Πρόγραμμα EUROSCOLA

1996 Stella

Νεοφερμένος

Η 1996 Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πάρα πολύ:)))))...και κατι τελευταίο. διάβασα οτι θα πρέπει να δώσω 471 ευρω...ποιό είναι το ποσοστό επιδότησης??? δλδ στο τέλος πόσα θα λάβω ως αποζημίωση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Αγαπημένη μου φίλη Στέλλα δεν θα πρέπει να δώσεις 471 ευρώ αλλά εάν είσαι από τους τυχερούς που θα πάνε στο ευρωπαικό κοινοβούλιο( αχ μακάρι !!!:clapup:)
θα δωθεί στους καθηγητες που θα σε συνοδευσουν το ποσό αυτο( δηλ. 471 ευρώ) όπου αυτοι θα κανονισουν τα εξοδα μεταφορας και το ξενοδοχείο . Από ότι γνωρίζω δεν πρόκειται να πάρεις αποζημίωση. Η μόνη αποζημίωση για εσένα κατά την γνώμη μου είναι αρχικά να είσαι μεσα σε αυτους που θα πάνε στην Γαλλία, στη συνεχεια να επισκεφθεις το ευρωπαικο κοινοβούλιο και τέλος να συνδιαλλεχθείς με μαθητές , μαθήτριες άλλων χωρών αλλά και της Ελλάδας. Ελπίζω να είσαι μία από αυτές!!
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1996 Stella

Νεοφερμένος

Η 1996 Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αχαχαχαχααχχαχα...εντάξει είμαι ξανθιά στο μυαλό...πραγματικά το εύχομαι πολύ να πάω..!!!...σκέφτηκα ένα διάγραμμα με βάση και αυτά που μου είπες και θα ήθελα τη γνώμη σου...
πρόλογος:αναφορά στο δημοκρατικό πολίτευμα και στο ευρωπαϊκό κοινοβούλιο
1η παράγραφος: τι ειναι δημοκρατικό έλλειμμα
2η παράγραφος:2 τρόποι συμβολής του ευρωπαϊκού κοινοβουλίουστη μείωση του δημοκρατικού ελλείμματος(δν έχω σκεφτεί ακόμα ποιοι θα είναι)
3η παράγραφος: άλλοι 2 τρόποι
4 παράγραφος:να προτείνω εγώ 1 με 2 τρόπους
επίλογος:συμπεράσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Φίλη Στέλλα καλησπέρα!!. Η προσπάθεια σου είναι αρκετά καλή όμως προσπάθησε αυτά που θα γράψεις να διακατέχονται απο συνοχή και λογική αλληλουχία. Έτσι ώστε να μην φαίνονται τυποποιημένες και τοποθετημένες η μια δίπλα στην άλλη, γι' αυτό θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις παραδείγματα ,να κάνες συχνές επικλήσεις στην αυθεντια, λογική και να δείχνεις με κάποιες φράσεις την φυσικότητα κα την ροή του λόγου σου στο γραπτό. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και για λίγο:hmm:. Καλό σου βράδυ λοιπόν σου εύχομαι γεμάτο φαντασία και οίστρο. :book::sleep::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1996 Stella

Νεοφερμένος

Η 1996 Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολυυυυυυ...καλό βράδυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
παιδιααα ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα για ηπειρο..???! αα και να ρωτησω.. με c2 αγγλικα και b2 γαλλικα και 19 γενικο και μια σχετικα καλη εκθεση (γιατι γενικα γραφω καλες εκθεσεις) εχω πιθανοτητες.???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
παιδιααα ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα για ηπειρο..???! αα και να ρωτησω.. με c2 αγγλικα και b2 γαλλικα και 19 γενικο και μια σχετικα καλη εκθεση (γιατι γενικα γραφω καλες εκθεσεις) εχω πιθανοτητες.???:hmm:
Σαφώς και έχεις πιθανότητες απλώς εξαρτάται και απ' το πως έχουν γράψει και οι υπόλοιποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος ποσο καιρο παιρνουν συνηθως για να διορθωθουν οι εκθεσεις =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα και σε εσένα Izabella.N!! Αρχικά θα ήθελα να σου ευχηθώ καλή επιτυχία στο διαγωνισμό αυτο και να σε ρωτησω πως τα πήγες, γιατί έχω περάσει και εγώ από αυτην την <<περιπέτεια>> του να περιμένεις τα αποτελεσματα του διαγωνισμου και πραγματικά καταλαβαινω πόσο αγχωμενη είσαι. Λοιπόν για να επιστρέψουμε στο θέμα μας οι εκθέσεις θα είναι ετοιμες σε 1-2 εβδομαδες περίπου!!( προσπάθησε να κάνεις υπομονή σε όλο αυτο το διαστημα;))
Ελπίζω να περάσεις και αν όχι θα σου πρότεινα να μην στενοχωρηθείς γιατί απλά είναι ένας διαγωνισμός που πέρνουν πολλά ατομα συμμετοχη( μπορεί να έχουν περισσότερα πτυχια στην γαλλική γλώσσα, καλυτερο μεσο όρο και τέλος καλυτερη εκθεση από εσενα) και κλείνοντας ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ από το EUROSCOLA!!
Καλό βράδυ και ελπίζω να λάβεις υπόψη σου όσα σου είπα!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!! :)
Χαχ πραγματικα δεν ξερω πως τα πηγα! Με δηλωσαν στον διαγωνισμο χωρις να το ξερω εγραψα την εκθεση χωρις προετοιμασια ή καποιου ειδους συζητηση ή επεξηγηση και δεν νιωθω ιδιαιτερα σιγουρη για το αποτελεσμα. Ωστοσο ποτε δεν ειχα προβλημα με το να αντιμετωπιζω "αποτυχιες" οποτε ενταξει οτι ειναι να γινει θα γινει. ^^
Εσυ πως τα ειχες παει?

Καλο βραδυ! Eυχαριστω και παλι για τα λογια σου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Επιτελους τελειωσε αυτο το βασανηστηριο με το euroscola. Μας τα χε @@ ο διευθυντης καθε πρωι :hehe: Από το σχολειο μου περασαν 2 κοπελιες! Συγχαρητηρια σε οσους τα καταφεραν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!! :)
Χαχ πραγματικα δεν ξερω πως τα πηγα! Με δηλωσαν στον διαγωνισμο χωρις να το ξερω εγραψα την εκθεση χωρις προετοιμασια ή καποιου ειδους συζητηση ή επεξηγηση και δεν νιωθω ιδιαιτερα σιγουρη για το αποτελεσμα. Ωστοσο ποτε δεν ειχα προβλημα με το να αντιμετωπιζω "αποτυχιες" οποτε ενταξει οτι ειναι να γινει θα γινει. ^^
Εσυ πως τα ειχες παει?

Καλο βραδυ! Eυχαριστω και παλι για τα λογια σου! ;)


Izabella.N καλησπέρα τι κάνεις? Χαθήκαμε δυστυχώς αλλά λόγω διαβάσματος και πολλών υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να σου απαντήσω. Εσύ πως τα περνάς? Εχετε ξεκινησει να γραφετε κανένα διαγωνισμα γιατι εμείς έχουμε γράψει αρκετά. Λοιπόν για να επιστρέψω στην ερώτηση που μου έκανες
Δυστυχώς δεν πέρασα στον διαγωνισμό euroscola παρ' ότι είχα γράψει μια εξαιρετικά καλή εκθεση και είχα πτυχια αγγλικών και γαλλικών, γι'αυτό τον λόγο προσπαθώ τουλαχιστον όσοι ζητούν βοηθεια ή έχουν κάποια ερωτηματα σχετικά με αυτόν τον διαγωνισμο να τους απαντώ και να τους ενθαρρύνω. Ελπίζω η βοήθεια μου να είναι κατατοπιστική και βοηθητική.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Επειδή δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποιο θέμα σχετικά με την Βουλή των Εφήβων στο ischool θα απευθυνθώ σε εσάς και θα σας ρωτήσω κάποια πράγματα που με προβληματίζουν, γι'αυτό όποιος γνωρίζει κάτι περί του θέματος ας μου απαντήσει σύντομα. :D
Λοιπόν θα πάρω μέρος στην συγγραφή έκθεσης για να πάω στην βουλή των εφήβων, το θέμα αυτής είναι << ανοιχτό >> δηλαδή μπορείς να γράψεις όποιο θέμα θέλεις. Ωστόσο εγώ έχω επιλέξει την Ανεργία και ειδικότερα στους νέους, έχω κάποιες ιδέες για το συγκεκριμένο θέμα όμως θα ήθελα να πείτε και την δική σας γνώμη. Αναμένω την απάντηση σας με πολύ αγωνία!!!:confused:
Καλό σας βράδυ λοιπόν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1996 Stella

Νεοφερμένος

Η 1996 Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα tweetyslvstr...έχεις διαλέξει ωραίο θέμα καθώς αυτό το φαινόμενο μαστίζει σήμερα την ελληνική κοινώνια οπότε μπορείς να γράψεις πολλά πράγματα..το θέμα ζητάει να προτείνεις λύσεις ώστε να μειωθεί η ανεργία???
Κι εγώ θα συμμετέχω αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο θέμα...σου εύχομαι καλή επιτυχία :)
Επιτέλους έγραψα χτες την έκθεση για το euroscola...πραγματικά οι συμβουλές σου με βοήθησαν πάρα πολύ,σ' ευχαριστώ και πάλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Izabella.N καλησπέρα τι κάνεις? Χαθήκαμε δυστυχώς αλλά λόγω διαβάσματος και πολλών υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να σου απαντήσω. Εσύ πως τα περνάς? Εχετε ξεκινησει να γραφετε κανένα διαγωνισμα γιατι εμείς έχουμε γράψει αρκετά. Λοιπόν για να επιστρέψω στην ερώτηση που μου έκανες
Δυστυχώς δεν πέρασα στον διαγωνισμό euroscola παρ' ότι είχα γράψει μια εξαιρετικά καλή εκθεση και είχα πτυχια αγγλικών και γαλλικών, γι'αυτό τον λόγο προσπαθώ τουλαχιστον όσοι ζητούν βοηθεια ή έχουν κάποια ερωτηματα σχετικά με αυτόν τον διαγωνισμο να τους απαντώ και να τους ενθαρρύνω. Ελπίζω η βοήθεια μου να είναι κατατοπιστική και βοηθητική.:clapup:

Αλοχα! Καλά, μια χαρα :) εσυ?
Εμεις γραφουμε καθε εβδομαδα αλλα ενταξει την παλευω.

Χμμ κριμα αλλα δεν πειραζει! Σου ευχομαι καλη επιτυχια με την Βουλη των Εφηβων!!! Πολυ καλό θεμα, μπορεις να το αναπτυξεις ανετα!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!!! θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με την Βουλή των Εφήβων.Μία γνωστή μου θέλει να γράψει ως θέμα βία και εγκληματικότητα , ξέρετε σχετικά με το υπάρχον κόμμα στην Βουλή, για την ενδοσχολική βία κτλ. Τι πιστεύετε είναι ωραίο θέμα για την Βουλή των Εφήβων:whistle:. Θα ήθελα την άποψη σας:thumbsup::vroum:!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα tweetyslvstr...έχεις διαλέξει ωραίο θέμα καθώς αυτό το φαινόμενο μαστίζει σήμερα την ελληνική κοινώνια οπότε μπορείς να γράψεις πολλά πράγματα..το θέμα ζητάει να προτείνεις λύσεις ώστε να μειωθεί η ανεργία???
Κι εγώ θα συμμετέχω αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο θέμα...σου εύχομαι καλή επιτυχία :)
Επιτέλους έγραψα χτες την έκθεση για το euroscola...πραγματικά οι συμβουλές σου με βοήθησαν πάρα πολύ,σ' ευχαριστώ και πάλι..

1996 Stella Χαίρομαι πολύ που οι συμβουλές μου σε βοήθησαν , ελπίζω τουλάχιστον να πας εσύ και να μου πεις την εμπειρία σου. :D:alljumpy:Λοιπόν το θέμα όπως είπα είναι << ανοιχτό>> δηλαδή μπορείς να γράψεις ότι θέλεις. Εγώ βέβαια διάλεξα την ανεργία στους νέους και την μετανάστευση αυτών στο εξωτερικό. Έχω βρει αρκετό υλικό από το διαδίκτυο θα μπορούσες να μου προτείνεις και εσύ κάτι( τι πιστεύεις ότι θα μπορούσα να συμπεριλάβω στην εργασία μου?). Παρεμπιπτόντως από που είσαι? Αχ μακάρι να κληρωθούν τα γραπτά μας και να συναντηθούμε στην βουλή των εφήβων. Πραγματικά θα χαρώ πολύ να τα πούμε και από κοντά:clapup::hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1996 Stella

Νεοφερμένος

Η 1996 Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μακάρι κι εγώ θα το ήθελα αν και θα είναι μάλλον απίθανο :P
Λοιπόν πιστεύω ότι θα ήταν καλό να ξεκινήσεις με μία αναδρομή στο παρελθόν κάνοντας αναφορά στα αίτια του φαινομένου(εκβιομηχάνιση της χώρας,υπερπληθώρα πτυχιούχων σε συγκεκριμένους τομείς εξειδίκευσης κ.α)
Έπειτα να προτείνεις τρόπους αντιμετώπισης εξάλειψης του φαινομένου(νέες θέσεις εργασίας κ.α)
Τέλος θα μπορούσες να αναπτύξεις τους λόγους για τους οποιούς οι νέοι επιλέγουν να μεταναστεύσουν(π.χ μεγαλύτερες οικονομικές απολαβές και καλύτερο επίπεδο ζωής)
Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

1996 Stella

Νεοφερμένος

Η 1996 Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Από την Καβάλα..Εσύ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
1996 Stella Καλησπέρα!!. Αρχικά θα ήθελα να σου πω να μην θεωρεις κατι απιθανο κατι που πραγματικα μπορεί να είναι εφικτό( αφού εάν γράψεις μια καλή εκθεση θεωρώ πως έχεις αρκετές πιθανότητες να πας στην Βουλή των εφήβων όπως και τα υπόλοιπα παιδιά που λαμβάνουν μέρος στον διαγωνισμό αυτό και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΌΛΑ τι έχουμε πει??? ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ). Τέλος θα ήθελα να σε ευχαριστήσω πολύ που μου απαντησες και μου έδωσες καποιο υλικο για το θέμα που έχω επιλέξει παρ' ότι έχεις και εσύ φορτωμένο και πραγματικα δύσκολο πρόγραμμα όπως εγώ. Από την ΑΘΗΝΑ είμαι!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top