Πρόγραμμα EUROSCOLA

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
χαχαχαχαχ.....ωραία τότε!!!!! απλά ντάξει διάβασα κάποια "πραυματα" κι αγχώθηκα αρκετά αλλα θα προσπαθήσω και βλέπουμε!!! ευχαριστώ πολύ πάντως
μην αγχωνεσαι...εγω σκεψου ημουν και 3η λυκειου οταν πηγα οποτε δεν ειχα ιδιαιτερο χρονο να το προετοιμασω ο,τι να ναι εγραφα...αν δουν οτι εχεις καταλαβει το θεμα και εχεις καλο λογο θα σε παρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ακομη θα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες διαρκει αυτο το προγραμμα και αν ειχατε καποια χρηματικη επιβαρυνση.Επισης θα ηθελα να ζητησω αν καποιος εχει γραψει την ιδια εκθεση(δημοκρατικο ελλειμα)και την εχει κρατησει να μου την στειλει σε emai ωστε να μπορω να παρω ιδεες και να καταλαβω τη δομη που χρειαζεται να εχει.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Ακομη θα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες διαρκει αυτο το προγραμμα
Στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο θα περάσετε μία ημέρα, αλλά η εκδρομή διαρκεί 3 έως 5 ημέρες, ανάλογα με τις προσφορές των πρακτορείων.

και αν ειχατε καποια χρηματικη επιβαρυνση
Εκτός από ό,τι φας-πιεις-αγοράσεις εκεί, δεν υπάρχει κάποια χρηματική επιβάρυνση στους συμμετέχοντες. Αεροπορικά εισιτήρια και διαμονή καλύπτονται από την επιδότηση της ΕΕ (500€/άτομο)


Επισης θα ηθελα να ζητησω αν καποιος εχει γραψει την ιδια εκθεση(δημοκρατικο ελλειμα)και την εχει κρατησει να μου την στειλει σε emai ωστε να μπορω να παρω ιδεες και να καταλαβω τη δομη που χρειαζεται να εχει
Δεν έχω κρατήσει την έκθεση, αλλά να ξες ότι δεν είναι απαραίτητο να έχει κάποια συγκεκριμένη δομή/περιεχόμενο. Εφόσον δείξεις ότι κατέχεις καλά το θέμα (γνωρίζεις εμπεριστατωμένα τι πάει να πει "έλλειμμα δημοκρατίας στους ευρωπαϊκούς θεσμούς"), και έχεις ευχέρεια στο λόγο, είναι βέβαιο ότι θα πάρεις καλό βαθμό. Τώρα, το αν θα επιλεγείς έχει σχέση και με την πρωτοτυπία των ιδεών σου, το ύφος σου, κλπ. Εγώ πήγα με μόνο ένα πολύ βασικό πλάνο επιχειρημάτων/ιδεών και κατέληξα να έχω τη έκθεση με την υψηλότερη βαθμολογία στην Κεντρική Μακεδονία (98/100)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danae97

Νεοφερμένος

Η danae97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ευχομαι καλη επιτυχεια σε οσους δινανε σημερα οπως εγω και σ'οσους περιμενουν να δωσουνε. τελικα δεν ηταν τοσο δυσκολο οπως περιμενα απλα επρεπε να εχεις μαζεψει αρκετα πραγματα να πεις και να εχεις καλη δομη και καλο λογο. μακαρι τα αποτελεσματα να βγουν συντομα.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheodoraAxrl

Νεοφερμένος

Η TheodoraAxrl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας!Έγραψα και εγώ την έκθεση για το Euroscola και ομολογώ ότι δεν είχα προετοιμαστεί και κατάλληλα..!Το θέμα το πήρα μια μέρα πριν και ως υποψήφια Πανελληνίων για το 2014 είχα και φροντιστήριο!Έτσι, η όλη μου προετοιμασία ήταν καμιά ώρα!Μπορώ να πω ότι έγραψα μια αρκετά καλή έκθεση,αν και η έκταση της δεν ήταν και πολύ μεγάλη(είδα παιδιά που γράψανε 3-4 σελιδες :confused: ) Όσον αφορά τα πτυχία μου, εχω Proficiency και Β2 στα γερμανικά το οποίο δεν μετράνε, και πέρσι έβγαλα 18,5! Ψιλομπερδεύτηκα όμως με το θέμα των 24αρων ατόμων?Από πόσα σχολεία είναι?Έχω πιθανότητες ή θα μείνω με την εμπειρία της έκθεσης? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Με Proficiency και καλή έκθεση έχεις αρκετές πιθανότητες να πας Στρασβούργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheodoraAxrl

Νεοφερμένος

Η TheodoraAxrl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μακάρι!Ξέρει κανείς μετά από πόσο καιρό περίπου βγαίνουν τα αποτελέσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά με γενικό βαθμό πέρυσι 16 και απλώς Β2 στα Αγγλικά έχω καμία πιθανότητα ή καλύτερα να μη μπω καν στο κόπο να συμμετάσχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheodoraAxrl

Νεοφερμένος

Η TheodoraAxrl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
You never know!Δήλωσε..!Και μόνο που θα κάτσεις να διαβάσεις το θέμα, για να το γράψεις, σε ωφελεί! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω. Στην υπεύθυνη δήλωση γράφει ότι βεβαιώνουμε ότι δεν έχουμε συμμετάσχει στο πρόγραμμα EUROSCOLA.

Δηλαδή αν εγώ δεν περάσω φέτος, μπορώ να δηλώσω συμμετοχή του χρόνου; Ή το παίρνουν ότι έχεις συμμετάσχει ήδη; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω. Στην υπεύθυνη δήλωση γράφει ότι βεβαιώνουμε ότι δεν έχουμε συμμετάσχει στο πρόγραμμα EUROSCOLA.

Δηλαδή αν εγώ δεν περάσω φέτος, μπορώ να δηλώσω συμμετοχή του χρόνου; Ή το παίρνουν ότι έχεις συμμετάσχει ήδη; :P
Συμμετασχει εννοει προκριθει.. αν δε σε παρουν πας του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

danae97

Νεοφερμένος

Η danae97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας!Έγραψα και εγώ την έκθεση για το Euroscola και ομολογώ ότι δεν είχα προετοιμαστεί και κατάλληλα..!Το θέμα το πήρα μια μέρα πριν και ως υποψήφια Πανελληνίων για το 2014 είχα και φροντιστήριο!Έτσι, η όλη μου προετοιμασία ήταν καμιά ώρα!Μπορώ να πω ότι έγραψα μια αρκετά καλή έκθεση,αν και η έκταση της δεν ήταν και πολύ μεγάλη(είδα παιδιά που γράψανε 3-4 σελιδες :confused: ) Όσον αφορά τα πτυχία μου, εχω Proficiency και Β2 στα γερμανικά το οποίο δεν μετράνε, και πέρσι έβγαλα 18,5! Ψιλομπερδεύτηκα όμως με το θέμα των 24αρων ατόμων?Από πόσα σχολεία είναι?Έχω πιθανότητες ή θα μείνω με την εμπειρία της έκθεσης? :hmm:


εδεινες στην αττικη???? εγω επειδη εδεινα στον γερακα εμαθα οτι θα παρουν 24 απ'όλη την αττικη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheodoraAxrl

Νεοφερμένος

Η TheodoraAxrl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι στην Αττική!Ελευσίνα συγκεκριμένα!Τα αποτελέσματα πότε θα βγουννν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mandy96

Νεοφερμένος

Η mandy96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλη επιτυχια σε ολους και εγω ελευσινα εδινα...παιρνουν 6 ατομα απο καθε περιφερεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα βγαίνουν συνήθως σε 2-3 εβδομάδες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danae97

Νεοφερμένος

Η danae97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλη επιτυχια σε ολους και εγω ελευσινα εδινα...παιρνουν 6 ατομα απο καθε περιφερεια...



Δηλαδή εγώ που έδινα γέρακα και ήμασταν 16 παιδιά θα πάρουν τα 6?????

*26
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mandy96

Νεοφερμένος

Η mandy96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μηπως απο την περιφερεια σας εδιναν και αλλα παιδια απλα ηταν σε αλλο σχολειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danae97

Νεοφερμένος

Η danae97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κανονικά δίνανε 62 παιδιά αλλά επειδή εκείνη την ημέρα είχαν απεργία η καθηγητές ήρθαν μόνο 26
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mandy96

Νεοφερμένος

Η mandy96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
τοτε εχεις περισσοτερες πιθανοτητες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top