Πρόγραμμα διαβάσματος

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Φυσικη κατευθυνσης κι εγω, ναι, ανεκαθεν εκοβα φλεβα στο 10λεπτο. :P Μαθηματικα και Χημεια σε καλες ασκησεις εχει περασει νερακι το 2ωρο (ενδεχομενως και παραπανω).
chris_90, καταρχην πηγαινε να δεις πως ειναι η σχολη, και οταν [και αν] αποφασισεις πως εισαι διατεθειμενος να το παιξεις σε δυο ταμπλω, τοτε φτιαξε ενα προγραμμα που να περιλαμβανει τοσο τις παρακολουθησεις του πρωτου ετους, οσο και το διαβασμα της Γ' Λυκειου. Αν και αυτο, ετσι πως ακουγεται, ειναι σκισιμο... Ενηγουεη, ιτςαπτουγιου. Αν και, δεν βρισκω τον λογο να παρακολουθεις μια σχολη που δεν σε ενδιαφερει!!! Ισως να ηταν καλυτερη επιλογη με το που γραφτεις να κανεις αναστολη φοιτησης για εναν χρονο, ετσι ωστε και του χρονου τετοιο καιρο, σε περιπτωση που δεν περασεις Ιατρικη, να εισαι παλι πρωτοετης. Δεν ξερω αν γινεται. Δυσκολη η περιπτωση σου.
Ναι, αλλα η σχολη αυτη ειναι τα "σιγουρα" (Βιολογικο Αθηνας btw). Και δεν ειναι οτι με αφηνει και παντελως αδιαφορο. Η Ιατρικη ειναι το αιωνιο απωθημενο μου που δεν παραδεχομουν τοσα χρονια, και ειπα να το διεκδικησω για αλλη μια χρονια (3η και τελευταια). Αλλα δεν παυει να ειναι ενα ρισκο, δεν ειναι σιγουρο οτι θα περασω. Επισης ειναι και "ορος" απο τους γονεις μου να περασω το 1ο εξαμηνο, και αν κανω αναβολη φοιτησης θα ξεσπασουν ομηρικοι καυγαδες στο σπιτι, κατι που θα με επηρεασει σαφως αρνητικα ψυχολογικα.

Την υλη της Γ' θεωρω οτι την κατεχω σε γενικες γραμμες, αφου φετος εβγαλα 18.600+ και σε μερικα μαθηματα εχασα μορια απο καθαρες απροσεξιες. Οχι απο γνωστικα κενα δηλαδη. Οποτε στο μυαλο μου νομιζω οτι μπορω να τα συνδυασω, αν και δεν ξερω τη σχολη και τις απαιτησεις της ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Αυτα που μου λες, κανουν την επιλογη σου αρκετα δυσκολη μπορω να πω. Εφοσον ομως ησουν τοσο καλος μαθητης, σιγουρα θα χρειαζεσαι και λιγοτερες ωρες διαβασματος για την Γ' Λυκειου.

Οπως και να'χει ομως, καθε πραγμα στον καιρο του. Πηγαινε μια φορα στην σχολη σου, και βλεπεις πως θα ειναι :) Και μετα, αποφασιζεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xionath

Νεοφερμένος

Η xionath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
αχ ποσο σε καταλαβαινω ρανια!!! οι ασκησεις των μαθηματικων ειναι συνηθως ατελειωτες κ επεφτα με τα μουτρα να τις λυσω ετσι ωστε δεν καταλαβαινα πως περνουσε η ωρα...πανω στ 2ωρο ομως κατι σε πιανει:xixi: θες λιγο να σηκωθεις απ την καρεκλα, να δεις λιγο τι παιζει στην τιβι, να ξαναγεμισεις μπαταριες!!!!παντως οσο σκληρο προγραμμα διαβασματος κ αν κανεις ο βραδινος υπνος ειναι απαραιτητος!τοτε γινεται η επεξεργασια κ αποθηκευση ολων των πληροφοριων που πηρες μεσα στη μερα!κ πιστεψε με ενας καλος 7-8ωρος υπνος σου δινει πολυ ενεργεια για να ανταποκριθεις στις απαιτησεις της ημερας!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παντως τηλεοραση προτεινω να μην βλεπετε στα διαλειμματα, θα βλεπουμε εμεις που εχουμε τελειωσει:P


στα σοβαρα τωρα, η τιβι αποβλακωνει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τηλεοραση δε βλεπω ποτε στα διαλειμματα του διαβασματος (και γενικα δεν πολυβλεπω), αλλα κολλαω στο pc. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚαπαΒητας

Νεοφερμένος

Ο ΚαπαΒητας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδεια!δεν περιμενα τοση "κοσμοσυρροη"!Solid snake κοιτα μονο μη κανεις τν ηλιθιοτητα που εκανα εγω περσι με τα φροντ δηλαδη ενα τυπο καλοδιαβασμενου πασαληματος...διαβαζα το μαθημα που ειχα για φροντ την ημερα που ειχα φροντ η αμα ειχα πολυ δουλεια τη προηγουμενη...το θεμα ειναι να εχεις ορισει ποιες μερες κ για ποσο χρονικο διαστημα θα διαβασεις ενα συγκεκριμενο μαθημα π.χ. τη δευτερα να διαβασεις ξερω γω 2 ωρες φυσικη αλλα αν τελειωσεις πιο νωρις να κανεις επαναληψη τη θεωρια κ αν δν προλαβεις να τελειωσεις να σταματησεις κ να μη συνεχισεις μεχρι να τελειωσεις...αυτο εκανε μια φιλη μου κ εγραψε 19.400!:D
Βεβαια εγω δν το εκανα κ τα αποτελεσματα φανηκαν...
Υ.Γ. αυτο με τη μ**** καλη ιδεα αλλα ποσο πια την ημερα?χαχαχαχαχαχα:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solid snake

Νεοφερμένος

Ο solid snake αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ωχ...και γω ειμαι τετοιο στυλ...καλοδιαβασμενο πασαλημα...πιστευω παντωσ πως θα σοβαρευτω λιαν συντομωσ....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Γειά σε όλους!!! Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας γιατί είμαι σε αδιέξοδο!!! Φέτος δίνω εξετάσεις για δεύτερη φορά (αφού συγκέντρωσα 13.525 μόρια με διάβασμα 3 εβδομάδων). Το πρόβλημα μου είναι ότι, έχοντας αφήσει πολλά κενά σε όλα τα μαθήματα, δεν ξέρω πραγματικά τι να πιάσω και τι να αφήσω!!! Γι' αυτό το λόγο θα ήθελα να μου πείτε τι πρόγραμμα διαβάσματος ακολουθήσατε, με ποιο τρόπο διαβάζατε το κάθε μάθημα και τι να κάνω για να γίνει η χρονια αυτή πιο υποφερτή!!! Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Γειά σε όλους!!! Θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας γιατί είμαι σε αδιέξοδο!!! Φέτος δίνω εξετάσεις για δεύτερη φορά (αφού συγκέντρωσα 13.525 μόρια με διάβασμα 3 εβδομάδων). Το πρόβλημα μου είναι ότι, έχοντας αφήσει πολλά κενά σε όλα τα μαθήματα, δεν ξέρω πραγματικά τι να πιάσω και τι να αφήσω!!! Γι' αυτό το λόγο θα ήθελα να μου πείτε τι πρόγραμμα διαβάσματος ακολουθήσατε, με ποιο τρόπο διαβάζατε το κάθε μάθημα και τι να κάνω για να γίνει η χρονια αυτή πιο υποφερτή!!! Ευχαριστώ!!!


τα κενα επρεπε να τα καλυψεις το καλοκαιρι τωρα ειναι λιγο αργα ..
και θα ειναι λαθος να ακολουθησεις το προγραμμα ενος παιδιου που δεν εχει κενα γιατι απλα θα χρειαζεσαι περισσοτερη ωρα απο αυτον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
τα κενα επρεπε να τα καλυψεις το καλοκαιρι τωρα ειναι λιγο αργα ..
και θα ειναι λαθος να ακολουθησεις το προγραμμα ενος παιδιου που δεν εχει κενα γιατι απλα θα χρειαζεσαι περισσοτερη ωρα απο αυτον

δεν ειναι καθολου αργα !!!!
εξαλου δινει και γαι δευτερη φορα απλα θελει μεθοδικοτητα και παθος !!!!
με υψηλους στοχους θα καταφερεις τα παντα μιλαω απο πειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
δεν ειναι καθολου αργα !!!!
εξαλου δινει και γαι δευτερη φορα απλα θελει μεθοδικοτητα και παθος !!!!
με υψηλους στοχους θα καταφερεις τα παντα μιλαω απο πειρα


αφου λεει οτι διαβασε 3 εβδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Γιατί όλοι θυμούνται να κάνουν την προσπάθεια που έπρεπε με ένα χρόνο καθυστέρηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr sunshine

Νεοφερμένος

Ο mr sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
τα πάντα προλαβαίνεις φτάνει να είσαι συγκεντρωμένος και να μην αγχώνεσαι. ο χρόνος είναι βέβαια πιεστικός και δεν προλαβαίνουμε για τακτικές επαναλήψεις αλλά σε διαγωνίσματα φροντιστηρίου-σχολείου και σε διακοπές εκεί θέλει πολλή δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellicha!

Νεοφερμένος

Η Στελλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω διαβαζω 3 ωρες αλλα ανησυχω μηπως δεν φτανουν....:emm::angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hristinoola

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγώ πάλι πέρσυ διάβαζα το πολύ μια ώρα τη μέρα και μπορώ να πω ότι έβγαλα πολύ καλό μέσο όρο ο οποίος μάλιστα θα ήταν πολύ καλύτερος αν δε δούλευα παράλληλα με τις εξετάσεις. Αλλά... φέτος όλο αυτό μου έχει γυρίσει μπούμερανγκ γιατί στα θεωρητικά μου ξέφυγαν σημαντικές λεπτομέριες και έτσι φέτος ζορίζομαι περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
κι εγώ 4 ώρες διαβάζω σε καθημερινή βάση αλλα δε φτανουν για να γράψεις άριστα. εχω αφησει και μερικα κενα που δεν εχω καθολου χρονο να τα αναπληρώσω.
νομίζω 4 ώρες είναι λίγες και 9 υπερβολικά πολλές.μια μεση λύση ειναι το καλύτερο (γύρω στις 6) σε κάθε περίπτωση όμως ο καθένας έχει τους ρυθμούς του.
το σαββατοκύριακο εσείς πόσο διαβάζετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spskark7

Νεοφερμένος

Ο σπυρος sps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
15 λεπτα εως 1 ωρα
και κατι παραπανω αμα γραφουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
παιδια ο καθενας εχει τον χρονο του...σημασια εχει το ποσο ευκολα καταλαβαινεις η αποστηθιζεις κατι κ αν ειναι ποιοτικο το διαβασμα με λιγα λογια...αυτα τα ποσες ωρες διαβαζεις κτλ,δεν ωφελουν σε τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cats

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
4 ώρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ελαχιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top