Πρόβλημα στη φυσική.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
++++11111 Ρεε το επαθα κι εγω αυτο:( Παντως δεν εχω γραμμενα τα αρχαια γτ ξερω οτι θα τα εχω αλλα τοσα χρονια μαζι μου:whistle: Δν πρεπει να τα παρατησεις αν αλλαξει ο καθηγητης απλα θα μειωθει το ενδιαφερον σου για το μαθημα κι ισως το σιχαθεις αλλα θα συνεχισεις να το διαβαζεις...

Ωραια χαιρομαι που δεν είμαι η παραξενη της παρεας:Ρ Ενταξει συνεχιζεις να το διαβαζεις αλλα δεν εχεις την ιδια διαθεση η την ιδια όρεξη με πριν... Εννοειται πως συνεχιζεις να το διαβαζεις αλλά δεν είναι άλλο το ίδιο... :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν μιλάω για τραγικούς συναισθηματισμούς ούτε για προσωπικό δέσιμο με τα παιδιά, αλλά όταν ενας καθηγητης είναι τελείως ξερός και αδιάφορος δεν έχει μεταδοτικότητα και συνεπώς οτι και να κανει δεν ''σου μαθαινει 5 πράγματα''.

Κρίμα που δεν είσαι στο σχολείο που ήμουν. Βέβαια, όλη την ειρωνεία, την ξινίλα, και την απαξίωση θα την φας στη μούρη στα ελληνικά Πανεπιστήμια. Πλάκα πλάκα, όλοι οι αχώνευτοι καθηγητές που είχα/έχω ήταν αυτοί που έκαναν το πιο τέλειο μάθημα και ήταν πιο μεταδοτικοί. Δεν είναι ανάγκη να είσαι διαχυτικός για να είσαι καλός καθηγητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ωραια χαιρομαι που δεν είμαι η παραξενη της παρεας:Ρ Ενταξει συνεχιζεις να το διαβαζεις αλλα δεν εχεις την ιδια διαθεση η την ιδια όρεξη με πριν... Εννοειται πως συνεχιζεις να το διαβαζεις αλλά δεν είναι άλλο το ίδιο... :worry::worry::worry:

Εμενα με λες...:(:/: Τα τραβαω καλη μου! Οτι και να γινει μην σκυψεις το κεφαλι! Το εσκυψα, πονεσα, εκλαψα, μισησα τον νεο καθηγητη μιλησα σε καποια καθηγητρια που με καταλαβαινει και ειπα: Δεν θα με κανει σκουπιδι κανενας καθηγητης απο εδω και περα! Αυτο να πεις!
Θαλεια: Το εξηγεις αυτο που ειπες με τους καθηγητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κρίμα που δεν είσαι στο σχολείο που ήμουν. Βέβαια, όλη την ειρωνεία, την ξινίλα, και την απαξίωση θα την φας στη μούρη στα ελληνικά Πανεπιστήμια. Πλάκα πλάκα, όλοι οι αχώνευτοι καθηγητές που είχα/έχω ήταν αυτοί που έκαναν το πιο τέλειο μάθημα και ήταν πιο μεταδοτικοί. Δεν είναι ανάγκη να είσαι διαχυτικός για να είσαι καλός καθηγητής.

Βασικα συμφωνω μαζι σου γιατι κι εγω εχω αχωνευτες καθηγητριες που κανουν γαματο μαθημα, οποτε μαλλον πρεπει να το παρω πισω... Εσύ καθηγητρια θα γινεις? Γιατι λες οτι σπουδαζεις φυσικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Θάλεια ποιος είπε ότι η φυσική είναι κάτι σκοτεινό κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
σιγά ρε παιδιά που βάλθηκαν οι καθηγητές να σας ξεφτιλίζουν και να σας κάνουν σκουπίδι κιόλας...λες και άλλα σοβαρά προβλήματα δεν έχουν από το να ασχολούνται όλη την ώρα μαζί σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
σιγά ρε παιδιά που βάλθηκαν οι καθηγητές να σας ξεφτιλίζουν και να σας κάνουν σκουπίδι κιόλας...λες και άλλα σοβαρά προβλήματα δεν έχουν από το να ασχολούνται όλη την ώρα μαζί σας!

Ποιος το είπε αυτο? Δεν ανεφερα ΚΑΘΟΛΟΥ οτι φταίει η καθηγητρια, ούτε λίγο! Ισα ισα ειπα 100 φορες ότι είναι πολύ συμπαθητικη καλη κλπ κλπ, εκανα τα παντα για να μην φανει ότι την κατηγορω, τι αλλο πρέπει να κανω δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Mη σκας κοπέλα μου γι αυτά τα θέματα. Κι εγώ που έσκαγα και σκάω ακόμα τι κατάλαβα; Ασχολούμαι με τις λεπτομέρειες συνέχεια και χάνω την ουσία....υπεραναλύω τη συμπεριφορά και τα λόγια μου που λέω στους άλλους και στο τέλος χάνω τζάμπα χρόνο... Γι αυτό μην σκας...Δες τα όλα πιο ήρεμα, συγκεντρώσου στο μάθημα που λέγεται φυσική και όχι στους παράγοντές του(στην προκειμένη περίπτωση στην καθηγήτρια) και θα δεις όλα θα παν καλύτερα...Και καμιά φορά δεν είναι κακό να μιλάς και λίγο. Έτσι καταλαβαίνει ο άλλος πως έχεις πυγμή(αυτό λίγο οφφ πιο πολύ για να το ακούσω εγώ πήγαινε). Άντε γιατί αρκετά νοιαζόμαστε για το τι θα πουν οι άλλοι, και τους άλλους καρφάκι δεν τους καίγεται και μετά μετανιώνεις που μιλάς και από πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βασικα συμφωνω μαζι σου γιατι κι εγω εχω αχωνευτες καθηγητριες που κανουν γαματο μαθημα, οποτε μαλλον πρεπει να το παρω πισω... Εσύ καθηγητρια θα γινεις? Γιατι λες οτι σπουδαζεις φυσικη...
Μπααα, δεν νομίζω ότι μου πάει η εκπαίδευση.
Θάλεια ποιος είπε ότι η φυσική είναι κάτι σκοτεινό κλπ;
Ένας (όνομα δεν θυμάμαι γαμώτη) που είναι βοηθός στο εργαστήριο Μηχανικής στο 2ο 6μηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
σιγά ρε παιδιά που βάλθηκαν οι καθηγητές να σας ξεφτιλίζουν και να σας κάνουν σκουπίδι κιόλας...λες και άλλα σοβαρά προβλήματα δεν έχουν από το να ασχολούνται όλη την ώρα μαζί σας!

Που ειδες να γραφει κατι τετοιο:confused::confused::confused::worry::hmm: διαβαζουμε και λιγο τι γραφει αυτος που κανει το θεμα. Εκτος αυτου η υπογραμμισμενη φραση: δεν θα σε εχουν κανει μαλλον ποτε... Δεν πειραζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Που ειδες να γραφει κατι τετοιο:confused::confused::confused::worry::hmm: διαβαζουμε και λιγο τι γραφει αυτος που κανει το θεμα. Εκτος αυτου η υπογραμμισμενη φραση: δεν θα σε εχουν κανει μαλλον ποτε... Δεν πειραζει....

ΕΣΥ έγραψες λίγο πιο πάνω ότι δεν θα κάτσεις να σε κάνει σκουπίδι κανένας καθηγητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Που ειδες να γραφει κατι τετοιο:confused::confused::confused::worry::hmm:
Εδώ:
γιατί αν πέσω έστω και λίγο λεει θα απογοητευτει και θα καταλαβει ότι το εκμεταλλεύτηκα, και τώρα όχι μόνο θέλει, αλλά έχει την απαίτηση να είμαι πολύ καλή μέσα στην τάξη.
Μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει η φυσική να είναι ο φόβος και ο τρόμος μου, πριν από κάθε μάθημα με ζώνουν τα φίδια μην πώ κάτι λάθος, για να μην μιλήσω για το τι γινεται πριν γράψουμε τεστ!
μόνο που σκέφτομαι ότι θα εξεταστώ με πιάνει πανικός μην πω κατι λάθος, και καταληγω να τα λεω όλα λάθος
ενω παλια οταν εκανα λαθος μου εξηγουσε, τωρα απλα με προσπερναει με ενα βλεμμα σαν να λεει ''καλα καλα αστο δεν το 'χεις...'
Ας σκεφτόμαστε και λίγο.
Ποιος το είπε αυτο? Δεν ανεφερα ΚΑΘΟΛΟΥ οτι φταίει η καθηγητρια, ούτε λίγο! Ισα ισα ειπα 100 φορες ότι είναι πολύ συμπαθητικη καλη κλπ κλπ, εκανα τα παντα για να μην φανει ότι την κατηγορω, τι αλλο πρέπει να κανω δηλαδη?
Και να κατασκευάσεις/επικαλεστείς 100 ακόμα ελαφρυντικά, προσωπικά βασιζόμενη στο ιστορικό του συμβάντος που μας ανέφερες, θεωρώ πως η καθηγήτριά σου με την συμπεριφορά της φέρει μερίδιο ευθύνης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ΕΣΥ έγραψες λίγο πιο πάνω ότι δεν θα κάτσεις να σε κάνει σκουπίδι κανένας καθηγητής.

Το ειπα αφου με εκανε καποιος και ενοιωσα χαλια αλλα βγαινεις οφφ τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Που ειδες να γραφει κατι τετοιο:confused::confused::confused::worry::hmm: διαβαζουμε και λιγο τι γραφει αυτος που κανει το θεμα. Εκτος αυτου η υπογραμμισμενη φραση: δεν θα σε εχουν κανει μαλλον ποτε... Δεν πειραζει....

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ΦΩΝΩ!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εδώ:
Ας σκεφτόμαστε και λίγο.

Και να κατασκευάσεις/επικαλεστείς 100 ακόμα ελαφρυντικά, προσωπικά βασιζόμενη στο ιστορικό του συμβάντος που μας ανέφερες, θεωρώ πως η καθηγήτριά σου με την συμπεριφορά της φέρει μερίδιο ευθύνης.:)

Εε ναι φυσικα και φέρει μερίδιο ευθυνης αλλά άθελα της τουλάχιστον! Δεν είπα ότι με κάνει σκουπίδι και με ξεφτιλίζει, ούτε ότι δεν ενδιαφερεται! Ας σκεφτόμαστε και λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εε ναι φυσικα και φέρει μερίδιο ευθυνης αλλά άθελα της τουλάχιστον! Δεν είπα ότι με κάνει σκουπίδι και με ξεφτιλίζει, ούτε ότι δεν ενδιαφερεται! Ας σκεφτόμαστε και λίγο!
Πόσο πιο απλά να το πώ/πούμε. Ορισμένες φορές μας κάνουν να νιώθουμε σκουπίδι, έμμεσα, δια των ενοχών, που θεωρείται ένα είδος ψυχολογικού εκβιασμού/εκφοβισμού. Το τελευταίο είναι χειρότερο απο μία φραστική επίθεση και έκδηλη παραδοχή μίας αντιπάθειας προς το πρόσωπό σου. Τόσο απλό, τόσο κατανοητό. Εσύ μπορεί να θεωρείς πως το έκανε άθελα, εγώ θεωρώ πως πρόκειται για επιπολαιότητα. Στην σχολή κάνουν αρκετά μαθήματα αναφορικά με την μεταχείριση των μαθητών και την ψυχοσύνθεσή τους. Απο την στιγμή που υπάρχει γνώση του αντικειμένου και των τρόπων αντιμετώπισης μαθητών, ο,τιδήποτε το αντίθετο δεν επιτρέπεται. Καλή η θεωρία, ακόμα καλύτερη και η εφαρμογή αυτής. Ελπίζω να κατάλαβες,αν όχι, ξαναδιάβασε το μήνυμα μέχρι να καταλάβεις. Ας σκεφτόμαστε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πόσο πιο απλά να το πώ/πούμε. Ορισμένες φορές μας κάνουν να νιώθουμε σκουπίδι, έμμεσα, δια των ενοχών, που θεωρείται ένα είδος ψυχολογικού εκβιασμού/εκφοβισμού. Το τελευταίο είναι χειρότερο απο μία φραστική επίθεση και έκδηλη παραδοχή μίας αντιπάθειας προς το πρόσωπό σου. Τόσο απλό, τόσο κατανοητό. Εσύ μπορεί να θεωρείς πως το έκανε άθελα, εγώ θεωρώ πως πρόκειται για επιπολαιότητα. Στην σχολή κάνουν αρκετά μαθήματα αναφορικά με την μεταχείριση των μαθητών και την ψυχοσύνθεσή τους. Απο την στιγμή που υπάρχει γνώση του αντικειμένου και των τρόπων αντιμετώπισης μαθητών, ο,τιδήποτε το αντίθετο δεν επιτρέπεται. Καλή η θεωρία, ακόμα καλύτερη και η εφαρμογή αυτής. Ελπίζω να κατάλαβες,αν όχι, ξαναδιάβασε το μήνυμα μέχρι να καταλάβεις. Ας σκεφτόμαστε λίγο.

μμμ δεν ξερω... Όντως έχεις δίκιο, απλά νιώθω πολύ άβολα να κατηγορώ αυτήν την συγκεκριμενη καθηγητρια γιατι, ακομα κι αν το κανει με λαθος τροπο, στην τελικη προσπαθει να με βοηθησει! (ολους μας οχι μονο εμενα για να μην ξαναπαρω απαντηση του τυπου ''δεν εισαι το κεντρο του κοσμου ούτε το νεφρο της'')... :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
μμμ δεν ξερω... Όντως έχεις δίκιο, απλά νιώθω πολύ άβολα να κατηγορώ αυτήν την συγκεκριμενη καθηγητρια γιατι, ακομα κι αν το κανει με λαθος τροπο, στην τελικη προσπαθει να με βοηθησει! (ολους μας οχι μονο εμενα για να μην ξαναπαρω απαντηση του τυπου ''δεν εισαι το κεντρο του κοσμου ούτε το νεφρο της'')... :redface::redface::redface:
Ορισμένες φορές όταν δενόμαστε συναισθηματικά, καλώς ή κακώς, με ορισμένα άτομα, δυσκολευόμαστε να τους κρίνουμε αντικειμενικά. Δεν λέω να γίνουμε οι δικαστές τους, αλλά να μπορούμε να αναγνωρίζουμε τα λάθη τους τουλάχιστον. Αυτό για εμένα είναι το ορθό. Εσύ αν θές βγάλε την και την ιδανική καθηγήτρια, εμείς ως εξωτερικοί/αντικειμενικοί παρατηρητές ενδέχεται να έχουμε διαφορετική άποψη.

Τέλος πάντων, αφού θές οπωσδήποτε να φταίς εσύ κι όχι αυτή, σκέψου πως να το διορθώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top