Πρόγραμμα Μαθηματικών "GeoGebra".

Deutsch... Lover

New member

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.
Γεια σας! Ξερει κανεις το προγραμμα GeoGebra? ( εχει σχεση με μαθηματικα) μας ειπε ο μαθηματικος να το κατεβασουμε αλλα δεν μας εξηγησε πως να το χειριζόμαστε το κατεβασα αλλα ομολογω πως δεν το καταλαβαινω... Καποιος που το ξερει και εχει γνωση πανω στο θεμα ας μου απαντησει

Yamcha

New member

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Οριστε ενα βοηθημα για το geogebra απο το mathematica.

Συνημμένα

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.
Γεια σας! Ξερει κανεις το προγραμμα GeoGebra? ( εχει σχεση με μαθηματικα) μας ειπε ο μαθηματικος να το κατεβασουμε αλλα δεν μας εξηγησε πως να το χειριζόμαστε το κατεβασα αλλα ομολογω πως δεν το καταλαβαινω... Καποιος που το ξερει και εχει γνωση πανω στο θεμα ας μου απαντησει
Έχω ασχοληθεί αρκετά με το GeoGebra και μπορώ να σε βοηθήσω αρκετά...Το θέμα είναι να μας πεις τι ακριβώς θέλεις..:P

Deutsch... Lover

New member

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.
Οριστε ενα βοηθημα για το geogebra απο το mathematica.
το αρχειο ειναι ασφαλες;
Έχω ασχοληθεί αρκετά με το GeoGebra και μπορώ να σε βοηθήσω αρκετά...Το θέμα είναι να μας πεις τι ακριβώς θέλεις..:P
δεν ξερω τιποτα:P σε πρωτη φαση τι μπορεις να μου πεις;

cha0s

Well-known member

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 3,754 μηνύματα.

Deutsch... Lover

New member

Yamcha

New member

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

Loreley

Well-known member

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.
Και εμένα μου εμφάνισε..:worry:

"Ο τύπος του αρχείου ενδέχεται να βλάψει τον υπολογιστή σας..."
Και μετά λέει αν θέλω να το διατηρήσω ή να το απορρίψω.

Yamcha

New member

Μια χαρα ειναι το αρχειο

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.
δεν ξερω τιποτα:P σε πρωτη φαση τι μπορεις να μου πεις;
Το θέμα δεν είναι το τι μπορώ να σου πω εγώ σε πρώτη φάση αλλά το τι θες εσύ να μαθεις...
Αν ωστόσο επιμένεις προσπάθησε να δείξεις οτι οι διχοτόμοι, οι μεσοκάθετοι και τα ύψη συντρέχουν(δλδ διέρχονται απο το ίδιο σημείο)...είναι κάτι πολύ απλό απο τη στιγμή που το geogebra είναι και στα ελληνικά και πιστευω οτι ειναι καλύτερο να το ψάξεις λίγο μόνη σου στην αρχή και αμα προκύψει καποιο προβλημα ειμαστε εδω!

Deutsch... Lover

New member

Το θέμα δεν είναι το τι μπορώ να σου πω εγώ σε πρώτη φάση αλλά το τι θες εσύ να μαθεις...
Αν ωστόσο επιμένεις προσπάθησε να δείξεις οτι οι διχοτόμοι, οι μεσοκάθετοι και τα ύψη συντρέχουν(δλδ διέρχονται απο το ίδιο σημείο)...είναι κάτι πολύ απλό απο τη στιγμή που το geogebra είναι και στα ελληνικά και πιστευω οτι ειναι καλύτερο να το ψάξεις λίγο μόνη σου στην αρχή και αμα προκύψει καποιο προβλημα ειμαστε εδω!
Σε χιλιοευχαριστω:)

Deutsch... Lover

New member

Παιδια συμφωνα με το αρχειο που μου δωσατε προσπαθεισα να κατω την πρωτη ασκηση με το τριγωνο που περναει η διαμεσος και μετα κανουμε τον κυκλο κλπ. Στον κυκλο κολλησα. δεν μπορω να τον περασω και απο τις 3 κορυφες. Μονο απο 2 το προσπαθησα 15 φορες βημα βημα αλλα τιποτα

Agnwsth

Well-known member

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα) . Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πως μπορώ να θέσω το πεδίο ορισμού της συνάρτησης που θα βάλω ; Θέλω πχ να θέσω κλειστό διάστημα ή και δίκλαδη συνάρτηση αλλά δεν ξέρω πως.

Johnsk

Member

Ο Johnsk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πως μπορώ να θέσω το πεδίο ορισμού της συνάρτησης που θα βάλω ; Θέλω πχ να θέσω κλειστό διάστημα ή και δίκλαδη συνάρτηση αλλά δεν ξέρω πως.

Τι το θές τέτοια εποχή καλέ?
https://wiki.geogebra.org/en/If_Command
Δες απο πάνω λέει πολλά το wiki, για δίκλαδη γενικά θες IF

Agnwsth

Well-known member

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα) . Έχει γράψει 444 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...