Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και φυσικά με την προυπόθεση σε όλους, εξ'αρχής, να δίνονται οι ίδιες ευκαιρίες, έτσι; Γιατί αν ο ένας έχει φράγκα και πάει να σπουδάσει, ενώ ο άλλος δεν έχει, τότε δε μπορούμε να μιλάμε για νομιμότητα κι εντιμότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
@thra
συγγνώμη τώρα. τι περιμένεις να σου απαντήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Απλά απάντησε. Σου αρέσει μια πολιτεία η οποία θα φροντίζει για τους πολίτες και θα μεριμνά για όλες τις κοινωνικές πτυχές και παράλληλα θα δίνει τη δυνατότητα στον καθένα ,ανάλογα με τις ικανότητές του, να κάνει το κάτι παραπάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Απλά απάντησε. Σου αρέσει μια πολιτεία η οποία θα φροντίζει για τους πολίτες και θα μεριμνά για όλες τις κοινωνικές πτυχές και παράλληλα θα δίνει τη δυνατότητα στον καθένα ,ανάλογα με τις ικανότητές του, να κάνει το κάτι παραπάνω?

αν κυβερνούσα εγώ δεν θα έλεγα όχι, αλλά το κάτι παραπάνω θα πρέπει να έχει ένα όριο. όλες οι ΔΕΚΟ (ΟΤΕ, ΔΕΗ, κτλ) για μένα θα πρέπει να είναι κρατικές. ιδιωτική εκπαίδευση δεν θα πρέπει να υπάρχει, ούτε στην προωτοβάθμια, ούτε στη δευτεροβάθμια, ούτε βεβαίως στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. τα ΜΜΕ θα πρέπει να είναι κρατικά υπό διακομματικό έλεγχο.

από 'κει και πέρα θα άφηνα υπό περιορισμούς ελευθερη την ιδιωτική πρωτοβουλία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Όλα αυτά που λες όμως δεν τα αντιπροσωπεύει ο κομμουνισμός. Δεν λέω οι ΔΕΚΟ να περάσουν στα χέρια ιδιωτών. ούτε η παιδεία να γίνει αγαθό αυτών που μπορούν να αντεπεξέλθουν στο κόστος των φροντιστηρίων αλλά τον ιδιώτη δεν μπορείς να τον περιορίσεις και να του πεις ως εδώ θα φθάσεις.Αυτό καταργεί την ελευθερία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μα εγώ δεν είπα ποτέ ότι είμαι κομμουνιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τυχαίνει να έχεις μια απόλυτη ταύτιστη απόψεων με το ΚΚΕ, στο οποίο ήδη έχεις εκδηλώσει μια κάποια συμπάθεια. Τι νόημα έχει να λές "εγώ δεν είμαι κομμουνιστής";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
πού την είδες την απόλυτη ταύτιση; ξέρεις πόσες φορές έχω διαφωνήσει με Κνίτες σε άλλα φόρα; ό,τι έχω πει για μένα ιχύει πάντως.

εδιτ: απλώς θεωρώ ότι από τα υπάρχοντα κόμματα το ΚΚΕ μου ταιριαζει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για το συγκεκριμένο θέμα μιλάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Τεσπά, προσωπικά δεν πιστεύω ότι οι περιορισμοί καταργούν πάντα την ελευθερία. Ίσα-ίσα μερικές φορές τη διασφαλίζουν. Σήμερα ο πλούτος έχει συσσωρευτεί στα χέρια λίγων απατεώνων τύπου abramovic (νομίζω το έγραψα λάθος). Πού είναι το κακό να θεσπιστεί κάποιος νόμος που να λέει: μέχρι τόσα θα μπορείς να έχεις και όχι παραπάνω; δεν νομίζω ότι τους χρειάζονται τόσα χρήματα. Δεν μ' ενδιαφέρει να πείσω κανέναν πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Από τη στιγμή που δεν είσαι απατεώνας, τέτοιο όρο είναι φυσικά ανελεύθερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
για 'μενα δεν είναι ανελεύθερο. με αυτόν τον τρόπο δεν θα υπήρχαν μεγάλες κοινωνικές ανισότητες.

το ιδεατό βεβαία είναι να μην υπάρχουν καθόλου κοινωνικές ανισότητες, αλλά αυτό θέλει πολλή δουλεία για να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ας ανέβουν κι οι άλλοι αν είναι άξιοι. Δεν είναι ανάγκη να πέσουν αυτοί που ανέβηκαν για να αμβλυνθεί η ανισότητα. Άλλωστε όταν δίνεις τις ίδιες ευκαιρίες, δίνεις ισότητα. Αυτό είναι ισότητα. Δεν είναι το γεγονός ότι δεν έχουν όλοι τα ίδια χρήματα. Κι αν κάποιος δεν εκμεταλλευτεί την ευκαιρία και μείνει κάτω, κακό του κεφαλιού του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
νομίζω ότι υπάρχει ιδεολογικό χάσμα ανάμεσά μας. καταλαβαίνω τι λες, αλλά διαφωνώ. και επειδή κοντεύει 2 ο εγκέφαλός μου έχει αρχίσει να υπολειτουργεί. φοβαμαι μην πετάξω και καμμιά μαλακία. και άυριο μέρα είναι..:)

καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καληνύχτα, αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι ένα κράτος έχει την υποχρέωση να παρέχει τα βασικά κοινωνικά αγαθά δωρεάν ή σε λογικό κόστος, να δίνει αδιάκριτα και στους πάντες τις ίδιες ευκαιρίες ανέλιξης κι απο κει και πέρα ο καθένας, στα πλάισια του νόμου και της Δημοκρατίας να φτάνει ως εκεί που θέλει ή μπορεί. Για μένα αυτό είναι ο σοσιαλισμός. Κι αν όλοι ξεκινούν από την ίδια βάση, δηλαδή το κράτος τους παρέχει τις ίδιες ευκαιρίες, άσχετα με το προσωπικό τους background, τότε έχουμε ισότητα. Ανισότητα υπάρχει όταν το κράτος δεν παρέχει τ'απαραίτητα ώστε κάποιος να μπορεί ν'ανελιχθεί, οπότε ευνοούνται οι πλουσιότεροι. Δεν υπάρχει όταν απλά κάποιος είναι πλουσιότερος του άλλου. Αυτό είναι φυσιολογικό και, στις συνθήκες που αναφέρω, σηματοδοτεί περισσότερη και καλύτερης ποιότητας εργασία από τον πλουσιότερο. Κι αυτό πρέπει ν'ανταμοίβεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μα ο γιος του berlusconi -οποιουδήποτε berlusconi- για παράδειγμα και εγώ (ο γιος του πατέρα μου) δεν είναι δυνατόν στο σύστημα που περιγράφεις να έχουμε τις ίδιες ή έστω περίπου τις ίδιες ευκαιρίες ανέλιξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν κι εσένα, που, λέμε τώρα, δεν έχεις, σου δώσει το κράτος όσα χρειάζεσαι, πχ. εξασφαλισμένο εισόδημα στην οικογένεια (βασικό), ευκαιρία στις σπουδές και φυσικά μια υγιή αγορά, στην οποία οι ευκαιρίες θα είναι για όλους και αξιοκρατικά, δεν έχει σημασία αν ο άλλος είναι ο γιος του Μπερλουσκόνι. Άλλωστε δεν έχει σημασία καν αν έχει αυτός πχ. τελειώσει ένα ξένο πανεπιστήμιο με τα λεφτά του μπαμπά. Στην υγιή αγορά σημασία έχει το πόσο παραγωγικός είσαι και όχι το ποιος είσαι. Και για να υπάρξει μια τέτοια αγορά, ούτε ανελεύθερα εισοδηματικά πλαφόν πρέπει να μπουν, αλλά φυσικά όχι και παύση της ιδιωτικής πρωτοβουλίας. Εγώ είμαι υπέρ ενός συστήματος ΔΕΚΟ, στο οποίο συμμετέχει το Δημόσιο με μεγάλη εταιρεία και φυσικά διατηρώντας έλεγχο, αλλά να υπάρχει υγιής ανταγωνισμός και από ιδιωτικές πρωτοβουλίες. Τα άμεσα οφέλη στις υπηρεσίες Ίντερνετ και τηλεφωνίας από τον ανταγωνισμό της κρατικής εταιρείας με τους ιδιώτες τα έχουμε δει όλοι πιστεύω, δεν χρειάζονται συζήτηση. Μέσα σε 5-7 χρόνια έχουμε δει αυξήσεις ταχύτητας κατά 2400% και μειώσεις τιμών κατά 300%. Πράγματα που, αν δεν υπήρχε ανταγωνισμός από τους ιδιώτες, όχι μόνο ο ΟΤΕ ακόμη θα είχε απλησίαστα, αλλά ζήτημα αν είχε μπει στον κόπο καν να τα υλοποιήσει. Όπως και να χει, όταν έχεις απέναντί σου, σαν εταιρεία, είτε ιδιωτική, είτε δημόσια, τον κίνδυνο ο αντίπαλος να είναι καλύτερος και να σου βάλει λουκέτο, καλύτερος φροντίζεις να γίνεσαι κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Υποστηρίζω το ΠΑΣΟΚ για διάφορους λόγους...με πρώτο κ καλύτερο για το παρελθόν του, για τον αξέχαστο μεγάλο ηγέτη Ανδρέα Παπανδρέου...ο άνθρωπος αυτός κατάφερε κ έβαλε την χώρα σε μια τάξη..κ μετά τον Κώστα Σημίτη με τα λαμπρά έργα του... το 3ο κοινοτικό πλαίσιο στήριξης, η εγνατία οδός και πολλά άλλα με αποκορύφωμα την λαμπρή διοργάνωση των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας το 2004...όσο για το παρών νομίζω ότι το ΠΑΣΟΚ περνάει από μια βαθύτατη εσωκομματική κρίση η οποία όμως πρέπει να ξεπεραστεί για το καλό της παράταξης έτσι ώστε το μεγάλο δημοκρατικό κόμμα να αναλάβει ξανά την ηγεσία της χώρας κ να την φέρει ξανά στο κέντρο της Ευρώπης όπως είχε καταφέρει με την κυβέρνηση Σημίτη...το ΠΑΣΟΚ πρέπει να εκφράσει την ριζοσπαστική κεντροαριστερή πολιτική του ώστε να πείσει τον πολίτη κ συνοδοιπόροι να ανεβάσουν το οικονομικό, πολιτικό και πολιτιστικό επίπεδο της χώρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
ΠΑΣΟΚ και ΚΚΕ απλά δεν υπάρχουν. Γλοιώδεις τύποι και στα 2 κόμματα, που υποτιμούν την νοημοσύνη μας.
Το ΣΥΡΙΖΑ και η ΝΔ ξεχωρίζουν κάπως από την ανυπαρξία.


φίλε μου τώρα που είδα το ποστ σου απλά θα ήθελα με όλο τον σεβασμό να σου πω ότι μάλλον δεν ξέρεις τι παίζει...το ΠΑΣΟΚ διχάζεται από εσωκομματική κρίση...αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει...αντίθετα η ΝΔ βασίζεται απλά σε έναν αρχηγό που έχει το πλεονέκτημα να είναι καλός ρήτορας κ οι υπόλοιποι απλά κλέβουν το κράτος...αν πιστεύεις ότι το να κλέβουν εσένα κ μένα είναι να ξεχωρίζεις από την ανυπαρξία μάλλον κάτι πάει λάθος...όσο για το ΣΥΡΙΖΑ συγκεντρώνει απλά τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ που έχουν αγανακτήσει με την κρίση...αν το ΠΑΣΟΚ ήταν ενωμένο το ΣΥΡΙΖΑ θα κόντευε να διαλυθεί...τέλος για το ΚΚΕ δεν έχω κάτι να πω...μόνο σ αυτό θα μπορούσα να συμφωνήσω...είναι απλά μια κοροιδία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ΕDIT
Υποστηρίζω το ΠΑΣΟΚ για διάφορους λόγους...με πρώτο κ καλύτερο για το παρελθόν του, για τον αξέχαστο μεγάλο ηγέτη Ανδρέα Παπανδρέου...ο άνθρωπος αυτός κατάφερε κ έβαλε την χώρα σε μια τάξη..κ μετά τον Κώστα Σημίτη με τα λαμπρά έργα του... το 3ο κοινοτικό πλαίσιο στήριξης, η εγνατία οδός και πολλά άλλα με αποκορύφωμα την λαμπρή διοργάνωση των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας το 2004...όσο για το παρών νομίζω ότι το ΠΑΣΟΚ περνάει από μια βαθύτατη εσωκομματική κρίση η οποία όμως πρέπει να ξεπεραστεί για το καλό της παράταξης έτσι ώστε το μεγάλο δημοκρατικό κόμμα να αναλάβει ξανά την ηγεσία της χώρας κ να την φέρει ξανά στο κέντρο της Ευρώπης όπως είχε καταφέρει με την κυβέρνηση Σημίτη...το ΠΑΣΟΚ πρέπει να εκφράσει την ριζοσπαστική κεντροαριστερή πολιτική του ώστε να πείσει τον πολίτη κ συνοδοιπόροι να ανεβάσουν το οικονομικό, πολιτικό και πολιτιστικό επίπεδο της χώρας...

Για ένα φάντασμα υποστηρίζεις ένα κομμα που κατέστρεψε την χώρα? Και μετά μου αναφέρεις τον Κινέζο και τα λαμπρά έργα του??? Give me a beak! Μάλλον ζεις σε άλλη χωρα ή δεν έχεις ιδέα τι σου γίνεται.



φίλε μου τώρα που είδα το ποστ σου απλά θα ήθελα με όλο τον σεβασμό να σου πω ότι μάλλον δεν ξέρεις τι παίζει...το ΠΑΣΟΚ διχάζεται από εσωκομματική κρίση...αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει...αντίθετα η ΝΔ βασίζεται απλά σε έναν αρχηγό που έχει το πλεονέκτημα να είναι καλός ρήτορας κ οι υπόλοιποι απλά κλέβουν το κράτος...αν πιστεύεις ότι το να κλέβουν εσένα κ μένα είναι να ξεχωρίζεις από την ανυπαρξία μάλλον κάτι πάει λάθος...όσο για το ΣΥΡΙΖΑ συγκεντρώνει απλά τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ που έχουν αγανακτήσει με την κρίση...αν το ΠΑΣΟΚ ήταν ενωμένο το ΣΥΡΙΖΑ θα κόντευε να διαλυθεί...τέλος για το ΚΚΕ δεν έχω κάτι να πω...μόνο σ αυτό θα μπορούσα να συμφωνήσω...είναι απλά μια κοροιδία...

Καλά βασικά δεν υπάρχει πια, δεν είναι ικανό να κυβερνήσει ούτε κατα διάνοια.. Βασικά με αυτόν τον αρχηγό που έχει ... Ουτε σε 1000 χρόνια. Ο αρχηγός της ΝΔ είναι σίγουρα πιο άξιος από όλους τους αρχηγούς των άλλων κομμάτων.. Αλλά από εκεί και πέρα τα πραγματα μονο ρόδινα δεν είναι όσον αφορά τα υπόλοιπα στελέχη της.
Για ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ συμφωνούμε 100%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top