Πρόθεση ψήφου εκλογών Μαΐου 2012

Πρόθεση ψήφου 2012

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 108)
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 3 2.8%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 15 13.9%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 13 12.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 1 0.9%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 5 4.6%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 5 4.6%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 8 7.4%
  • ΕΕΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μ-Λ ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΑΚΚΕ

    Ψήφοι: 1 0.9%
  • Φιλελεύθερη Συμμαχία

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Δράση

    Ψήφοι: 1 0.9%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 4.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 15 13.9%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 5.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πρέπει,νομίζω,να πούμε κι ότι η αποχή δεν είναι άποψη,είναι απουσία άποψης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ρε δεν ξέρω. Όλοι μια από τα ίδια χάλια είναι.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Πρέπει,νομίζω,να πούμε κι ότι η αποχή δεν είναι άποψη,είναι απουσία άποψης...

Σωστό, αλλά απ' την άλλη προσωπικά δε ξέρω τι να/θα ψηφίσω.
Δε μπορώ να είμαι σίγουρη για τίποτα πια με τόσα ψέματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Το καταλαβαίνω αυτό που λέτε ρε σεις..Απλά προσωπικά θεωρώ ότι είναι χίλιες φορές καλύτερο να ρίξεις άκυρο,παρά η αποχή...Ή,για να το πω αλλιώς,δεν πρόκειται να πάρω στα σοβαρά κάποιον που δε θα πάει να ψηφίσει,και μετά από λίγους μήνες θα κλαίγεται και θα διαμαρτύρεται για την πολιτική κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,843 μηνύματα.
τις χαζογκόμενες πολλοί τις εμίσησαν, την πολιτική και το χρήμα, ουδείς..

όλοι το παίζουν εθελοντές σωτήρες και μόλις αποκτήσουν καρέκλα στο κοινοβούλιο, γίνονται σατράπηδες χειρότεροι από αυτούς που "έβριζαν" πριν

ένα γερό χαστούκι προς το σάπιο πολιτικό σύστημα θα ήταν, την ημέρα των εκλογών κανένας από τα 10.000.000 πολίτες να μην πάει να ψηφίσει!
αλλά κάποιες "κότες" ή υπάνθρωποι, θα πάνε ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ και σια, ενώ μέχρι την παραμονή έριχναν καντήλια και μανάλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Το καταλαβαίνω αυτό που λέτε ρε σεις..Απλά προσωπικά θεωρώ ότι είναι χίλιες φορές καλύτερο να ρίξεις άκυρο,παρά η αποχή...Ή,για να το πω αλλιώς,δεν πρόκειται να πάρω στα σοβαρά κάποιον που δε θα πάει να ψηφίσει,και μετά από λίγους μήνες θα κλαίγεται και θα διαμαρτύρεται για την πολιτική κατάσταση...

Oταν ψηφίζεις λευκό όμως θεωρώ πως είναι κάτι αντίστοιχο με την αποχή..
Γιατί λες στην ουσία στους υπολοίπους "ψηφίστε και αποφασίστε μόνοι σας, εγώ είμαι ουδέτερος".
Αποποιείσαι εν ολίγοις του δικαιώματος σου να συμμετέχεις στην απόφαση της κάλπης.

Για μένα το πιο συνετό απ'όλα είναι να ψηφίζουμε όλοι.
Τώρα το ποιο κόμμα έγκειται στην ιδιοσυγκρασία του καθενός.
Εάν εν τέλει δεν εκφράζει κάποιον κανένα κόμμα θα πρέπει να ψηφίσει αυτό με το οποίο είναι πιο κοντά στο κομμάτι της ιδεολογίας και της φιλοσοφίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Χαχαχ, κλασική Ελληνική νεολαία, ΚΚΕ πρώτο από όλα, μπράβο σας παιδιά, έτσι θα πάμε μπροστά. :P
Και φυσικά, σε καμιά 10αριά χρόνια, οι τωρινοί ''ψηφοφόροι'' του ΚΚΕ που πλέον δε θα μπορούν να ρίξουν γκόμενες μέσω αυτού, θα πάνε σε ΠΑΣΟΚ - ΝΔ μπας και βρουν κανά μέσο για στήριγμα.

Ελλάς ρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,843 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω πως λέμε για κυβέρνηση = πλειοψηφικό κόμμα, λαϊκή εντολή και πρασινοκόκκινα άλογα, από την στιγμή που το ψηφίζουν περίπου 4.000.000 λαού..;) Μας δουλεύουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Oταν ψηφίζεις λευκό όμως θεωρώ πως είναι κάτι αντίστοιχο με την αποχή..
Γιατί λες στην ουσία στους υπολοίπους "ψηφίστε και αποφασίστε μόνοι σας, εγώ είμαι ουδέτερος".
Αποποιείσαι εν ολίγοις του δικαιώματος σου να συμμετέχεις στην απόφαση της κάλπης.

Για μένα το πιο συνετό απ'όλα είναι να ψηφίζουμε όλοι.
Τώρα το ποιο κόμμα έγκειται στην ιδιοσυγκρασία του καθενός.
Εάν εν τέλει δεν εκφράζει κάποιον κανένα κόμμα θα πρέπει να ψηφίσει αυτό με το οποίο είναι πιο κοντά στο κομμάτι της ιδεολογίας και της φιλοσοφίας.
Αν είδες,ακριβώς γι' αυτό,δε μίλησα για λευκό,αλλά για άκυρο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Αν είδες,ακριβώς γι' αυτό,δε μίλησα για λευκό,αλλά για άκυρο...;)

Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πάντως με παιδιά που μιλάω και θα ψηφίσουν πρώτη φορά φέτος παίζουν συνήθως 3 σενάρια, ή θα σου πούνε άκυρο/λευκό, η κάποιο κόμμα της αριστεράς χωρίς να έχουν ξεκαθαρίσει όμως γιατί το ψηφίζουν και ούτε τι πρεσβεύει και τέλος ακροδεξιά. Ακούω πολλά Χρυσή Αυγή τελευταία και τρελαίνομαι:hmm:

Ναι,σε μια κανονική δημοσκόπηση είχα δει 1,5% τα φασιστοειδή (λες και το ναζιστικό κόμμα του Καρατζαφύρερ δεν μας έφτανε,θέλουμε και δεύτερο).Άσε που τελευταία πετυχαίνω και πολλούς σκινάδες στο δρόμο. :hmm:

Πρέπει,νομίζω,να πούμε κι ότι η αποχή δεν είναι άποψη,είναι απουσία άποψης...

Actually,είναι άποψη,αλλά όχι η άποψη που νομίζουν οι περισσότεροι.Αποχή σημαίνει μη αποδοχή του πολιτικού συστήματος στο σύνολό του,μη αποδοχή δηλαδή της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας (εγώ π.χ. απέχω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πρέπει,νομίζω,να πούμε κι ότι η αποχή δεν είναι άποψη,είναι απουσία άποψης...
η απαξιωση για το υπαρχον συστημα;) και το ακυρο και το λευκο δεν ειναι καλυτερη λυση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
7 ατομα ΚΚΕ ? :/::/::/::/::/::/::/::/::/::/: δεν εχω ψηφισει ακομα, αφηνω να δω πως θα εξελιχτει πρωτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μένα η αποχή είναι αναποτελεσματική. Πολύ που τον νοιάζει τον Α πολιτικό που δε θα πάνε μερικοί λόγω απαξίωσης. Ίσα-ίσα, καλύτερα για αυτόν, αυξάνεται και το ποσοστό του, που θα ήταν σαφώς μικρότερο αν υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για μένα η αποχή είναι αναποτελεσματική. Πολύ που τον νοιάζει τον Α πολιτικό που δε θα πάνε μερικοί λόγω απαξίωσης. Ίσα-ίσα, καλύτερα για αυτόν, αυξάνεται και το ποσοστό του, που θα ήταν σαφώς μικρότερο αν υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή.

^ True Story.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Χαχαχ, κλασική Ελληνική νεολαία, ΚΚΕ πρώτο από όλα, μπράβο σας παιδιά, έτσι θα πάμε μπροστά. :P
Και φυσικά, σε καμιά 10αριά χρόνια, οι τωρινοί ''ψηφοφόροι'' του ΚΚΕ που πλέον δε θα μπορούν να ρίξουν γκόμενες μέσω αυτού, θα πάνε σε ΠΑΣΟΚ - ΝΔ μπας και βρουν κανά μέσο για στήριγμα.

Ελλάς ρε!

όχι μωρέ μην κολλάς, απλά είδαμε πολιτική δημοσκόπηση και πλάκωσαν όλοι οι ΚΝίτες του forum να "στηρίξουν το κόμμα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
οακκε ρε! (κριμα που δεν υπαρχουν πια ποσαδιστες, τους πιστευα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
The trolling thread!:clapup:
Το αγαπημένο μου.



Πρέπει,νομίζω,να πούμε κι ότι η αποχή δεν είναι άποψη,είναι απουσία άποψης...

Συμμετοχή: επιλογή άσκησης εξουσίας και επικύρωση της ισχύος του πολιτικού συστήματος.
Αποχή: αποκήρυξη της εξουσίας και του παρόντος πολιτικού συστήματος.

Τόσο απλά.

οακκε ρε! (κριμα που δεν υπαρχουν πια ποσαδιστες, τους πιστευα)

Cult.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantine4102

Νεοφερμένος

Ο constantine4102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ενωση Κεντρώων το κόμμα των ηρώων!:P Πάμε όλοι μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
οακκε ρε! (κριμα που δεν υπαρχουν πια ποσαδιστες, τους πιστευα)

Ντάξει,θεός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top