ αν υπάρχουν ικανά πρόσωπα...Συγγνώμη που σε παρεξήγησα απλά δεν κατάλαβα ξεκάθαρα...
οκ δεν πειραζει...το οτι χρειαζομαστε μια ανατροπη ειναι το μονο σιγουρο αλλα δεν προτειθεται κανεις να την κανει..ομως πρεπει να αναρωτηθουμε..Εμεις τι κανουμε γι'αυτο???? μαλλον τπτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
οκ δεν πειραζει...το οτι χρειαζομαστε μια ανατροπη ειναι το μονο σιγουρο αλλα δεν προτειθεται κανεις να την κανει..ομως πρεπει να αναρωτηθουμε..Εμεις τι κανουμε γι'αυτο???? μαλλον τπτ..

Κ αυτή είναι κ η μεγαλύτερη αναποδιά που έχω δει...Ενώ η δύναμη είναι στο χέρι του πολίτη κ αυτός επαναλαμβάνει τα λάθη του σα να μην θέλει να ξεφύγει από τα προβλήματα του...Σα να έχουμε μαζοχιστικές τάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν προκειται να κομματικοποιηθω στην ηλικια των 18 χρονων
εχω ακομα χρονια για να παλεψω και δεν προκειται να αρχιζω να φανατιζομαι με καποιες καθιερομενες αποψεις. εχω βαρεθει να ακουω για τα κομματα απο τη στιγμη που εχουν ξεφυγει απο το λογο δημιουργιας τους. ποιος ειναι ο ρολος τους??
μα φυσικα να επιδιωξουν τη βελτιωση του τοπου... αυτο απαιτει συνεργασια και κατανοηση οπως επισης και συμβιβασμο. κανενα κομμα δεν ειναι προθυμο να το κανει αυτο και επομενως τουλαχιστων σε αυτες τις εκλογες και μεχρι να βρω λιγο χρονο να ασχοληθω με τα κοινα δεν θα ψηφισω κανενα απο τα 5-6 μεγαλα κομματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Κ αυτή είναι κ η μεγαλύτερη αναποδιά που έχω δει...Ενώ η δύναμη είναι στο χέρι του πολίτη κ αυτός επαναλαμβάνει τα λάθη του σα να μην θέλει να ξεφύγει από τα προβλήματα του...Σα να έχουμε μαζοχιστικές τάσεις...
Δεν φταινε τοσο οι μαζοχιστικες τασεις Nadal φταιει το οτι μετα"γλυκαινεται"με τις διαφορες "εξυπηρετισουλες"καταλαβες???Επισης μετα μπαινουν και αλλα στη μεση..
-----------------------------------------
δεν προκειται να κομματικοποιηθω στην ηλικια των 18 χρονων
εχω ακομα χρονια για να παλεψω και δεν προκειται να αρχιζω να φανατιζομαι με καποιες καθιερομενες αποψεις. εχω βαρεθει να ακουω για τα κομματα απο τη στιγμη που εχουν ξεφυγει απο το λογο δημιουργιας τους. ποιος ειναι ο ρολος τους??
μα φυσικα να επιδιωξουν τη βελτιωση του τοπου... αυτο απαιτει συνεργασια και κατανοηση οπως επισης και συμβιβασμο. κανενα κομμα δεν ειναι προθυμο να το κανει αυτο και επομενως τουλαχιστων σε αυτες τις εκλογες και μεχρι να βρω λιγο χρονο να ασχοληθω με τα κοινα δεν θα ψηφισω κανενα απο τα 5-6 μεγαλα κομματα
:iagree: +φωνουμε,δεν λεω το αντιθετο..αυτο ακριβως εξηγω..πως αν περιμενουμε απο αυτους παει..σωθηκαμε..και φυσικα κανενα κομμα δεν ειναι προθυμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Δεν φταινε τοσο οι μαζοχιστικες τασεις Nadal φταιει το οτι μετα"γλυκαινεται"με τις διαφορες "εξυπηρετισουλες"καταλαβες???Επισης μετα μπαινουν και αλλα στη μεση..

Είναι κ αυτά...Έχουμε μια δημόσια υπηρεσία εδώ να μην αναφέρω ποια στην οποία πριν χρόνια δούλευαν άτομα μετρημένα στα δάχτυλα με ένα το πολύ δύο άτομα σε κάθε γραφείο...Τώρα πλέον μετά την κατάργηση των εξετάσεων του ΑΣΕΠ εργάζονται πια ένας ντουνιάς ολόκληρος κ οι περισσότεροι απλά πληρώνονται για να κόβουν τα νύχια τους αφού πρακτικά δεν υπάρχει δουλειά να κάνουν κ είναι εκεί απλά για να είναι...Με πολλά τέτοια παραδείγματα...Κατάλαβα τι εννοείς κ συμφωνώ απόλυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
δεν προκειται να κομματικοποιηθω στην ηλικια των 18 χρονων
εχω ακομα χρονια για να παλεψω και δεν προκειται να αρχιζω να φανατιζομαι με καποιες καθιερομενες αποψεις. εχω βαρεθει να ακουω για τα κομματα απο τη στιγμη που εχουν ξεφυγει απο το λογο δημιουργιας τους. ποιος ειναι ο ρολος τους??
μα φυσικα να επιδιωξουν τη βελτιωση του τοπου... αυτο απαιτει συνεργασια και κατανοηση οπως επισης και συμβιβασμο. κανενα κομμα δεν ειναι προθυμο να το κανει αυτο και επομενως τουλαχιστων σε αυτες τις εκλογες και μεχρι να βρω λιγο χρονο να ασχοληθω με τα κοινα δεν θα ψηφισω κανενα απο τα 5-6 μεγαλα κομματα
:iagree: +φωνουμε,δεν λεω το αντιθετο..αυτο ακριβως εξηγω..πως αν περιμενουμε απο αυτους παει..σωθηκαμε..και φυσικα κανενα κομμα δεν ειναι προθυμο..τουλαχιστον ετσι δειχνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να υπαρχουν 18αχρονοι καπιταλιστες...Ξερω πολλους νεους που στις προηγουμενες εκλογες ψηφισαν ΛΑ.Ο.Σ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κάθε άνθρωπος ανήκει σε μία συγκεκριμένη ταξική ομάδα από τη μέρα που γεννιέται. Συνεπώς δε μου φαίνεται παράλογο. Αυτά είναι απόψεις και προσωπικά, αν και σχετικά κεντροαριστερός, δε μπορώ να μιλήσω για πιο "κουλ" απόψεις που τραβάνε τους νέους από το χώρο της Αριστεράς. Αυτό θα ήταν λάθος, γιατί η γνήσια Δημοκρατία πρέπει να μην περιέχει εντυπωσιασμούς. Και ο καπιταλισμός μια κοινωνικοοικονομική θεωρία είναι που ο καθένας έχει τους λόγους του να την υποστηρίξει ή όχι. Δεν έχει να κάνει με την ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ναι συμφωνώ...Εμένα απλά αυτό που με χαλάει είναι ο κουμουνισμός περα από τα ατομα που έχουν περάσει τόσα κ εννοώ εξορίες κτλ κτλ που αυτό ήταν τότε κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Για ποιό από όλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να υπαρχουν 18αχρονοι καπιταλιστες...Ξερω πολλους νεους που στις προηγουμενες εκλογες ψηφισαν ΛΑ.Ο.Σ.

Δεν μου εξηγεί κάποιος και εμένα τί κακό έχει ο καπιταλισμός;
Μήπως "κάποιοι" τον μπερδεύουν με κάποια άλλη έννοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Ακριβώς κι εγώ αυτό θα ήθελα να επισημάνω.
Ο καπιταλισμός είναι η μόνη πολιτική η οποία μπορεί να μας οδηγήσει μπροστά τη σημερινή εποχή.Έτσι είναι οι συγκυρίες,ο κουμουνισμός για παράδειγμα αυτή τη στιγμή θα μπορούσε να μας καταστρέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ακριβώς κι εγώ αυτό θα ήθελα να επισημάνω.
Ο καπιταλισμός είναι η μόνη πολιτική η οποία μπορεί να μας οδηγήσει μπροστά τη σημερινή εποχή.Έτσι είναι οι συγκυρίες,ο κουμουνισμός για παράδειγμα αυτή τη στιγμή θα μπορούσε να μας καταστρέψει.

Ο κουμουνισμός δε θα μας καταστρέψει. Απλά οι περισσότεροι αρχηγοί που τον εφάρμοσαν ήταν καταστροφικοί, επειδή απλούστατα τον χρησιμοποίησαν για προσωπικό συμφέρον. Δεν είναι κουμουνισμός αυτό.

Ο καπιταλισμός ευθύνεται για τη συσσώρευση του πλούτου σε λίγους. Είναι απλά παράλογο 100 ή 1000 άτομα (και πολλά λέω) στη γη να έχουν λεφτά που ριζώνουν στις τράπεζες, και τα οποία θα είχαν σώσει όλο τον πληθυσμό της Αφρικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μάλλον η έννοια του έχει αρχίσει να μπερδεύεαι με την έννοια της απληστίας και του υπερκαταναλωτισμού και πολυτελούς ζωής.....Δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το λόγο για τον οποίο τόσοι πολύ είναι ενάντια του.(Όχι μόνο από το φόρουμ.)
Ο καπιταλισμός έχει προέρθει από αυστηρά πουριτανικές αντιλήψης ηθίκης που προβλέπουν πως δεν επιτρέπει να ξοδευτούν τα λεφτά σε υλικές απολαύσεις και έτσι καταλήγουν να επενδύονται ξανά........................Δεν είναι κάτι κακό.....
-----------------------------------------
Ο κουμουνισμός δε θα μας καταστρέψει. Απλά οι περισσότεροι αρχηγοί που τον εφάρμοσαν ήταν καταστροφικοί, επειδή απλούστατα τον χρησιμοποίησαν για προσωπικό συμφέρον. Δεν είναι κουμουνισμός αυτό.

Ο καπιταλισμός ευθύνεται για τη συσσώρευση του πλούτου σε λίγους. Είναι απλά παράλογο 100 ή 1000 άτομα (και πολλά λέω) στη γη να έχουν λεφτά που ριζώνουν στις τράπεζες, και τα οποία θα είχαν σώσει όλο τον πληθυσμό της Αφρικής.



Αν θέλει κάποιος να σώσει την Αφρική μπορεί να ακολουθήσει το παράδειγμα της μητέρας Τερέζας και όχι να κατηγορεί τους πολύ πλούσιους που εκμεταλλεύτηκαν ευκαιρίες και οι οποίοι έχουν αρχίσει να βοηθάνε στην τελική.......Πχ Μπάφετ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο καπιταλισμός από μόνος του σημαίνει τη δυνατότητα να αποκτήσει κάποιος μέσα παραγωγής (επιχειρηματίας) χωρίς απαραίτητα να έχει υπόβαθρο καταγωγής. Για να λειτουργήσει ο καπιταλισμός, το δεύτερο μέρος του είναι υποχρεωτικό. Για να υπάρχει, όμως, αυτό, θα πρέπει να υπάρχουν ίσες ευκαιρίες όπως και να χει, είτε γεννηθείς στην Εκάλη, είτε στο Κάτω Κουτσοχώρι. Πράγμα που δεν υπήρξε ποτέ στην Ιστορία. Ταυτοχρόνως, όποιος θέλει να είναι καπιταλιστής, οφείλει να είναι και φιλελεύθερος, δηλαδή να σέβεται τη μισθωτή εργασία σύμφωνα με τους νόμους και την ηθική, να είναι επενδυτής και όχι κερδοσκόπος. Πράγμα που δε νομίζω πως μπορεί ο άνθρωπος να κάνει, δεδομένης της εκ φύσεως απληστίας του.
Κατόπιν τούτου, ο Καπιταλισμός, με την ορθή έννοια, είναι ιδεατή κατάσταση που δεν υπάρχει κι ούτε πρόκειται να υπάρξει, ακριβώς όπως ο Σοσιαλισμός και η Αναρχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Και πώς ορίζεις το σεβασμό στη μισθωτή εργασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Κάθε άνθρωπος ανήκει σε μία συγκεκριμένη ταξική ομάδα από τη μέρα που γεννιέται. Συνεπώς δε μου φαίνεται παράλογο. Αυτά είναι απόψεις και προσωπικά, αν και σχετικά κεντροαριστερός, δε μπορώ να μιλήσω για πιο "κουλ" απόψεις που τραβάνε τους νέους από το χώρο της Αριστεράς. Αυτό θα ήταν λάθος, γιατί η γνήσια Δημοκρατία πρέπει να μην περιέχει εντυπωσιασμούς. Και ο καπιταλισμός μια κοινωνικοοικονομική θεωρία είναι που ο καθένας έχει τους λόγους του να την υποστηρίξει ή όχι. Δεν έχει να κάνει με την ηλικία.
Απλως τετοιου ειδους πολιτικα φρονηματα εχουν οι μεγαλυτεροι(συνηθως επιχειρηματιες).Μου φαινεται παραλογο να ενισχυουν οι νεοι τον καπιταλισμο γιατι στην πλειοψηφια τους,δεν εχουν κανενα συμφερον.Λογω του λαθος τροπου που εφαρμοζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top