Πρόβλημα στη φυσική.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γειά σας, πάω δευτέρα γυμνασίου και φέτος έχουμε μία πολύ συμπαθητική καθηγητρια στην φυσικη, που μου κίνησε από την αρχή το ενδιαφέρον και έτσι η φυσική κατεληξε το αγαπημένο μου μάθημα. Μου αρεσει πολύ να διαβάζω και ετσι είμαι κάθε μέρα τέλεια μέσα στο μάθημα, + ότι πιστέυει ότι είμαι από τα πιό έξυπνα κορίτσια. Αν εξαιρεσουμε κάποιες αντιδράεις συμμαθητών μου, δεν με χαλάει καθόλου η όλη φάση! Στο τρίμηνο, είπε στην μαμά μου τα καλύτερα λόγια, και μου εβαλε 19, και μου είπε σε αυτό το τρίμηνο να γίνω ακόμα καλύτερη γιατί αν πέσω έστω και λίγο λεει θα απογοητευτει και θα καταλαβει ότι το εκμεταλλεύτηκα, και τώρα όχι μόνο θέλει, αλλά έχει την απαίτηση να είμαι πολύ καλή μέσα στην τάξη. Με εξεταζει συνεχεια και όταν λεω κάτι λάθος με κοιτάει με ενα υποτιμητικό βλέμμα σαν να λεει ''καλα καλα αστο δεν το 'χεις'', η τουλαχιστον ετσι μου φαινεται εμενα. Μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει η φυσική να είναι ο φόβος και ο τρόμος μου, πριν από κάθε μάθημα με ζώνουν τα φίδια μην πώ κάτι λάθος, για να μην μιλήσω για το τι γινεται πριν γράψουμε τεστ! Εγω που δεν αγχώνομαι ποτέ και είμαι πάντα χαλαρή, η φυσικη εχει καταληξει να είναι το πιό αγχωτικό μάθημα, + ότι έχω αρχίσει να την φοβαμαι και λίγο (την καθηγητρια)! Εγω που είχα τόση άνεση, που δεν χρειαζόταν να διαβάσω στο σπίτι αφού τα καταλάβαινα όλα με την μία, που πετούσα στο μάθημα, τώρα και μόνο που σκέφτομαι ότι θα εξεταστώ με πιάνει πανικός μην πω κατι λάθος, και καταληγω να τα λεω όλα λάθος. Και πριν προλάβετε να πείτε ότι είμαι απλά άλλο ενα σπαστικό φυτό, σε όλα τα άλλα μαθηματα εχω 14-15, και η φυσική είναι το μόνο 19 που μου εχει απομείνει, τι θα γινει αμα το χασω κι αυτο! Ποιά είναι η γνώμη σας για το όλο θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Γειά σας, πάω δευτέρα γυμνασίου και φέτος έχουμε μία πολύ συμπαθητική καθηγητρια στην φυσικη, που μου κίνησε από την αρχή το ενδιαφέρον και έτσι η φυσική κατεληξε το αγαπημένο μου μάθημα. Μου αρεσει πολύ να διαβάζω και ετσι είμαι κάθε μέρα τέλεια μέσα στο μάθημα, + ότι πιστέυει ότι είμαι από τα πιό έξυπνα κορίτσια. Αν εξαιρεσουμε κάποιες αντιδράεις συμμαθητών μου, δεν με χαλάει καθόλου η όλη φάση! Στο τρίμηνο, είπε στην μαμά μου τα καλύτερα λόγια, και μου εβαλε 19, και μου είπε σε αυτό το τρίμηνο να γίνω ακόμα καλύτερη γιατί αν πέσω έστω και λίγο λεει θα απογοητευτει και θα καταλαβει ότι το εκμεταλλεύτηκα, και τώρα όχι μόνο θέλει, αλλά έχει την απαίτηση να είμαι πολύ καλή μέσα στην τάξη. Με εξεταζει συνεχεια και όταν λεω κάτι λάθος με κοιτάει με ενα υποτιμητικό/άγριο βλέμμα. Μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει η φυσική να είναι ο φόβος και ο τρόμος μου, πριν από κάθε μάθημα με ζώνουν τα φίδια μην πώ κάτι λάθος, για να μην μιλήσω για το τι γινεται πριν γράψουμε τεστ! Εγω που δεν αγχώνομαι ποτέ και είμαι πάντα χαλαρή, η φυσικη εχει καταληξει να είναι το πιό αγχωτικό μάθημα, + ότι έχω αρχίσει να την φοβαμαι και λίγο (την καθηγητρια)! Εγω που είχα τόση άνεση, που δεν χρειαζόταν να διαβάσω στο σπίτι, που πετούσα στο μάθημα, τώρα και μόνο που σκέφτομαι ότι θα εξεταστώ με πιάνει πανικός μην πω κατι λάθος, και καταληγω να τα λεω όλα λάθος. Και πριν προλάβετε να πείτε ότι είμαι απλά άλλο ενα σπαστικό φυτό, σε όλα τα άλλα μαθηματα εχω 14-15, και η φυσική είναι το μόνο 19 που μου εχει απομείνει, τι θα γινει αμα το χασω κι αυτο! Ποιά είναι η γνώμη σας για το όλο θέμα?

Δες τα bold, και πήρες την απάντησή μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Δες τα bold, και πήρες την απάντησή μου ;)

δεν γινεσαι λίγο πιό συγκεκριμένος?? :/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
δεν γινεσαι λίγο πιό συγκεκριμένος?? :/::/::/:

Θεώρησες εύκολο μάθημα τη φυσική και γι' αυτό δε διάβαζες, αλλά έπαιρνες βαθμό γιατί προφανώς ήταν ενα μάθημα που σου άρεσε. Ωστόσο, επαναπαύθηκες σ' αυτό. Μπορεί πχ στη συνέχεια να έγινε δύσκολο το μάθημα αλλά εσύ να συνέχισες να μην διαβάζεις γιατί είχες μείνει στο "εγώ τα ξέρω αυτά".
Υπάρχουν 2 ερμηνείες της λέξεις "συμμετέχω" 1η)Γνωρίζω αυτά που λέει το βιβλίο(άρα είμαι διαβασμένος) και συμμετέχω στο μάθημα.
2)Δε γνωρίζω αυτά που λέει το βιβλίο, και πετάω δικιές μου βλακείες περί φυσικής που μπορεί να σχετίζονται κάπως, αλλά να φαίνεται οτι δεν έχεις διαβάσει το βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θεώρησες εύκολο μάθημα τη φυσική και γι' αυτό δε διάβαζες, αλλά έπαιρνες βαθμό γιατί προφανώς ήταν ενα μάθημα που σου άρεσε. Ωστόσο, επαναπαύθηκες σ' αυτό. Μπορεί πχ στη συνέχεια να έγινε δύσκολο το μάθημα αλλά εσύ να συνέχισες να μην διαβάζεις γιατί είχες μείνει στο "εγώ τα ξέρω αυτά".
Υπάρχουν 2 ερμηνείες της λέξεις "συμμετέχω" 1η)Γνωρίζω αυτά που λέει το βιβλίο(άρα είμαι διαβασμένος) και συμμετέχω στο μάθημα.
2)Δε γνωρίζω αυτά που λέει το βιβλίο, και πετάω δικιές μου βλακείες περί φυσικής που μπορεί να σχετίζονται κάπως, αλλά να φαίνεται οτι δεν έχεις διαβάσει το βιβλίο...

Όχι, δεν καταλαβες, φυσικά και διάβαζα στο σπίτι, εννοω ότι στο μάθημα τα καταλάβαινα από την παράδοση και στο σπίτι απλά αποστήθιζα την θεωρία, εκανα τις ασκησεις και τα ελεγχα άλλη μία φορά. Ποτέ δεν κάνω φιγουρα του τυπου ''πφφ εγω τα ξερω αυτα'' γιατι πολλά πιδια απο την υάξη μου το κάνουνε και ξέρω πόσο σπαστικό και ενοχλητικό είναι. Δεν εννοω ότι επαναπαυτηκα στο γεγονος ότι η καθηγητρια με συμπαθει και οκ εχω τον βαθμο, αλλωστε ποτέ δεν το πίστεψα αυτό... Απλά με τόσο άγχος που έχω τώρα δεν εχω την ανεση που ειχα πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γειά σας, πάω δευτέρα γυμνασίου και φέτος έχουμε μία πολύ συμπαθητική καθηγητρια στην φυσικη, που μου κίνησε από την αρχή το ενδιαφέρον και έτσι η φυσική κατεληξε το αγαπημένο μου μάθημα. Μου αρεσει πολύ να διαβάζω και ετσι είμαι κάθε μέρα τέλεια μέσα στο μάθημα, + ότι πιστέυει ότι είμαι από τα πιό έξυπνα κορίτσια. Αν εξαιρεσουμε κάποιες αντιδράεις συμμαθητών μου, δεν με χαλάει καθόλου η όλη φάση! Στο τρίμηνο, είπε στην μαμά μου τα καλύτερα λόγια, και μου εβαλε 19, και μου είπε σε αυτό το τρίμηνο να γίνω ακόμα καλύτερη γιατί αν πέσω έστω και λίγο λεει θα απογοητευτει και θα καταλαβει ότι το εκμεταλλεύτηκα, και τώρα όχι μόνο θέλει, αλλά έχει την απαίτηση να είμαι πολύ καλή μέσα στην τάξη. Με εξεταζει συνεχεια και όταν λεω κάτι λάθος με κοιτάει με ενα υποτιμητικό/άγριο βλέμμα. Μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει η φυσική να είναι ο φόβος και ο τρόμος μου, πριν από κάθε μάθημα με ζώνουν τα φίδια μην πώ κάτι λάθος, για να μην μιλήσω για το τι γινεται πριν γράψουμε τεστ! Εγω που δεν αγχώνομαι ποτέ και είμαι πάντα χαλαρή, η φυσικη εχει καταληξει να είναι το πιό αγχωτικό μάθημα, + ότι έχω αρχίσει να την φοβαμαι και λίγο (την καθηγητρια)! Εγω που είχα τόση άνεση, που δεν χρειαζόταν να διαβάσω στο σπίτι αφού τα καταλάβαινα όλα με την μία, που πετούσα στο μάθημα, τώρα και μόνο που σκέφτομαι ότι θα εξεταστώ με πιάνει πανικός μην πω κατι λάθος, και καταληγω να τα λεω όλα λάθος. Και πριν προλάβετε να πείτε ότι είμαι απλά άλλο ενα σπαστικό φυτό, σε όλα τα άλλα μαθηματα εχω 14-15, και η φυσική είναι το μόνο 19 που μου εχει απομείνει, τι θα γινει αμα το χασω κι αυτο! Ποιά είναι η γνώμη σας για το όλο θέμα?

Όταν η καθηγήτρια σου είπε πως είσαι έξυπνη και πως έχει απαιτήσεις από εσένα δεν εννοούσε ότι δεν μπορείς να κάνεις λάθος ή πως κάθε φορά θα είσαι τέλεια στο μάθημα και στην αντιμετώπιση κάθε κεφαλαίου. Αυτά που σου είπε η καθηγήτρια σκοπό είχε να μην επαναπαυτείς στις ικανότητές σου που δεν είναι μαγικές. Απλά η καθηγήτρια φαίνεται να έχει μεταδοτικότητα, εσένα σου αρέσει το μάθημα άρα το διαβάζεις, τα παίρνεις κι έτσι καταλήγεις να είσαι καλή στη Φυσική. (καλή θα μπορούσες να είσαι και στα άλλα μαθήματα αλλά απ'οτι φαίνεται δεν ασχολείσαι και πολύ για να μη σε πουν φυτό).
Συνέχισε να ασχολείσαι με τη Φυσική σαν κάτι που αρέσει εσένα κι όχι για να ικανοποιήσεις την καθηγήτριά σου. Το ότι μπορεί να είσαι έξυπνη δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται διάβασμα κι ό,τι τα πάντα θα τα καταλαβαίνεις με τη μία. Η εξυπνάδα δεν αρκεί ποτέ και πουθενά. Είναι ένα όπλο. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Όταν η καθηγήτρια σου είπε πως είσαι έξυπνη και πως έχει απαιτήσεις από εσένα δεν εννοούσε ότι δεν μπορείς να κάνεις λάθος ή πως κάθε φορά θα είσαι τέλεια στο μάθημα και στην αντιμετώπιση κάθε κεφαλαίου. Αυτά που σου είπε η καθηγήτρια σκοπό είχε να μην επαναπαυτείς στις ικανότητές σου που δεν είναι μαγικές. Απλά η καθηγήτρια φαίνεται να έχει μεταδοτικότητα, εσένα σου αρέσει το μάθημα άρα το διαβάζεις, τα παίρνεις κι έτσι καταλήγεις να είσαι καλή στη Φυσική. (καλή θα μπορούσες να είσαι και στα άλλα μαθήματα αλλά απ'οτι φαίνεται δεν ασχολείσαι και πολύ για να μη σε πουν φυτό).
Συνέχισε να ασχολείσαι με τη Φυσική σαν κάτι που αρέσει εσένα κι όχι για να ικανοποιήσεις την καθηγήτριά σου. Το ότι μπορεί να είσαι έξυπνη δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται διάβασμα κι ό,τι τα πάντα θα τα καταλαβαίνεις με τη μία. Η εξυπνάδα δεν αρκεί ποτέ και πουθενά. Είναι ένα όπλο. Αυτά.

Ευχαριστώ Σόζι :D χαχαχαχ ναι εχω καταλαβει εδω και καμιά δεκαριά χρόνια περίπου ότι δεν εχω ''μαγικές'' ικανότητες... Απλά αγχώνομαι πολύ γιατί αυτο μου ειπε κι αυτη, να μην επαναπαυτω με το 19, να μην το εκμεταλλευτω δηλαδη και να προσπαθησω ακόμα πιο πολύ! Τωρα αν ξαφνικά πέσει η απόδοση μου αυτό δεν θα είναι το πρώτο πράγμα που θα σκεφτεί? Ευχαριστώ πάντως ;) Α και όσο για το ότι δεν ασχολούμαι για να μην με πούν φυτό, δεν είναι ετσι ακριβώς, μαλλον θα προτιμο΄σα να εχω στα περισσοτερα μαθηματα (ας μην πω σε όλα γιατι παυει ν ειναι ρεαλιστικό) εναν βαθμό της προκοπής και να με λενε φυτο, παρά να μείνω με τους βαθμούς που εχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ευχαριστώ Σόζι :D χαχαχαχ ναι εχω καταλαβει εδω και καμιά δεκαριά χρόνια περίπου ότι δεν εχω ''μαγικές'' ικανότητες... Απλά αγχώνομαι πολύ γιατί αυτο μου ειπε κι αυτη, να μην επαναπαυτω με το 19, να μην το εκμεταλλευτω δηλαδη και να προσπαθησω ακόμα πιο πολύ! Τωρα αν ξαφνικά πέσει η απόδοση μου αυτό δεν θα είναι το πρώτο πράγμα που θα σκεφτεί? Ευχαριστώ πάντως ;)
Τι ακριβώς εκμεταλλεύτηκες; Τα παιδιά του τμήματός σου τα βαθμολόγησε προφανώς όλα με βάση τα ίδια κριτήρια. Συνεπώς για να σου βάλει 19, ικανοποιούσες τα κριτήρια που είχε θέσει η ίδια. Αν πέσει η απόδοσή σου στο 2ο τρίμηνο, μπορεί να ικανοποιείς τα νέα κριτήρια που θα θέσει ή να μην τα ικανοποιείς. Δεν πρόκειται για εκμετάλλευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα δεν έχει σημασία τι θα σκεφτεί η καθηγήτρια για την απόδοσή σου αλλά τι θα νιώθεις εσύ με την πεσμένη απόδοση. Ό,τι κάνεις το κάνεις για τον εαυτό σου και για κανέναν άλλον. Η καθηγήτρια έχει άλλα τόσα παιδιά μες την τάξη. Έχουν περάσει και θα περάσουν κι άλλα παιδιά από τα χέρια της. Για το καλό σου στο είπε όχι για να σε πιέσει. Αυτό πρέπει να καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τι ακριβώς εκμεταλλεύτηκες; Τα παιδιά του τμήματός σου τα βαθμολόγησε προφανώς όλα με βάση τα ίδια κριτήρια. Συνεπώς για να σου βάλει 19, ικανοποιούσες τα κριτήρια που είχε θέσει η ίδια. Αν πέσει η απόδοσή σου στο 2ο τρίμηνο, μπορεί να ικανοποιείς τα νέα κριτήρια που θα θέσει ή να μην τα ικανοποιείς. Δεν πρόκειται για εκμετάλλευση.

Δεν καταλαβες, οχι εκμεταλλεύτηκα, ΘΑ εκμεταλλευτω. Εννοει οτι επειδη πηρα ενα 19 μετα δεν θα προσπαθω καθολου και θα διαβαζω περιστασιακα εχοντας σιγουρο βαθμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν καταλαβες, οχι εκμεταλλεύτηκα, ΘΑ εκμεταλλευτω. Εννοει οτι επειδη πηρα ενα 19 μετα δεν θα προσπαθω καθολου και θα διαβαζω περιστασιακα εχοντας σιγουρο βαθμο...
Εγώ κατάλαβα, εσύ δεν κατάλαβες την διατύπωσή μου. Γιατι έχεις σίγουρο βαθμό καλέ; Έχεις κάνει συμβόλαιο μαζί της ότι πάντα θα σου βάζει 19; Όχι. Λοιπόν δεν εκμεταλλεύεσαι κανέναν. Αν πέσει η αποδοσή σου συνειδητά, τότε λογικό είναι να αναλάβεις και τις "ευθύνες" σου, δηλαδή να μην παραπονεθείς αν σου μειωθεί ο βαθμός. Τόσο απλό, γιατι το κάνεις δύσκολο;!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ κατάλαβα, εσύ δεν κατάλαβες την διατύπωσή μου. Γιατι έχεις σίγουρο βαθμό καλέ; Έχεις κάνει συμβόλαιο μαζί της ότι πάντα θα σου βάζει 19; Όχι. Λοιπόν δεν εκμεταλλεύεσαι κανέναν. Αν πέσει η αποδοσή σου συνειδητά, τότε λογικό είναι να αναλάβεις και τις "ευθύνες" σου, δηλαδή να μην παραπονεθείς αν σου μειωθεί ο βαθμός. Τόσο απλό, γιατι το κάνεις δύσκολο;!:P

:hmm::hmm::hmm: τωρα μαλλον αν πω ότι εχεις αδικο θα λεω ψεματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γειά σας, πάω δευτέρα γυμνασίου και φέτος έχουμε μία πολύ συμπαθητική καθηγητρια στην φυσικη, που μου κίνησε από την αρχή το ενδιαφέρον και έτσι η φυσική κατεληξε το αγαπημένο μου μάθημα. Μου αρεσει πολύ να διαβάζω και ετσι είμαι κάθε μέρα τέλεια μέσα στο μάθημα, + ότι πιστέυει ότι είμαι από τα πιό έξυπνα κορίτσια. Αν εξαιρεσουμε κάποιες αντιδράεις συμμαθητών μου, δεν με χαλάει καθόλου η όλη φάση! Στο τρίμηνο, είπε στην μαμά μου τα καλύτερα λόγια, και μου εβαλε 19, και μου είπε σε αυτό το τρίμηνο να γίνω ακόμα καλύτερη γιατί αν πέσω έστω και λίγο λεει θα απογοητευτει και θα καταλαβει ότι το εκμεταλλεύτηκα, και τώρα όχι μόνο θέλει, αλλά έχει την απαίτηση να είμαι πολύ καλή μέσα στην τάξη. Με εξεταζει συνεχεια και όταν λεω κάτι λάθος με κοιτάει με ενα υποτιμητικό/άγριο βλέμμα. Μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει η φυσική να είναι ο φόβος και ο τρόμος μου, πριν από κάθε μάθημα με ζώνουν τα φίδια μην πώ κάτι λάθος, για να μην μιλήσω για το τι γινεται πριν γράψουμε τεστ! Εγω που δεν αγχώνομαι ποτέ και είμαι πάντα χαλαρή, η φυσικη εχει καταληξει να είναι το πιό αγχωτικό μάθημα, + ότι έχω αρχίσει να την φοβαμαι και λίγο (την καθηγητρια)! Εγω που είχα τόση άνεση, που δεν χρειαζόταν να διαβάσω στο σπίτι αφού τα καταλάβαινα όλα με την μία, που πετούσα στο μάθημα, τώρα και μόνο που σκέφτομαι ότι θα εξεταστώ με πιάνει πανικός μην πω κατι λάθος, και καταληγω να τα λεω όλα λάθος. Και πριν προλάβετε να πείτε ότι είμαι απλά άλλο ενα σπαστικό φυτό, σε όλα τα άλλα μαθηματα εχω 14-15, και η φυσική είναι το μόνο 19 που μου εχει απομείνει, τι θα γινει αμα το χασω κι αυτο! Ποιά είναι η γνώμη σας για το όλο θέμα?

Ασχετο ειχαμε τον ιδιο βαθμο στη φυσικη:) στο θεμα σου τωρα... Επειδη κι εγω εχω το ιδιο με την καθηγητρια που μας κανει χημεια και φυσικη εχω να σου πω τα εξης 2:
1. μην σκεφτεσαι με το σκεπτικο: αχ θεουλη μου θα παρω 18 και τι θα κανω..... δν προσπαθεις για τον βαθμο για να μαθεις 5 πραγματα διαβαζεις
2. Οταν βλεπεις οτι αγχωνεσε η οτι κολλας σκεψου κατι αλλο γτ ξερω οτι το μυαλο σου παει κατευθειαν στην γνωστη ερωτηση: Και τωρα;:/:
υ.γ Προσπαθεισε να ηρεμισεις μεσα σου και να καταλαβεις πως οι βαθμοι ειναι απλα ενας αριθμος τιπτα παραπανω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ασχετο ειχαμε τον ιδιο βαθμο στη φυσικη:) στο θεμα σου τωρα... Επειδη κι εγω εχω το ιδιο με την καθηγητρια που μας κανει χημεια και φυσικη εχω να σου πω τα εξης 2:
1. μην σκεφτεσαι με το σκεπτικο: αχ θεουλη μου θα παρω 18 και τι θα κανω..... δν προσπαθεις για τον βαθμο για να μαθεις 5 πραγματα διαβαζεις
2. Οταν βλεπεις οτι αγχωνεσε η οτι κολλας σκεψου κατι αλλο γτ ξερω οτι το μυαλο σου παει κατευθειαν στην γνωστη ερωτηση: Και τωρα;:/:
υ.γ Προσπαθεισε να ηρεμισεις μεσα σου και να καταλαβεις πως οι βαθμοι ειναι απλα ενας αριθμος τιπτα παραπανω;)

Χαχαχ Deutch... Lover και πάνω που είχα αρχίσει να ανησυχώ που λείπεις εσυ από αυτήν την συζητηση... Τεσπα ευχαριστώ, αν και δεν ανησυχω μονο για τους βαθμούς αλλά και για την συνολική εικόνα της καθηγητριας... Είναι μια καθηγητρια που την συμπαθω παρα πολύ, λεει παντου τα καλύτερα για εμενα και με εχει εμπιστευτει πολύ μεχρι τωρα... Κριμα δεν ειναι να της το χαλασω ΚΑΙ αυτηνης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χαχαχ Deutch... Lover και πάνω που είχα αρχίσει να ανησυχώ που λείπεις εσυ από αυτήν την συζητηση... Τεσπα ευχαριστώ, αν και δεν ανησυχω μονο για τους βαθμούς αλλά και για την συνολική εικόνα της καθηγητριας... Είναι μια καθηγητρια που την συμπαθω παρα πολύ, λεει παντου τα καλύτερα για εμενα και με εχει εμπιστευτει πολύ μεχρι τωρα... Κριμα δεν ειναι να της το χαλασω ΚΑΙ αυτηνης?

Λειπω εγω απο κατι τετοια;:hmm: :P λοιποοοννν επειδη οπως σου ειπα εχω κι εγω καλη σχεση με την φυσικοχημικο μου σε καταλαβαινω... Μην ανησυχεις ασε το να γινει απο μονο του! Οι σχεσεις αν ειναι αληθεινες δν χαλανε με τον βαθμο! Η καθηγητρια σου ξερει οτι νοιαζεσαι για το μαθημα της αλλα και οτι εκτιμεις οτι εχει πει και κανει για εσενα! Δεν προκειτε να επιρρεασει τιποτα την σχεση που εχετε! Ειμαι σιγουρη γι αυτο! Εσυ διαβαζε και μην αγχωνεσαι οσο μπορεις!
Φιλιααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Λειπω εγω απο κατι τετοια;:hmm: :P λοιποοοννν επειδη οπως σου ειπα εχω κι εγω καλη σχεση με την φυσικοχημικο μου σε καταλαβαινω... Μην ανησυχεις ασε το να γινει απο μονο του! Οι σχεσεις αν ειναι αληθεινες δν χαλανε με τον βαθμο! Η καθηγητρια σου ξερει οτι νοιαζεσαι για το μαθημα της αλλα και οτι εκτιμεις οτι εχει πει και κανει για εσενα! Δεν προκειτε να επιρρεασει τιποτα την σχεση που εχετε! Ειμαι σιγουρη γι αυτο! Εσυ διαβαζε και μην αγχωνεσαι οσο μπορεις!
Φιλιααα

Χαχαχ σαν love story το εκανες να ακουγεται... Φιλια :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μήπως θεώρησες ότι το μάθημα είναι του 10λέπτου και αυτό σε κάνει τώρα να λες μερικά πράγματα λάθος;Δεύτερον, δικαίωμά σου είναι να κάνεις λάθος όμως όχι από τις 10 προτάσεις μάθημα που θα πεις οι 7 να είναι λανθασμένες,διότι τότε όντως τίθεται θέμα του πόσο χρόνο αφιερώνεις στο μάθημα.Επίσης δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα οι ματιές οι θυμωμένες επειδή έκανες λάθος μου φαίνονται υπερβολικές (αν κρίνω από τους καθηγητές Φυσικής που μέχρι τώρα είχα,αν για κάθε λάθος που έκανα είχαν την αντίδραση της δικής σου καθηγήτριας τότε μάλλον θα είχα πρόβλημα αν και απουσιολόγος:P)
Εγώ πιστεύω ότι αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να κάτσεις να δεις πού κάνεις λάθος και πώς αυτό θα διορθωθεί. Τέτοια θέματα όλοι μας λίγο πολύ τα είχαμε δεν είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μήπως θεώρησες ότι το μάθημα είναι του 10λέπτου και αυτό σε κάνει τώρα να λες μερικά πράγματα λάθος;Δεύτερον, δικαίωμά σου είναι να κάνεις λάθος όμως όχι από τις 10 προτάσεις μάθημα που θα πεις οι 7 να είναι λανθασμένες,διότι τότε όντως τίθεται θέμα του πόσο χρόνο αφιερώνεις στο μάθημα.Επίσης δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα οι ματιές οι θυμωμένες επειδή έκανες λάθος μου φαίνονται υπερβολικές (αν κρίνω από τους καθηγητές Φυσικής που μέχρι τώρα είχα,αν για κάθε λάθος που έκανα είχαν την αντίδραση της δικής σου καθηγήτριας τότε μάλλον θα είχα πρόβλημα αν και απουσιολόγος:P)
Εγώ πιστεύω ότι αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να κάτσεις να δεις πού κάνεις λάθος και πώς αυτό θα διορθωθεί. Τέτοια θέματα όλοι μας λίγο πολύ τα είχαμε δεν είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία...

Οχι θυμωμενες, αλλα ενω παλια οταν εκανα λαθος μου εξηγουσε, τωρα απλα με προσπερναει με ενα βλεμμα σαν να λεει ''καλα καλα αστο δεν το 'χεις...'' :down::down::down: :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Οχι θυμωμενες, αλλα ενω παλια οταν εκανα λαθος μου εξηγουσε, τωρα απλα με προσπερναει με ενα βλεμμα σαν να λεει ''καλα καλα αστο δεν το 'χεις...'' :down::down::down: :knife:
Πάντοτε λάτρευα να αποδεικνύω σε κάποιον ότι έχει σχηματίσει λάθος εντύπωση για'μένα.;)
Αν και ρε΄συ, μήπως είσαι κομμάτι υπεροβολική διότι και΄γω αντιμετώπιζα πρόβλημα με τον καθηγητή της Φυσικής αλλά ποτέ δε με κοίταξε έτσι ακόμα και αν γνώριζε την άποψή μου επί του μαθήματός του(βέβαια εγώ αν και απουσιολόγος αρνιόμουν κατηγορηματικά να πω μάθημα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Χαχαχ Deutch... Lover και πάνω που είχα αρχίσει να ανησυχώ που λείπεις εσυ από αυτήν την συζητηση... Τεσπα ευχαριστώ, αν και δεν ανησυχω μονο για τους βαθμούς αλλά και για την συνολική εικόνα της καθηγητριας... Είναι μια καθηγητρια που την συμπαθω παρα πολύ, λεει παντου τα καλύτερα για εμενα και με εχει εμπιστευτει πολύ μεχρι τωρα... Κριμα δεν ειναι να της το χαλασω ΚΑΙ αυτηνης?

Δεν διαβάζεις γι'αυτήν και δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι μήπως πέσεις στα μάτια της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top