Πρόβλημα με τον υπολογιστή

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Laptop είναι, έχουν και ένα όριο ζωής. Πόσο μάλλον οι μπαταρίες. Λογικό είναι. :)

Για πόσο καιρό μιλάμε;
2 χρόνια κοντά...
Μα έτσι στα ξαφνικά? αποκλείεται...κάτι άλλο παίχτηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
2 χρόνια κοντά...
Μα έτσι στα ξαφνικά? αποκλείεται...κάτι άλλο παίχτηκε...
Και γω 2 χρόνια έχω το κωλολάπτοπ και αν το αφήσω μισό λεπτό χωρίς φόρτιση κλείνει από μπαταρία.
Το λαπιτόπι όταν βγαίνεις έξω/κοιμάσαι το απενεργοποιείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
4 χρόνια το έχω εγώ και έχω αλλάξει 2 μπαταρίες.... Μου έβγαζε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Και γω 2 χρόνια έχω το κωλολάπτοπ και αν το αφήσω μισό λεπτό χωρίς φόρτιση κλείνει από μπαταρία.
Το λαπιτόπι όταν βγαίνεις έξω/κοιμάσαι το απενεργοποιείς;
ναι..πολυ σπάνια θα το αφήσω.Μεχρι πριν καμια εβδόμαδα,κρατουσε 1.15 λεπτα περιπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Έχει συγκεκριμένη ζωή η μπαταρία. Δύο χρόνια την έχεις. Βέβαια, εγώ με το laptop που έχει ο αδερφός μου αν και έχουν περάσει σχεδόν 3 δεν έχουμε πρόβλημα. Είναι ένα Sony VAIO. Πολύ <<σκληρό>> για να πεθάνει :P

E τι άλλο μπορεί να φταίει; Πάρε στην εταιρεία και ρώτα αν θέλεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δε νομίζω να έχει τέτοια δυνατότητα φίλε Στέλιο γιατί είναι feature μέσα στο παιχνίδι και δε μπορεί να γράφει ό,τι θέλει. Δε νομίζω να εκλαμβάνει τις html εντολές ως εντολές, απλώς θα το <<κατανοήσει>> ως απλό κείμενο ότι και να γράψει. Νομίζω δηλαδή :P

Δεν έχω παίξει ikariam δεν μπορώ να γνωρίζω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εξηγείς καλύτερα; Τι εννοείς "γράφω ένα κείμενο στην εικόνα";

Από όσο θυμάμαι στο Ikariam έχει τις ρυθμίσεις όπου προσαρμόζεις τη σελίδα συμμαχίας και βάζεις κείμενο σε ένα κουτί το οποίο προορίζεται για αυτό. Τώρα, τα ερωτηματικά δε σου τα βάζει επειδή είτε δεν αναγνωρίζει τους χαρακτήρες είτε, σε περίπτωση που προσπαθείς να εισάγεις εικόνα, κάτι δε πάει καλά με την εικόνα στο photobucket. Πάντως, θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις στο επίσημο Board του Ikariam για το πρόβλημα σου. :)

κανω επεξεργασια σε μια εικονα...γραφω ενα κειμενο πανω στην εικονα ως εκει μια χαρα...μολις κανω αποθηκευση εκει αλλαζουνε ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εδώ και αρκετό καιρό το λάπτοπ μου βγάζει ένα παράθυρο όταν ξεκινάει που λέει ότι πρέπει να κάνω activate τα windows και λέει να ξαναγράψω το product key.
έλα ομώς που δεν ξέρω που το βρίσκουμε.. μέσω ενός προγράμματος βρήκα κάτι αλλά δεν μου το δέχεται..
τί άλλο να κάνω?
δεν είναι μόνο αυτό αρχίζει και τα παίζει όσο περνάει ο καιρός..
όσοι έχετε λαπτοπ σας έχει ζητηθεί και εσάς να κάνετε activate τα windows ή μόνο το δικό μου είναι προβληματικό?
θα ήταν καλή ως λύση να ξαναβάλω τα windows 7? όμως δεν θα χρειαστει και τότε το product key?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Έχεις αυθεντικά windows?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
μάλλον όχι.. λέει κάτω δεξιά στην οθόνη this copy of windows is not genuine.
ενώ είχε ήδη τα 7 ο αδερφός μου τα ξαναέβαλε και έκανε μεγάλη βλακεία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Για το product key ψάξε για αυτοκόλλητο πάνω στο λαπτοπ ή στο cd. Αν δεν το βρίσκεις πάρε τηλέφωνο την εταιρία απο όπου το πήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
βρήκα ένα αυτοκόλλητο που γράφει PCID αλλά έχουν σβήσει μερικά νούμερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καλησπέρα παιδια! θελω να συνδεσω μια κονσολα ηχου με το λαπτοπ μου. τι καλωδιο πρεπει να συνδεσω; απαντηστε μου αν μπορειτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Στο office 2013 κάθε φορά που αλλάζω γλώσσα (alt & shift) εμφανίζονται κάτι συντομεύσεις όπως βλέπετε στην εικόνα. Αυτό είναι πολύ σπαστικό καθώς μετά πρέπει να πατήσω escape. Ξέρει κανείς αν και πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω;

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Unbenannt.jpg
    Unbenannt.jpg
    56.2 KB · Εμφανίσεις: 210

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Στο office 2013 κάθε φορά που αλλάζω γλώσσα (alt & shift) εμφανίζονται κάτι συντομεύσεις όπως βλέπετε στην εικόνα. Αυτό είναι πολύ σπαστικό καθώς μετά πρέπει να πατήσω escape. Ξέρει κανείς αν και πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω;

Ευχαριστώ

Εγω χρησιμοποιω την εκδοση του '10 και δεν εχω τετοιο θεμα. Μπορω να δω τις ρυθμισεις σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Το Microsoft Office του 2010 πρεπει κανεις να το αγοράσει η υπαρχει και η δωρεαν εκδοση του ?
Το χρειαζομαι καθως περιλαμβανει και το Word και το Excel ,αλλα δεν γνωριζω πως να το εγκαταστήσω !! :worry:
Και ποια εκδοση είναι καλυτερη ? Του 2010 η του 2013 ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Το Microsoft Office του 2010 πρεπει κανεις να το αγοράσει η υπαρχει και η δωρεαν εκδοση του ?
Το χρειαζομαι καθως περιλαμβανει και το Word και το Excel ,αλλα δεν γνωριζω πως να το εγκαταστήσω !! :worry:
Και ποια εκδοση είναι καλυτερη ? Του 2010 η του 2013 ? :hmm:

Εμενα μου ηρθαν μαζι με το πισι, οποτε για δες μηπως τα εχεις και εσυ. Και δεν ξερω ποια ειναι καλυτερη εκδοση, αλλα εχω ελαχιστα παραπονα απο την εκδοση του '10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
γεια σας παιδια αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον υπογιλογιστη μου και ειπα να γραψω εδώ μηπως καποιος ξερει να με βοηθησει. λοιπον προχθες τον ανοιξα και δεν μου ανοιξε τον λογαριασμο αλλα έναν προεπιλεγμενο λογαριασμο λογω σφαλματος του τοπικου δισκου C όπως μου εγραψε σε ένα παραθυρο που πεταξε, εκανα επανακκινηση αλλα δεν αλλαξε τιποτα ,προσπαθησα να κανω επαναφορά συστηματος αλλα μου λεει ότι δν γινεται λογου καποιου σφαλματος...εχω ξενερωσει ασχημα γιατι από αυτό το προφιλ δεν μπορω να κανω σχεδόν τιποτα δεν μπορω να κατεβασω ταινιες και δεν μπορω να αποθηκευσω τιποτα...ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και πως μπορω να το διορθωσω? ευχαριστω εκ των πρότερων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
τι σφαλμα σου γραφει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
στον τοπικό δίσκο C λογω κατεστραμμένου αρχείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top