Πρόγραμμα διαβάσματος

flowermoon

Νεοφερμένος

Η flowermoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Βασικα οντως εχω ξεκινησει απο την πρωτη λυκειου με 6 ωρες την εβδομαδα, συνεχισα στη δευτερα με 4 ωρες και τωρα στην τριτη μου λενε οτι πρεπει να πηγαινω 3 φορες την εβδομαδα (στην καλυτερη 2)... με το τρεξιμο δεν εχω τοσο θεμα αν βρω την φορμα μου το βγαζω αν και το 1000 ειναι παλουκι... η σφαιρα ειναι το προβλημα μου... ομολογω οτι τα κιλα μου ειναι καλα (μιας και θιχτηκε το θεμα) αλλα δεν ειναι αρκετο... πρεπει να βρω τροπο να σηκωσω αυτα τα 7 κιλα!!! και να τα πεταξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Απλά θεωρώ πως με κάποιον τρόπο πρέπει να το περιορίσεις. Σε καμία περίπτωση να μη βγεις εκτός φόρμας, άσε που θα είναι και καλή εκτόνωση. Ξεκινάς και βλέπεις την πορεία και πως τα πας με τα μαθήματα.

Good luck! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Για μενα το μυστικο ειναι σε καθε μερα της εβδομαδας να βαλεις στο προγραμμα διαβασμα 2 μαθηματων και οχι παραπανω γιατι θα χαθεις στο τελος. Θα σου πω ας πουμε το δικο μου προγραμμα να παρεις μια ιδεα.

Δευτερα : Αρχαια Γνωστο (μεταφραση, λεξιλογικα, σχολια και ασκησεις ερμηνευτικες)--3 ωριτσες το πολυ
Λογοτεχνια--που ειναι πιο light αμεσως μετα--2 ωριτσες το πολυ

Τριτη: Λατινικα (μια ενοτητα στην οποια θα μαθεις καλα μεταφραση, συντακτικο, λεξιλογικα)--2 ωρες
Μαθημα επιλογης--2 ωρες

Τεταρτη: Αρχαια--Γραμματικη (καθε φορα επαναληψη σε ενα φαινομενο π.χ συνηρημενα και ασκησεις πανω σε αυτο και 10 αρχικους χρονους επαναληψη (2-3 ωρες)
Ιστορια κατευθυνσης--Απ'εξω το μαθημα και μια πηγη που αντιστοιχει στο κεφαλαιο (3 ωρες)

Πεμπτη: Εκθεση (λυση κριτηριο με περιληψη, ασκησεις και εκθεση)--3 ωρες
Αρχαια--Συντακτικα φαινομενα και ασκησεις, Αγνωστο με αντιστοιχες ασκησεις--3 ωρες

Παρασκευη: Ιστορια --την διαβαζω 2 φορες την εβδομαδα λογω της μεγαλης υλης
Λατινικα--ενα κομματι γραμματικης και ενα συντακτικου

Τα σαββατοκυριακα επαναληψεις σε ολη την υλη της εβδομαδας. Αν τηρειται αυτο το προγραμμα απο την αρχη της χρονιας και βγαινει η υλη και δεν πιεζομαστε πολυ με τον χρονο. Και οι ωρες φυσικα διαφερουν στον καθε μαθητη
Holy cow!! Αν τις βαλεις κατω ειναι πραγματικα πολλες οι ωρες....:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδιά ρωτάω σε όποιο σχετικό topic βρίσκω. Πότε ξεκινήσατε προετοιμασία για θεωρητική Γ Λυκείου? Είμαι Β και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την ύλη της Γ! Διαβάζω από παιδιά ότι μέσα στη χρονιά της Β καλύπτουν μεγάλο τμήμα της ύλης για τη Γ - οι περισσότεροι τυχαίνει να είναι θετική-τεχνολογική-. Ισχύει το ίδιο για τη θεωρητική? Μήπως τελικά είμαι "καμένο χαρτί"?

εγώ απο το καλοκαίρι αρχαία και λατινικά απο τον σεπτέμβρη τα υπόλοιπα.πιστεύω δεν χρειάζεται αν ξεκινήσεις πιο νωρίς γιατί ειδικά τα λατινικά της β λυκείου είναι πολύ σημαντικά για την γ και χρειάζεται προσοχή(ακόμα και οι αρχές φιλοσοφίας χρησιμευουν για τον φιλοσοφικο λογο της γ πιστευω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Για μενα το μυστικο ειναι σε καθε μερα της εβδομαδας να βαλεις στο προγραμμα διαβασμα 2 μαθηματων και οχι παραπανω γιατι θα χαθεις στο τελος. Θα σου πω ας πουμε το δικο μου προγραμμα να παρεις μια ιδεα.

Δευτερα : Αρχαια Γνωστο (μεταφραση, λεξιλογικα, σχολια και ασκησεις ερμηνευτικες)--3 ωριτσες το πολυ
Λογοτεχνια--που ειναι πιο light αμεσως μετα--2 ωριτσες το πολυ

Τριτη: Λατινικα (μια ενοτητα στην οποια θα μαθεις καλα μεταφραση, συντακτικο, λεξιλογικα)--2 ωρες
Μαθημα επιλογης--2 ωρες

Τεταρτη: Αρχαια--Γραμματικη (καθε φορα επαναληψη σε ενα φαινομενο π.χ συνηρημενα και ασκησεις πανω σε αυτο και 10 αρχικους χρονους επαναληψη (2-3 ωρες)
Ιστορια κατευθυνσης--Απ'εξω το μαθημα και μια πηγη που αντιστοιχει στο κεφαλαιο (3 ωρες)

Πεμπτη: Εκθεση (λυση κριτηριο με περιληψη, ασκησεις και εκθεση)--3 ωρες
Αρχαια--Συντακτικα φαινομενα και ασκησεις, Αγνωστο με αντιστοιχες ασκησεις--3 ωρες

Παρασκευη: Ιστορια --την διαβαζω 2 φορες την εβδομαδα λογω της μεγαλης υλης
Λατινικα--ενα κομματι γραμματικης και ενα συντακτικου

Τα σαββατοκυριακα επαναληψεις σε ολη την υλη της εβδομαδας. Αν τηρειται αυτο το προγραμμα απο την αρχη της χρονιας και βγαινει η υλη και δεν πιεζομαστε πολυ με τον χρονο. Και οι ωρες φυσικα διαφερουν στον καθε μαθητη

Σωστηηηηηηηηηηη:clapup: αυτο ειναι προγραμμα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σωστηηηηηηηηηηη:clapup: αυτο ειναι προγραμμα!!!!!
Εγω θα τα 'χα παιξει απο πριν τα Χριστουγεννα... :S :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και το πισι να βγαλετε, θα εχετε τηλεοραση...

Και τηλεοραση να μην εχετε θα εχετε περιοδικα..

Και περιοδικα να μην εχετε, η εσπρεσο της μανας σας θα σας φαινεται πολυ ενδιαφερουσα...

Και εσπρεσο να μην εχετε, θα διαβαζετε το κουτι απο τα κορν φλειξ...

Και κορνφλειξ να μην εχετε, αυτο το συννεφο κανει γαματα σχηματα...


Ακα, απλα συγκεντρωθειτε... Ειτε εχετε πισι ειτε οχι δεν παιζει σημαντικο ρολο..




για οσους λενε οτι για ολα φταει το pc:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Παιδιά; Εσείς της τρίτης τάξης (θεωρητικής πάντα) πόσες ώρες περίπου την ημέρα (πρέπει να) διαβάζετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
κοίτα το "πρέπει" είναι πολύ σχετικό, κατ' εμέ μάλιστα δεν υπάρχει "πρέπει". Οι ώρες που διαβάζεις όχι μόνο στην τρίτη, αλλά και γενικότερα εξαρτώνται από το πόσο εύκολα μπορείς να αφομοιώνεις τα μαθήματα, από το πόσο σίγουρος/-η αισθάνεσαι για το αποτέλεσμα και από τους στόχους σου. εγώ προσωπικά τη μέρα, όταν είναι ανοιχτά τα σχολεία, διαβάζω στο σπίτι, κατά μ.ο γύρω στις 10 ώρες. έχουν υπάρξει και φορές που χρειάστηκε πολύ λιγότερη ώρα και άλλες που χρειάστηκε πολύ περισσότερη. το δικό μου maximum είναι 19 ώρες συνεχόμενες, γιατί έγραφα στο φροντιστήριο μία κυριακή διαγώνισμα στα αρχαία κατ. και επειδή δεν είχα προλάβει μες στη βδομάδα να κάνω τίποτα και επιπλέον ήταν αρκετά μεγάλη και η ύλη κάθισα και διάβαζα από τις 8.30πμ του σαββάτου έως τις 3.30πμ της κυριακής. φαίνεται υπερβολικό, και εγώ δε θα το πίστευα, αλλά να που συνέβη. το μυστικό είναι να διαβάζεις επειδή σου αρέσει και έχεις στόχους και να μην το βλέπεις σαν αγγαρεία εν όψει πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
νομίζω πως η θέληση είναι κάτι το τρομερό,δηλαδή αν το έχεις πιστεύω πως έχεις κάνει τη μισή δουλειά.Σίγουρα όλοι κάποιες στιγμές θα χαζολογήσουμε,μέσα στο πρόγραμμα είναι,αλλά η θέληση παιζει απιστευτο ρόλο.είναι η κινητήριος δύναμη.(κατα τη γνώμη μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
κοίτα το "πρέπει" είναι πολύ σχετικό, κατ' εμέ μάλιστα δεν υπάρχει "πρέπει". Οι ώρες που διαβάζεις όχι μόνο στην τρίτη, αλλά και γενικότερα εξαρτώνται από το πόσο εύκολα μπορείς να αφομοιώνεις τα μαθήματα, από το πόσο σίγουρος/-η αισθάνεσαι για το αποτέλεσμα και από τους στόχους σου. εγώ προσωπικά τη μέρα, όταν είναι ανοιχτά τα σχολεία, διαβάζω στο σπίτι, κατά μ.ο γύρω στις 10 ώρες. έχουν υπάρξει και φορές που χρειάστηκε πολύ λιγότερη ώρα και άλλες που χρειάστηκε πολύ περισσότερη. το δικό μου maximum είναι 19 ώρες συνεχόμενες, γιατί έγραφα στο φροντιστήριο μία κυριακή διαγώνισμα στα αρχαία κατ. και επειδή δεν είχα προλάβει μες στη βδομάδα να κάνω τίποτα και επιπλέον ήταν αρκετά μεγάλη και η ύλη κάθισα και διάβαζα από τις 8.30πμ του σαββάτου έως τις 3.30πμ της κυριακής. φαίνεται υπερβολικό, και εγώ δε θα το πίστευα, αλλά να που συνέβη. το μυστικό είναι να διαβάζεις επειδή σου αρέσει και έχεις στόχους και να μην το βλέπεις σαν αγγαρεία εν όψει πανελληνίων.

Συμφωνω
Εμενα το μεγιστο μου ειναι 10ωρες ΑΟΔΕ...χαλια

παντως πιστευω οτι φυσιολογικο ειναι 4 ωρες την ημερα και 2 ωρες ιδαιτερα αρα =6 ωρες/day
και κυριως εινια θεμα διαθεσης καλυτερα 2 ωρες καλες που θα εισαι συγκεντρωμενος και θα εχεις καλη διαθεση παρα 5 σερι..(συνηθως)

Βρες και κανε κατι καθε μερα που σου αρεσει να ξεδινεις βοηθαει παρα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
το μόνο σίγουρο είναι ότι η γ' λυκείου χρειάζεται πιο εντατικό και συστηματικότερο διάβασμα. εγώ προσωπικά, τουλάχιστον, δεν μπορώ να πιστέψω ανθρώπους που έχουν περάσει σε υψηλόβαθμη σχολή να λένε ότι η χρονιά τους ήταν πολύ χαλαρή, δε ξαγρύπνησαν ούτε μία φορά κτλ κτλ.. για εμένα αυτό είναι δείγμα κομπλεξισμού, γιατί φοβούνται μήπως κάποιος τους πει "φυτό". Εγώ, επειδή το έχω συζητήσει με τους συμμαθητές μου, διαβάζω τις περισσότερες ώρες (χωρίς να σημαίνει ντε και καλά πως το δικό μου διάβασμα είναι και αποδοτικότερο από κάποιου που διαβάζει λιγότερο). Παρ' όλα αυτά δεν ντρέπομαι να το λέω, γιατί ξέρω πως τίποτα στη ζωή δεν αποκτάται ανώδυνα.
Θα συμφωνήσω, βέβαια και εγώ με τον alehunter στο ότι είναι προτιμότερο πολλές φορές να διαβάζεις συγκεντρωμένα ένα 2ωρο παρά να κλείνεις περισσότερες ώρες κοιτώντας ουσιαστικά το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγώ στην τρίτη δεν έκανα φροντηστήρια,με αποτέλεσμα να αφήσω ορισμένους εξυπνάκηδες να μου περάσουν την αντίληψη ότι δίχως φροντηστήρια δεν πάω πουθενά,και έτσι τα φόρτωσα στον κόκορα,κ δεν διαβαζα καθόλου μέχρι και το φλεβάρη.Παρ'όλα αυτά όμως πάντα πρόσεχα στα μαθήματα-εκτός απο τη λογοτεχνία εξαιτίας του καθηγητή-.Το φλεβάρη βρέθηκαν κάποιοι που με έπεισαν,να στρωθώ διαβάσω και ότι κάνω,αλλίως θα ξαναέδινα.πάντως για να λέμε την αλήθεια,την ιστορία την δίαβαζα και πιο πρίν καθ'ότι ήταν το αγαπημένο μου μάθημα,τη βιολογία όμως την έδωσα με ενος σαβατοκυριακου διαβασμα...γιατι τα λέω όλα αυτα?για να απομηθοποιήσω τις μπουρδελοπανελληνιες,και να καταλαβετε αυτοι που δινετε ότι δεν έιναι τιποτα το σπουδαίο,χωρίς άγχος με σωστό διάβασμα,θα τα πάτε καλά...
αν κάποτε απομυθοποιηθούν οι πανελλήνιες,θα αφήσουμε χωρίς δουλειά τα φροντηστήρια...(και που θα δουλέψω!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
εγώ στην τρίτη δεν έκανα φροντηστήρια,με αποτέλεσμα να αφήσω ορισμένους εξυπνάκηδες να μου περάσουν την αντίληψη ότι δίχως φροντηστήρια δεν πάω πουθενά,και έτσι τα φόρτωσα στον κόκορα,κ δεν διαβαζα καθόλου μέχρι και το φλεβάρη.Παρ'όλα αυτά όμως πάντα πρόσεχα στα μαθήματα-εκτός απο τη λογοτεχνία εξαιτίας του καθηγητή-.Το φλεβάρη βρέθηκαν κάποιοι που με έπεισαν,να στρωθώ διαβάσω και ότι κάνω,αλλίως θα ξαναέδινα.πάντως για να λέμε την αλήθεια,την ιστορία την δίαβαζα και πιο πρίν καθ'ότι ήταν το αγαπημένο μου μάθημα,τη βιολογία όμως την έδωσα με ενος σαβατοκυριακου διαβασμα...γιατι τα λέω όλα αυτα?για να απομηθοποιήσω τις μπουρδελοπανελληνιες,και να καταλαβετε αυτοι που δινετε ότι δεν έιναι τιποτα το σπουδαίο,χωρίς άγχος με σωστό διάβασμα,θα τα πάτε καλά...
αν κάποτε απομυθοποιηθούν οι πανελλήνιες,θα αφήσουμε χωρίς δουλειά τα φροντηστήρια...(και που θα δουλέψω!!!)

καλά όλα αυτά που λες φίλε μου, αλλά δε μας είπες τελικά ξαναδίνεις; βιολογία δηλαδή μέσα στη χρονιά δε διάβαζες καθόλου; και με διάβασμα ενός σαββατοκύριακου πως τα πήγες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κοίτα να δεις........you're right :hmm: Ξαφνικά οτιδήποτε εκτός από το βιβλίο μπροστά μου φαντάζει υπερβολικά ενδιαφέρον........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κουνελι

Νεοφερμένος

Η γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Να τηρεις την επαναληψη με 2 ωρες την ημερα και αν δε προλαβαινεις καλη επαναληψη σαββατοκυριακο και ολα θα πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Με λίγα λόγια..πόσες ώρες διάβασμα την ημέρα χρειάζεται κάποιος...??
Εγώ είμαι της θεωρητικής οπότε ας απαντήσει καλύτερα κάποιος θεωρητικός.....:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
θεωρητική κατεύθυνση...
πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται την ημέρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
θεωρητική κατεύθυνση...
πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται την ημέρα?
Το ότι είσαι θεωρητική δεν έχει απολύτως καμία σημασία.
Για όλες τις κατευθύνσεις το διάβασμα που χρειάζεται είναι:
Όσο χρειάζεται - όσο προλαβαίνεις - Όσο αντέχεις.

Υ.Γ. Η απάντηση μου αυτή ισχύει και για τις άλλες 2 φορές που έβαλες το ίδιο μήνυμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Hallo! Έχω ένα πρόβλημα. Ενώ ξέρω ότι έχω μυαλο, και άμα γίνω φυτό το 18.500 το χτυπώ, δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω. Με λίγα λόγια, δεν έχω πρόγραμμα στο διάβασμα μου, και τα κάνω όλα τελαιυταία στιγμή με αποτέλεσμα να κάνω μισές ασκήσες χωρίς μερικές φορές να διαβάσω την θεωρία. Δεν ξέρω τι έχετε να μου προτείνετε, πάω τεχνολογική, σκοπός μου 17600, ξέρω ότι στην έκθεση θα γράψω 12-14, και επίσης προγραμματισμό 20. Ξέρω ότι πολλά παιδιά διαβάζουν πολύ, επειδή δεν έχουν τι να κάνουν, αλλά εγώ έχω αρκετά να κάνω, και δεν βαριέμαι ποτέ ( δεν μιλάω για fb ούτε για παιχνίδια ), γενικώς έχω ασχολίες κυρίως στο laptop. Δηλαδή τι πρέπει να κάνω, να βάλω το laptop στο υπόγειο μέχρι να γράψω παννελλήνιες? Μου φαίνετε λίγο νωρίς. Πάω φροντηστήριο όλα τα μαθήματα.

Ευχαριστώ για όποια απάντηση. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top