Πρόγραμμα διαβάσματος

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Hallo! Έχω ένα πρόβλημα. Ενώ ξέρω ότι έχω μυαλο, και άμα γίνω φυτό το 18.500 το χτυπώ, δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω. Με λίγα λόγια, δεν έχω πρόγραμμα στο διάβασμα μου, και τα κάνω όλα τελαιυταία στιγμή με αποτέλεσμα να κάνω μισές ασκήσες χωρίς μερικές φορές να διαβάσω την θεωρία. Δεν ξέρω τι έχετε να μου προτείνετε, πάω τεχνολογική, σκοπός μου 17600, ξέρω ότι στην έκθεση θα γράψω 12-14, και επίσης προγραμματισμό 20. Ξέρω ότι πολλά παιδιά διαβάζουν πολύ, επειδή δεν έχουν τι να κάνουν, αλλά εγώ έχω αρκετά να κάνω, και δεν βαριέμαι ποτέ ( δεν μιλάω για fb ούτε για παιχνίδια ), γενικώς έχω ασχολίες κυρίως στο laptop. Δηλαδή τι πρέπει να κάνω, να βάλω το laptop στο υπόγειο μέχρι να γράψω παννελλήνιες? Μου φαίνετε λίγο νωρίς. Πάω φροντηστήριο όλα τα μαθήματα.

Ευχαριστώ για όποια απάντηση. :worry:

κατσε και γραψε ενα προγραμμα οπου θα γραφεις ποιες ωρες θα διαβαζεις και ποιες ωρες θα δινεις στις υπολοπες ασχολιες σου !!!στο προγραμμα ομως αυτο βαλε παραπανω ωρες διαβασματος απ οσες πιστευεις πως χρειαζεται να διαβασεις για εναν πολυ απλο λογο.....γιατι το προγραμμα που θα βαλεις ο ιδιος στον εαυτο σου δεν προκειται ποτε να το τηρησεις επακριβως...ετσι αν βαλεις 4 ωρες διαβασμα θα διαβασεις 3!!!υστερα κατα τις ωρες του διαβασματος σου αρχισε πρωτα με τις υποχρεωσεις του σχολειου σου και υστερα αμα σου μεινει χρονος διαβαζεις καλυτερα την θεωρια σου κανεις καμια ασκηση παραπανω η καθεσαι ο,τι θες....!!!εγω αυτο εκανα και βγηκε αποτελεσματικο...ελπιζω να βοηθησα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Κανόνας: Μην αρχίζεις κάτι εάν δεν έχεις σκοπό να το τελειώσεις.
Εάν αρχίζεις με ασκήσεις του τάδε μαθήματος, τέλειωσέ τες ώστε να πας στο επόμενο.
Χαλαρά και ήρεμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Εγω δε λεω να το κλειδωσεις το λαπτοπ λεω να μην το ανοιγεις γιατι αν το ανοιξεις το μυαλο θα ειναι εκει. Αν σκεφτεις θα δεις (κι εγω το ιδιο σκεφτομαι) οτι αν δεν μπεις ιντερνετ μια μερα δε θα χασεις κατι. Σου λεω για τον εαυτο μου οτι προσπαθω πρωτα να εξαντλησω ενα θεμα ασκησεις θεωρια οτιδηποτε . Οταν νιωσω οτι το πετυχα ή οτι δεν μπορω αλλο τοτε καθομαι ανοιγω λαπτοπ κλπ. Απ την αλλη τα μαθηματικα η η φυσικη μου αρεσουν κ δεν με πειραζει να γεμιζω με αυτα το χρονο μου. Ειναι δλδ κυριως θεμα δικο σου να ταξινομησεις ενδιαφεροντα κ δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Hallo! Έχω ένα πρόβλημα. Ενώ ξέρω ότι έχω μυαλο, και άμα γίνω φυτό το 18.500 το χτυπώ, δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω. Με λίγα λόγια, δεν έχω πρόγραμμα στο διάβασμα μου, και τα κάνω όλα τελαιυταία στιγμή με αποτέλεσμα να κάνω μισές ασκήσες χωρίς μερικές φορές να διαβάσω την θεωρία. Δεν ξέρω τι έχετε να μου προτείνετε, πάω τεχνολογική, σκοπός μου 17600, ξέρω ότι στην έκθεση θα γράψω 12-14, και επίσης προγραμματισμό 20(1) Ξέρω ότι πολλά παιδιά διαβάζουν πολύ, επειδή δεν έχουν τι να κάνουν, αλλά εγώ έχω αρκετά να κάνω, και δεν βαριέμαι ποτέ ( δεν μιλάω για fb ούτε για παιχνίδια ), γενικώς έχω ασχολίες κυρίως στο laptop. Δηλαδή τι πρέπει να κάνω, να βάλω το laptop στο υπόγειο μέχρι να γράψω παννελλήνιες? Μου φαίνετε λίγο νωρίς.Παω φροντισητριο σε ολα τα μαθηματα.(2)

Ευχαριστώ για όποια απάντηση. :worry:

(1)Ο διαβολος ομως εχει πολλα ποδαρια και το εχει αποδειξει ουκ ολιγες φορες...Γι αυτο κρατα μικρο καλαθι..:redface:
(2)Δεν ξερω αν σημαινει αυτο κατι για εσενα ,παντως για εμενα δεν σημαινει και πολλα...:/::/:

Λυση:

Προσωπικα προτεινω να βαλεις για λιγο μοναχα στην ακρη το λαπτοπ σου και να ασχοληθεις περισσοτερο με τα μαθηματα.Εφοσον εχεις επιγνωση της καταστασης σου ,αυτο ειναι καλο...

Αλλά δεν αρκεί.

Για να βαλω προγραμμα στο διαβασμα μου,εγω επαιρνα μια κολλα χαρτι (ξεχωριστη)και εγραφα τι πρεπει να κανω στον χρονο που εχω.Ελεγα απο μεσα μου: <<Δηλαδη θα κατσω να διαβασω 3-5 και θα τελειωσει Χημεια Γενικης και Εκθεση...>>
Eγραφα στο χαρτι τα μαθηματα που πρεπει να κανω....Προσοχη ..Δεν εχει σημασια αν τα τελειωσεις σε αυτο το χρονο ή λιγοτερο σημασια εχει να κατσεις στην καρεκλα σου να συγκεντρωθεις και να τα ξεκοκκαλησεις.
Να μην αφησεις τιποτα.
Ο χρονος που βαζεις ειναι καποια-ες ωρες που θετεις εσυ αναλογα με το ποσο ξερεις οτι θα σου παρει κατι...

Μετα κανε ενα διαλλειμα ..Κανε μιση ωρα..Κατσε στο κρεβατι..Ακου μουσικη,παιξε κιθαρα
Μετα θα πας να κανεις το ιδιο..Θα πας στο χαρτι και θα γραψεις λογου χαρη Προγραμματισμος και Φυσικη...
Θα κανεις την ιδια δουλεια!!!

Προσοχη!!!Δεν θα διαρκεσει το διαλλειμα σου απειρο χρονο..Ισα-ισα να ξεκουραστεις και να χλααρωσεις.
Γιατι αν μετα πας μεσα και πιασεις την τηλεοραση ή το λαπτοπ να ξερεις οτι θα σηκωθεις μετα απο εκει συντομα...:/::/:

Οut of topic:Αναθεματισμενη Β Λυκειου μεχρι και στο ποστ μου στο ischool γραφω με σχεσεις..Ο μαθηματικος με εχει βαλει σε ταξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι εγω το εχω αυτο το προβλημα αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο.. Δηλαδη.. η ωρα ειναι 3.30 κι εγω ακομα δεν εχω διαβασει για αυριο :P
Αρχικα, μην εισαι ποτε σιγουρος για το τι θα γραψεις, ουτε οτι χρειαζεσαι 17.600 .. Αυτα ανατρεπονται απο την μια στιγμη στην αλλη.. επισης..εφοσον εχεις τις δυνατοτητες απ'οτι λες, γιατι να αφησεις τον ευατο σου σε κατι χαμηλοτερο? Δωσε στον ευατο σου αυτο που του αξιζει,προσπαθησε να φτασεις ψηλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σκοπός σου να μην είναι τα 17.600 μοριάκια και το 20 στον Προγραμματισμό, αλλά να γράψεις όσο το δυνατόν καλύτερα και μάλιστα καλύτερα από τους άλλους. Τι σημασία έχει να βγάλεις 17.600 σε μία χρονιά που "όλοι" μπορούν να γράψουν καλά;


Είναι πάάάάρα πολύ νωρίς να μιλάς για μόρια.Στις πανελλήνιες είναι όλα σχετικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
και εγω το ιδιο κανω. γραφω π.χ 3-5 μαθηματικα 5.30 -7 φυσικη κ.λ.π
βοηθαει πολυ...μονο που ποτε μα ποτε δε μενει χρονος για να διαβασω τα μαθηματα του σχολειου.οχι της κατευθυνσης τα αλλα..:redface:.(ιστορια κοινωνιολογια αρχαια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
και εγω το ιδιο κανω. γραφω π.χ 3-5 μαθηματικα 5.30 -7 φυσικη κ.λ.π
βοηθαει πολυ...μονο που ποτε μα ποτε δε μενει χρονος για να διαβασω τα μαθηματα του σχολειου.οχι της κατευθυνσης τα αλλα..:redface:.(ιστορια κοινωνιολογια αρχαια...)

Γ λυκειου εισαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμήχανη

Νεοφερμένος

Η αμήχανη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κάθε φορά που σου έρχεται η επιθυμία να μπεις στο λάπτοπ, να δεις τηλεόραση κτλ σκέψου ποιος είναι ο στόχος σου. Πες από μέσα σου "Θέλω να περάσω στην τάδε σχολή."

Δες και αυτό το θέμα για περισσότερες συμβουλές: https://ischool.e-steki.gr/%CE%B2-%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%88%CE%B7-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-61307/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
O spiros332 έγραψε στις 15:35, Σήμερα




Γ λυκειου εισαι???

ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Hallo! Έχω ένα πρόβλημα. Ενώ ξέρω ότι έχω μυαλο, και άμα γίνω φυτό το 18.500 το χτυπώ, δεν μπορώ να κάτσω να διαβάσω. Με λίγα λόγια, δεν έχω πρόγραμμα στο διάβασμα μου, και τα κάνω όλα τελαιυταία στιγμή με αποτέλεσμα να κάνω μισές ασκήσες χωρίς μερικές φορές να διαβάσω την θεωρία. Δεν ξέρω τι έχετε να μου προτείνετε, πάω τεχνολογική, σκοπός μου 17600, ξέρω ότι στην έκθεση θα γράψω 12-14, και επίσης προγραμματισμό 20. Ξέρω ότι πολλά παιδιά διαβάζουν πολύ, επειδή δεν έχουν τι να κάνουν, αλλά εγώ έχω αρκετά να κάνω, και δεν βαριέμαι ποτέ ( δεν μιλάω για fb ούτε για παιχνίδια ), γενικώς έχω ασχολίες κυρίως στο laptop. Δηλαδή τι πρέπει να κάνω, να βάλω το laptop στο υπόγειο μέχρι να γράψω παννελλήνιες? Μου φαίνετε λίγο νωρίς. Πάω φροντηστήριο όλα τα μαθήματα.

Ευχαριστώ για όποια απάντηση. :worry:

Κράτα μικρό καλάθι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Για αρχή πρέπει να ξεκαθαρίσεις κάποια πραγματάκια στο μυαλό σου.

Το να έχεις κάποιον συγκεκριμένο στόχο στο μυαλό σου είναι το πιο βασικό, θα αποτελέσει την κινητήρια δύναμη που θα σου δώσει την ώθηση να συνεχίσεις. Και όταν λέω στόχο δεν εννοώ απαραίτητα κάποια συγκεκριμένη σχολή.
Μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους άλλους. Τι πάει να πει δλδ: " Ξέρω ότι πολλά παιδιά διαβάζουν πολύ, επειδή δεν έχουν τι να κάνουν" ; Μην διαβάζεις επειδή αυτό κάνουν οι άλλοι, και μην θέλεις να μπεις σε κάποια σχολή απλώς επειδή αυτό κάνουν όλοι. Δεν είναι ανάγκη να μπαίνουν όλοι στα ΑΕΙ και στα ΤΕΙ!!
Σκέψου τι πραγματικά θέλεις να κάνεις, με τι θέλεις να ασχοληθείς. Δεν έχεις κάποιο όνειρο ας πούμε; Αν έχεις προσπάθησε για να το πετύχεις.

Τώρα όπως έχεις καταλάβει και ο ίδιος, αν θέλεις να πετύχεις και να γράψεις όσο το δυνατόν καλύτερα θα πρέπει να έχεις ένα πρόγραμμα διαβάσματος. Θα σου πω πάνω κάτω τι έκανα εγώ με το δικό μου πρόγραμμα και μπορεί να σε βοηθήσει.
Αρχικά θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα όσο περνάει όμως ο καιρός θα πρέπει να γίνει πιο αυστηρό.
Καλό θα ήταν να προσέχεις και αυτά που σου λένε στο φροντιστήριο και στο σχολείο.
Να έχεις ένα τετράδιο και να γράφεις τι έχεις να κάνεις για την επόμενη ή την μεθεπόμενη μέρα.
Να γράφεις πχ Δευτέρα έχω να κάνω τα εξής μηθήματα, να λύσω αυτές τις ασκήσεις κτλ Τρίτη έχω όλα αυτά να κάνω κ.ο.κ και κάθε πράγμα που θα τελειώνεις βάζε ένα "τικ" δίπλα. Μπορεί να φαίνεται αγχωτικό, αλλά πιστεύω είναι μέχρι να το συνηθίσεις.
Κάθε 1.30-2.00 ώρες κάνε μικρά (10-15') διαλειμματάκια, κάτσε στο λάπτοπ, άκου μουσική κάνε ό,τι θες.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.

σ εχουν βαλει να "χορεψεις" σε εναν ρυθμο...τον ρυθμο των πανελληνιων...εκει πρεπει να επικεντρωθεις αυτην την χρονια και στα μαθηματα που απαιτουνται για εκει....τα αλλα μαθηματα παντα μου φαινοταν παραλογο να υπαρχουν στο προγραμμα και τα παιδια να πασχιζουν να διαβαζουν και αυτα μεσα σε τοση πιεση και αγχος γι αυτο ρωταω....οι καθηγητες σας στα μαθηματα αυτα πως ειναι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
σ εχουν βαλει να "χορεψεις" σε εναν ρυθμο...τον ρυθμο των πανελληνιων...εκει πρεπει να επικεντρωθεις αυτην την χρονια και στα μαθηματα που απαιτουνται για εκει....τα αλλα μαθηματα παντα μου φαινοταν παραλογο να υπαρχουν στο προγραμμα και τα παιδια να πασχιζουν να διαβαζουν και αυτα μεσα σε τοση πιεση και αγχος γι αυτο ρωταω....οι καθηγητες σας στα μαθηματα αυτα πως ειναι????
ενα σου λεω..δεν αντεχω αλλο να μπαινουν στη ταξη ο καθηγητης της ιστοριας και της κοινωνιολογιας να βγαζει το καταλογο με τα ονοματα μας να μας ρωταει ολους και να σημειωνει το βαθμοο...αυτο κανουν και οι δυο. παντα διαβαζα τα θεωρητικα μαθηματα γιατι ακριβως αυτη η στιγμη με φερνει σε πολλη αμηχανη θεση αλλα φετος τι να κανω;:worry:
ο αλλος παλι στα αρχαια θελει την εισαγωγη απεξω και ανακατωτα...δε παμε καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
ενα σου λεω..δεν αντεχω αλλο να μπαινουν στη ταξη ο καθηγητης της ιστοριας και της κοινωνιολογιας να βγαζει το καταλογο με τα ονοματα μας να μας ρωταει ολους και να σημειωνει το βαθμοο...αυτο κανουν και οι δυο. παντα διαβαζα τα θεωρητικα μαθηματα γιατι ακριβως αυτη η στιγμη με φερνει σε πολλη αμηχανη θεση αλλα φετος τι να κανω;:worry:
ο αλλος παλι στα αρχαια θελει την εισαγωγη απεξω και ανακατωτα...δε παμε καλα...

να αυτα δεν μπορω να ακουω.....ειναι δυνατον να εχουν τετοιες απαιτησεις οι καθηγητες των γενικης παιδιας μαθηματων απο παιδια που δινουν πανελληνιες?!?!?!? τους θεωρω κοινως μαλ***ς και κομπλεξικους ......!!!!πρεπει να κανετε προσπαθειες ολοι μαζι να τους το ξεκαθαρισετε και να περιγραψετε την κατασταση στην οποια βρισκεστε γιατι αυτοι ειναι στοκοι.....βεβαια αμα ειναι ετσι οπως τους περιγραφεις δεν ξερω καν αν θα καταφερετε να ανοιξετε κανονικο διαλογο με εκεινους!!!!:verymad::verymad::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

President_mace

Νεοφερμένος

Ο President_mace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πιστευω οτι ο καθενας,ενα αξιοπρεπεστατο διαβασμα πρεπει να το κανει σε 3 ωρες.Εγω τοσο τρωω :)

Kαι αν μεσα σε αυτες τις 3 ωρες δεν ξερεις τι αλλο να διαβασεις τι κανεις???
θα μου πεις τωρα τι εννοω..!Υπαρχουν στιγμες που εχω διαβασε 2 ωρες π.χ κα δεν ξερω τι αλλο να διαβασω.Τι κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κάθε 1.30-2.00 ώρες κάνε μικρά (10-15') διαλειμματάκια, κάτσε στο λάπτοπ, άκου μουσική κάνε ό,τι θες.
Αυτά.

δεν γινεται να κατσεις στο λαπτοπ μονο 15 λεπτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ ένα 2.5ωρο το βαράω κάθε μέρα και κυριακές συνήθως οι ώρες είναι πολλέεεεες γιατί καλύπτω ο,τι δεν έγινε την εβδομάδα.Το Σάββατο κάθομαι.Φέτος, ακόμα μπορούμε να το κανουμε κ αυτό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
δεν γινεται να κατσεις στο λαπτοπ μονο 15 λεπτα :P



αν δεις πως δυσκολεύεσαι, καλύτερα να μην κάτσεις καθόλου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
είχα ρωτήσει πριν κάτι εδώ για πρόγραμμα διαβάσματος.. τελικά τα έχω κάνει όλα σκατά :worry:
βαθμολογίες που θα έβαζα στο διάβασμα μου?

Έκθεση ( 2/10 ) - Έχω φέρει στο φροντιστήριο μόνο 2 εκθέσεις από τις 8
Περίληψη ( 1/10 ) - Στο φροντιστήριο δεν έχω γράψει καμοία ακόμα αλλά έχω γράψει στο σχολείο αναγκαστικά 3
Αοδέ ( 1/10 ) - Ούτε 1ο ούτε 2ο ούτε 3ο.. κανένα δεν έχω μάθει.. οι μόνες σελίδες που ξέρω είναι από το 1ο οι 2-3 πρώτες.
Αεεπ ( 9/10 ) - Δεν έχω φέρει ακόμα άλυτη άσκηση αλλά δεν διαβάζω θεωρία
Μαθ. γεν ( 9/10 ) - Είναι εύκολα και κάνω όλες τις ασκήσεις
Φυσική ( 3/10 ) - Ενώ γράφω καλά δεν ανοίγω βιβλίο
Μαθ κατ ( 7/10 ) - Περιστασιακά δεν κάνω ασκήσεις

Τέλεια τα πάω τι να πώ.. οι ασχολίες μου με παρασύρουν πάρα πολύ αλλά καθημερινές δεν έχω λάπτοπ.. και επειδή δεν έχω, μόλις γυρνάω από σχολείο αμέσως κοιμάμε με αποτέλεσμα να μην διαβάζω αυτά που ήθελα.. εντάξει έκθεση δεν το χω,, για 10 πάω.. αλλά αοδέ το έχω χέσει τελείως.. :/:

σκεφτόμουνα να κλείσω fb, να διαγράψω παιχνίδια, να σταματίσω τις ασχολίες μου με τον προγραμματισμό και ναδώσω το λαπτοπ σε ένα φίλο μου gamer και να το δώ ξανά μετά από πανελλήνιες.. από αύριο πάλι τα ίδια σκατά βλέπω να κάνω.. θα έρχομαι και θα κοιμάμε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top