Πρόβλημα με αναστολή φοίτησης

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλημερα.

Οπως εχω αναφερει και στο παρελθον, απ το 2020 που περασα στη σχολη, ειχα ζητησει να μπω σε καθεστως αναστολης φοιτησης για το μεγιστο των σπουδων, δηλαδη 10 εξαμηνα, ωστε να κανω διακοπη οποτε το θελησω. Κατα την εγγραφη μου, μιλησα με τη γραμματεια και μου ειπαν πως για να μπω σε αναστολη, αρκει να στειλω ενα email με το αιτημα μου. Ομως εγω τοτε για να ειμαι λιγο πιο καλυμμενος, κατεβασα μια αιτηση για αναστολη και αφου τη συμπληρωσα, πηγα στο ΚΕΠ, την σφραγισαν για το γνησιο της υπογραφης και την εστειλα μαζι με τα χαρτια της εγγραφης.
Η εγγραφη ολοκληρωθηκε, μου δωθηκαν κωδικοι για το Ικαρος και οτι αφορα τη σχολη και οντως το συστημα μετα με ανεφερε ως ανενεργο και σε αναστολη.

Καποια στιγμη πριν μερικους μηνες, συγκεκριμενα γυρω στο Δεκεμβρη που περασε, η σχολη εστειλε ενα email οτι θα γινει αλλαγη συστηματος, απ τον Ικαρο θα μεταφερονταν οι φοιτητες σε ενα αλλο που λεγεται universis και οτι επρεπε πλεον να χρησιμοποιουν αυτο για δηλωσεις μαθηματων κλπ αντι του Ικαρου (μεχρι και Δεκεμβρη 2021, ο Ικαρος με εδειχνε σε αναστολη, οπως και τωρα αν μπω). Προσπαθησα να συνδεθω στη νεα εφαρμογη, αλλα κατι προβλημα τεχνικο υπηρχε και δε μου εδινε προσβαση, οποτε δεν ασχοληθηκα πολυ τοτε. Καποια στιγμη πριν λιγες μερες, προσπαθησα να συνδεθω ξανα, αλλα τιποτα, οποτε εστειλα μηνυμα στο τεχνικο τμημα να το κοιταξουν.

Οταν ξεμπλοκαρε το συστημα και μπηκα τελικα, προς μεγαλη μου εκπληξη, διαπιστωσα οτι το νεο συστημα με δειχνει ενεργο φοιτητη και οτι μαλιστα ειμαι στο δευτερο εξαμηνο και παω για τριτο!
Στελνω email στο τεχνικο τμημα ξανα, οτι κατι λαθος εχουν κανει και με ενημερωσαν πως δεν ειναι λαθος, οτι το φοιτητολογιο δειχνει πως ειμαι ενεργος απ τον Σεπτεμβριο του 2021 και οτι ειχα ζητησει λεει αναστολη μονο για 2 εξαμηνα!!

Ετσι επικονωνησα μετα με τη γραμματεια, αλλα επειδη λειπει σε αδεια ο υπαλληλος που ειχε αναλαβει την υποθεση με την αναστολη, μου ειπαν να επικοινωνησω ξανα σε 2 βδομαδες, να το δουμε τοτε παλι. Εμενα ομως τωρα, με εχει φαει η αγωνια... Αυτη τη στιγμη το συστημα δειχνει ουσιαστικα οτι εχω χασει ενα χρονο, αρα συμφωνα με το n+3, θα εχω πλεον 7 χρονια να τελειωσω τη σχολη και αυτο με αγχωνει...

Η ερωτηση μου ειναι, εφοσον ειναι λαθος της γραμματειας κ απ τη στιγμη που τους εστειλα συγκεκριμενη αιτηση που αναφερει ποσα εξαμηνα αιτουμαι, κ εφόσον με εβαλαν σε αναστολη τοτε, απ τη στιγμη που δε με ενημερωσε κανεις οτι με εκαναν ξανα ενεργο και ουτε το συστημα Ικαρος με εδειξε ποτε ενεργο φοιτητη για να το παρω χαμπαρι νωρις, αλλα ουτε μου εστειλαν και καποιο email, θα δεχτουν αραγε να διαγραψουν τα 2 εξαμηνα που φαινομουν ενεργος ή θα μου πουν τιποτα του στυλ, τωρα πλεον εχει καταχωρηθει στο συστημα του υπουργειου οτι ησουν ενεργος φοιτητης και αυτο δεν αλλαζει?

Και τι κανω αν συμβει αυτο τελικα, πως θα μπορεσω να ανατρεψω την κατασταση και να διεκδικησω τα χαμενα εξαμηνα? :/:
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Η κάθε σχολή έχει την δική της γραμματεία σωστά? να πάρεις
τηλέφωνο ή να στείλεις e-mail σε άλλη γραμματεία να εξηγήσεις, το λόγο
που επέλεξες να επικοινωνήσεις μαζί τους για να σου εξηγήσουν τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εχθές κάπου διάβαζα αλλά δεν είμαι σίγουρος και το λέω με κάθε επιφύλαξη ότι η αναστολή των σπουδών έχει διάρκεια 1 έτος, ισχύει αυτό? Μπορεί να κάνω και λάθος και ζητώ συγγνώμη αν είμαι λάθος, απλά κοιτούσα αυτό το ν+2 και ν+3 και νομίζω είδα κάτι τέτοιο.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Η κάθε σχολή έχει την δική της γραμματεία σωστά? να πάρεις
τηλέφωνο ή να στείλεις e-mail σε άλλη γραμματεία να εξηγήσεις, το λόγο
που επέλεξες να επικοινωνήσεις μαζί τους για να σου εξηγήσουν τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.
Τώρα σωθηκες... Εδώ δεν απαντάνε για απλά θέματα, θα βγάλεις άκρη με κάτι σύνθετο και ειδικά σε γραμματεία που δεν την αφορά το ζήτημα; Δημόσιο γαρ...

Εχθές κάπου διάβαζα αλλά δεν είμαι σίγουρος και το λέω με κάθε επιφύλαξη ότι η αναστολή των σπουδών έχει διάρκεια 1 έτος, ισχύει αυτό? Μπορεί να κάνω και λάθος και ζητώ συγγνώμη αν είμαι λάθος, απλά κοιτούσα αυτό το ν+2 και ν+3 και νομίζω είδα κάτι τέτοιο.
Από πέρυσι ισχύει ότι μπορείς να αιτηθεις μέχρι 4 εξάμηνα. Όμως τότε που ζήτησα εγώ ίσχυε ακόμα το μεγιστο, δηλαδή μέχρι 10 εξάμηνα. Το είχα συζητήσει μάλιστα με τον υπάλληλο της γραμματείας και μου είπε ξεκάθαρα, στείλε μου ένα εμαιλ να λέει για ποσά εξάμηνα θες αναστολή και θα το κάνουμε. Κάπου μπερδεύτηκε λογικά και να δω τώρα πως θα το διορθώσουμε αυτό το πράγμα...
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Εφόσον το Ίκαρος σε δείχνει ακόμη σε αναστολή και εφόσον έχεις όλα τα αποδεικτικά οτι ζήτησες τη μέγιστη αναστολή, δε νομίζω να έχεις θέμα. Το έγγραφο του κεπ θεωρείται δημόσιο και έχει πλήρη αποδεικτική αξία.

Περίμενε 2 βδομάδες να επικοινωνήσεις με τον υπεύθυνο και θα διορθωθεί. Να επιμείνεις πολύ και να μην τους αφήσεις να σε ψαρώσουν.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Εφόσον το Ίκαρος σε δείχνει ακόμη σε αναστολή και εφόσον έχεις όλα τα αποδεικτικά οτι ζήτησες τη μέγιστη αναστολή, δε νομίζω να έχεις θέμα. Το έγγραφο του κεπ θεωρείται δημόσιο και έχει πλήρη αποδεικτική αξία.

Περίμενε 2 βδομάδες να επικοινωνήσεις με τον υπεύθυνο και θα διορθωθεί. Να επιμείνεις πολύ και να μην τους αφήσεις να σε ψαρώσουν.

Το προβλημα ειναι οτι μεταφερθηκαν σε νεο συστημα, οποτε ισχυει πλεον οτι ειναι περασμενο στο universis και οχι στον Ικαρο. Το περιεργο ειναι οτι ο Ικαρος ισχυε μεχρι τον Δεκεμβριο του '21 και κανεις δε μπηκε στον κοπο να ενημερωσει το προφιλ μου, ωστε να καταλαβω εστω κ ετσι οτι κατι αλλαξε, οποτε με δειχνει ακομα σε αναστολη εκει, αλλα στο νεο συστημα φαινομαι κανονικα ενεργος.

Οταν ρωτησα το τεχνικο τμημα γιατι συμβαινει αυτο, μου ειπαν συγκεκριμενα οτι δεν ειναι δικο τους λαθος, αλλα οτι απ την εφαρμογη φοιτητολογιου προκυπτει πως η αναστολη μου ειχε διαρκεια 2 εξαμηνα και εγινε επανενταξη μου στις 1/9/21, οποτε φαινομαι πλεον πως ειμαι στο 2 εξαμηνο και παω για τριτο. Μου εστειλε μαλιστα και τον αριθμο πρωτοκολλου που ειχε καταχωρηθει η αναστολη και αναφερει, καταχωρηση στις 13/10/20 και "περιοδος αναστολης: χειμερινο 2020-2021...
 

Συνημμένα

  • Screenshot_121.png
    Screenshot_121.png
    57.2 KB · Εμφανίσεις: 108
  • Screenshot_123aa.png
    Screenshot_123aa.png
    51.4 KB · Εμφανίσεις: 108
  • Screenshot_126.png
    Screenshot_126.png
    35.4 KB · Εμφανίσεις: 106

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Τώρα σωθηκες... Εδώ δεν απαντάνε για απλά θέματα, θα βγάλεις άκρη με κάτι σύνθετο και ειδικά σε γραμματεία που δεν την αφορά το ζήτημα; Δημόσιο γαρ...

και τι θα γίνεται σε λίγο καιρό που θα έχουν και τις εγγραφές? δεν θα απαντάνε σε τίποτα απο οσα
θα ρωτάνε οι πρωτοετής?

οποτε φαινομαι πλεον πως ειμαι στο 2 εξαμηνο και παω για τριτο. Μου εστειλε μαλιστα και τον αριθμο πρωτοκολλου που ειχε καταχωρηθει η αναστολη και αναφερει, καταχωρηση στις 13/10/20 και "περιοδος αναστολης: χειμερινο 2020-2021...

θεωρώ οτι ισχύει η αίτηση σου (σαν νόμιμο αίτημα..) και όχι τι δήλωσαν αυτοί, οπότε και
θα πρέπει να βρουν λύση.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλημερα.

Ενα μικρο update για την υποθεση.
Επιτελους γυρισε απ την αδεια του ο υπαλληλος της γραμματειας και μιλησαμε πριν λιγο. Ευτυχως δεν εφεραν αντιρρηση, μου ειπαν οτι ισως ειναι λαθος στο συστημα και τελικα το διορθωσαν αμεσως. Σε ερωτηση μου αν θα διαγραψουν τα 2 εξαμηνα που φαινομουν ενεργος, μου ειπαν οτι αυτο εννοειται.

Πλεον ομως δεν εχω προσβαση στο universis, οποτε δεν εχω εικονα σχετικα με την κατασταση της αναστολης, οπως ειχα παλιοτερα με το Icarus, γιατι γραφει οτι δεν ειμαι ενεργος χρηστης.

Εστειλα ενα email ομως καλου-κακου, για να ειμαι καπως καλυμμενος, και ρωτησα γιατι δεν εχω προσβαση και μου ειπαν οτι αυτο συμβαινει γιατι πλεον φαινομαι μη ενεργος και οτι ειναι λογικο λεει να μη μπορω να συνδεθω (ενω στον ικαρο ας πουμε ηταν παραλογο? :hehe: )...

Μου απαντησαν επισης οτι "εισαι σε αναστολη για τα εξαμηνα που ειχες ζητησει απ την αρχη της αιτησης σου", οποτε θελω να πιστευω πως διεγραψαν τα 2 εξαμηνα που φαινομουν ενεργος.

Τελος καλο λοιπον, ολα καλα.
Παλι καλα...
Μ' εφαγε το αγχος ομως δυο βδομαδες, ουφ... :dizzy2::hypno::wacko:

Screenshot_129.png
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ολα καλα λοιπον!μπραβο!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Μα εισαι και εσυ ψυχοβγαλτης ...βρηκες βολικες εκει στις σαμιωτισες και τις παιδευεις.
Τα πανεπιστημια ειναι χωρος φοιτησης οχι χωρος αναστολης φοιτησης.
Εγω ειμαι υπερ της εφ ορου ζωης αναστολης αλλα και υπερ της εφ ορου ζωης φοιτησης σου λεω πηγαινε να τελειωνεις. Ασε τα ευκολακια και πηγαινε να ζωρισεις τον πισινο σου και να μαθεις.
Δηλαδη πηγαινε γιατι αμα κατσει κι'αλλο η φιλη σου θα την κλεισει.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μα εισαι και εσυ ψυχοβγαλτης ...βρηκες βολικες εκει στις σαμιωτισες και τις παιδευεις.
Τα πανεπιστημια ειναι χωρος φοιτησης οχι χωρος αναστολης φοιτησης.
Εγω ειμαι υπερ της εφ ορου ζωης αναστολης αλλα και υπερ της εφ ορου ζωης φοιτησης σου λεω πηγαινε να τελειωνεις. Ασε τα ευκολακια και πηγαινε να ζωρισεις τον πισινο σου και να μαθεις.
Δηλαδη πηγαινε γιατι αμα κατσει κι'αλλο η φιλη σου θα την κλεισει.
Μπααα, που να μας κλεισει, εμεις εχουμε σταθερη πελατεια καθε χρονο, γυρω στα 250 ατομα νεοεισακτεοι, δεν κινδυνευουμε. Αλλα και να κλεισει, το πολυ πολυ να με μεταφερουν στην Πατρα στο Ceid, μαζι με το μπριζολακι να τρωμε κοψιδια, οποτε τι σκας! :cool:

Πολυ τις παιδεψα τις σαμιωτισσες η αληθεια ειναι, οποτε θα παω του χρονου, το αποφασισα. Ετοιμαζω την προικα μου τωρα. :hehe:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Αλλα και να κλεισει, το πολυ πολυ να με μεταφερουν στην Πατρα στο Ceid, μαζι με το μπριζολακι να τρωμε κοψιδια, οποτε τι σκας! :cool:
Ετσι 😎😎😎
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολυ τις παιδεψα τις σαμιωτισσες η αληθεια ειναι, οποτε θα παω του χρονου, το αποφασισα. Ετοιμαζω την προικα μου τωρα. :hehe:
Βρε αι πηγαινε τωρα , τι καθυστερεις ; Αν δεν το κανεις τωρα , δεν θα το κανεις ουτε του χρονου. Μια αποφαση ειναι
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Επαναφέρω το θέμα, διότι προέκυψε νέο πρόβλημα με την αναστολή..

Με ενημέρωσαν απ' τη γραμματεία ότι η αναστολή μου λέει τελικά δε μπορεί να έχει 10 εξάμηνα διάρκεια, επειδή άλλαξε ο νόμος το 2021 και στην ουσία ενώ εγώ είχα πάρει αναστολή απ' το 2020 για 10 εξαμηνα, ο νόμος αυτος λέει πως κατάργησε την αναστολή μου, τη διέκοψε δηλαδή και πως έπρεπε μετά να με καλέσουν αυτοί για να αιτηθω ξανά απ' την αρχή, για αλλά για 4 εξάμηνα, όπως ορίζει ο νέος νόμος.

Όταν τους ρώτησα πώς μπορεί να ισχύσει αναδρομικά ο νόμος, μου είπαν ότι δεν είναι ότι ίσχυσε αναδρομικά, αλλά πως αφορουσε και τους παλιότερους φοιτητές και ότι κάτι έπαιξε και με τον φετινό νόμο κλπ, αλλά δεν πολυκαταλαβα τι ήθελε να πει.
Με διαβεβαίωσε επίσης πως μίλησε με τη διεύθυνση στο υπουργείο παιδείας (αν κατάλαβα καλά) για την συγκεκριμένη περίπτωση και ότι αυτοι του τα είπαν τα παραπάνω...

Μετά με έβαλε να συμπληρώσω νέα αίτηση αναστολής για τη φετινή χρονιά, δηλαδή δύο εξάμηνα ακόμα, για να είναι καλυμμένος αυτός, και μου είπε ότι θα λήξει του χρόνου και πλεον θα είμαι πια ενεργος, θέλω δε θέλω.

Ισχύει ότι ο νόμος του 2021 κατάργησε την αναστολή φοιτησης σε όσους ήταν ήδη σε αναστολή, ή μου λέει πίπες ο τύπος τελικά;

@γιαννης_00 μπορείς να το τσεκαρεις ρε φίλε, γιατί θα με τρελάνουν αυτοί εδώ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Επαναφέρω το θέμα, διότι προέκυψε νέο πρόβλημα με την αναστολή..

Με ενημέρωσαν απ' τη γραμματεία ότι η αναστολή μου λέει τελικά δε μπορεί να έχει 10 εξάμηνα διάρκεια, επειδή άλλαξε ο νόμος το 2021 και στην ουσία ενώ εγώ είχα πάρει αναστολή απ' το 2020 για 10 εξαμηνα, ο νόμος αυτος λέει πως κατάργησε την αναστολή μου, τη διέκοψε δηλαδή και πως έπρεπε μετά να με καλέσουν αυτοί για να αιτηθω ξανά απ' την αρχή, για αλλά για 4 εξάμηνα, όπως ορίζει ο νέος νόμος.

Όταν τους ρώτησα πώς μπορεί να ισχύσει αναδρομικά ο νόμος, μου είπαν ότι δεν είναι ότι ίσχυσε αναδρομικά, αλλά πως αφορουσε και τους παλιότερους φοιτητές και ότι κάτι έπαιξε και με τον φετινό νόμο κλπ, αλλά δεν πολυκαταλαβα τι ήθελε να πει.
Με διαβεβαίωσε επίσης πως μίλησε με τη διεύθυνση στο υπουργείο παιδείας (αν κατάλαβα καλά) για την συγκεκριμένη περίπτωση και ότι αυτοι του τα είπαν τα παραπάνω...

Μετά με έβαλε να συμπληρώσω νέα αίτηση αναστολής για τη φετινή χρονιά, δηλαδή δύο εξάμηνα ακόμα, για να είναι καλυμμένος αυτός, και μου είπε ότι θα λήξει του χρόνου και πλεον θα είμαι πια ενεργος, θέλω δε θέλω.

Ισχύει ότι ο νόμος του 2021 κατάργησε την αναστολή φοιτησης σε όσους ήταν ήδη σε αναστολή, ή μου λέει πίπες ο τύπος τελικά;

@γιαννης_00 μπορείς να το τσεκαρεις ρε φίλε, γιατί θα με τρελάνουν αυτοί εδώ...
arvacon,,τσεκαρω εγω η οχι δεν εχει καμια αξια..ουτε αυτοι θα αλλαξουν γνωμη ουτε εσυ θα κανεις δικαστηριο..
δηλαδη σου δινουν απο φετο 1 χρονο ακομα απο τωρα?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ναι μόνο φέτος και τέλος... Είναι λέει σαν να ζήτησα πέρυσι τα 4 εξάμηνα.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
τσεκαρω εγω η οχι δεν εχει καμια αξια..ουτε αυτοι θα αλλαξουν γνωμη ουτε εσυ θα κανεις δικαστηριο..
Είναι συνεννοησιμοι, μπορεί και να βγάλω άκρη αν έχω κάτι χειροπιαστό στα χέρια μου. Έχω την εντύπωση ότι έπεσαν σε υπάλληλο του υπουργείου που τους είπε πράγματα που δε στέκουν, επικαλούμενος τον νόμο του 2021, οπότε αν ο νόμος τελικά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο, ίσως καταφέρω να αλλάξω την κατάσταση.

Με μια πρόχειρη ματιά που έριξα, δεν είδα να αναφέρεται κάπου αυτό που μου λέει. Βλέπεις εσύ κάτι διαφορετικό σε κάνα ΦΕΚ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Είναι συνεννοησιμοι, μπορεί και να βγάλω άκρη αν έχω κάτι χειροπιαστό στα χέρια μου. Έχω την εντύπωση ότι έπεσαν σε υπάλληλο του υπουργείου που τους είπε πράγματα που δε στέκουν, επικαλούμενος τον νόμο του 2021, οπότε αν ο νόμος τελικά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο, ίσως καταφέρω να αλλάξω την κατάσταση.

Με μια πρόχειρη ματιά που έριξα, δεν είδα να αναφέρεται κάπου αυτό που μου λέει. Βλέπεις εσύ κάτι διαφορετικό σε κάνα ΦΕΚ;
βαλε μου εδω τον αριθμο του νομου να μην ψαχνομαι..
μα τι φετιχ και εσυ με τις διακοπες?
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Επίσης νομίζω δεν μπορεί να αιτηθεί κάποιος αναστολή φοίτησης για τρέχον έτος,
αν εχει πάρει βεβαίωση σπουδών και την έχει καταθέσει κάπου.. πρέπει να την
ζητήσει πίσω και να κάνει ΥΔ στην σχολή του σχετικά.. ή να την επιστρέψει. :whatever:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Επίσης νομίζω δεν μπορεί να αιτηθεί κάποιος αναστολή φοίτησης για τρέχον έτος
αν εχει πάρει βεβαίωση σπουδών και την έχει καταθέσει κάπου.. πρέπει να την
ζητήσει πίσω και να κάνει ΥΔ στην σχολή του σχετικά.. ή να την επιστρέψει. :whatever:
γιατι επιστρεφεται?
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top