Πρόβλημα με τον υπολογιστή

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
υπαρχει καποιο υποπτο αρχειο προβληματικο? αν οχι τοτε εχει προβλημα ο δισκος, ειδικα αν τον εχεις καιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εκανα scan με το eset Smart και με το emergency kit και ότι ηταν το εβγαλαν...τον υπολογιστη τον εχω 3 χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
ελα ινφινιτυ, πες την αληθεια, αυτες οι ''ταινιες'' που κατεβαζεις την καναν τη δουλεια...! σβησε ολο το xxx περιεχομενο τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εε? καταρχάς είμαι κορίτσι (λιγος σεβασμος) και δευτερων δεν βλεπω τέτοιες ταινιες ποσο μαλλον να τις κατεβασω κιολας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
ενταξει μ επεισες...λοιπον θα σου προτεινα να κανεις μπακαπ ολα τα αρχεια που θες και να δοκιμασεις ξανα φορματ. αν δε γινεται πρεπει ν αλλαξεις δισκο, με 40 ευρω παιρνεις πολυ καλο και τον αλλαζεις μονη σου. Α και ενα εναλλακτικο ειναι να τον διαμερισεις κ να απομονωσεις το προβληματικο κομματι αλλα ειναι φασαρια και οι τιμες για νεο μικρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
εγώ δε νομίζω να έχει θέμα ο σκληρός
https://support.microsoft.com/kb/947215/el

δες το λινκ ίσως είναι εδώ η λύση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λοιπόν έχω εναν σταθερό υπολογιστή (ubuntu έχει) και επειδή έφτιαξα και έναν άλλον για να πάρω μαζί μου τώρα που θα φύγω δοκίμασα αν λειτουργεί με τα καλώδια του πρώτου.
Έκανα shutdown κανονικά και μετά απλά συνέδεσα τα καλώδια στον άλλον τον υπολογιστή να δω αν είναι οκ.Μετά όμως όταν τα έβαλα πίσω και πήγα να ανοίξω τον υπολογιστή δεν ανοιγε.Δηλαδή όταν τον ανοίγω δείχνει κανονικά τα γράμματα που δείχνει όταν ξεκινάει , μετά ένα πορτοκαλί (δεν ξέρω πως το λένε-πάντα το έδειχνε :Ρ) και μετά μαυρίζει η οθόνη δείχνει ένα μπλε στη μέση που λέει κάτι για power και σβήνει η οθόνη ενώ ο υπολογιστής συνεχίζει να λειτουργεί. Η οθόνη δεν νομίζω να φταίει γιατί την άλλαξα. Έκανα επανεκκινήση πολλές φορές αλλά πάλι τα ίδια.
Ξέρετε τι παίζει;


υ.γ δεν μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Κατι επαθε το πσ μου και εχουν χαθει τα διαφορα αρχεια καθως και προγραμμα οπως word κ αλλα οπως κ οι σελιδοδεικτες και πολλα αλλα...Ξερετε τι μπορει να εχει παθει και πως μπορω να τα επαναφερω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Eπαναφορά συστήματος σε μικρότερη ημερομηνία μήπως είναι κάποιος ιός.

Αν τα αρχεία όντως έχουν σβηστεί το recuva είναι ότι πρέπει γι αυτές τις περιπτώσεις.
https://www.piriform.com/recuva
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
επαναφορα συστηματος πως γινεται?
ειμαι τελειως ασχετη με αυτα αν μου τα ελεγες σε απλα βηματα τι να κανω θα το εκτιμουσα γιατι απο αυτα δε μου κοβει καθολου δυστηχως και δεν εχω γνωση πανω σε αυτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Το εκανα και επανηλθε οπως ηταν πριν...αυτο θα κρατησει η παλι αυριο οταν το ανοιξω θα εχουν εξαφανιστει τα αρχεια κ αυτα?
Αν ειχε καποιο ιο τωρα ειναι ασφαλες το πσ η πρεπει να κανω και κατι αλλο?
Υπαρχει περιπτωση αν εχει μεινει ακομα ο ιος να "κλεψει" κ αλλες πληροφοριες οπως κωδικους κ αυτα? η να μη συνδεθω σε κατι μεχρι να σιγουρευτω οτι ειμαι ασφαλης?

σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το εκανα και επανηλθε οπως ηταν πριν...αυτο θα κρατησει η παλι αυριο οταν το ανοιξω θα εχουν εξαφανιστει τα αρχεια κ αυτα?
Αν ειχε καποιο ιο τωρα ειναι ασφαλες το πσ η πρεπει να κανω και κατι αλλο?

σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου!!

Τα αρχεία σου ποτέ δεν σβήστηκαν απλώς τα windows δεν τα εμφάνιζαν εξαιτίας κάποιου ιού.

Το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι να σώσεις τα σημαντικά αρχεία σου σε ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο και στη συνέχεια να προσπαθήσεις με κάποιο antivirus να βγάλει ότι υπόπτο βρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
οτι σημαντικο που μ χρειαζετε το αποθηκευσα σε στικακι πλεον...
εκανα και ππριν ελεγχο και δε βγηκε κατι ξανακανω και τωρα ομως..
επειδη εγω δεν ειμαι ειδικος και δεν ξερω αν οντως εχω απομακρυνει με αυτη τη δουλεια τον ιο η οτι αλλο ειχε αν πχ συνδεθω σε καποιο μεσω κοινονικης δικτυωσης(πχ facebook,skupe) υπαρχει περιπτωση να κλαπουν κωδικοι,φοτο κλπ?αν εχει παραμεινει ο ιος στο πσ μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
οτι σημαντικο που μ χρειαζετε το αποθηκευσα σε στικακι πλεον...
εκανα και ππριν ελεγχο και δε βγηκε κατι ξανακανω και τωρα ομως..
επειδη εγω δεν ειμαι ειδικος και δεν ξερω αν οντως εχω απομακρυνει με αυτη τη δουλεια τον ιο η οτι αλλο ειχε αν πχ συνδεθω σε καποιο μεσω κοινονικης δικτυωσης(πχ facebook,skupe) υπαρχει περιπτωση να κλαπουν κωδικοι,φοτο κλπ?αν εχει παραμεινει ο ιος στο πσ μου


Κατέβασε τη free έκδοση αυτου νου
https://www.malwarebytes.com/?c=cj&...25352&utm_campaign=AFF-CJ_3944971&tracking=cj

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται υποκλοπή. Συνήθως το χρησιμοποιούν για διαφημιστικό τροπό. Αν σου έρχονται άκυρες διαφημίσεις στο mail ή σου πετάγονται υπερβολικές διαφημίσεις κάτι θα έχεις κολήσεις. Πάντοτε υπάρχει κίνδυνος και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις mac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Και κατι τελευταιο,παροτι επανηλθε στα κανονικα του να παω και σε καποιο ειδικο η δεν χρειαζεται?
οπως και να χει σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου και το χρονο σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και κατι τελευταιο,παροτι επανηλθε στα κανονικα του να παω και σε καποιο ειδικο η δεν χρειαζεται?
οπως και να χει σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου και το χρονο σου :)

Ο τεχνικός θα σου τρέξει 2, 3 προγράμματα όπως το παραπάνω και θα σου πει ότι αφαιρέθηκαν όλοι οι ιοί χωρίς να ξέρει ότι όντως αφαιρέθηκαν. Aν τα antivirus δεν δείχνουν τίποτα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Στη θέση σου δεν τον έπαιρνα σε κάνεναν ειδικό για software λόγους. Στην χειρότερη περίπτωση λύνονται όλα με επανεγκατάσαταση των windows και το youtube έχει τη διαδικασία σε πολλά videakia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστω πραγματικα παρα πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top