Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος αρκετά παλαιότερα ήτανε Πασόκος. Αυτό είναι εμφανές. Μάλιστα συμπαθούσε και το Βενιζέλο -το είχε πει και σε μια συνέντευξή του-. Αργότερα άρχισε να υποστηρίζει το ΚΚΕ. Η Λιάνα Κανέλλη είχε πάει και στην εκπομπή του. Αλλά κάποια στιγμή τον πήρε το ρεύμα και κατέληξε στο ΣΥΡΙΖΑ. Τι να κάνουμε ο Τσίπρας είναι γοητευτικός..

Εγώ για μεγάλο χρονικό διάστημα είχα την υποψία πως αβαντάρει τη ΝΔ. Ναι μεν σατύριζε όλα τα κόμματα, αλλά είχε πολύ μεγάλη εμμονή με το ΠΑΣΟΚ και το ΛΑΟΣ. Τέτοιου είδους σάτιρα, αν μη τι άλλο ευνοεί τη ΝΔ. Μπορεί βέβαια να το έκανε και άθελά του.

Στην ουσία πάντως είναι ένας τιποτένιος λαϊκιστής και τίποτα παραπέρα. Όπου φυσάει ο άνεμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
μα και γω διαφωνω με θεσεις του λαζοπουλου..ειναι φιλικα προσκειμενος σε ολα τα κομματα της αριστερας αρα και στο ΣΥΡΙΖΑ ...δεν το αρνουμαι αυτο σε καμια περιπτωση...ειχε πει σε μια εκπομπη οτι συμφωνει με την κινηση του συνασπισμου να δωσει χωρο στους νεους (επιλογη τσιπρα) αλλα οτι διαφωνει σε αλλα σημεια..δεν ευθυνεται ΜΟΝΟ ο λαζοπουλος για την αυξηση ποσοστων του ΣΥΡΙΖΑ ...τρομερη ωθηση στο κομμα εχει δωσει και η εσωτερικη αναταραχη στο ΠΑΣΟΚ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος αρκετά παλαιότερα ήτανε Πασόκος. Αυτό είναι εμφανές. Μάλιστα συμπαθούσε και το Βενιζέλο -το είχε πει και σε μια συνέντευξή του-. Αργότερα άρχισε να υποστηρίζει το ΚΚΕ. Αλλά κάποια στιγμή τον πήρε το ρεύμα και κατέληξε στο ΣΥΡΙΖΑ. Τι να κάνουμε ο Τσίπρας είναι γοητευτικός..

Εγώ για μεγάλο χρονικό διάστημα είχα την υποψία πως αβαντάρει τη ΝΔ. Στην ουσία πάντως είναι ένας τιποτένιος λαϊκιστής και τίποτα παραπέρα. Όπου φυσάει ο άνεμος.


Ο λαικισμός είναι το κυριότερο όπλο όσων αριστερών δεν έχουν να προτείνουν κάτι. Και δυστυχώς στην Ελλάδα αυτό ισχύει για όλους τους αριστερούς. Ντροπή βέβαια, γιατί το αριστερό κίνημα είχε κάποτε μεγάλη Ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος αρκετά παλαιότερα ήτανε Πασόκος. Αυτό είναι εμφανές. Μάλιστα συμπαθούσε και το Βενιζέλο -το είχε πει και σε μια συνέντευξή του-. Αργότερα άρχισε να υποστηρίζει το ΚΚΕ. Η Λιάνα Κανέλλη είχε πάει και στην εκπομπή του. Αλλά κάποια στιγμή τον πήρε το ρεύμα και κατέληξε στο ΣΥΡΙΖΑ. Τι να κάνουμε ο Τσίπρας είναι γοητευτικός..

Εγώ για μεγάλο χρονικό διάστημα είχα την υποψία πως αβαντάρει τη ΝΔ. Ναι μεν σατύριζε όλα τα κόμματα, αλλά είχε πολύ μεγάλη εμμονή με το ΠΑΣΟΚ και το ΛΑΟΣ. Στην ουσία πάντως είναι ένας τιποτένιος λαϊκιστής και τίποτα παραπέρα. Όπου φυσάει ο άνεμος.

Λάθος να μιλάς έτσι για τον Λαζόπουλο...δεν υποστήριξε ποτέ το ΠΑΣΟΚ...ανέκαθεν ήταν αριστερός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος αρκετά παλαιότερα ήτανε Πασόκος. Αυτό είναι εμφανές. Μάλιστα συμπαθούσε και το Βενιζέλο -το είχε πει και σε μια συνέντευξή του-. Αργότερα άρχισε να υποστηρίζει το ΚΚΕ. Η Λιάνα Κανέλλη είχε πάει και στην εκπομπή του. Αλλά κάποια στιγμή τον πήρε το ρεύμα και κατέληξε στο ΣΥΡΙΖΑ. Τι να κάνουμε ο Τσίπρας είναι γοητευτικός..

Εγώ για μεγάλο χρονικό διάστημα είχα την υποψία πως αβαντάρει τη ΝΔ. Ναι μεν σατύριζε όλα τα κόμματα, αλλά είχε πολύ μεγάλη εμμονή με το ΠΑΣΟΚ και το ΛΑΟΣ. Στην ουσία πάντως είναι ένας τιποτένιος λαϊκιστής και τίποτα παραπέρα. Όπου φυσάει ο άνεμος.
σωστος......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
μα και γω διαφωνω με θεσεις του λαζοπουλου..ειναι φιλικα προσκειμενος σε ολα τα κομματα της αριστερας αρα και στο ΣΥΡΙΖΑ ...δεν το αρνουμαι αυτο σε καμια περιπτωση...ειχε πει σε μια εκπομπη οτι συμφωνει με την κινηση του συνασπισμου να δωσει χωρο στους νεους (επιλογη τσιπρα) αλλα οτι διαφωνει σε αλλα σημεια..δεν ευθυνεται ΜΟΝΟ ο λαζοπουλος για την αυξηση ποσοστων του ΣΥΡΙΖΑ ...τρομερη ωθηση στο κομμα εχει δωσει και η εσωτερικη αναταραχη στο ΠΑΣΟΚ..

Κατά την γνώμη αποκλειστικά η εσωκομματική κρίση που διχάζει το ΠΑΣΟΚ είναι αυτή που έδωσε πόντους στο ΣΥΡΙΖΑ...αν ήταν ενωμένο το ξαναλέω το ΣΥΡΙΖΑ θα κινδύνευε κατα πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Λάθος να μιλάς έτσι για τον Λαζόπουλο...δεν υποστήριξε ποτέ το ΠΑΣΟΚ...ανέκαθεν ήταν αριστερός...

Το αριστερός είναι κάτι πολύ γενικό. Αν το ΣΥΡΙΖΑ θεωρείται αριστερό γιατί να μη θεωρείται και το ΠΑΣΟΚ αριστερό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ε παιδιά! Οι θέσεις του Λαζόπουλου είναι το θέμα μας ή οι δικές μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Ε παιδιά! Οι θέσεις του Λαζόπουλου είναι το θέμα μας ή οι δικές μας?
συμφωνω εχουμε ξεφυγει λιγο....
ενταξει οπως και να εχει δεν πρεπεισε καμμια περιπτωση εξαναγκαζουμε καποιον να ασπαστει καποιες αποψεις ο καθενας υποστηριζει οτι επιθυμει γιαυτο το λογο αλλωστε το ελληνικο πολιτευμα ονομαζεται δημοκρατια......εγω δε συνεχιζω να αντικρουω τις αποψεις μου διοτι δεν θελω να προσβαλλω κανεναν
οποτε απλα δηλωνω την προτιμηση μου: κανενας οι περισσοτεροι ειναι διεφθαρμενοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αξίζει άραγε κανείς από τους "γνωστούς" να ανέβει στην κυβέρνηση;ΝΔ και Πασόκ δεν χρειάζονται συστάσεις...Τους έχουμε δει...Οι υπόλοιποι τί θα κάνανε αν ανέβαιναν πάνω και διαπίστωναν τί έκαναν οι δύο προηγούμενοι τόσο καιρό;Δεν θα μπορούσαν σίγουρα να συμμαζέψουν και πολλά πράγματα και ή θα τα άφηναν έτσι ( δώρον άδωρον) ή η κατάσταση θα έφευγε από τα χέρια τους.Οπότε.......
Όσο για τα ΜΜΕ μην περιμένουμε και πολλά καραχειραγωγούνται από εκατό μεριές........
(Σημείωση: Ελπίζω η εικόνα στην υπογραφή να βγήκε καλή και να μην έκανα κάποιο λάθος όταν την ανέβαζα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Το αριστερός είναι κάτι πολύ γενικό. Αν το ΣΥΡΙΖΑ θεωρείται αριστερό γιατί να μη θεωρείται και το ΠΑΣΟΚ αριστερό;[/qu

Το ΠΑΣΟΚ είναι ένα κεντροαριστερό φιλελεύθερο κομμα...ή τουλάχιστον έτσι θέλει να είναι...θεωρητικά γιατί τώρα στην πράξη όλοι ξέρουμε ότι του λείπει ίσως η ταυτότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ είναι άλλα ντ' άλλα, της Παρασκευής το γάλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Rafa Nadal ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ, μάλλον ζεις σε άλλη χώρα και δεν έχεις πραγματικά την παραμικρή ιδέα τι γίνεται... Μην αναμασας αυτά που σου λένε (οι γονεις σου?), ούτε μην χάφτεις τις παπαριές του mega.. Λίγη κρίση δεν βλάπτει... Θεωρείς άξιο τον Σιμήτη?! ΕΛΕΟΣ

ΥΓ μην αρχισεις το γνωστό τροπάρι, δεν μου τα παν οι γονεις μου κτλ... Εκτός αν θες να μου πεις οτι οταν πήγαινες δημοτικό και στις αρχές του γυμνασίου μπορούσες να κρίνεις κυβερνησεις... Gimme a break.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
καλά κι εσύ τώρα λες βλακείες. δλδ δεν μπορεί να έχει τη δική του άποψη;

εσύ αυτά που λες σου τα 'παν οι γονείς σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, φυσικά κι έχει τη δική του άποψη, αλλά, αν κατάλαβα καλά, υπάρχει κάποιος πολιτευτής στον κοινωνικό του περίγυρο που, προφανώς, είναι του ΠΑΣΟΚ και τον επηρεάζει. Και πραγματικά δεν ξέρω αν είναι εφικτό, όταν μεγαλώνεις σε περιβάλλον με συγκεκριμένες κομματικές αξίες, να διαμορφώσεις μια πραγματικά ανεξάρτητη άποψη. Συνήθως ή θ'ακολουθήσεις τα πρότυπα, ή θα κάνεις μια "επανάσταση" και θα πας στον αντίποδα. Αν δεν είναι έτσι, συγχωρέστε με για την παρανόηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
καλά κι εσύ τώρα λες βλακείες. δλδ δεν μπορεί να έχει τη δική του άποψη;

εσύ αυτά που λες σου τα 'παν οι γονείς σου;

Με κάλυψε ο miv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ είναι άλλα ντ' άλλα, της Παρασκευής το γάλα...


Η σημερινή εικόνα του ΠΑΣΟΚ αντιπροσωπεύει ακριβώς αυτό που λες...

καλά κι εσύ τώρα λες βλακείες. δλδ δεν μπορεί να έχει τη δική του άποψη;

εσύ αυτά που λες σου τα 'παν οι γονείς σου;

Ευχαριστώ...οντως έχω την δική μου άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όντως...Αξίζει, λοιπόν, να θυσιάσεις το μόνο δημοκρατικό σου δικαίωμα (μία ψήφος) για ένα κόμμα που είναι ανίκανο, μόνο και μόνο για...ιστορικούς λόγους; Τα κόμματα κρίνονται βασικά από τις παρούσες τους προτάσεις. Η ψήφος δεν είναι μέσο για να "ευχαριστήσουμε" ένα κόμμα για όσα κάποτε προσέφερε. Είναι ενεργή υποστήριξη ή μη, της παρούσης και μόνο πολιτικής του στάσης. Για το παρελθόν μπορείς να κάνεις μια πλακέτα, ένα αφιέρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Rafa Nadal ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ, μάλλον ζεις σε άλλη χώρα και δεν έχεις πραγματικά την παραμικρή ιδέα τι γίνεται... Μην αναμασας αυτά που σου λένε (οι γονεις σου?), ούτε μην χάφτεις τις παπαριές του mega.. Λίγη κρίση δεν βλάπτει... Θεωρείς άξιο τον Σιμήτη?! ΕΛΕΟΣ

ΥΓ μην αρχισεις το γνωστό τροπάρι, δεν μου τα παν οι γονεις μου κτλ... Εκτός αν θες να μου πεις οτι οταν πήγαινες δημοτικό και στις αρχές του γυμνασίου μπορούσες να κρίνεις κυβερνησεις... Gimme a break.

Δεν θες να αρχίσω το γνωστό τροπάρι? Δεν θα το αρχίσω...Θα σου πω μόνο ότι το έργο Σημίτη το έχω γνωρίσει μέσα από βιβλία κ την συναναστροφή μου με ανθρώπους που υποστήριζαν ο καθένας κ ένα διαφορετικό κόμμα...έτσι λοιπόν αν κ δεν ήμουν σε θέση στις αρχές του γυμνασίου να κρίνω κυβερνήσεις κατάλαβα λίγο αργότερα ότι εκείνη την περίοδο την χάρηκα ιδιαίτερα...Αν νομίζεις ότι αναμασάω αυτά που μου λένε είναι δικό σου το πρόβλημα...Θεωρώ φυσικά άξιο τον κύριο Σημίτη...αυτή είναι η δική μου προσωπική κρίση μέσα από τα όσα έμαθα...τώρα τις δικές σου αερολογίες που αμφιβάλλω έστω για το αν ξέρεις το έργο Σημίτη έστω τα αρνητικά για να τον κρίνεις δεν τις υπολογίζω...

Όντως...Αξίζει, λοιπόν, να θυσιάσεις το μόνο δημοκρατικό σου δικαίωμα (μία ψήφος) για ένα κόμμα που είναι ανίκανο, μόνο και μόνο για...ιστορικούς λόγους; Τα κόμματα κρίνονται βασικά από τις παρούσες τους προτάσεις. Η ψήφος δεν είναι μέσο για να "ευχαριστήσουμε" ένα κόμμα για όσα κάποτε προσέφερε. Είναι ενεργή υποστήριξη ή μη, της παρούσης και μόνο πολιτικής του στάσης. Για το παρελθόν μπορείς να κάνεις μια πλακέτα, ένα αφιέρωμα.

Αυτή η σκέψη είνα σωστή...θα σου πω τότε απλά ότι αν στις αναζητήσεις σου για ένα πολιτικό κόμμα που εκφράζει τις πεποιθήσεις, τις ανάγκες, τα συμφέροντα του πολίτη δεν βρίσκεις κανένα που να το κάνει αυτό στη σημερινή κοινωνία τουλάχιστον γυρνάς στο παρελθόν για να αναζητήσεις εκεί κάτι...ίσως δεν είναι κ ο σωστότερος τρόπος επιλογής αλλά είναι ο δικός μου τρόπος...αν έχεις κάποια πρόταση είμαι πρόθυμος να την ακούσω...

Ναι, φυσικά κι έχει τη δική του άποψη, αλλά, αν κατάλαβα καλά, υπάρχει κάποιος πολιτευτής στον κοινωνικό του περίγυρο που, προφανώς, είναι του ΠΑΣΟΚ και τον επηρεάζει. Και πραγματικά δεν ξέρω αν είναι εφικτό, όταν μεγαλώνεις σε περιβάλλον με συγκεκριμένες κομματικές αξίες, να διαμορφώσεις μια πραγματικά ανεξάρτητη άποψη. Συνήθως ή θ'ακολουθήσεις τα πρότυπα, ή θα κάνεις μια "επανάσταση" και θα πας στον αντίποδα. Αν δεν είναι έτσι, συγχωρέστε με για την παρανόηση.

Σε πολλές οικογένεις που προβάλλουν συγκεκριμένες πολιτικές αξίες κ ιδεώδη είναι δύσκολο να επιλέξεις κάτι που εκφράζει εσένα...στην δική μου οικογένεια όμως είμαι τυχερός που έχω την δυνατότητα να γνωρίσω κ τις δύο όψεις του νομίσματος για κάθε πολιτικό κόμμα έτσι ώστε να μπορέσω να διαμορφώσω την δική μου, προσωπική πολιτική άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η απλή μου πρόταση είναι να δώσεις ψήφο διαμαρτυρίας στο κενό πολιτικό σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top